VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Dubajské podvodné mesto ukrýva najhlbší bazén na svete

30.07.2021

Poradie v rebríčku najhlbších bazénov na svete sa v posledných mesiacoch premiešalo niekoľkokrát. Posledná zmena sa týkala rovno prvej pozície. Tú po najnovšom obsadilo nové podvodné mesto, ktoré bolo nedávno dokončené v Dubaji.

čítať viac >>

Nová železničná stanica v Brne má hotový architektonický návrh

29.07.2021

Metropola Moravy prejde v najbližších rokoch väčšou premenou. Výsledkom chystanej transformácie má byť zelenší a modernejší vzhľad viacerých zón v užšom centre mesta. V rámci pripravovaných zmien sa ráta aj s výstavbou novej železničnej stanice.

čítať viac >>

3D lampa z pomarančových šupiek

27.07.2021

Rýchla a lacná výroba, ktorá prispieva k redukcii potravinárskeho odpadu. Aj takto je prezentovaný jeden z najnovších produktov istej talianskej firmy, ktorá sa snaží vniesť na trh celkom nový druh bytových svietidiel. 

čítať viac >>

Váš partner pre reality v Levoči

27.07.2021

Každý kto chce predať alebo kúpiť miesto pre svoju rodinu, podnikanie alebo oddych využíva služby realitného makléra. Skôr či neskôr budeme potrebovať poradiť ako najlepšie predať aj tú svoju nehnuteľnosť a prečo to ponechať na služby profesionálneho realitného makléra si povieme nižšie.

čítať viac >>

Z veternej elektrárne na českom Šibeníku je 47-metrová rozhľadňa

26.07.2021

Väčšinu projektov vyhliadkových veží sprevádza výstavba nových stavieb. Na Šibeníku však realizácia rozhľadne od základov potrebná nebola. Lákavá turistická atrakcia totiž vznikla prestavbou bývalej veternej elektrárne.

čítať viac >>

Ázijsko-tichomorský región zdvojnásobí investície do obnoviteľných zdrojov energie

23.07.2021

Ázijsko-tichomorský región si dlhodobo drží prvenstvo v rebríčku regiónov s najvyšším objemom investícií do výroby elektriny. O vedúcu pozíciu zrejme nepríde ani v súčasnej dekáde. Výraznou mierou má k tomu prispieť aj plánované zdvojnásobenie investícií do zelenej energie.

čítať viac >>

Botanická záhrada v Prahe bude mať nový výstavný pavilón

22.07.2021

Pražská botanická záhrada v minulosti prešla niekoľkými zmenami. V snahe zvýšiť jej príťažlivosť ju čaká ďalšie rozširovanie. Tentoraz je na rade výstavba nového pavilónu, ktorý bude okrem výstavnej funkcie plniť aj tú praktickú.

čítať viac >>

Žilina investuje takmer 1 mil. € do postupnej premeny na smart city

20.07.2021

Záujem o postupnú transformáciu miest na „smart cities“ majú aj jednotlivé lokality na Slovensku. Výnimkou nie je ani Žilina, ktorá bude vďaka ohlásenej investícii do nových „smart city riešení“ opäť o krok bližšie k naplneniu tohto cieľa.

čítať viac >>

Pulitzerova cena bola prvýkrát v histórii udelená architektke

19.07.2021

Najprestížnejšie žurnalistické ocenenie je určené predovšetkým novinárom. Za prínosnú publikačnú činnosť ho však v minulosti už párkrát udelili aj osobám, ktoré sa primárne venujú iným oblastiam. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy prvýkrát v histórii získala Pulitzerovu cenu architektka.

čítať viac >>

Miera úspor domácností v eurozóne vzrástla o viac ako 20 %

16.07.2021

Finančná situácia sa napriek dopadom koronakrízy vo väčšine domácností v krajinách platiacich eurom zlepšuje, aspoň tak to vyplýva zo štatistík hodnotiacich vývoj celkovej miery úspor domácností v eurozóne. Tá zaznamenala ďalší rast, ktorý opäť patrí medzi najvyššie za posledné roky.

čítať viac >>

Presne pred 50 rokmi umrel architekt Ernst Wiesner

15.07.2021

15. júl 1971, svet architektúry opúšťa jedna z najvýznamnejších osobností domácej aj zahraničnej medzivojnovej architektúry. Odkaz Ernsta Wiesnera a jeho práce však žije aj po 50 rokoch od jeho úmrtia.

čítať viac >>

Rast cien domov v EÚ dosiahol 13,5-ročné maximum

13.07.2021

Analytici tvoriaci prognózy predpovedajúce vývoj cien domov v roku 2021 sa nemýlili. Súčasný rok začal podľa očakávaní rýchlym tempom zdražovania. V 1. kvartáli tohto roka dokonca dosiahlo niekoľkoročné maximum.

čítať viac >>

Prvý robotický vysávač vybavený umelou inteligenciou Intel AI

12.07.2021

Bolo iba otázkou času, kedy robotické spotrebiče začnú využívať systémy založené na umelej inteligencii Intel AI. Práve tá je výrobcami považovaná za technológiu, ktorá pomôže jednotlivým zariadeniam k bezpečnejšej a efektívnejšej práci. Potvrdiť to má aj nový robotický vysávač Jet Bot AI+.

čítať viac >>

Priemerná cena domu vo Veľkej Británii zaznamenala ďalší rekord

09.07.2021

Britské rodinné domy zažívajú jedno z najlepších období za posledné roky. Už niekoľko mesiacov zdražujú o pár percent, a to v mesačnom aj v medziročnom porovnaní. Ďalšie nové maximum sa im podarilo zaznamenať aj v júni.

čítať viac >>

Hypotekárny trh v ČR: Úroky rastú, objem hypoték je nad priemerom

08.07.2021

Český hypotekárny trh zaznamenáva dlhodobo podobný vývoj ako ten slovenský. Líši sa iba číslami a priebežnými výsledkami jednotlivých ukazovateľov. Inak tomu nebolo ani v máji, kedy sa potvrdil trend pomalého nárastu úrokov a dosahovania nadpriemerného objemu poskytnutých hypoték.

čítať viac >>

Prvá stranaPredošlá strana1234Ďalšia stranaPosledná strana
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.