VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Práce na Národnom futbalovom štadióne s 3-mesačným sklzom

11.10.2017

Naša futbalová reprezentácia je z hry o majstrovstvá sveta von, no rušno okolo futbalu bude naďalej. Sčasti aj preto, že realizácia Národného futbalového štadióna má sklz, čo ohrozuje časový plán jeho dokončenia.

 

čítať viac >>

Energetici budú v novembri predávať nepotrebné nehnuteľnosti

10.10.2017

Ak začnú s predajom nehnuteľného majetku energetické podniky, vždy ide o veľkú vec. Táto tradícia sa potvrdila aj v prípade Stredoslovenskej energetiky (SSE), ktorá posúva do predaja viacero budov naraz.  

 

čítať viac >>

Ocenenia CEZAAR 2017 už majú svojich laureátov

09.10.2017

Na trón slovenskej architektúry po roku zasadli ďalšie nové mená. Štvrtok večer sa totiž po 16-krát udeľovali ocenenia CEZAAR, ktoré opäť vyzdvihli to najlepšie, čo sa u nás za minulý rok postavilo a zrekonštruovalo.

čítať viac >>

Nelegálne pripojenie na kanalizáciu začnú v Bratislave trestať

08.10.2017

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) sa už viac nemieni maznať s domácnosťami, ktoré sú na verejnú kanalizáciu pripojené nelegálne. Generálny pardon, ktorým poskytli majiteľom priestor napraviť tento stav bez sankcií, sa totiž blíži ku koncu.  

čítať viac >>

Ako funguje krátkodobý prenájom na Airbnb

07.10.2017

Internetová služba Airbnb, ktorú využívajú milióny (nielen) cestovateľov z celého sveta, si ukrajuje stále väčší podiel aj na našom trhu. Vďaka šanci dostať sa prostredníctvom nej k rýchlemu a jednoduchému prenájmu ubytovania sa tak databáza prenajímaných nehnuteľností zapĺňa aj slovenskými hostiteľmi. 

čítať viac >>

Le Corbusier – kráľ architektúry 20.storočia by dnes oslávil 130 rokov

06.10.2017

Október je jedným z najbohatších mesiacov na narodeniny známych osobností z oblasti architektúry. Mnohí, ktorí oslavovali v tomto období, už medzi nami nie sú, čo sa týka aj Le Corbusiera. Nebyť smrti, dnes by najväčší architekt svojej doby oslávil 130 rokov. 

čítať viac >>

Z financií na Zelenú domácnostiam sa bytovým domom veľa neujde

06.10.2017

Napriek tomu, že z finančných prostriedkov z projektu Zelená domácnostiam určených na poukážky Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) môžu čerpať nielen majitelia domov, ale aj bytových domov, skutočnosť je iná. Len mizivé percento zo záujemcov o inštaláciu slnečných kolektorov na bytové domy je úspešná. Je to preto, že podporu od štátu môže dostať len bytový dom, ktorý nie je pripojený na centrálny zdroj tepla (CZT). Navyše sa ešte skúma, či v blízkosti je takáto sieť CZT vybudovaná a centrálny dodávateľ tepla, ktorý svojim stanoviskom potvrdí možnosť pripojenia. Iba ak sa k sieti nedá pripojiť, potom je možné uspieť pri žiadosti o podporu.

čítať viac >>

Vykurovacia sezóna začína. Máte spravenú revíziu?

05.10.2017

Podobne ako po minulé roky, október bude aj teraz obdobím zahájenia vykurovacej sezóny. No tej by mala predchádzať revízia vykurovacích zariadení, na ktorú ešte stále nie je neskoro. 

čítať viac >>

Ďalšia vyhliadková veža pribudne na Dubni pri Žiline

04.10.2017

Zdá sa, že o vyhliadkové veže je na Slovensku dosť veľký záujem. Novootvorená veža s chodníkom ponad koruny stromov, o ktorej sme sa zmienili v pondelok, nie je jediný aktuálny projekt tohto druhu. 

čítať viac >>

Slamené domy otvárajú po druhýkrát svoje dvere

03.10.2017

Priaznivci slamených domov si prídu v sobotu 7.októbra znova na svoje. Vo viacerých slovenských lokalitách súčasne prebehne 2.ročník podujatia Deň otvorených slamených domov, ktorý verejnosti priblíži charakter týchto ekologických príbytkov.  

čítať viac >>

Turistický chodník ponad koruny stromov v Bachledovej doline otvorený

02.10.2017

Milovníci nespútaných turistických dobrodružstiev si budú môcť vyskúšať ďalšiu odvážnu atrakciu. Sľubovanú vyhliadkovú vežu s chodníkom vedúcim ponad koruny stromov na hranici Tatier a Pienin totiž konečne sprístupnili. 

čítať viac >>

Pred ambasádou zbúrajú plot, za ňou postavia polyfunkčný objekt

01.10.2017

Okolie americkej ambasády v hlavnom meste zrejme prejde viacerými zmenami ako len odstránením sporného oplotenia, o ktorom sme písali včera. Kúsok od Hviezdoslavovho námestia sa totiž chystá aj výstavba nového polyfunkčného komplexu. 

čítať viac >>

Bratislavskí poslanci povedali spornému oploteniu americkej ambasády nie

30.09.2017

Nevyriešená situácia okolo sporného oplotenia americkej ambasády v centre Bratislavy sa zamotáva ešte viac. Mesto dalo jasne najavo svoj nesúhlas s prítomnosťou plota, čo ale môže mať značné finančné dôsledky.

čítať viac >>

Slávne filmové domy, ktoré rozsvietili ponuku realitných kancelárií

29.09.2017

Nie všetky nehnuteľnosti, ktoré vídavame vo filmoch, sú len prepracovanými kulisami či ateliérovými atrapami. Mnohé sú z nich reálne objekty, ktoré sa viackrát ocitli v ponuke realitiek. Medzi také patrí aj týchto 5 domov, ktoré si zahrali v slávnych filmoch. 

čítať viac >>

Príďte na Dni drevostavieb v piatok 6. a v sobotu 7. októbra 2017

29.09.2017

Uvažujete nad drevodomom a radi by ste sa pozreli, ako to v takej dokončenej stavbe vyzerá? Využite príležitosť a navštívte v piatok 6. a v sobotu 7. októbra 2017 Dni otvorených drevostavieb pod záštitou Zväzu spracovateľov dreva. V Ratkovciach v okrese Hlohovec, neďaleko Bratislavy, Trnavy či Nitry si môžete pozrieť zaujímavú drevostavbu, ktorú realizuje firma M-HOUSE, s.r.o. Informuje o tom Ing. Petra Jakubová z tejto firmy.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.