Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK

VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realDUPOS - Dražba - Rodinný dom s pozemkom/Veľké Šarovce

Cena: 29 200 EUR
Kategória: Rodinný dom / Predaj
Novostavba: nie
Lokalita: Šarovce 9, Šarovce
Okres: Levice
Aktualizácia: 16.04.2018

Popis:
POPIS STAVBY


Budova rodinného domu sa nachádza medzi rodinnými domami so štandardným vybavením, v zastavanom území obce, v obytnej okrajovej časti. Jedná sa o samostatne stojacu budovu s jedným nadzemným podlažím, čiastočným podpivničením, polovalbovou strechou.


ŽIVOTNOSŤ A OPOTREBENIE


Vychádzajúc z výsledkov miestnej obhliadky, odborného odhadu ako aj potvrdenia o veku stavby je rok zahájenia užívania stavby od roku 1956. Prístavba je užívaná od roku 1969. Na stavbe bola počas jeho užívania vykonávaná potrebná pravidelná údržba. Prestavba a úplná rekonštrukcia bola zahájená v roku 2015. Rekonštrukciou a prestavbou bola vymenená strešná krytina, oplechovanie, všetky výplne otvorov, nové sú aj vnútorné vedenia elektriny, vody a kanalizácie, ústredného kúrenia, nášľapné vrstvy podláh, omietky a obklady, nové je vnútorné vybavenie kúpeľne. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je tiež zabezpečovaná.


Rodinný dom je vybudovaný z murovacích prvkov a technológií bežne používaných v čase výstavby ako i rekonštrukcie, s ekologickými a energeticky efektívnymi parametrami po prestavbe, ktoré v plnej miere zodpovedajú predpísaným technickým požiadavkám. Stavebné práce sú vyhotovené v dobrej kvalite a plne zodpovedajúce pre účely súčasného využitia. Vybavenie je štandardné - vnútorné aj technické, s reálne štandardným komfortom užívania - bývania.


POPIS PODLAŽÍ


Prístavba z roku 1969


Dispozičné riešenie 1. podzemného podlažia - nachádza sa schodisko a sklad.


TECHNICKÝ POPIS VYHOTOVENIA V ČASE OBHLIADKY :


Osadenie podlažia je v priemernej hĺbke nad 1,50 m, bez zvislej hydroizolácie. Obvodové murivo podzemného podlažia je murované z tehál v skladobnej hrúbke 0,45 m, nenosné priečky sú tehlové hrúbky 0,15 m. Strop nad podlažím je monolitický železobetónový, s rovným podhľadom. Schody na terén majú betónovú nosnú konštrukciu, s povrchom nástupníc z betónovej mazaniny zatretej. Výplne okenných sú kovové jednoduché, s jednovrstvým zasklením. Vstupné dvere sú drevené plné. Podlahy podlažia sú s povrchom z cementového poteru. Elektroinštalácia je len svetelná, poistkové automaty. Rozvod vody na danom podlaží rodinného domu je len studenej, vyhotovené z Pe trubiek.


Na podlaží okrem toho sa nenachádzajú žiadne iné vybavenia a konštrukcie, ktoré by mali vplyv na výšku jej technickej hodnoty.


1. Nadzemné podlažie


Dispozičné riešenie 1. nadzemnom podlažia - nachádza sa tu zádverie, tri izby, kuchyňa s jedálenským kútom, šatníková miestnosť, kúpeľňa so záchodom, sklad.


TECHNICKÝ POPIS PLÁNOVANÉHO VYHOTOVENIA :


Základy sú navrhnuté betónové monolitické s izoláciou proti vode a zemnej vlhkosti. Podmurovka navrhnutá vyhotoviť z monolitického betónu, s priemernou výškou 0,45 m. Obvodové murivo nadzemného podlažia murované z tehál v skladobnej hrúbke 0,45 m. Vnútorné nosné steny z tehál murované v skladobnej hrúbke 0,30 m, nenosné priečky hrúbky 0,15 m, so sádrovou hladkou omietkou. Strop nad prízemím plánovaný ako drevený trámový - s horným a dolným záklopom - s rovným podhľadom zo sádrokartónu a so tepelnou izoláciou. Strecha domu polovalbová, nosná konštrukcia strechy sa navrhuje z dreveného krovu s krytinou z pálených škridiel Tondach. Oplechovanie strechy úplné z obojstranne pozinkovaného farbeného plechu, ostatné klampiarske konštrukcie (parapety a pod.) budú vyhotovené z poplastovaného hliníkového plechu. Fasádne omietky brizolitové, na jednom priečelí vápenné, obklady sú navrhnuté keramické na 2 priečeliach do 1/3 obloženej plochy. Schody na povalu sú navrhnuté drevenú nosnou konštrukciu, mäkké drevo bez podstupníc - výklopné. Výplne okenných otvorov sú navrhnuté plastové s izolačným dvojsklom, opatrené vnútornými plastovými žaluziemy. Vstupné dvere do domu sa navrhujú plastové presklené, vnútorné interierové dvere drevené hladké plné alebo presklené (osadené do drevených kazetových zárubní). Podlahy podlažia v obytných miestnostiach sa navrhujú veľkoplošné laminátové parkety; v ostatných miestnostiach prevažne keramické dlažby. Na podlaží sa navrhuje vyhotovenie rozvodu zemného plynu. Podlažie sa navrhuje vykurovať konvekčným ústredným kúrením, radiátormi oceľovými panelovými. Zdrojom vykurovacej vody bude stacionárny kotol na zemný plyn. Elektroinštalácia sa navrhuje svetelná ako i motorická. Rodinný dom sa navrhuje napojiť na verejný rozvod vody, elektro NN, odkanalizovaný bude do vlastnej žumpy. Rozvod vody v dome teplej aj studenej navrhnuté z Pe trubiek, zdrojom teplej vody bude elektrický zásobníkový ohrievač vody, umiestnený v kotolni-dielni. Kanalizácia sa navrhuje z plastového potrubia. Vybavenie kuchyne sa plánuje : sporák so sklokeramickou varnou jednotkou, zabudovanou elektrickou rúrou, odsávač par, drezové umývadlo oceľové nerezové, kuchynská linka z materiálov na báze dreva rozvinutej šírky 3,00 m´. Vnútorné vybavenie podlažia bude pozostávať : umývadlo, vaňa plastová jednoduchá. Vodovodné batérie budú pákové nerezové so sprchou 1 kus, pákové nerezové v počte 2 kusy. Záchod je navrhnutý umiestniť v kúpeľni splachovací. Vnútorné obklady sa navrhujú v prevážnej časti kúpeľne nad výšky 1,35 m, obloženie vane a kuchyne pri sporáku a dreze. Elektrický rozvádzač je navrhnutý s automatickým istením.


TECHNICKÝ POPIS VYHOTOVENIA V ČASE OBHLIADKY :


Základy sú vyhotovené ako betónové monolitické s izoláciou proti vode a zemnej vlhkosti. Podmurovka je vyhotovená z monolitického betónu, s priemernou výškou 0,45 m. Obvodové murivo nadzemného podlažia murované z tehál v skladobnej hrúbke 0,45 m. Vnútorné nosné steny sú z tehál murované v skladobnej hrúbke 0,30 m, nenosné priečky hrúbky 0,15 m, so sádrovou hladkou omietkou. Strop nad prízemím vyhotvený ako drevený trámový - s horným a dolným záklopom - s rovným podhľadom zo sádrokartónu a so tepelnou izoláciou. Strecha domu je polovalbová, nosná konštrukcia strechy je z dreveného krovu s krytinou z pálených škridiel Tondach. Oplechovanie strechy je úplné z obojstranne pozinkovaného farbeného plechu, ostatné klampiarske konštrukcie (parapety a pod.) sú vyhotovené z poplastovaného hliníkového plechu. Fasádne omietky sú brizolitové, na jednom priečelí vápenné, obklady sú keramické na 2 priečeliach do 1/3 obloženej plochy. Výplne okenných otvorov sú plastové s izolačným dvojsklom, opatrené vnútornými plastovými žaluziemy. Vstupné dvere do domu sú plastové presklené. Podlahy podlažia v obytných miestnostiach sú s povrchom z betónovej mazaniny, v ostatných miestnostiach sú prevažne keramické dlažby. Elektroinštalácia je svetelná ako i motorická. Rodinný dom je napojený na verejný rozvod vody, elektro NN, odkanalizovaný je do vlastnej žumpy. Rozvod vody v dome teplej aj studenej vyhotovené z Pe trubiek. Kanalizácia je z plastového potrubia. Vybavenie kuchyne v čase obhliadky nebolo žiadne. Vnútorné vybavenie podlažia pozostáva : vaňa plastová jednoduchá. Vodovodná batéria je páková nerezová so sprchou 1 kus. Záchod je umiestnený v kúpeľni a je splachovací. Vnútorné obklady sa nachádzajú v prevážnej časti kúpeľne nad výšky 1,35 m, obloženie vane. Elektrický rozvádzač je s automatickým istením.


Na podlaží okrem toho sa nenachádzajú žiadne iné vybavenia a konštrukcie, ktoré by mali vplyv na výšku jej technickej hodnoty.


Prístavba z roku 1969


Prístavba k rodinnému domu má obdobné stavebno-technické vyhotovenie, ako pôvodnej stavby. Užívaná je od roku 1969.

Sklad na pozemku s parc. č. 14/18 v kat. ú. Veľké Šarovce


POPIS PODLAŽÍ


1. Nadzemné podlažie


Základy sú betónové monolitické, základové pätky. Nosná konštrukcia je kovová - oceľové stĺpy, zastrešenie je sedlové, nosná konštrukcia strechy je z kovových profilov, s krytinou z azbestocementových vlnoviek. Podlaha je z betónovej mazaniny
Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Informácie o dražbe:


číslo dražby: DD 172/2017

predmet dražby: rodinný dom s pozemkom


dátum konania dražby: dňa 20.04.2018
čas konania dražby: 12:30 hod.
Miesto konania dražby: Penzión u Krba, Gorazdova 472/56, 949 01 Nitra-Chrenová, televízny salónik


Najnižšie podanie: 29 200 eur
Dražobná zábezpeka: 5 000 eur

Číslo účtu: Var. symbol: 1722017

termín prvej obhliadky: dňa 04.04.2018 o 12:00
termín druhej obhliadky: dňa 12.04.2018 o 12:00 hod.

Cena stanovená znaleckým posudkom: 29 200 eur


Kontakt:
DUPOS reality network, s. r.o.
Tamaškovičova 17
91701 Trnava

Realitný maklér:
Mgr. Miloš Brezina
Tel.: +421 kliknite TU

Kontaktovať makléra
Nový bezpečnostný kódBezplatne Vám vypracujeme najvýhodnejšiu hypotéku

EUR
Naši hypotekárny špecialisti Vám vypracujú ponuku na mieru zo všetkých Slovenských bánk a pripravia Vám najvýhodnejšiu hypotéku

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.