VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Súťaž o návrh vysokorýchlostného terminálu v Prahe má víťaza

15.01.2021

Cestovanie medzi Prahou a Brnom bude znovu o niečo rýchlejšie. Postarať sa o to má vysokorýchlostná železničná trať, v rámci ktorej realizácie sa postavia aj nové moderné terminály. Jedným z nich bude terminál Praha-východ, ktorý pred pár dňami spoznal svoju budúcu podobu.

čítať viac >>

V ČR posunuli termín podania daňového priznania k dani z nehnuteľnosti

14.01.2021

Niektoré termíny spojené s daňovými povinnosťami sú v ČR a SR rovnaké. Platí to aj pri daňových priznaniach k dani z nehnuteľnosti, ktoré sa v minulých rokoch podávali vždy do 31. januára, prípadne do najbližšieho pracovného dňa, ak 31. január pripadol na víkend. V Česku ale tento tradičný dátum v súčasnom roku platiť nebude.

čítať viac >>

Stavebná produkcia v SR výrazne zmiernila svoj prepad

12.01.2021

Mesiace dvojciferného prepadu objemu stavebnej produkcie v SR sú preč, aspoň zatiaľ. Najnovšie čísla síce prinášajú informácie o pretrvávaní poklesu, no ten bol v porovnaní s predošlými výsledkami výrazne nižší.

čítať viac >>

Odklad splátok zavedený v rámci Lex Korona využilo vyše 140 000 ľudí

11.01.2021

Účinnosť lehoty, ktorá povoľovala mimoriadny odklad splátok bez zápisu do úverového registra zavedený v rámci Lex Korona, sa blíži ku koncu. S tým prichádzajú ďalšie nové štatistiky, ktoré odhaľujú, koľko ľudí takúto možnosť využilo a koľko domácností môže mať s opätovným nabehnutím na splácanie problémy.

čítať viac >>

Rast cien domov vo Veľkej Británii zaznamenal niekoľkoročné maximum

08.01.2021

Realitný trh v máloktorej európskej krajine zažil taký dobrý záver roka ako ten britský. Tomu sa darilo počas celého záverečného štvrťroka 2020. Skvelé obdobie, pod ktoré sa podpísal najmä rýchly rast cien nehnuteľností na bývanie, vyvrcholilo v decembri, kedy zdražovanie dosiahlo niekoľkoročné maximum.

čítať viac >>

Pred 55 rokmi sa začalo stavať metro v Prahe

07.01.2021

Vyše 60 staníc, viac ako 65 km tratí, desiatky miliónov prepravených cestujúcich ročne. To sú len niektoré čísla vyplývajúce z prevádzkovania metra v českej metropole, ktoré síce prepravilo prvých pasažierov až v máji 1974, no jeho výstavba začala presne pred 55 rokmi.

čítať viac >>

Objem úverov na bývanie vzrástol opäť o viac ako 200 mil. €

05.01.2021

Na trhu s úvermi na bývanie bol zaznamenaný ďalší nárast. Aj v tomto prípade sa jedná o mesačných objem schválených úverov. Ten znovu poskočil o viac ako 200 mil. €, čím sa potvrdil dlhodobý trend, ktorý s výnimkou niektorých mesiacov pretrvával celý rok.

čítať viac >>

Svetu farieb bude v roku 2021 vládnuť sivá so žltou

04.01.2021

Nový rok už tradične prináša celú radu zmien a noviniek. Výnimkou nie sú ani trendy v oblasti farieb, ktoré budú v najbližších 12 mesiacoch ovládať svet dizajnu. Žezlo nad nimi budú v roku 2021 držať hneď dva odtiene.

čítať viac >>

V púšti pri Jeruzaleme sprístupnili Herodesov zimný palác

31.12.2020

Archeológovia prichádzajú s fascinujúcimi objavmi starovekých stavieb aj po tisíckach rokov. Len nedávno ukončili práce na postupnom odkrytí Herodesovho zimného paláca, ktorý bol výkvetom architektúry svojej doby.

čítať viac >>

Budúci rok môžu prísť o prácu tisícky stavebníkov

30.12.2020

Naše stavebníctvo má za sebou jeden z najslabších rokov za posledné obdobie. Pomerne lepší nemusí byť ani ten budúci. Podľa niektorých prognóz dokonca hrozí prepúšťanie, v dôsledku ktorého môžu prísť o prácu tisícky ľudí. 

čítať viac >>

Krajiny s najvyššou kvalitou života podľa OSN

29.12.2020

Kvalita života v jednotlivých krajinách sveta je už tradične predmetom viacerých štúdií. S jednou takou prichádza každoročne aj OSN. Jej analytici nezaháľali ani v tomto roku, čoho výsledkom je aj nedávno zverejnený rebríček štátov, v ktorých sa žije najlepšie.

čítať viac >>

Cestovný ruch hlási ďalší extrémny pokles počtu ubytovaných

28.12.2020

Z oblasti domáceho cestovného ruchu prišli tesne pred vianočnými sviatkami zlé správy. Ich dôvodom bol prepad celkového mesačného počtu ubytovaných za október 2020. Ten sa medziročne znížil skoro o 80 %.

čítať viac >>

Tradičný vianočný Windsor aj s návštevou kráľovnej Alžbety II.

24.12.2020

Bolo to už viac ako 30 rokov, čo britská kráľovská rodina počas vianočných sviatkov obchádzala legendárny zámok Windsor. Tento rok sa však situácia zmenila a honosné panovnícke sídlo je opäť poctené návštevou jej veličenstva.

čítať viac >>

Ľadový hotel pri polárnom kruhu má opäť otvorené

23.12.2020

Na otvorenie jedného z „najsezónnejších“ hotelov sveta sa čakalo pár mesiacov. Reč je o preslávenom ubytovacom zariadení IceHotel. Ten už tradične otvára svoje brány vždy pred Vianocami, aby ich po skončení zimy opäť zavrel.

čítať viac >>

Levočskú radnicu začnú na jar renovovať

22.12.2020

V roku 2021 sa na Slovensku plánuje rekonštrukcia viacerých významných pamiatok. Jednou z nich je aj radnica v Levoči. Tá by mala prejsť prvými renovačnými prácami už na jar.

čítať viac >>

Prvá stranaPredošlá strana1234Ďalšia stranaPosledná strana
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.