VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Akú fasádu zvoliť pri obnove bytového domu?

15.03.2017

Význam fasád na nehnuteľnostiach je jasný. Chránia budovu pred vonkajšími vplyvmi, podporujú kompaktnosť konštrukcií a starajú sa o vkusný dizajn stavby. Práve preto je výber vhodného typu fasády pri obnove zásadný, obzvlášť ak ide o bytovky. 

čítať viac >>

Zelená architektúra zasiahla aj výstavbu knižníc

14.03.2017

Tematika spojená s knižnicami je nevyčerpateľná a to nielen kvôli tomu, že marec je mesiacom knihy. Aj preto sa po včerajšom prehľade najväčších knižníc pozrieme na ďalšie zaujímavé budovy z tohto žánru a tentoraz pôjde o najekologickejšie diela. 

čítať viac >>

Vstupujeme do priestorov 3 najväčších knižníc sveta

13.03.2017

V marci, mesiaci kníh, sa už tradične venujeme knižniciam, ktoré si okrem vzdelávacej funkcie plnia aj tú architektonickú. Tie najkrajšie knižnice sveta poznáme z predošlých rokov, takže dnes sa pozrieme na najväčšie objekty plné dobrého čítania.

 


čítať viac >>

Príbeh najväčšieho bytového domu sveta

12.03.2017

Nepatrí k výškovým gigantom, neoplýva moderným dizajnom a od zelenej architektúry typickej pre súčasné stavebníctvo má na míle ďaleko. Napriek tomu sa brazílsky bytový komplex už roky drží na tróne budov so svetovým prvenstvom.

čítať viac >>

Protipožiarne predpisy o zatepľovaní aktuálne aj po roku

11.03.2017

Slovensko zažíva boom spojený so zatepľovaním už pár rokov vkuse. Jeho súčasťou sú občasné zmeny v normách, ktorých cieľom je dvíhať úroveň tohto procesu. Vlani sme sa stretli s novými protipožiarnymi opatreniami, ktoré sú aj po roku stále aktuálne. 

čítať viac >>

Odlíšte sa od iných už poštovou schránkou s patinou

10.03.2017

Ručne kované poštové schránky zo železa v tvare tašiek sú zákazníckym hitom umeleckého kováčstva Interierkov, Handlová. Najväčší záujem je o patinovanú úpravu vo farbe rifľoviny, či jemného pozlátenia na čiernom podklade. Každá zo schránok je originálnym umeleckým dielkom. Na poštovú schránku si každý môže dať vykovať napríklad číslo domu, bytu alebo iniciály. O takéto exkluzívne výrobky je veľký záujem v Amerike a vynikajúco sa predávajú aj cez internet na dobierku na adrese www.interierkov.sk.

čítať viac >>

7 miest s najkrajšími zelenými ulicami

10.03.2017

Zelená architektúra, to nie sú len drevodomy, solárne panely a alternatívne materiály. Súčasť trvalo udržateľného rozvoja tvoria aj urbanistické plány založené na princípoch ekológie. K takým patria aj zelené ulice, ktoré zlepšujú život obyvateľov po celom svete. 

čítať viac >>

Netradičné zrkadlá ako súčasť dizajnu príbytkov

09.03.2017

Dizajnéri majú stále čo ukázať a ich pokroková práca prináša výsledky aj pri návrhoch zrkadiel. Čoraz viac domácností zaplavujú rôzne netradičné modely, do ktorých sa už nepozeráte len ako do zrkadla, ale rovno ako do exkluzívneho interiérového doplnku. 

čítať viac >>

Anglický hrad premenili na nadštandardné kancelárske sídlo

08.03.2017

Nazýva sa najlepším šéfom na svete a jeho filozofia úspechu sa zakladá na šťastných zamestnancoch. Práve to viedlo jedného z britských podnikateľov ku kúpe hradu a jeho následnej prestavbe na najlepšie kancelárske priestory, v akých sa vraj môže pracovať. 

čítať viac >>

Nórska obec Økolandsby otvorila dvere registrácii eko-dediniek

07.03.2017

Nóri sú známymi priekopníkmi trvalo udržateľnej výstavby, pričom ako jedni z prvých začali uplatňovať aj model ekologických obcí.  Jedna taká sa nachádza neďaleko Osla a svetu jasne ukazuje, že  koexistencia človeka s prírodou je možná aj v modernom živote. 

čítať viac >>

Inteligentná chladnička, ktorá posúva výrobu bielej techniky opäť vyššie

06.03.2017

Predstavte si chladničku, ktorá sa mení na okno a zároveň dopĺňa systém inteligentnej domácnosti. Po novom už nejde len o predstavu, nakoľko od výrobcov prichádza nová generácia smart chladničiek schopná neuveriteľných vecí. 

čítať viac >>

Veľtrh Nábytok a Bývanie otvára brány 27.rok po sebe

05.03.2017

Trojicu marcových veľtrhov, ktoré sa organizujú v krátkom časovom slede, uzavrieme domácim podujatím. Ďalší ročník veľtrhu Nábytok a bývanie je na spadnutie a už o pár  dní otvorí brány návštevníkom zo všetkých kútov krajiny. 

čítať viac >>

Viedeň čaká nový ročník najväčšieho veľtrhu o bývaní

04.03.2017

V rámci pestrej medzinárodnej sezóny veľtrhov zameraných na stavebníctvo a bývanie sa presunieme do susedného Rakúska. V neďalekej Viedni sa totiž schyľuje k otvoreniu ďalšieho ročníka najväčšieho veľtrhu o bývaní. 

čítať viac >>

Nová Dedinka sa rozrastie o vyše stovku rodinných domov

03.03.2017

Tlak na výstavbu nových obytných zón v okolí Bratislavy pokračuje ďalej. Po viacerých projektoch v okresoch Pezinok a Malacky sa teraz pozrieme do Novej Dedinky neďaleko Senca, kde má už čoskoro vzniknúť nová štvrť plná rodinných domov.   

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.