VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Júnový objem hypoték zaznamenal medziročný aj medzimesačný rast

10.08.2020

Slovenský hypotekárny trh sa po kritickej jari opäť vracia do starých koľají. Nedávno zverejnené júnové čísla totiž priniesli informácie o ďalšom raste, a to na medzimesačnej aj medziročnej úrovni. 

čítať viac >>

Austrálski vedci chcú stavať cesty zo stavebného odpadu a starých pneumatík

07.08.2020

Nejde o prvý nápad, ktorého cieľom je ekologickejšia výstavba ciest. Mnohé z nich sa už stihli aj zrealizovať a priniesť očakávané výsledky. Podariť by sa to mohlo aj vedcom z austrálskej univerzity RMIT. Tí predstavili nový materiál určený na budovanie ciest s prívlastkom „udržateľné“.  

čítať viac >>

Ceny bytov a domov v SR za 2. kvartál 2020

06.08.2020

Pár dní po zverejnení štatistík mapujúcich objem úverov na bývanie prichádza Národná banka Slovenska s ďalšími údajmi. Tentoraz zverejnila najnovšie čísla spojené s cenami nehnuteľností na bývanie.

čítať viac >>

Objem úverov na bývanie už prekročil 31,5 mld. €

04.08.2020

V štatistikách porovnávajúcich mesačný objem úverov na bývanie sa opäť prepisovali historické maximá. Slováci si totiž v júni po prvýkrát požičali dokopy viac ako 31,5 mld. €.

čítať viac >>

2. kolo príjmu žiadostí o dotácie na výstavbu elektrických nabíjacích staníc začne v septembri

03.08.2020

Štátne dotácie na výstavbu elektrických nabíjacích staníc sa u nás prvýkrát prideľovali vlani. Aktuálne malo byť za nami už aj 2. kolo, no vypuknutie pandémie jeho plánované aprílové vyhlásenie oddialilo. Spustené by malo byť začiatkom septembra.

čítať viac >>

V americkom Colorade otvorili unikátne olympijské múzeum

31.07.2020

Tohtoročná letná olympiáda v Tokiu bola z pochopiteľných dôvodov presunutá, no téma olympijských hier bude medzi fanúšikmi športu rezonovať počas celého leta. Minimálne v USA, kde otvorili nové olympijské múzeum, aké tu ešte nebolo.

čítať viac >>

Stavebná produkcia v EÚ ožíva, mesačne vzrástla dvojciferným tempom

30.07.2020

Stavebníctvo v EÚ je po nedávnom výpadku na dobrej ceste. Postupné uvoľňovanie reštriktívnych opatrení v priebehu mája totiž umožnilo znovu naštartovať stavebnú produkciu. Tá v porovnaní s aprílom 2020 vzrástla o viac ako 20 %.

čítať viac >>

Košický kraj pokračuje s realizáciou dažďových záhrad a jazierok

28.07.2020

Realizácia tzv. dažďových záhrad a jazierok prináša viacero plusov pre ľudí aj samotnú prírodu. Plochy tohto typu tak pomaly budujú aj u nás. Hneď niekoľko ich má do konca roka pribudnúť v Košickom kraji.

čítať viac >>

Budovu železničnej stanice Ostrava-Vítkovice vyhlásili za kultúrnu pamiatku

27.07.2020

Českých železničných staníc s významnou kultúrnou či historickou hodnotou je hneď niekoľko. Budovy niektorých z nich sú dokonca v zozname kultúrnych pamiatok. Po najnovšom sa to podarilo aj jednému z ostravských „nádraží“.

čítať viac >>

Podiel elektriny z obnoviteľných zdrojov v EÚ vzrástol na 40 %

24.07.2020

EÚ vyrába čoraz viac elektriny z obnoviteľných zdrojov. Jej podiel je už dokonca vyšší ako podiel elektriny z fosílnych palív. Podľa aktuálne zverejnených údajov sa vyšplhal na 40 %.

čítať viac >>

Varšavský Palác vedy a kultúry oslávil 65. narodeniny

23.07.2020

Symbol poľskej metropoly a zároveň najvyššia budova krajiny sa vypína nad Varšavou už 65 rokov. Práve včera prebehlo výročie oficiálneho otvorenia Paláca kultúry a vedy, ktorý je aj po rokoch naďalej dominantou mesta.

čítať viac >>

Návštevnosť ubytovacích zariadení v máji klesla o 93 %

22.07.2020

Situácia v domácom cestovnom ruchu sa postupne zlepšuje. S tým začínajú rásť aj čísla návštevnosti ubytovacích zariadení. Aktuálne zverejnené májové štatistiky by tak mohli byť posledné, z ktorých vyplýva obrovský prepad návštevnosti aj počtu nocľahov.  

čítať viac >>

V nedeľu boli pri Bratislave spojazdnené nové diaľničné úseky

21.07.2020

Diaľničná sieť na Slovensku sa opäť trochu rozrástla. V nedeľu totiž spojazdnili hneď 2 úseky, ktoré spolu priniesli necelých 30 km nových diaľničných, resp. rýchlostných ciest.

čítať viac >>

V Jihlave vyrastie športová aréna s atletickým oválom na streche

17.07.2020

Nedostatok pozemkov, snaha o úsporu miesta či záujem prísť s originálnym nápadom. Nech je dôvod akýkoľvek, chystaná hala v českej Jihlave posunie výstavbu športových komplexov v Česku a na Slovensku o krok vyššie.

čítať viac >>

Pri prenájme bytu nezabudnite zariadiť aj detskú izbu

16.07.2020

Ak ste sa rozhodli prenajať zariadený viac izbový byt, nezabudnite aspoň základne vybaviť detskú izbu. Takto vybavená izba môžu slúžiť aj ako hosťovská, prípadne ako útočisko pre tretiu osobu, ktorá finančne môže vašich nájomníkom. Aký nábytok nábytok a doplnky by nemali chýbať v detskej izbe?

čítať viac >>

Prvá stranaPredošlá strana1234Ďalšia stranaPosledná strana
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.