VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Na Slovensku pribudnú ďalšie nové rozhľadne

23.08.2019

V posledných mesiacoch vyrástlo na Slovensku viacero pekných rozhľadní. Aktuálne sa pracuje na ďalších 2 projektoch, ktoré by mali zvýšiť atraktivitu daných lokalít.

čítať viac >>

Pozor na bytového podvodníka v Bánovciach nad Bebravou

22.08.2019

Na slovenskom realitnom trhu došlo k ďalším podvodom. Tentoraz sa o nich postaral neznámy páchateľ, ktorý si za obete vybral 2 záujemcov o kúpu bytu v Bánovciach nad Bebravou.  

 

čítať viac >>

Štátna prémia k stavebnému sporeniu bude v roku 2020 rovnaká

21.08.2019

Podmienky stavebného sporenia pre rok 2020 sú už definitívne známe. Po opakovaných úpravách z posledných rokov sa tentoraz meniť nebudú. Rovnaká ostane aj maximálna výška štátnej prémie.

čítať viac >>

Kontroverzný stožiar pred parlamentom už stojí na svojom mieste

19.08.2019

Ďalší zo symbolov národnej hrdosti, aspoň podľa niektorých zákonodarcov, už stojí na svojom mieste. Nový stožiar pred parlamentom, ktorého vztýčenie vyvolalo rozporuplné reakcie, tak čaká na oficiálne uvedenie do života.

čítať viac >>

Pobrežie Slonoviny bojuje proti odpadu výstavbou škôl z plastových tehál

16.08.2019

Proti enormným množstvám plastového odpadu sa bojuje po celom svete. Výnimkou nie sú ani africké štáty. Jeden z hlavných ekologických problémov planéty už začali riešiť aj v Pobreží Slonoviny.

čítať viac >>

Sporný zákaz v Ríme – turisti nemôžu pri pamiatkach nič konzumovať

15.08.2019

Taliansko sa opäť zaskvelo. V Ríme totiž začalo platiť kontroverzné nariadenie, ktoré sa dotkne mnohých turistov. Tí počas návštev významných rímskych pamiatok viac nesmú konzumovať žiadne jedlá ani nápoje.

čítať viac >>

Na obnovu Reduty v Spišskej Novej Vsi stále nie sú financie

14.08.2019

Jednu z najcennejších pamiatok na Spiši naďalej sužujú problémy. Spišskonovoveská Reduta a priestranstvo pred ňou totiž potrebuje rekonštrukciu, na ktorú však stále nie sú peniaze.

čítať viac >>

Mladomanželským pôžičkám na bývanie sa stále nedarí

12.08.2019

Opätovne zavedené mladomanželské pôžičky naďalej čakajú na rozbeh. Počet žiadostí narastá doslova slimačím tempom a žiadna sláva to zatiaľ nie je ani s objemom peňazí, o ktorý bolo doposiaľ požiadané.

čítať viac >>

Ceny bytov sú po 2. kvartáli opäť o pár tisíc vyššie

09.08.2019

Znižovanie cien na bytovom trhu je stále v nedohľadne. S výnimkou niektorých lokalít byty zdražovali po takmer celom Slovensku aj v 2. kvartáli. Vo vybraných okresoch sa dokonca zvýšili o niekoľko tisíc a ich hodnota prekonala ďalšie cenové rekordy.

čítať viac >>

Dražba outletu vo Voderadoch „po druhé“

08.08.2019

Dráma okolo outletu vo Voderadoch nekončí. Dlho očakávaná júlová dražba skončila fiaskom, takže smutne slávny príbeh nákupného komplexu neďaleko Trnavy sa bude písať ďalej. Najbližšie už 26. augusta.

čítať viac >>

Jurkovičove chaty na moravskoslezských Pustevnách oslávili 120 rokov

07.08.2019

1018 m. n. m., v srdci Moravskoslezských Beskýd, len zopár kilometrov od hraničného prechodu Makov. Práve na tomto mieste nájdeme 2 štýlové horské chaty D. Jurkoviča, ktoré sú aj po 120 rokoch a nedávnom požiare klenotom českej ľudovej architektúry.   

čítať viac >>

Trnava stavia prvý slovenský parkovací dom pre bicykle

05.08.2019

V zahraničí bežná vec, u nás dlho očakávaná vízia, ku ktorej realizácii sa konečne niekto odhodlal. V tomto prípade je to mesto Trnava, ktoré pred pár dňami začalo stavať prvý parkovací dom pre bicykle na Slovensku.

čítať viac >>

Prvá lanovka na svete, ktorá spojí 2 štáty

02.08.2019

Na svete je projekt, aký nemá obdoby. 2 krajiny, ktoré by spájala mestská lanová dráha, totiž zatiaľ nenájdeme nikde. Rusko a Čína sa tak stanú prvou dvojicou štátov, ktorými bude prechádzať tzv. Cable Car.

čítať viac >>

Pred Notre-Dame vyrastie dočasný pavilón pre návštevníkov katedrály

01.08.2019

Aprílový požiar v Notre-Dame šokoval celý svet. Hasiči síce vzácnu pamiatku uchránili pred najhorším, no jej renovácia nejaký čas potrvá. Čakanie však návštevníkom skráti multifunkčný dočasný pavilón, ktorý vyrastie hneď pred katedrálou. 

 

čítať viac >>

Pri Prešove poklepali základný kameň nového rýchlostného obchvatu

31.07.2019

Na východoslovenských cestách sa opäť klepalo po základnom kameni. Tentoraz kvôli zahájeniu výstavby jedného z úsekov rýchlostnej cesty R4 pri Prešove.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.