VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

7 inšpirácií pre zariadenie interiéru v štýle 2018

Každý január v bytovom dizajne už tradične patrí predstaveniu nových trendov, ktoré budú ovládať interiéry celých 12 mesiacov. 7 z týchto pútavých inšpirácií si získalo našu priazeň a ktovie, možno sa ich oplatí vyskúšať aj u vás doma.

 

1. V štýle eko a prírodných materiálov

Nie je to prvý rok, čo sa bude interiérový dizajn točiť okolo ekológie a prírodných materiálov. Aj v nasledujúcich mesiacoch budú dizajnéri prinášať pokrokové riešenia, ako dávať bývaniu nový rozmer v šetrnom a zdravom duchu. Očakávať môžeme spojenie dreva, kože a vzácnych textílií, no značná dávka pozornosti sa nasmeruje aj na prírodný kameň a vzácne kovy.

   

 

2. Minimalizmus a nekonvenčný štýl

Okrem ekológie sa bude dôraz klásť aj na minimalizmus spojený s výberom nekonvenčných prvkov. To len potvrdí, že majitelia domácností sa už presýtili gýčových dekorácií a tento rok by si radi oddýchli od noblesy vsádzajúcej na kvantitu. Jednoduchosť a originalita sa tak stane alfou a omegou tohtoročných trendov v celom interiérovom dizajne.

 

3. V ultrafialovom a metalickom prevedení  

Pri výbere nových farieb sa pripravte na odvážne a výrazné akcenty. V prípade ultrafialovej, ktorá je oficiálnou farbou roka, podporíte intuíciu, vnímavosť a empatiu. Voľbou metalických odtieňov zas dáte najavo túžbu vyniknúť a vyzdvihnúť svoju charizmu. Naďalej sa bude dariť aj neutrálnejším kávovým a vanilkovým odtieňom pre milovníkov monotónnejších štýlov.

 

4. Drevo v kúpeľni

V minulosti nemysliteľné, dnes čoraz viac príťažlivé. Drevo si ako hrejivý a útulný materiál získalo dôveru aj pri zariaďovaní kúpeľní. V tomto prípade je však potrebné vybrať materiály zo správnych drevín, najlepšie z tých exotických, ktoré je nutné plnohodnotne ošetriť proti poškodeniam vyplývajúcim z vlhkosti a výparov.

 

 5. Návrat korku

Pri materiáloch ešte ostaneme, pretože v rámci dôrazu na koexistenciu s prírodou sa o slovo hlási korok. Ten už zažil niekoľko svetlých chvíľ a tento rok sa hovorí o jeho veľkom návrate. Tentoraz príde v rozmanitých podobách od jednoduchých dekorácií po hrejivé korkové steny a podlahy.

 

6. Koberce z umelej kože

Dizajnéri predpovedali príchod umelých napodobenín kože už pred začiatkom minulého roka. Slabší záujem o klasický rustikálny štýl im však znemožnil ovládnuť spálne a obývacie izby. Tento rok sa im to zrejme podarí, pretože zvýšený dopyt po jednoduchom drevenom nábytku naštartuje vlnu záujmu o koberce a textílie z umelých atráp, prevažne z imitácie kože.

 

7. Bronzové a mosadzné doplnky

Sedmičku vybraných interiérových inšpirácií uzavrieme sympatiami k magickým bronzovým a mosadzným doplnkom, s ktorými sa budeme zbližovať počas celého roka. Ich prítomnosť sa postará o vytvorenie kontrastu s hrejivými materiálmi ako drevo, korok alebo koža. Jednotlivé doplnky sa hodia do všetkých izieb, no kvalita by mala byť uprednostnená pred kvantitou.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: fermacell.cz, nabidky.edb.cz, bdln.cz, blog.yit.sk, sapho-kupelne.sk, dadatex.sk, koberce.sk, soga.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 07.01.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.