Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK

VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realRodinný dom Šarovce

Cena: 9 000 EUR
Kategória: Rodinný dom / Predaj
Novostavba: nie
Lokalita: Šarovce , Šarovce
Okres: Levice
Úžitková plocha: 160 m2
Aktualizácia: 21.08.2018

Popis:
DRAŽBA: rodinný dom s.č. 298 na p.č. 1263/3, k.ú. Malé Šarovce.

Rodinný dom je postavený v obci Šarovce, ktorú obývajú aj konfliktné skupiny obyvateľstva. Dom je prízemný, nepodpivničený, k dátumu miestneho šetrenia využívaný na bývanie. Má pôdorysný tvar písmena L. Z hľadiska veku obsahuje pôvodnú časť a dve prístavby. Pôvodná časť je zastrešená valbovou strechou bez využitia podkrovia na obytné účely. Prvá prístavba je zastrešená pultovou strechou, druhá prístavba plochou strechou. Podľa predloženého dokladu o veku stavby bola pôvodná stavba daná do užívania v roku 1945. Začiatok užívania prístavieb nekorešponduje s ich opotrebením, preto bol stanovený odborným odhadom znalca. Dom je napojený na verejný rozvod vody a elektriny, kanalizácia je riešená do vlastnej žumpy.

Dispozičné riešenie:
V pôvodnej časti sa nachádzajú tri obytné miestnosti, kuchyňa, chodba a kúpeľňa. Prvá prístavba bola pristavaná zo severovýchodnej strany stavby a obsahuje zádverie, WC, kuchyňu a kotolňu. Druhá prístavba sa nachádza vo vnútornom kúte stavby ( v päte pôdorysu) a obsahuje iba zádverie. Do domu sú vybudované dva vstupy, oba sú orientované z juhovýchodnej strany stavby- z dvora. Viac ako polovica podlahovej plochy stavby je využívaná na bývanie, preto stavbu ohodnocujem ako rodinný dom.

Konštrukčné riešenie:
Dom je založený na betónových základoch bez vodorovnej hydroizolácie ( zo severozápadnej strany sa na fasáde vyskytujú mapy od vzlínajúcej zemnej vlhkosti). Na druhej prístavbe sa vodorovná hydroizolácia nachádza. Obvodové steny pôvodnej časti sú murované z plnej tehly v kombinácii s kamenným murivom hr. 0,45m ( podľa veku stavby je to zrejme kombinácia pálenej a nepálenej tehly a kameňa). Strop nad 1.NP je drevený trámový prevažne s viditeľnými trámami. Strecha nad pôvodnou časťou je valbová, krytina je obyčajná jednodrážková ( na dvoch nárožiach boli pálené korýtka vymenené za plechové), klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaných plechov- z oseverozápadnej strany oplechovanie strechy nie je vyhotovené. Prvá prístavba má pultovú strechu, krytina je pálená škridlová, druhá prístavba má plochú strechu, krytina je z natavovaných pásov. Fasáda je z uličnej - juhozápadnej a dvornej - juhovýchodnej strany brizolitová škrabaná s obložením sokla keramickým obkladom, na ostatných dvoch fasádach je hrubá omietka bez obloženia sokla. Okná sú drevené dvojité s dvojvrstvovým zasklením, z juhovýchodnej strany na chodbe drevené zdvojené. Okná z juhozápadnej strany od ulice sú opatrené plastovými vonkajšími roletami. Podlahy v obytných miestnostiach sú z PVC, na chodbách, v kúpeľni a v kuchyniach je keramická dlažba. Vnútorné dvere sú plné alebo presklené osadené v oceľových a drevených zárubniach. Vnútorné omietky sú štukové. Strop v prvej prístavbe je trámový s viditeľnými trámami, na chodbe je drevený podhľad. Vykurovanie stavby je ústredné, radiátory sú plechové článkové. Zdrojom tepla je kotol na tuhé palivo, zdrojom prípravy TÚV je elektrický zásobníkový ohrievač. Údržba stavby je zanedbaná. Prvky dlhodobej životnosti vykazujú poruchy na základoch vzlínaním zemnej vlhkosti zo severozápadnej strany stavby a vlásočnicovými trhlinami na ostatných stranách stavby. Elektroinštalácia je svetelná.

Vnútorné vybavenie stavby:
Kúpeľňa je vybavená sprchovým kútom, keramickým umývadlom, WC kombi, smaltovanou vaňou, keramický obklad stien je do výšky 1,80 m, podlaha je z keramickej dlažby, batérie sú obyčajné.


Kontakt:
Platiť sa oplatí s.r.o.
Mostová 2
811 02 Bratislava - Staré Mesto

Realitný maklér:
Sirota Pavel
Tel.: 02/3 kliknite TU

Kontaktovať makléra
Nový bezpečnostný kód
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.Bezplatne Vám vypracujeme najvýhodnejšiu hypotéku

EUR
Naši hypotekárny špecialisti Vám vypracujú ponuku na mieru zo všetkých Slovenských bánk a pripravia Vám najvýhodnejšiu hypotéku

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.