VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Ceny bytov a domov v EÚ rástli aj na konci roka 2017

11.04.2018

Potvrdené. Ceny bývania v Európskej únii rástli aj v poslednom minuloročnom kvartáli, takže rok 2017 sa do histórie zapíše ako ďalší z tých, kedy byty a domy zdražovali celých 12 mesiacov.  

čítať viac >>

V Česku vyhlásili víťaza súťaže o najlepší pasívny dom

10.04.2018

Návrhy pasívnych domov sa v susednom Česku stali bežnou súčasťou stavebníctva. Tie najlepšie sa každý rok pokúšajú o víťazstvo v súťaži Pasivní dům roku, ktorej posledný ročník patril šikovnej drevostavbe situovanej len kúsok od Prahy.

čítať viac >>

V Petržalke v sobotu otvorili novú tržnicu

09.04.2018

Nové nákupné možnosti pre Bratislavčanov sa naďalej rozširujú. Od soboty 7. apríla je oficiálne otvorená Petržalská tržnica, ktorá bude (nielen) obyvateľov najväčšieho sídliska v hlavnom meste zásobovať čerstvými potravinami.

čítať viac >>

Luxusná obývačka na kolesách

08.04.2018

Ide o nereálny dizajnérsky pokus alebo pokrokovú víziu do budúcnosti? Otáznikov nad realizáciou futuristických obývačiek umiestnených na kolesách áut je viacero, no isté je, že prípadný úspech tejto myšlienky zmení svet automobilov aj interiérového dizajnu.

čítať viac >>

Uvažujete nad solárnymi kolektormi? Získajte príspevok až 1750 €

06.04.2018

Účinnosť solárnych kolektorov závisí od nasmerovania na svetovú stranu, od ročného obdobia a od sklonu plochy, na ktorú dopadajú slnečné lúče. Počas leta, kedy je slnečné žiarenie pomerne veľké, je možné prakticky úplne zohrievať vodu slnkom. Kolektory  však spoľahlivo pracujú i pri teplotách pod nulou. Stačí, ak je slnečný deň a vyrábajú teplo aj v zime.

čítať viac >>

4 najrozšírenejšie mýty o oknách

06.04.2018

Výmena okien sa nie vždy zaobíde bez chýb, ktoré môžu spôsobiť slabšie poznatky o ich vlastnostiach alebo praktickom využití. Platí to bez ohľadu na ich materiál, nakoľko s každým druhom okien sa spája pár mýtov, ktorými sa často nevedomky necháme zviesť.


čítať viac >>

Hobití život na vlastnej koži

05.04.2018

Šikovné hobitie domčeky nie sú obývané len vo filmových príbehoch. Atmosféra bývania v tomto netradičnom duchu sa testuje aj v reálnom živote a mnohým sa zapáčila až tak, že si z malých nenápadných príbytkov spravili nový domov.

čítať viac >>

Architektúra hlási ďalší pokrok – v Londýne a v Las Vegas pripravujú obrovské sklenené gule

04.04.2018

Anglo-americké kultúrne inštitúcie by už čoskoro mohli mať k dispozícii nové priestory zriadené v objektoch, ktoré poprú všetky architektonické zákony. V Londýne a v Las Vegas sa totiž schyľuje k výstavbe budov, aké sa doposiaľ nik neodvážil postaviť.

čítať viac >>

Pestovanie kokedamy alebo levitujúce rastlinky po japonsky

03.04.2018

Ktovie, či by sme vo včera predstavenom byte z New Yorku našli nejaké kokedamy. A či je vôbec takýto pojem známy u pestovateľov v zámorí, pretože u nás ho registrujú len tí najvášnivejší záhradkári.

čítať viac >>

600 rastlín v byte zmenilo loft z New Yorku na džungľu

02.04.2018

Láska k izbovým rastlinám môže ľahko prerásť do mánie, výsledkom ktorej je premena bytu na džungľu. Takýchto prípadov je síce na svete minimum, no jeden z bytov v New  Yorku to vynahrádza aj za ostatných. 

čítať viac >>

6 európskych veľkomiest s tradičnou veľkonočnou atmosférou

01.04.2018

Pestrofarebná sviatočná výzdoba opäť pohltila námestia v takmer všetkých európskych veľkomestách. Niektoré metropoly sa dokonca zmenili na dejisko tradícií, ktoré svojim obyvateľom pripravili tú pravú veľkonočnú atmosféru.

čítať viac >>

5 rozprávkových hotelov z Orientu

31.03.2018

Vzácne textílie, mramorové fontány, diela rešpektovaných umelcov či liečivé termálne kúpele. Nielen to zdobí mnohé arabské hotely, ktoré si získavajú pozornosť celého sveta pre svoju nezameniteľnú atmosféru pripomínajúcu rozprávkové príbehy z Orientu. 

čítať viac >>

5 rozprávkových hotelov z Orientu

31.03.2018

Vzácne textílie, mramorové fontány, diela rešpektovaných umelcov či liečivé termálne kúpele. Nielen to zdobí mnohé arabské hotely, ktoré si získavajú pozornosť celého sveta pre svoju nezameniteľnú atmosféru pripomínajúcu rozprávkové príbehy z Orientu. 

čítať viac >>

Šikovné tipy na veľkonočnú výzdobu interiérov

30.03.2018

Včera sme si predstavili 5 rýchlych a jednoduchých inšpirácií na veľkonočnú výzdobu exteriéru. Dnes si tému sviatočného zdobenia domácností doplníme o šikovné nápady, ktorými môžeme zmeniť svoj interiér nielen v štýle Veľkej noci, ale aj jarnej atmosféry.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.