VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

6 najlepších stavieb roku 2016

Rok čo rok je architektonická mapa bohatšia o nové netradičné diela, ktoré posúvajú stavebníctvo na vyššiu úroveň. Vlani sa špičkovým architektom podarili ďalšie husárske kúsky a zaujímavé stavby rástli po celom svete.

 

Na začiatku každého roka prichádzajú priaznivci architektúry s prehľadom najlepších budov postavených v uplynulých 12 mesiacoch. Aj tohtoročný štart sa nesie v znamení prípravy rebríčkov toho najlepšieho, čo sa vlani vo svete postavilo. Podobný zoznam sme si vytvorili aj my a na základe zohľadnenia dizajnu, energetickej efektivity, lokality a využitia objektu sme do neho zaradili 6 najlepších stavieb za rok 2016.

 

Veža Federácie (Moskva) – Aktuálne najvyšší európsky mrakodrap stojí v Moskve, kde postavili očakávanú Vežu Federácie. Ide o komplex dvoch výškových veží s výškou 374 a 242 metrov, ktoré sú súčasťou lukratívnej štvrti Moscow City.

 

Hlavná stanica (Haag) – Hneď v úvode predošlého roku sa mohli cestujúci prechádzajúci cez holandský Haag tešiť z nadčasových staničných priestorov. Tie sú zastrešené strechou v tvare diamantových kúskov, pričom ich dopĺňajú moderné interiérové prvky. Vďaka tomuto prevedeniu sa Hlavná stanica stala príkladom, ako budú vyzerať stanice budúcnosti.

 

Havenhuis (Antverpy) – V krajinách Beneluxu pribudlo minulý rok viacero zaujímavých stavieb a ďalšou z nich bol Prístavný dom v Antverpách. Ten bol zrealizovaný renováciou starej požiarnej stanice, ktorá sa opravila a nad objekt sa pristavali nové priestory. Za dielo je zodpovedný ateliér zosnulej Zahy Hadid, ktorý vraj odviedol jednu z najlepších prác.

 

Elbphilharmonie (Hamburg) – Ak chceme medzi najlepšími budovami 2016 hľadať tie s netradičným dizajnom, musíme ísť do Hamburgu. Miestna Elbphilharmonie siahajúca do výšky 110 metrov bola minulý rok konečne dokončená a svojim jedinečným vzhľadom skrášľuje panorámu celého mesta.

 

Národný štadión (Singapur) – Do nášho zoznamu top stavieb musíme zaradiť aj Národný štadión vybudovaný v Singapure. Nový športový stánok ponúka nadštandard, ktorý navyše dopĺňajú posúvateľné tribúny a najväčšia kupolovitá strecha sveta.

 

Torre Reforma (Ciudad de Mexico) – Nová 245-metrová veža ovládla panorámu mexickej metropoly. Vďaka svojmu jedinečnému prevedeniu sa dostala aj do finále súťaže Najlepšia budova Ameriky, čím len potvrdila svoju dominantnú pozíciu v mexickej architektúre.

 

 

Poprední architekti pracujúci na nových projektoch ani zďaleka nevyčerpali svoje inšpiratívne nápady. Aj tento rok má byť nádielka nových top stavieb bohatá a panoráma miest z celého sveta by mala byť pestrejšia o desiatky zaujímavých budov. Kolaudácia tých prvých nás čaká už v najbližších týždňoch  a do konca roka ich pribudne dosť na to, aby sme si pred koncom roka opäť vybrali sedmičku najlepších.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : foto-358.de, ceskatelevize.cz, reality.etrend.sk, ndr.de, sportovky.sk, em.mxcity.mx

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 02.01.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.