VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Banky ponúknu klientom zasiahnutým koronavírusom odklad splátok hypoték

16.03.2020

Koronavírus už nepácha škody len na ľudskom zdraví. Jeho šírenie si začína pýtať daň aj po finančnej stránke. Nielen v zahraničí, ale aj u nás naň ako prvé reagujú banky. Tie prichádzajú s ústretovými krokmi pre mnohých klientov zasiahnutých touto epidémiou.

čítať viac >>

Stavebná produkcia začala rok 2020 rastom

13.03.2020

Prvé tohtoročné štatistiky hodnotiace vývoj stavebnej produkcie v SR za rok 2020 sú na svete. Podľa aktuálne zverejnených údajov potvrdili pozitívne naladené prognózy, ktoré   predpovedali rast v medziročnom aj v medzimesačnom porovnaní.

čítať viac >>

Tohtoročná Pritzkerova cena sa ušla 2 írskym architektkám

12.03.2020

Tradícia udeľovania prestížnej Pritzkerovej ceny pokračovala aj tento rok. Cenu, ktorú zvyknú získať iba autori s obrovským prínosom pre architektúru a jej vplyv na celkovú spoločnosť, si tentoraz odniesli hneď 2 laureáti, presnejšie laureátky.

čítať viac >>

České Budějovice zdobí unikátna obytná socha

10.03.2020

Ojedinelý, no reálny nápad, ktorý sa podarilo zrealizovať už niekoľkým sochárom. Po novom k nim patrí aj Michal Trpák, ktorého práca je takisto príkladom, že funkčnými a praktickými budovami môžu byť aj tzv. obytné sochy.

čítať viac >>

Pri poistení nehnuteľnosti dávajte pozor na podpoistenie

09.03.2020

Nesprávne nastavené poistenie nehnuteľnosti môže priniesť majiteľom rôzne problémy. K tým najčastejším patrí vyplatenie nízkeho poistného plnenia. Za tým sa často skrýva práve podpoistenie.

čítať viac >>

Talianska Teora láka nových obyvateľov oslobodením od platenia nájmu

06.03.2020

Riedko osídlené talianske mestečká pokračujú v snahe prilákať nových obyvateľov. Po najnovšom sa k nim pridáva Teora. Tá sľubuje novým obyvateľom prenájom domu na 2 roky zdarma.

čítať viac >>

Hľadáte právnu pomoc pri kúpe, prenájme, či predaji nehnuteľností?

05.03.2020

Využite online službu priamo z domova, ktorá Vám ušetrí čas a peniaze. Buďte inovatívny a zúročte odbornú spoluprácu z https://www.chytrezmluvy.sk/

čítať viac >>

Úvery stavebných sporiteľní zaznamenali najnižší objem od februára 2019

04.03.2020

Časy najväčšej slávy majú stavebné sporiteľne dávno za sebou. Meniť sa to nebude ani v tomto roku. Naznačili to aj januárové výsledky celkového objemu schválených úverov zo stavebných sporiteľní, ktorý bol najnižší od februára minulého roka.

čítať viac >>

Objem úverov na bývanie pokoril ďalší rekord

03.03.2020

Ani ďalšie opatrenia NBS, ktoré vstúpili do platnosti 1. januára, zatiaľ nefungujú. Práve naopak. Banky totiž na začiatku tohto roka schválili žiadateľom o úvery na bývanie ešte viac peňazí. Celkový mesačný objem týchto úverov tak dosiahol ďalší nový rekord.

čítať viac >>

V akých budovách sídlia parlamenty európskych štátov

02.03.2020

Sobotňajšie voľby do NR SR vyvolali medzi priaznivcami architektúry diskusiu o tom, ktoré z európskych krajín majú najkrajší, najväčší či najdrahší parlament. Kandidátov na prvenstvo je hneď niekoľko, napríklad aj medzi osmičkou nižšie uvedených budov.

čítať viac >>

Bratislava investuje milióny eur do verejných priestorov

28.02.2020

Obyvatelia hlavného mesta sa môžu tešiť na krajšie a modernejšie verejné priestory. Po včerajšom rokovaní mestského zastupiteľstva je totiž známy nový rozpočet mesta, ktorý ráta s investíciami do modernizácie vo výške niekoľkých miliónov eur.

čítať viac >>

SR je medzi štvoricou štátov EÚ s najviac znečisteným ovzduším

27.02.2020

Žiť v prostredí so znečisteným ovzduším je jednou z hlavných prekážok k dosiahnutiu spokojného bývania. V prípade Slovenska patrí tento problém medzi najväčšie v celej EÚ. Aspoň tak to vyplýva z novej štúdie Európskej komisie (EK).

čítať viac >>

Český architekt Miroslav Řepa sa včera dožil okrúhleho veku 90 rokov

25.02.2020

Na poli česko-slovenskej architektúry sa včera oslávilo veľké jubileum. Miroslav Řepa, významné meno architektúry 2. polovice minulého storočia, sa totiž dožil okrúhlych 90. narodenín.

čítať viac >>

Počet ubytovaných na Slovensku v roku 2019 vzrástol takmer o 15 %

24.02.2020

Slovenský cestovný ruch má za sebou nadpriemerne úspešný rok. Ťažili z toho hlavne majitelia ubytovacích zariadení, v ktorých vlani prespalo skoro o 15 % viac hostí ako rok predtým.

čítať viac >>

Na londýnskom realitnom trhu sa objavil minidom široký len 3,35 m

21.02.2020

Nedostatok pozemkov a s tým spojená prehustená zástavba vo vybraných štvrtiach trápi viaceré svetové metropoly. Výnimkou nie je ani Londýn, kde tento problém prerastá do obrích rozmerov. Aspoň čiastočne ho môže riešiť realizácia extra úzkych minidomov so šírkou iba niekoľkých metrov.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.