VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Americkí vedci predstavili revolučné polopriehľadné fotovoltaické panely

20.04.2021

Klasické fotovoltaické panely už nestačia, aspoň nie podľa skupiny amerických vedcov. Tí totiž prišli s možnosťou, ako vylepšiť fungovanie týchto technológií pomocou nových polopriehľadných článkov.

čítať viac >>

Vážska cyklomagistrála sa predĺži o úsek v Trnavskom kraji

19.04.2021

Cyklisti zo západného Slovenska, ktorí obľubujú jazdu popri Váhu, by mohli ešte tento rok otestovať novú trasu. V Trnavskom kraji sa totiž schyľuje k výstavbe nového úseku jednej z najobľúbenejších cyklomagistrál na Slovensku.

čítať viac >>

Nový územný plán v Nitre môže spolutvoriť aj verejnosť

17.04.2021

Mesto pod Zoborom už nejaký čas pracuje na príprave nového územného plánu. Jeho podoba by mala vznikať aj na základe názorov a pripomienok širšej verejnosti. Vedenie radnice totiž avizovalo záujem o diskusiu, do ktorej sa môžu zapojiť aj obyvatelia Nitry.

čítať viac >>

Žabka rýchlo expanduje na západe krajiny, hľadá priestory i nadšených podnikateľov

16.04.2021

Potraviny Žabka úspešne pokračujú v ďalšom otváraní nových obchodov na západnom Slovensku a hľadajú voľné priestory v ďalších mestách. Odporúčanie im môžete poslať aj vy.

čítať viac >>

Starý priemyselný areál v Miláne premenia na obrovský verejný park

15.04.2021

Na scéne sa objavil ďalší odvážny projekt premeny nevyužívaného železničného areálu, ktorý dostane novú šancu na život. Tentoraz prichádza z Talianska, kde sa schyľuje k jednej z najväčších revitalizácií na Apeninskom polostrove za posledné roky.

čítať viac >>

Stavebná produkcia v SR a v ČR zaznamenala najvyšší pokles za pár rokov

13.04.2021

Slovenské stavebníctvo sa stále nevie dostať z krízy. O nič lepšie na tom nie sú ani naši susedia v Česku. Najnovšie výsledky objemu stavebnej produkcie totiž priniesli najvyšší pokles za posledných pár rokov v oboch krajinách.

čítať viac >>

Ceny bývania v eurozóne zaznamenali najvyšší rast od roku 2006

12.04.2021

Realitný trh v eurozóne sprevádza dlhodobé zvyšovanie cien. Už pár rokov sa tak deje aj na trhu s bytmi a rodinnými domami. Tie majú za sebou vôbec najvyšší medziročný rast od roku 2006.

čítať viac >>

Arnoldova vila v Brne prejde obnovou, tretinu zaplatia nórske fondy

09.04.2021

V metropole Moravy nájdeme viacero historických rezidencií obývaných významnými osobnosťami, ktoré sa dodnes zachovali ako cenné rezidenčné pamiatky. K tým patrí aj Arnoldova vila, ktorá už dlhší čas čaká na renováciu. Tej sa zrejme dočká ešte tento rok.

čítať viac >>

Centrum Bratislavy oživí nové Živé námestie

08.04.2021

Centrum hlavného mesta už dlhšie čaká na svoju vynovenú podobu. K tej má výraznou mierou prispieť aj Živé námestie. Práve nová verejná zóna v samom srdci Bratislavy má byť miestom, kde bude prekvitať miestny život.

čítať viac >>

Revolučná prenosná veterná turbína vhodná na výlety do prírody

06.04.2021

Stále rastúci dopyt po zelenej energii prináša nové revolučné technológie. K tým sa po najnovšom zaradila aj unikátna veterná turbína od istej dánskej firmy, ktorá okamžite vzbudila pozornosť (nielen) milovníkov pobytov v prírode.

čítať viac >>

Bratislavské bábkové divadlo hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie

05.04.2021

Od začiatku príprav kompletnej rekonštrukcie Bratislavského bábkového divadla prešlo už 13 rokov. Ani po takejto dlhej dobe sa stále nemôže pochváliť vynoveným vzhľadom. Aktuálne sa však črtá príležitosť, ktorá by mohla priniesť požadovaný výsledok.

čítať viac >>

Na Pohroní sa vybuduje prvá geotermálna elektráreň na Slovensku

02.04.2021

Slovensko má z hľadiska možností využitia geotermálnej energie veľmi dobrý potenciál. Napriek tomu na výstavbu prvej geotermálnej elektrárne na našom území stále čakáme. Zmeniť to má projekt, ktorý chcú v blízkej budúcnosti zrealizovať na Pohroní.

čítať viac >>

Viedeň rozdáva dotácie na nákup tieniacej techniky

01.04.2021

Rolety alebo žalúzie sú účinným nástrojom, ako chrániť interiér pred prehrievaním. To vedie k zdravšej mikroklíme a k nižšej spotrebe energie za chod klimatizácie. Vedia to aj vo Viedni, kde už nejaký čas podporujú nákup tieniacej techniky finančnými dotáciami.

čítať viac >>

Nová železničná stanica v Prahe už má hotový návrh

30.03.2021

Česká metropola pokračuje v príprave projektov na výstavbu alebo obnovu niekoľkých železničných staníc v meste. Jeden z týchto návrhov sa spája aj so stanicou na Letisku Václava Havla v Prahe.

čítať viac >>

Ceny bytov v ČR vo februári rástli dvojciferným tempom

29.03.2021

Český realitný trh je naďalej v dobrej kondícii. Svedčia o tom aj výsledky z najnovších  štatistík, ktoré priniesli ďalšie plusové čísla. Výnimkou nie sú ani štatistiky hodnotiace vývoj cien bytov, ktoré vo februári zaznamenali ďalší nárast.

čítať viac >>

Prvá stranaPredošlá strana1234Ďalšia stranaPosledná strana
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.