VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Rebríček najdrahších svetových miest ovládli až 3 metropoly

21.03.2019

133 miest, no len 1 miestenka pre víťaza. Tak to bolo v rebríčku najdrahších miest sveta dlhých 30 rokov. Aktuálne sa však prepisuje história, pretože štatút najdrahšieho mesta planéty získali tento rok po prvýkrát hneď 3 kandidáti.

čítať viac >>

Bratislavský magistrát si posvieti na bezpečnosť Obchodnej ulice

20.03.2019

Mala to byť pýcha hlavného mesta, raj pre obchodníkov a zákazníkov z celej Bratislavy. Situácia sa ale vyvinula po svojom a Obchodná ulica sa zmenila na epicentrum nočného života, často rizikového, násilného a nebezpečného pre obyvateľov aj pre pocestných.

čítať viac >>

Čo ukrýva Vila Tugendhat – dom z filmu Sklenená izba

18.03.2019

Počas minulého týždňa sa toho udialo až-až, napríklad aj premiéra filmu Sklenená izba. My, samozrejme, nejdeme robiť tomuto snímku recenziu, ale pozrieme sa na priestory, v ktorých sa dej filmu odohráva.

čítať viac >>

Veľká Británia zvýši podiel elektriny z veternej energie na tretinu

17.03.2019

Ak sa v týchto dňoch niekde spomenie Veľká Británia, snáď všetci si okamžite vybavíme brexit. Média totiž drámu okolo odchodu krajiny z EÚ sledujú tak horlivo, že zabúdajú na ďalšie aktuálne udalosti odohrávajúce sa na území ostrovného kráľovstva.

čítať viac >>

Pohľad do Prezidentského paláca – kam sa nasťahuje nová hlava štátu

16.03.2019

Prezidentské voľby dnes načisto ovládli dianie v slovenských mestách a dedinkách. Túto príležitosť tak môžeme využiť na krátku návštevu prezidentského sídla. Viacerí Slováci totiž vôbec nevedia, čo ponúka objekt, do ktorého sa nasťahuje nová hlava štátu.

čítať viac >>

V Brne pomýšľajú na titul Európskeho hlavného mesta kultúry

15.03.2019

Už teraz je jasné, že Česi budú mať v roku 2028 ďalšie Európske hlavné mesto kultúry. Zatiaľ ale nie je isté, kde táto dočasná metropola bude. Najväčšie šance má momentálne Brno, ktoré sa už pomaly začína pripravovať na kandidatúru.

čítať viac >>

Taiwanský nadštandard v minibyte s výmerou necelých 18 m²

14.03.2019

Na celosvetovej rezidenčnej mape pribúda stále viacej bytov a domov v štýle mini. Po najnovšom sa do zoznamu objektov tohto typu zaradil ďalší šikovný bytík z Taiwanu.

čítať viac >>

Hokejový šampionát prinútil ŽSR k ďalšej modernizácii Hlavnej stanice v BA

13.03.2019

Na najväčší hokejový sviatok roka sa nepripravujú len fanúšikovia. V strehu sú takisto organizátori, zástupcovia usporiadateľských miest aj dopravní prepravcovia. Práve tí majú momentálne plné ruky práce s Hlavnou stanicou v Bratislave.

 

čítať viac >>

7 rokov po požiari na Krásnej Hôrke

12.03.2019

Jeden z najkrajších hradov východného Slovenska je už pár rokov mimo hry. V nedeľu totiž ubehlo 7. výročie požiaru, ktorý vyradil Krásnu Hôrku z mapy najobľúbenejších turistických cieľov svojho regiónu.

čítať viac >>

V Soule má vyrásť prvé múzeum robotov na svete

11.03.2019

Doba robotická je tu. Po tom, čo roboti začali obsluhovať hostí vo viacerých hotelových  či reštauračných zariadeniach, expandujú už aj v oblasti stavebníctva. V Južnej Kórei si dokonca postavia svoje vlastné múzeum.

čítať viac >>

Tohtoročná Pritzkerova cena ide do Japonska

10.03.2019

Vo svetovej architektúre sa opäť udeľovali prestížne ocenenia. Tentoraz  bol rad na tom najväčšom, k akému sa architekti môžu dostať. Reč je o Pritzkerovej cene, ktorá aj tento rok našla vhodného laureáta schopného zaslúžiť si takúto veľkú poctu.

čítať viac >>

Miláno sprístupnilo výstavu upozorňujúcu na ničenie prírody

09.03.2019

Dizajn by mal mať viac ako len estetickú funkciu. Autori sa prostredníctvom neho môžu vyjadrovať k rôznym súčasným problémom a do ich riešenia zapájať masy ľudí. Presne o to sa snaží nová výstava Broken Nature, ktorú pred pár dňami uviedli v Miláne.

čítať viac >>

Kniha 20000 otvára nový pohľad na mestskú architektúru v Česku

08.03.2019

Marec – mesiac knihy je príležitosťou na predstavenie nových kníh či publikácií, ktoré sa zameriavajú na stavebníctvo, architektúru a interiérový dizajn. Jedna taká sa práve dnes večer pokrstí v pražskom CAMPu.

čítať viac >>

Holanďania vybudujú najinteligentnejšiu a najekologickejšiu mestskú štvrť

07.03.2019

Najčistejšia, najekologickejšia či najinteligentnejšia. Superlatívov však má byť ešte viac. Jednu z pripravovaných štvrtí, ktorá má v najbližších rokoch vyrásť v Holandsku, totiž pasujú za lokalitu schopnú udať nový trend v realizácii smart cities.  

čítať viac >>

V Bratislave chcú rozšíriť mestský lesopark

06.03.2019

Z Bratislavy prichádza ďalší zelený návrh, ktorého uskutočnenie v praxi by pomohlo zlepšiť atmosféru v hlavnom meste. Na stôl kompetentných totiž prišiel nápad rozšíriť mestský lesopark.

čítať viac >>

Prvá stranaPredošlá strana1234Ďalšia stranaPosledná strana
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.