VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Kostarike nie je problém zohnať ubytovanie v starom Boeingu

20.09.2018

Prerobené autobusy, vynovené väzenské cely, apartmány z piesku a ľadu či hosťovské izby zriadené priamo v korunách stromov. Pri predstavení najnezvyčajnejších hotelov sme tu mali už takmer všetko, no rezort na palube lietadla je predsa len niečím novým.

čítať viac >>

Zlatý most z Vietnamu, ktorý držia namiesto pilierov ruky

19.09.2018

Nebyť štatútu technických pamiatok, väčšina mostov by bola vnímaná len ako nutné a praktické stavby bez akéhokoľvek dizajnérskeho cítenia. V niektorých prípadoch sa však podarí vybudovať most, ktorý možno považovať za hotové umelecké dielo.

čítať viac >>

Prvé ázijské datacentrum Facebooku bude stáť 1 mld. USD

18.09.2018

Komplex zelených budov s rozľahlou strešnou záhradou, o ktorom sme sa v súvislosti s rozširovaním centrály Facebooku včera zmienili, je len jedným z niekoľkých nových projektov tohto IT giganta. V pláne je aj výstavba megalomanského dátového centra, ktoré bude využívať tie najmodernejšie zelené technológie.

čítať viac >>

V centrále Facebooku rastú lesy na strechách budov

17.09.2018

Megalomanské sídla popredných IT firiem sú síce ukážkou veľkosti a dominancie, no ich vedenie sa zároveň snaží o dôraz na ekológiu a rozvoj trvalo udržateľnej výstavby. Príkladom je spoločnosť Facebook, v ktorej centrále vyrástol súbor ďalších zelených budov.

čítať viac >>

Na gréckom ostrove Santorini začnú regulovať počet turistov

16.09.2018

Kým niektoré turistické miesta zívajú prázdnotou, iné praskajú vo švíkoch až tak, že na nich musia vydať zákaz návštevnosti. Do takejto nezávideniahodnej situácie sa dostal aj ostrov Santorini, ktorý pred pár dňami prijal veľmi netradičné opatrenie.  

čítať viac >>

Prvú taliansku kaviareň Starbucks označujú za najkrajšiu na svete

15.09.2018

Aj obyčajná kaviareň sa môže stať neobyčajným miestom, ktoré bez problémov schová do vrecka najlepšie interiérové návrhy. Podľa niektorých kritikov sa takýto husársky kúsok podaril spoločnosti Starbucks, ktorá zriadila údajne najkrajšiu kaviareň sveta.

čítať viac >>

Architektom roka v Česku sa stal Petr Hájek

14.09.2018

Česko spoznalo držiteľa prestížneho titulu Architekt roka 2018. Do zoznamu laureátov, ktorí v posledných rokoch najviac prispeli k napredovaniu českej architektúry, sa tak zapísalo ďalšie meno, ktorým nie je nik iný ako Petr Hájek.

čítať viac >>

Rusi zostrojili najväčšiu 3D tlačiareň na svete – bude stavať bytovky

12.09.2018

Všetko nasvedčuje tomu, že stavebníctvo orientované na 3D tlač sa posunie o ďalší krok vpred. V Rusku totiž predstavili najväčšiu 3D tlačiareň sveta, ktorá by mala zvládnuť aj výstavbu bytoviek.

čítať viac >>

Letný seriál o dovolenkových hitoch (Epilóg) – Slovensko láka príliš málo zahraničných návštevníkov

11.09.2018

Letná sezóna je za nami, takže seriál o dovolenkových hitoch môžeme uzavrieť. Dnes sa však nepozrieme na žiadnu dovolenkovú destináciu, skôr sa zameriame na nelichotivé štatistiky o slabej návštevnosti Slovenska zahraničnými turistami.  

čítať viac >>

V Egypte povolili výstavbu najvyššieho afrického mrakodrapu

10.09.2018

Viaceré portály zamerané na architektúru a stavebníctvo sa pred niekoľkými dňami zmienili o návrhu mrakodrapu, ktorý má byť najvyšším v Afrike. Reč je o Nile Tower, ktorý získal všetky potrebné povolenia a aktuálne čaká na zahájenie prác.

čítať viac >>

Letný seriál o dovolenkových hitoch (8. časť) – Divoká Namíbia z vraku lode

09.09.2018

Púštnych rezortov, v ktorých je radosť dovolenkovať, až tak veľa v Afrike nenájdeme. Dobrodruhovia a milovníci netradičných prázdninových zážitkov tak otvorenie nového hotela na pobreží slnečnej Namíbie určite vítajú.

čítať viac >>

Bratislavské Staré Mesto má nový park za 400 000 €

08.09.2018

Dnešok je pre Bratislavčanov, ktorým nie je osud hlavného mesta ľahostajný, malým víťazstvom. V Starom Meste sa totiž otvára nový park, ktorý môžeme pokojne označiť za jeden z najkrajších, aké v Bratislave nájdeme.

čítať viac >>

Národný futbalový štadión bude drahší, a neskôr

07.09.2018

Nie a nie sa dočkať. Národný futbalový štadión, ktorého realizácia sa po dlhšom čakaní konečne začala, mal byť hotový ešte tento rok. Podľa aktuálneho stavu výstavby je však viac ako pravdepodobné, že v plánovanom termíne sa kolaudovať nebude.

čítať viac >>

Lustre vs. bodové svetlá

06.09.2018

Veľké žeravé slnko nahrádzajú malé trblietavé hviezdičky. Možno aj takto by básnici nazvali výmenu veľkého lustra za niekoľko malých bodových svetielok. Nie všade však uprednostnia zlatisté hviezdy. Mnohé domácnosti totiž nedajú dopustiť práve na ohnivé slnce. 

čítať viac >>

Prvá stranaPredošlá strana1234Ďalšia stranaPosledná strana
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.