VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

5 inšpirácií na zriadenie vlastnej domácej knižnice

Pri príležitosti „osláv“ mesiaca kníh sa možno niektorí rozhodnú pre zriadenie vlastnej knižnice. Pre tých máme niekoľko jednoduchých inšpirácií zo zahraničných domácností ozdobených týmito praktickými pomocníkmi vhodnými do obývačiek či iných izieb.

 

  

Zbierka kníh ako obývacia stena

  

Väčšina domácich knižníc sa stáva hlavnou súčasťou nábytkovej zostavy, obzvlášť pokiaľ sú zriadené v obývačkách. Mnohokrát sa jedná o dominantnú časť priestoru, ktorá neslúži len na praktické účely, ale spĺňa estetickú funkciu. Jej vzhľad, dispozícia a farba sú však príliš úzko prepojené s okolitým prostredím, čo môže pri návrhu pôsobiť trochu obmedzujúco.

 

 

Súkromná domáca čitáreň

 

 

V bytoch sú možnosti na zriadenie knižnice o niečo menšie ako v rodinných domoch, no ani to nemusí byť prekážkou, pokiaľ máte väčší byt s voľnou izbou, v ktorej si môžete navrhnúť súkromnú čitáreň. Okrem regálov plných obľúbených kníh vám postačí stôl a stoličky, ktoré umiestnite do stredu miestnosti. Túto izbu môžete zároveň využiť aj ako pracovňu či jedáleň.

 

Z fádnej chodby spoločenská miestnosť

 

 

Celkom obľúbenou alternatívou sú aj knižnice vytvorené v predsieni, vstupnej hale alebo na chodbe. Tento variant je však skôr pre majiteľov rodinných domov, ktorí disponujú takýmto priestorom. Pokiaľ sa v ňom doplnia herné a zároveň imidžové prvky, napríklad šachovnice, z fádnej miestnosti sa môže stať živý a rodinný priestor s hrejivou domácou atmosférou.

 

 

Luxusná rustikálna knižnica

 

 

Veľké obývačky v starožitnom štýle ponúkajú ideálnu príležitosť, ako si zariadiť rustikálnu knižnicu plnú prírodných materiálov ako drevo, koža alebo kovy. V kombinácii s viacerými koloniálnymi prvkami dokáže vzbudiť luxusný dojem, a to napriek dôrazu na minimalizmus číhajúci každým centimetrom priestoru.

 

Nekonvenčnosť v znamení alternatívy

 

 

Posledná inšpirácia sa hodí najmä do nekonvenčných interiérov, kde nie je núdza o netradičné nadčasové nápady. Na alternatíve je najlepšie to, že nepozná hranice a len výnimočne sa radí k nejakému konkrétnemu štýlu. Preto sa stáva voľbou pre všetkých, ktorí chcú knižnicu podľa vlastných predstáv.

 

 

Ak bola vlastná domáca knižnica odjakživa vašim snom, práve marcová atmosféra zasvätená knihám a čítaniu vás možno navedie k jej zriadeniu. Nápadov, ako si takýto priestor navrhnúť, je viacero, no všetko závisí od dispozície, priestrannosti a zariadenia danej miestnosti. Možno vám práve naše tipy uľahčia túto dizajnérsku prácičku, čoho výsledkom bude nová originálna knižnica vytvorená presne podľa vašich predstáv.

 

 

Text: Róbert Bosák

Foto: huffingtonpost.com, home-designing.com, theneotrad.com, atelierristing.com, freshhome.com, news.buzzbuzzhome.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 08.03.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.