Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK

VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realJedinečná pôvodná chalupa na úpätí Štiavnických vrchov

Cena: 24 900 EUR
Kategória: Chalupa / Predaj
Novostavba: nie
Lokalita: Bohunice
Okres: Levice
Úžitková plocha: 100 m2
Aktualizácia: 19.07.2019

Popis:
Na predaj chalupa/pôvodný ľudový dom v Bohuniciach na úpätí Štiavnických vrchov. Predstavuje typické ľudové obydlie regiónov Tekov a Hont. Najstaršia časť bola postavená v roku 1851 (so zachovaným datovaním). Predná (novšia časť) bola pristavaná na prelome 19. a 20. storočia. Dom má zachované všetky pôvodné konštrukcie vrátane omietok a podláh, naviac funkčné využite ostalo nezmenené. Obývaný bol do roku 2015. Je napojený na elektrinu 220/380V, obecný vodovod. Odpad tu nie je zatiaľ vyriešený (suché WC), prístup je pohodlný po vedľajšej asfaltovej ceste, bezproblémové parkovanie pre viacero áut.
K chalupe patrí pozemok, na ktorom je postavená plus samostatný (stavebný) pozemok s rozlohou 1057 m2 , ktorý je oddelený od chalupy iba prístupovou cestou. Na pozemku je jedna hospodárska budova a torzo pôvodnej maštale. V súčasnosti je na pozemku vysoká zeleň/stromy a bez väčších zásahov je využiteľný ako vlastný park s ohniskom / altánkom alebo dokonca s jazierkom-tento pozemok je zväčša obkolesený ďalšími voľnými plochami vo vlastníctve obce.
Ľudový dom je situovaný ideálne na rozhraní Tekovskej vinohradníckej oblasti a úpätia Štiavnických vrchov. Umiestnenie, rôznorodosť týchto regiónov a charakter nehnuteľnosti ho predurčujú k využívaniu pre víkendové alebo trvalé bývanie, prípadne ako investičnú príležitosť aj formou zriadenia ubytovacieho zariadenia / prenájmu. V blízkom okolí sa nachádzajú napr. Banská Štiavnica, Štiavnické tajchy, pamiatková rezervácia skalných obydlí v Brhlovciach. Región je vhodný na turistiku, cyklistiku, prípadne rybolov v jazere Bátovce.
Ľudový dom bol postavený v roku 1851 neskôr na prelome 19. a 20. storočia bola k nemu pristavaná západná časť. Meno pôvodného vlastníka sa nezachovalo. Jedným z predchádzajúcich majiteľov však bol aj národný umelec Karol Machata.
Na podnet predchádzajúcich vlastníkov bol krajským pamiatkovým úradov (KPÚ) v Nitre vyhlásený za NKP (6/2018).
Sme si vedomí jedinečnosti tejto ponuky. Vhodná je pre nadšeného chalupára, milovníka histórie, tradičných slovenských remesiel a aktívneho oddychu – niekoho, kto potrebuje útočisko pred ruchom veľkomesta alebo aspoň pragmaticky uvažuje nad zhodnotením takej investície – či už využitím rôznych dotačných schém na obnovu NKP (MK SR aj NSK) alebo prípadným prenájmom. Pre obdobné NKP je pomerne jednoduché získať dotácie z MK SR (podrobnejšie informácie prediskutujeme s vážnym záujemcom). Najbližšia výzva na predkladanie žiadostí bude zverejnená v 9-10/2019.
Súčasný majiteľ začal prípravu obnovy pamiatky a jej adaptáciu na súčasné štandardy bývania (formálny názov: Zámer obnovy NKP). K dispozícii je oficiálne stanovisko KPÚ, v ktorom sú popísané možnosti obnovy. Pozitívom je, že ľudový dom sa môže obnoviť na bývanie, dokonca je schválené i zobytnenie podkrovia. Podrobné vyjadrenia poskytneme k nahliadnutiu vážnym záujemcom pri obhliadke a budú súčasťou kúpnej zmluvy.


Kontakt:
ROMANTICKÉ CHALUPY, s.r.o.
Nejedlého 67
841 02 Bratislava

Realitný maklér:
Dušan Gažúr
Tel.: 0042 kliknite TU

Kontaktovať makléra
Nový bezpečnostný kód
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.Bezplatne Vám vypracujeme najvýhodnejšiu hypotéku

EUR
Naši hypotekárny špecialisti Vám vypracujú ponuku na mieru zo všetkých Slovenských bánk a pripravia Vám najvýhodnejšiu hypotéku

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.