VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Týždeň plný podujatí

03.03.2019

Na slovenskej dizajnérskej a architektonickej scéne prebehne v marci rada významných podujatí. Pestrý program ponúkne viacero akcií, ktoré stoja za pozornosť. Tých prvých sa môžeme zúčastniť už od pondelka.

čítať viac >>

Opera v Sydney oslavuje 60. narodeniny

02.03.2019

Pamätá si takmer celú polovicu 20. storočia a dodnes sa jej darí prekračovať hranice architektúry. Svojím ikonickým vzhľadom fascinuje, priťahuje a zároveň provokuje. Reč je o jednom zo súčasných divov sveta, ktorý začal písať svoj príbeh presne pred 60 rokmi.

čítať viac >>

Útulný drevený elegán oživil japonskú hotelovú mapu

01.03.2019

Útulný, originálny, prirodzený, celý v nadčasovom drevenom šate. Aj takým je najnovší hotel z japonskej Karuizawy, ktorý prináša na hotelovú scénu v krajine vychádzajúceho slnka úplne nový typ butikových hotelíkov.

čítať viac >>

Držitelia cien Wienerberger Brick Award 2018

28.02.2019

Včera sme v súvislosti s odštartovaním 9. ročníka súťaže Wienerberger Brick Award 2020 nazreli trochu do budúcnosti, dnes môžeme spraviť malý krok späť. Predošlí víťazi totiž ponúkli nadštandardné tehlové stavby, ktoré stoja za našu pozornosť. 

čítať viac >>

Prihláste svoju tehlovú stavbu do súťaže Wienerberger Brick Award 2020

27.02.2019

Najväčšia medzinárodná súťaž, v akej môžu tehlové stavby zabojovať o víťazstvo. Reč je o Wienerberger Brick Award, v rámci ktorej sa budú znova hľadať najlepšie budovy postavené za pomoci materiálov z pálenej keramiky.

čítať viac >>

Drevený minidom za 2300 € od českého architekta

26.02.2019

Žiadne úvery, žiadne stavebné sporenie, žiadne pôžičky od kamarátov. Na prechodné bývanie v útulnom minidomčeku Magenta vám postačí pár mesačných platov. Aspoň s takou myšlienkou chce záujemcov o alternatívne bývanie osloviť český architekt.

čítať viac >>

Topreality.sk získali ocenenie Slovak SuperbrandsAward 2019

25.02.2019

Slovak Superbrands udelila nášmu portálu Topreality.sk ocenenie Slovak SuperbrandsAward 2019.

čítať viac >>

Volvo chce redukovať morský odpad pomocou 3D hrádzí

25.02.2019

Na svete je ďalší pokrokový nápad, ktorý má za použitia 3D tlače prispievať k riešeniu rastúceho problému s plastovým odpadom v morských vodách. Do pozornosti médií ho tentoraz netradične uviedla jedna z automobiliek.

čítať viac >>

Americká neziskovka navrhuje veže schopné riešiť nedostatok vody

24.02.2019

Trvalo udržateľná architektúra má čoraz viacej podôb. To, že jej princípy nemusia byť uplatňované len v prípade rodinných domov a administratívnych budov, už zopár rokov potvrdzuje aj projekt americkej neziskovky Warka Water.

čítať viac >>

Svetový deň sprievodcov láka na prehliadky našich najkrajších miest

23.02.2019

Cenné pamiatky, historické námestia, meštianska architektúra, a to všetko s odborným výkladom. V rámci podujatia, ktoré prebieha pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov, budú najkrajšie slovenské mestá turistom opäť predstavené neobvyklým spôsobom.

čítať viac >>

Súťaž Office roka odhalila najlepšie slovenské kancelárie

22.02.2019

Slováci vo štvrtok spoznali najlepšie kancelárie za minulý rok. 3. ročník súťaže Office roka totiž má za sebou finále, v ktorom boli vybratí aktuálni víťazi.

čítať viac >>

Žilinčania budú od marca prechádzať cez Kysucu novou lávkou

21.02.2019

Síce s menším oneskorením, no predsa. Realizácia novej žilinskej lávky vedúcej ponad rieku Kysuca sa totiž blíži do finále. O necelý mesiac by sa po nej mali definitívne prejsť prví peší obyvatelia, prípadne cyklisti.

čítať viac >>

Smog, nebezpečná voda, dopravné obmedzenia – krajské mestá zažili rušný deň

20.02.2019

Veľa pokoja si obyvatelia krajských miest počas dnešného dňa dožičiť nestihli. Viaceré z nich totiž od rána sužovali nepríjemné problémy, ktoré zasahovali do bežného chodu života.

čítať viac >>

Návrat mladomanželských pôžičiek je odklepnutý

19.02.2019

Hovorilo sa o nich stále častejšie. Spomienky na ich fungovanie v praxi vyvolávali priam až nostalgiu. Viac už ale nemusia, pretože po dlhých rokoch odmlky sa vracajú späť na scénu.

čítať viac >>

Luxusné a eco-friendly: 3 prepychové eko hotely z exotiky

18.02.2019

Luxus a dôraz na ochranu planéty nemusia stáť na opačných stranách. S trochou snahy môžu ísť ruka v ruke, čo potvrdzujú aj hotelieri z rôznych kútov sveta. Niektorí z nich vám totiž umožnia kráľovský pobyt v zajatí harmónie bez toho, aby tým trpela Zem.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.