VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Severnom mori začali stavať najväčšiu veternú pobrežnú elektráreň

27.01.2020

Spojené kráľovstvo potvrdzuje pozíciu lídra v produkcii energie z pobrežných veterných elektrární. V jej severomorských vodách totiž odštartovala výstavba ďalšej z nich, ktorá sa má stať najväčšou na svete.

čítať viac >>

Drony v stavebníctve – kontrolovať budú sklo na mrakodrapoch

24.01.2020

Po robotoch a 3D tlačiarňach sa o väčšiu expanziu v stavebníctve snažia už aj drony. Ich schopnosti môžu byť využívané napríklad pri rizikových výškových činnostiach. Jednou z nich má byť práve kontrola sklenených plôch na mrakodrapoch.

čítať viac >>

Varšava plánuje výstavbu megalomanského letiska pre milióny pasažierov

23.01.2020

Naši severní susedia idú do ďalšieho odvážneho projektu. Po najnovšom je ich ambíciou postaviť jedno z najväčších svetových letísk. Projekt však má ísť ešte o level vyššie. Jeho cieľom je aj prepojenie letiska s vysokorýchlostnou železničnou traťou. 

čítať viac >>

Kto je povinný podať daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti

21.01.2020

Záverečný termín na podávanie daňových priznaní k dani z nehnuteľnosti sa blíži. Už tradične je ním 31. január. Tento dátum sa ale netýka každého, kto disponuje nejakou nehnuteľnosťou. Povinnosť podať daňové priznanie tohto typu vzniká iba istej skupine daňovníkov.

čítať viac >>

V indickom Dillí postavia veže schopné čistiť vzduch

20.01.2020

Problémy so znečisteným ovzduším v najľudnatejších mestách sveta začínajú prerastať do enormných rozmerov. Svoje o tom vedia v indickom Dillí, ktoré už roky patrí medzi najviac znečistené lokality. Aj preto v ňom chcú vybudovať zopár veží schopných čistiť vzduch.

čítať viac >>

Rast cien bytov a domov v EÚ dosahuje stále nad 4 %

17.01.2020

Realitný trh v EÚ si už nejaký čas drží stabilnú úroveň rastu cien. Platí to aj v segmente s nehnuteľnosťami na bývanie. Tie medziročne zdražujú vyše 4 % tempom už niekoľko kvartálov po sebe.

čítať viac >>

Mnohým domácnostiam tento rok vzrastú výdavky na bývanie

16.01.2020

Už pred začiatkom januára bolo jasné, že bývanie nás bude v roku 2020 stáť o niečo viac. Dôvodov je niekoľko. So zvyšovaním niektorých položiek spojených s bývaním prišiel naraz štát aj mestá. Výsledkom sú rastúce výdavky, ktoré v tomto roku pocítia mnohé slovenské domácnosti.

čítať viac >>

Rok 2020 v českej architektúre patrí Adolfovi Loosovi

14.01.2020

Česi pokračujú v tradícii „zasvätenia“ jednotlivých rokov významným menám z oblasti architektúry. Svojho patróna má odvčera aj rok 2020, počas ktorého sa bude spomínať na meno Adolf Loos.

čítať viac >>

Toyota chce v Japonsku vybudovať zelené mesto budúcnosti

13.01.2020

Projektov futuristických miest, ktoré majú priniesť modernejšie a ekologickejšie miesta pre život, pribúda. Ďalší návrh tohto druhu bol predstavený v krajine vychádzajúceho slnka. Stojí za ním Toyota.

čítať viac >>

Objem úverov na bývanie prekročil 30 mld. €

10.01.2020

Z úverového trhu prichádzajú ďalšie vysoké čísla. Tentoraz sa jedná o celkový mesačný objem úverov na bývanie, ktorý podľa najnovších údajov za mesiac november prekročil 30-miliardovú hranicu.

čítať viac >>

Šikmú vežu v Pise zachránila rekonštrukcia spred 30 rokov

09.01.2020

Utorok prešlo presne 30 rokov od jedného z najťažších dní pre turistov prichádzajúcich do talianskej Pisy. Miestne úrady totiž 7. januára 1990 zavreli brány preslávenej Torre pendente. Šikmú vežu čakala niekoľkoročná rekonštrukcia.

čítať viac >>

10 najočakávanejších budov roka 2020

07.01.2020

Rok 2020 prinesie na architektonickú mapu radu originálnych stavieb. Viaceré z nich už zapĺňajú zoznamy tých najočakávanejších projektov, ktoré majú byť v nadchádzajúcich 12 mesiacoch skolaudované.

čítať viac >>

Na Islande sa sneh z chodníkov odhrabávať nemusí

06.01.2020

Žiadne odhrabávanie snehu, žiadne riziko pádu a snáď aj žiadne úrazy. Luxus v podobe suchých a bezpečných chodníkov počas celej zimy, a to bez starostlivosti o ne, si väčšina planéty dovoliť nemôže. Island však áno.

čítať viac >>

Záujemcovia o obnovu kaštieľa v Čunove majú mesiac na predloženie ponuky

03.01.2020

Budúci účel kaštieľa v bratislavskom Čunove je známy. Meno zhotoviteľa jeho obnovy zatiaľ nie. To sa dozvieme až po ukončení výzvy na predkladanie ponúk od firiem, ktoré zabojujú o lukratívnu zákazku. Udeje sa tak najskôr po 3. februári.

čítať viac >>

Hypotekárny trh v roku 2019 v skratke

02.01.2020

V predošlom roku to na hypotekárnom trhu žilo. Do hry sa dostali nové pravidlá, objem schválených úverov dosiahol nečakané sumy a výška úrokových sadzieb znova prepísala rekordy. Popritom sme boli svedkami ďalších zásadných udalostí formujúcich vývoj na trhu.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.