VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

5 tipov pre zriadenie vlastnej domácej posilňovne

Dobre vybavené fitko nájdeme v každom väčšom meste. Napriek tomu mnohí túžia po vlastnej domácej posilňovni, v ktorej by si mohli kedykoľvek zacvičiť. Ak máte dostatok peňazí a priestoru, ktorý si viete zariadiť, splniť si tento sen môže byť ľahšie než sa zdá.

 

Domáce posilňovne dnes nie sú nič ojedinelé, obzvlášť ak si ich zriaďujú majitelia domov. Pri troche šikovnosti sa dajú zrealizovať aj v bytoch, no na to potrebujete voľnú izbu. Zopár tipov k tomu, aby ste túto prácičku zvládli bez nejakých väčších problémov, vám určite príde vhod, takže ak máte priestor a potrebné financie, smelo do toho.

 

1. Pripravte si voľný priestor

Mať k dispozícii dostatok voľného priestoru je alfou a omegou každého projektu realizácie vlastnej posilňovne. No nezabudnite na dôkladný návrh a naplánovanie konečného výsledku, pretože pri výbere vhodnej miestnosti nestačí sledovať len výmeru. Dôležitými faktormi sú aj akustika, presvetlenie, vetranie a zabezpečenie súkromia.

  

 

2. Výber posilňovacích strojov

Výber jednotlivých strojov bude závisieť hlavne od veľkosti a dispozície využitého priestoru. Práve jemu prispôsobte výber konkrétnych zariadení a zohľadnite nielen ich cenu a veľkosť, ale aj praktickú stránku a schopnosť maximálneho využitia. V byte máte pre svoju domácu posilňovňu obmedzené možnosti, takže odporúčame kupovať len tie najnutnejšie zariadenia.

 

3. Zostavte si finančný rozpočet

Zriadenie domácej posilňovne nie je lacná záležitosť, no všetko závisí od jej veľkosti a hlavne vybavenia. Ak máte vyriešený priestor, tak viete, koľko strojov a v akej maximálnej veľkosti ich doň môžete umiestniť. Pri tomto kroku odporúčame vsádzať iba na kvalitnejšie zariadenia, pretože cvičenie na nespôsobilých strojoch je rizikom pre vaše zdravie.

 

4. Zohľadnite ergonomické nároky

Mnoho ľudí, ktorí si budujú vlastné posilňovne, ignoruje dodržiavanie ergonomických zásad. Tie musia byť pri zriaďovaní takéhoto priestoru uplatnené kvôli ochrane zdravia a zachovaniu bezpečnosti. Medzi najdôležitejšie zásady patrí optimálne nastavanie výšky strojov k postave užívateľa a schopnosť vytvoriť si priestor pre bezproblémovú mobilitu pomedzi stroje.

 

5. Zabezpečte si pokoj a súkromie

Posilňovňu máte zariadenú a stroje pripravené, takže ostáva vám posledný krok k tomu, aby ste mohli zahájiť tréningový program. Na rad prichádza ešte zaistenie súkromia, nech vás nik neruší. To isté však platí aj naopak, takže odporúčame kvalitné dvere a v prípade okien aj ich dobré tesnenie. Niektoré zariadenia totiž nie sú najtichšie a mohli by rušiť spolubývajúcich či dokonca susedov.

 

 

Posilňovňu máte hotovú, takže teraz sa môžete smelo pustiť do cvičenia. Želáme vám dostatok motivácie a veľa úspechov pri dosahovaní cieľov.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: homesweethome.cz, madebymood.com, mixturehome.com, idnes.cz

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 22.02.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.