VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

SIEA predĺžila platnosť poukážok z programu Zelená domácnostiam II

30.10.2020

Poukážky vydávané v rámci programu Zelená domácnostiam II mali doposiaľ platnosť 3 mesiace. Súčasný epidemiologický stav však situáciu mení. Po novom sa ich platnosť predlžuje na 5 mesiacov. 

čítať viac >>

Pozitívne testovaní môžu stráviť karanténu aj v hoteloch a penziónoch

29.10.2020

V rámci príprav na nadchádzajúce celoslovenské plošné testovanie sa otvára aj otázka, kde budú pozitívne testovaní Slováci tráviť povinnú izoláciu. Okrem domácej karantény prichádza do úvahy aj pobyt vo vybraných ubytovacích zariadeniach.

čítať viac >>

Južnej Austrálii sa na hodinu podarilo zabezpečiť 100 % spotreby elektriny solárnou energiou

27.10.2020

Snahu o zvýšenie podielu elektriny zo solárnej energie hlási čoraz viac krajín. Výnimkou nie sú ani jednotlivé austrálske štáty. V Južnej Austrálii dokonca prišli s experimentom, v rámci ktorého skúšali dodávatelia zaistiť všetku elektrinu v štáte solárnou energiou.

čítať viac >>

Juraj Benetin sa stal osobnosťou architektúry a stavebníctva 2020

27.10.2020

Na 14. ročníku ocenení ASB GALA bolo ocenených spolu 7 spoločností a 2 osobnosti. ASB Osobnosťou architektúry a stavebníctva sa podľa odbornej poroty stal architekt Juraj Benetin, spoluzakladateľ architektonického štúdia Compass.

čítať viac >>

Návštevnosť v ubytovacích zariadeniach v auguste poskočila o 20 %

26.10.2020

Letné prázdniny nakoniec pre slovenský cestovný ruch nedopadli zle. Napriek tomu, že v porovnaní s minulým rokom bola návštevnosť tunajších ubytovacích zariadení nižšia, počty ubytovaných aj počty nocľahov dosiahli celkom slušné čísla.

čítať viac >>

Holandský dizajnér navrhol ekologické rakvy z podhubia

23.10.2020

Téma blížiacich sa Dušičiek a spomienok na našich pozostalých už tradične otvára tému možností šetrnejšieho pochovávania. Odpovede na otázky, ktoré táto téma vyvoláva, sa nám už tradične snažia priniesť aj dizajnéri.

čítať viac >>

Záverečné jesenné práce v záhrade

22.10.2020

Záhrada a celý jej okolitý exteriér sa pomaly chystá na zazimovanie. Suchšie a teplejšie októbrové a novembrové dni sú však stále vhodné na niektoré záhradkárske práce. Tie súvisia najmä so záverečnými prácami, ktorými uzavrieme tohtoročnú sezónu a okolie domu  pripravíme na zimný odpočinok.

čítať viac >>

SAE chcú do 30 rokov 50 % energie z obnoviteľných zdrojov

20.10.2020

Krajín a regiónov, ktoré sa zaväzujú k postupnému prechodu na obnoviteľné zdroje energie, pribúda. Ďalším iniciátorom výrazného zvýšenia podielu zelenej energie sú SAE.

čítať viac >>

Brněnský orloj oslávil 10. narodeniny

19.10.2020

Patrí k vrcholovým sochárskym dielam moravskej metropoly. Nie kvôli veľkosti či výške investície, skôr kvôli schopnosti odlíšiť sa a napriek minimalistickému štýlu upútať. Reč je o hodinovom stroji, ktorý už 10 rokov zdobí jedno z námestí v Brne.

čítať viac >>

V Severnej Dakote vyrastie drevená knižnica ukrytá v zelenom kopci

16.10.2020

USA zatiaľ k veľmociam v oblasti realizácie drevostavieb nepatrí. Napriek tomu občas príde s projektom, ktorý možno zaradiť medzi tie „naj“. K takým možno radiť aj návrh knižnice, ktorá má vyrásť priamo pri vstupe do národného parku v Severnej Dakote.

čítať viac >>

3. výzva na predkladanie žiadostí o príspevok na domy s takmer nulovou potrebou energie vyhlásená

15.10.2020

Program štátnej podpory zvyšovania úspory a šetrnosti rodinných domov pokračuje. Po novom sú znovu na rade dotácie na domy s takmer nulovou potrebou energie. O tie bude možné žiadať na základe ďalšej, v poradí už 3. výzvy.

čítať viac >>

Ceny prenájmov v Bratislave klesajú

13.10.2020

Kým na kúpu bytu v hlavnom meste potrebujeme minúť viac ako pred pár mesiacmi, za prenájom momentálne zaplatíme o niečo menej. Bratislavský trh s prenájmami má totiž za sebou niekoľkomesačný trend zlacňovania.

čítať viac >>

Augustový objem hypoték bol zatiaľ najnižší v roku

12.10.2020

August patrí na hypotekárnom trhu každoročne medzi slabšie mesiace. Dlhoročný trend sa potvrdil aj teraz. Objem hypoték, ktoré banky žiadateľom vo 8. mesiaci poskytli, bol totiž od januára tohto roka najnižší.

čítať viac >>

Pamätník Jána Palacha s múzeom v jeho rodnom dome má 1. výročie

09.10.2020

O českom študentovi, ktorý sa do dejín zapísal nevídaným protestným činom, sa hovorí aj po viac ako 50 rokoch. Jeho príbeh nie je zvečnený iba vo filmoch či knihách. Všetko podstatné o Jánovi Palachovi nájdeme aj v jeho rodnom dome, kde presne pred rokom sprístupnili pamätné miesto s menším múzeom venovaným práve jeho príbehu.

čítať viac >>

Český hypotekárny trh má za sebou rekordné leto

08.10.2020

Európske hypotekárne trhy nabrali v lete druhý dych. Po znižovaní úrokových sadzieb a uvoľnení sprísnených podmienok, ku ktorým pristúpili kvôli vypuknutiu pandémie, sa  niektorým z nich podarilo zaznamenať aj zopár rekordných čísel.

čítať viac >>

Prvá stranaPredošlá strana1234Ďalšia stranaPosledná strana
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.