VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Českým drevostavbám sa darí, ich počet rástol aj vlani

18.07.2019

Popularita drevostavieb je na vzostupe po celej Európe. Pred pár dňami sa to potvrdilo aj v susednom Česku, kde zverejnili minuloročné štatistiky počtu, resp. podielu týchto domov.

čítať viac >>

Vodné dielo Gabčíkovo prechádza prvou obnovou od svojho vzniku

17.07.2019

Má ísť o najväčší projekt svojho druhu v celej EÚ a jeho realizácia odľahčí  európsku kasu o desiatky miliónov. Podľa vyjadrení odborníkov je však modernizácia vodného diela v Gabčíkove potrebná a investícia do nej prinesie ešte lepšie výsledky.

čítať viac >>

25. ročník súťaže Stavba roka je oficiálne vyhlásený

15.07.2019

Autori najlepších stavebných diel na Slovensku môžu opäť vstúpiť do súboja o prestížne ceny. Organizátori súťaže Stavba roka totiž vyhlásili ďalší, v poradí už 25. ročník. Čas na prihlásenie jednotlivých stavieb tak beží.

 

čítať viac >>

Najvyššiu svetovú drevostavbu majú opäť Nóri

12.07.2019

Bitka o titul štátu s najvyššou drevostavbou sveta pokračuje. Po tom, čo sa žezlo v marci vrátilo späť do Nórska, si na korunu brúsia zuby ďalší kandidáti. Poradie v rebríčku sa tak môže v najbližších mesiacoch opäť meniť. Zatiaľ sú však lídrom Severania.

čítať viac >>

Kultúrny dom v Ostrave bude mať koncertnú sálu svetového formátu

11.07.2019

Historická budova kultúrneho domu s nadštandardnou koncertnou sálou v nadčasovom prevedení. Aj tak môže vyzerať kultúrno-architektonická kombinácia, ktorú by uvítalo každé mesto. Tento atribút sa však ujde len vyvoleným. Po novom k nim má pribudnúť Ostrava. 

čítať viac >>

Kúrite kotlom alebo kachľami? Očakávajte návštevu štatistov.

10.07.2019

Majiteľov domov, ktorí kúria kotlom alebo kachľami, čaká v najbližšej dobe návšteva. Na využívanie týchto spaľovacích zariadení v slovenských domácnostiach si totiž prídu posvietiť štatisti.

čítať viac >>

Najstaršia bratislavská fontána má za sebou úspešnú rekonštrukciu

08.07.2019

Starostlivosť o cenné pamiatky je vždy vítanou záležitosťou. Inak to nie je ani v prípade rekonštrukcie najstaršej bratislavskej fontány, ktorá má od minulého týždňa vylepšený staronový vzhľad.

 

čítať viac >>

Hypotekárny trh má za sebou posledné sprísňovanie podmienok

05.07.2019

Sprísňovanie podmienok na slovenskom hypotekárnom trhu je oficiálne zavŕšené, aspoň na nejaký čas určite. 1. júla totiž došlo k poslednému zníženiu limitov smerodajných pre poskytovanie hypoték s vyššími hodnotami LTV a DTI.

čítať viac >>

Náklady na obnovu hradu Krásna Hôrka vyjdú na 35 mil. €

04.07.2019

Nad opravou hradu Krásna Hôrka visel dlhší čas otáznik. Neistotu do situácie vnášala hlavne výška nákladov na rekonštrukciu a tiež to, či bude štát ochotný prevziať za ňu zodpovednosť. Po stredajších vyhláseniach členov vlády v tom máme omnoho jasnejšie.

čítať viac >>

Po 30 rokoch sa na scénu vrátili mladomanželské pôžičky

03.07.2019

Mladomanželské pôžičky sú späť. Po 30 rokoch sa vo vynovenej podobe prispôsobenej dnešnej ére vracajú na scénu, aby čerstvo zosobášeným párom pomohli s financovaním bývania.

čítať viac >>

Majitelia domov už môžu žiadať o príspevok na zateplenie

01.07.2019

Dnes sú to presne 2 týždne, čo štát začal s prijímaním žiadostí o príspevok na zateplenie. Majitelia, ktorí chcú financovať zateplenie rodinného domu s pomocou štátu, tak môžu Ministerstvu dopravy a výstavby SR posielať svoje žiadosti, a to až do konca septembra.

čítať viac >>

7 slovenských mostov, ktoré zaujmú vzhľadom aj funkčnosťou

28.06.2019

Aj obyčajný most môže byť neobyčajne zaujímavým dielom. Niekoľko takých sa nájde aj u nás. Svedčí o tom nasledovná sedmička stavieb, ktoré sú buď pamiatkou so vzácnou hodnotou, prepracovaným stavebným dielom alebo významným dopravným uzlom.

čítať viac >>

Modulárne ekobyty, ktoré vsádzajú na zdieľanie

27.06.2019

Projekty trvalo udržateľného bývania sú už dlhšie globálnym trendom. Globálny je však aj problém s ich horšou cenovou dostupnosťou. Odpoveďou naň by mohli byť napríklad modulárne bytové komplexy fungujúce na princípoch zdieľaného bývania.

čítať viac >>

Rýchle a jednoduché čistenie bytového zariadenia pomocou „ľudových“ metód

26.06.2019

Stojí to minimum peňazí a ešte menej času. Čistenie vybraného bytového zariadenia sa dá zvládnuť bez toho, aby ste pri tom strávili celé hodiny a utratili financie na chémiu. Stačí vsadiť na osvedčené ľudové metódy a vaše spotrebiče aj doplnky budú opäť žiariť.

čítať viac >>

Bratislava má konečne v ponuke projekt pozemkov v širšom centre mesta s nádherným výhľadom

25.06.2019

Projekt Ahoj Briežky je v súčasnosti jediným projektom v Bratislave, ktorý ponúka na predaj slnečné pozemky priamo pod lesom. Bývalá vinohradnícka oblasť pod úpätím Malých Karpát tak onedlho zmení svoju tvár.

čítať viac >>

Prvá stranaPredošlá strana1234Ďalšia stranaPosledná strana
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.