Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK

VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realRodinný dom Šarovce

Cena: 7 000 EUR
Kategória: Rodinný dom / Predaj
Novostavba: nie
Lokalita: Šarovce , Šarovce
Okres: Levice
Úžitková plocha: 197 m2
Aktualizácia: 17.10.2018

Popis:
Najnižšie podanie
7 000,00
Dobrovolná dražba
Áno

DRAŽBA: rodinný dom s.č. 157 na p.č. 824/22, k.ú. Veľké Šarovce.
Rodinný dom:
Ohodnocovaná nehnuteľnosť je rodinný dom súp.č. 157, postavený v obci Šarovce na parc.č. 824/22 v okrese Levice. V obci prebehlo prečíslovanie rodinných domov, ktoré nebolo zapísané na liste vlastníctva, kde je ešte staré neplatné číslo 159. Obec to doložila svojim potvrdenim zo dňa 21.3.2018. Jedná sa o samostatne stojaci prízemný rodinný dom s čiastočným podpivničením. Dom je postavený na rovinatom pozemku, prístupnom priamo zo spevnenej asfaltovej komunikácie, cez dvor. Za domom sa nachádza záhrada. Celý pozemok je oplotený. Pôvodná stavba rodinného domu je z roku 1960. Doklady o veku rodinného domu sa nezachovali. Vek domu je určený na základe informácií spomínané v Znaleckom posudku č.139/2015.
Dispozičné riešenie:
Do domu sa vstupuje z bočnej strany domu cez presklené zádverie do vstupnej chodby. Odtiaľ je prístupná chodba, potom špajza, kúpeľňa s wc a 3 izby. Ďalej sa tu nachádza komora, ďalšia izba a dva skladové priestory.
Stavebnotechnické riešenie:
Stavba je vybudovaná na rovinatom teréne, založená na betónových základových pásoch bez izolácie proti zemnej vlhkosti. Nosná obvodová konštrukcia je murovaná z tehál hr. 380, priečky tiež murované z tehál. Stropná konštrukcia je sčasti valbová a s časti sedlová. Vonkajšia fasáda je hrubá omietka,na viacerých miestach značne poškodená zemnou vlhkosťou, zatekajúicou strechou a nefunkčnými dažďovými žlabmi. Interiér je v dôsledku bývania konfliktných skupín úplne zničený, chýbajú všetky rozvody, obklady aj podlahy. Rovnako aj všetky interiérové dvere a zárubne. Chýbajú aj podlahy, zostal len cementový poter, značne poškodený prenikajúcou vlhkosťou a dažďovou vodou. Chýbajú aj okná alebo ich výplň.
Vzhľadom na skutočnosť, že dom je vo veľmi zlom stavebnotechnickom a vizuálnom stave, bez vnútorného vybavenia, s demontovanou kuchynskou linkou, sanitou, obkladmi, chýbajú vykurovacie telesá, kotol ústredného kúrenia, so značne poškodenými obvodovými múrmi aj vnúronými priečkami, narušenou statikou múrov, v dôsledku chýbajúcej izolácie, rovnako aj v dôsledku vypalovania podlah konfliktnými skupinami obyvateľov, považujem za veľké riziko obývať takýto dom. Rekonštrukcia predmetného domu je neekonomická, prvky dlhodobej životnosti vykazujú také poškodenie, že niektoré nie je možné rekonštruovať a preto sú vhodné na demoláciu. Skoro všetky prvky krátkodebej životnosti sú po dobe svojej životnosti, respektíve tesne pred jej dovŕšením.
Dom hodnotím ako nevhodný a nebezpečný na bývanie zo stavebnotechnického, statického aj hygienického hľadiska. Odborným odhadom považujem dom za vhodný na demoláciu. Životnost domu určujem na dobu 60 rokov.
Pozemky:
Pozemok je rovinatý, tvorí ho zastavaná plocha rodinného domu, dvor a záhrada. Pozemok je oplotený. pozemok je prístupný po spevnenej asfaltovej komunikácii.


Kontakt:
Platiť sa oplatí s.r.o.
Mostová 2
811 02 Bratislava - Staré Mesto

Realitný maklér:
Sirota Pavel
Tel.: 02/3 kliknite TU

Kontaktovať makléra
Nový bezpečnostný kód
Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.Bezplatne Vám vypracujeme najvýhodnejšiu hypotéku

EUR
Naši hypotekárny špecialisti Vám vypracujú ponuku na mieru zo všetkých Slovenských bánk a pripravia Vám najvýhodnejšiu hypotéku

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.