VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

6 top stavieb dokončených v roku 2017

Uplynulých dvanásť mesiacov si budeme pamätať aj ako ďalší silný rok, počas ktorého nebola núdza o architektonické nápady. Dôkazom je prehľad niekoľkých unikátnych stavieb, ktoré sa hneď po kolaudácii zaradili medzi top diela roku 2017.

Aj tento rok rástli po celom svete fascinujúce budovy, ktoré budú ešte dlho považované za to najlepšie, čo architektúra posledných rokov priniesla. Jedinečný dizajn, kreatívne prevedenie a ekologický prístup, to všetko zdobí hŕstku stavieb, ktoré sú nielen podľa nás tým najlepším, čo sa tento rok postavilo. 

 

Central Embassy & Park Hyatt Bangkok (Bangkok, Thajsko) – Prepychový komplex bol najočakávanejším hotelom roka, ktorý oslnil nielen dizajnom, ale aj energetickou efektivitou a flexibilným prevedením stavby, ktorej súčasťou je 7-poschodové nákupné centrum.

 

Apple Park (Cupertino, USA) – V novej centrále Apple bude po ukončení sťahovania sídliť až 9 000 ľudí. Autori komplexu vybudovaného na 175-akrovom pozemku vsadili na spojenie kvalitatívneho nadštandardu s ekologickým profilom, vďaka čomu je kampus príkladom ako stavať kancelárie budúcnosti.

 

Louvre Abu Dhabi (Abu Dhabi, SAE) – Vedenie parížskeho Louvre súhlasilo s otvorením pobočky slávneho múzea po dlhoročnom boji. Tá stojí na ostrove neďaleko Abu Dhabi, kde môže vyniknúť jej futuristický dizajn ukrývajúci najcennejšie umelecké rekvizity.

 

 

Harbin Opera House (Harbin, Čína) – Ocenenia za top diela svetovej architektúry väčšinou získavajú budovy kultúrnych inštitúcií s nadčasovým vzhľadom. O prestížne ceny zabojuje aj sídlo novej opery v meste Harbin, do ktorej sa zmestí až 1 600 divákov.

 

Neapol Afragola (Neapol, Taliansko) – Zaha Hadid stihla pred smrťou navrhnúť ešte pár unikátnych budov. Patrí medzi ne aj futuristická stanica pre rýchlovlaky, ktorá v lete oživila Neapol.

 

Villa Ypsilon (Foinikounta, Grécko) – Medzi najlepšími stavbami roka sa ocitol aj rodinný dom či v tomto prípade skôr luxusná rezidencia. Dizajn domu je v tvare povestného gréckeho „i,“ ktorý má tri ramená splývajúce s okolitým prostredím. Objekt je právom považovaný za najlepšiu juhoeurópsku rezidenciu roka.

 

Originálnych budov, ktoré priniesli svetovej architektúre inováciu a pokrok, je omnoho viac. To, ktoré z tohtoročných diel budú oficiálne zvolené za najlepšie, ukážu pripravované súťaže, ktoré budú prebiehať budúci rok. Vtedy už dokončia aj ďalšie diela, ktoré opäť posunú úroveň súčasnej architektúry vyššie. 

 

Text : Róbert Bosák

Foto : geeky-gadgets.com, travelcommunication.net, fastcodesign.com, worldarchitecture.com, iconeye.com, telegraph.co.uk, inhabitat.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 29.12.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.