VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Centrum vodných športov na Domaši stále čaká

23.11.2017

Nebyť Tatier a Slovenského raja, východ Slovenska by nemal takmer žiadny cestovný ruch. To sa rozhodli zmeniť ľudia z okolia Domaše, ktorí pripravili atraktívny projekt, no ten zatiaľ nerealizujú. Magazín TREND nás včera informoval, čo sa okolo neho deje.  

 

čítať viac >>

V Soule vybudovali obrovský zelený park priamo na viadukte

21.11.2017

S dobrým nápadom sa môže aj starý nevyužívaný viadukt premeniť na veľký park plný vegetácie. Príkladom je projekt z juhokórejskej metropoly, ktorý dokázal, že priestor na realizáciu zelených zón sa nájde aj v prehustených veľkomestských lokalitách. 

čítať viac >>

Liptov čaká na nový turistický rezort

20.11.2017

Liptov priťahuje developerov prezentujúcich veľké stavebné plány odjakživa. Aktuálne sa tu diskutuje o výstavbe nového turistického rezortu, ktorý by návštevníkom ponúkol nové možnosti ubytovania, služieb a oddychu v srdci regiónu pod Tatrami.

čítať viac >>

Gruzínci dávajú budovám knižníc a mediaték novú podobu

19.11.2017

Vizionári, ktorí hovorili, že v 21.storočí budeme kultúrny a literárny život tráviť hlavne v mediatékach, sa nemýlili. Obzvlášť, ak ide o výstavbu komplexov, ktoré návštevníkom ponúkajú priestor na zábavu, čo sa nedávno podarilo jednému gruzínskemu ateliéru. 

čítať viac >>

Roboti ovládnu už aj čistenie toaliet

18.11.2017

Výroba robotických spotrebičov sa stala takou bežnou, že príchod niektorých zariadení na trh už ani nevzbudí pozornosť. Občas však výrobcovia trafia presne do čierneho a do predaja pošlú produkt schopný spôsobiť v domácnostiach technologickú revolúciu. 

čítať viac >>

5th Avenue v New Yorku je stále najdrahšou nákupnou ulicou, Obchodná skončila 52.

17.11.2017

S rastúcou kúpnou silou spotrebiteľov sa zapĺňa aj zoznam svetových nákupných ulíc. Najnovšie mená sa však len ťažko dostanú na úroveň tradičných lokalít ovládajúcich rebríček najdrahších ulíc, ktorého aktuálne výsledky zverejnili pred pár dňami.   

čítať viac >>

Amazon otvoril v Seredi svoje prvé európske logistické centrum

16.11.2017

Spoločnosť Amazon predstavovať nemusíme, za to jej krok otvoriť na Slovensku svoje logistické centrum taký známy nie je. Napriek tomu, že médiá mu nevenovali adekvátnu pozornosť, ide o jednu z najväčších tohtoročných udalostí v oblasti ekonomiky aj realít. 

čítať viac >>

Dušan Jurkovič – otec modernej slovenskej architektúry

15.11.2017

S Dušanom Jurkovičom si spájame hlavne udeľovanie prestížnej architektonickej ceny, ktorej aktuálneho držiteľa sme si predstavili včera. Menej známy je profil osobnosti, po ktorej je pomyselné národné ocenenie pomenované. A to napriek tomu, že tento muž sa (nielen) do slovenskej histórie zapísal obrovskými písmenami.

čítať viac >>

REKREAČNÉ BÝVANIE V DOKONALEJ HARMÓNII S PRÍRODOU

15.11.2017

V nádhernej scenérii tvorenej vrchmi Západných a Nízkych Tatier, priamo na brehu Liptovskej Mary vyrastá unikátny projekt. Architektonicky a technologicky dokonale zladený s okolitou prírodou, dýchajúci pohodou, oddychom, pozitívnou energiou a zdravým životným štýlom. To je Mararesort, rekreačné zrubové domy pri Liptovskej Mare.

čítať viac >>

Cenu Dušana Jurkoviča 2017 slávnostne odovzdali štúdiu Atrium

14.11.2017

Spomedzi všetkých architektonických súťaží organizovaných na Slovensku sa najviac pozornosti sústredí práve na Cenu Dušana Jurkoviča. Tú spolu s ďalšími významnými oceneniami pred pár dňami slávnostne odovzdali aktuálnym víťazom. 

čítať viac >>

V Česku rozdali ceny pre najlepšie realitné projekty

13.11.2017

České stavby sú pre slovenských architektov pútavou inšpiráciou, z ktorej si odnášajú mnoho vzácnych poznatkov. Obzvlášť, ak ide o diela, ktoré vyhrajú nejakú zaujímavú cenu. Medzi nej patria aj projekty, ktoré uspeli v aktuálnom ročníku súťaže Nejlepší z realit.  

čítať viac >>

Japonské čajové domy z dreva

12.11.2017

Nielen Slováci využívajú drevené domy ako jeden zo symbolov tradičnej architektúry. Tie nájdeme aj za hranicami, trebárs vo vzdialenom Japonsku. Tam sa už celé storočia budujú tzv. čajové domy, ktoré v sebe skrývajú omnoho viac ako len prírodné materiály. 

čítať viac >>

4 najznámejšie repliky Eiffelovej veže

11.11.2017

Slávne parížske stavby, ktoré už roky patria ku klenotom stavebníctva, sú zrejme pre architektov neodolateľnou inšpiráciou. Po včerajšom novom múzeu Louvre, ktoré bolo otvorené v Abu Dhabi, nás čaká pohľad na ešte známejšiu pamiatku, resp. jej repliky.

čítať viac >>

Louvre otvoril svoju prvú pobočku na Arabskom polostrove

10.11.2017

Slávny Louvre bude síce navždy spájaný s Parížom, no tento magický pojem začnú stále viac skloňovať aj v arabskom svete. Kúsok od mesta Abu Dhabi totiž vyrástlo nové múzeum, ktoré je oficiálnou pobočkou svojho veľkého francúzskeho menovca. 

čítať viac >>

Skoro 70% ľudí z EÚ žije vo vlastnom

09.11.2017

Jednou z hlavných podmienok spokojného života je komfortné a priestranné bývanie, a najlepšie to vlastné. Tejto teórie sa drží takmer 70% ľudí žijúcich v EÚ, aspoň tak to vyplýva zo štúdie Eurostatu skúmajúceho bývanie Európanov v minulom roku. 

čítať viac >>

Prvá stranaPredošlá strana1234Ďalšia stranaPosledná strana
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.