VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Donald Trump predáva luxusnú rezidenciu za 28 miliónov

05.08.2017

Americký prezident sa dostáva na titulné stránky novín denne, no nie vždy to má súvis s politikou. Niektoré média sa sústredia skôr na jeho život, vzťahy a majetkové pomery. Teraz sa už pár týždňov venujú jeho predraženej karibskej vile, ktorá je stále v predaji. 

čítať viac >>

V Bratislave premenia ďalší brownfield na moderný polyfunkčný komplex

03.08.2017

Mnoho starých brownfieldov ponúka investorom značný stavebný potenciál. Takouto budovou je aj bývalý Ludwigov mlyn stojaci v centre Bratislavy, ktorého budúcnosť sa spája s rezidenčnou výstavbou.

čítať viac >>

Priemerná cena bývania rastie, dostupnosť je slabšia

02.08.2017

Po včerajšom článku o celkovom náraste objemu úverov na bývanie máme k dispozícii ďalšie zaujímavé štatistiky. Tentoraz sa zameriame na dostupnosť bývania a aktuálny vývoj priemernej ceny bytov a domov.

čítať viac >>

Objem úverov na bývanie pokračuje v medziročnom raste

01.08.2017

Minuloročný rekordný objem úverov na nehnuteľnosti je pre banky výzvou a zároveň strašiakom. Analytici sa totiž obávajú, či sa nové čísla vyrovnajú tým vlaňajším. Podľa údajov NBS za prvý polrok je však jasné, že o úvery tohto typu je ešte väčší záujem.

čítať viac >>

Singapur pokračuje v premene na zelené mesto – otvoril solárny chodník

31.07.2017

Singapur a ekologické urbanistické nápady sú neodmysliteľným spojením, bez ktorého by rozvoj mestského štátu nefungoval. Po najnovšom sa tu diskutuje o novootvorenom chodníku, ktorý je schopný produkovať solárnu energiu. 

čítať viac >>

Cenový boom na nitrianskom realitnom trhu je minulosť

30.07.2017

Zlaté časy nitrianskeho realitného trhu sa blížia ku koncu. Viaceré prognózy poukazujú na to, že ceny miestnych nehnuteľností dosiahli na vrchol a teraz prišiel čas na pokles, čo potvrdili aj štatistiky hodnotiace vývoj v jednotlivých obdobiach prvého polroka. 

čítať viac >>

Najškaredší londýnsky mrakodrap predali za rekordnú sumu

29.07.2017

Smutne slávny londýnsky mrakodrap Walkie Talkie bol viackrát terčom výsmechu. Dva roky dozadu ho totiž vyhlásili za najhoršiu stavbu Veľkej Británie. Pred pár dňami však dokázal, že všetci neprajníci sa mýlili. 

čítať viac >>

Bratislava chce rásť, investori plánujú „mrakodrapy“

28.07.2017

Bratislava rastie a bude naďalej rásť, a to nielen do rozlohy a počtu obyvateľov, ale aj do výšky. Developeri totiž zatúžili po rozvoji a ich plány sa stále viac zameriavajú na výstavbu budov presahujúcich 100 metrov.

čítať viac >>

Rastúci dopyt dvíha ceny chát, niekde zdražili aj o pár tisíc

27.07.2017

Zdražovaniu na realitnom trhu sa nevyhli ani rekreačné nehnuteľnosti. Najvýraznejší rast zaznamenávajú práve chaty, ktoré sa môžu tešiť stúpajúcemu dopytu. A v mnohých lokalitách sa ceny zvyšujú dokonca o niekoľko percent ročne. 

čítať viac >>

Palawan je tretíkrát po sebe najlepším ostrovom planéty

26.07.2017

Neďaleko čarovného Bornea, v zajatí azúrových vôd, posiaty čistými piesočnatými plážami. Nejako takto chcú zahraničné cestovné kancelárie prilákať turistov na ostrov Palawan. Väčšinou však zaberie až informácia, že ide o najlepší ostrov planéty. 

čítať viac >>

Palawan je tretíkrát po sebe najlepším ostrovom planéty

26.07.2017

Neďaleko čarovného Bornea, v zajatí azúrových vôd, posiaty čistými piesočnatými plážami. Nejako takto chcú zahraničné cestovné kancelárie prilákať turistov na ostrov Palawan. Väčšinou však zaberie až informácia, že ide o najlepší ostrov planéty. 

čítať viac >>

V Rotterdame má vyrásť obytný komplex z kociek

25.07.2017

Obdobie jednotvárnej architektúry založenej na monotónnych stavebných postupoch je dávno preč. Dnes je v móde skôr vytŕčať z davu, byť originálny a vyzdvihnúť odlišnosť. Tohto konceptu sa držia aj holandskí architekti, ktorí navrhli obytný komplex z kociek. 

čítať viac >>

Pozastavený petržalský projekt plný kancelárií premieňajú na rezidenčný komplex

24.07.2017

Včera sme vám priniesli informácie o aktuálnom vývoji na bratislavskom kancelárskom trhu a o ponuke voľných priestorov. Tá mohla byť ešte väčšia, ak by sa jeden petržalský projekt dokončil podľa plánu, no investori chytili jeho osud do rúk a prepísali príbeh. 

čítať viac >>

Neobsadenosť bratislavských kancelárií klesla, ponuka bude rásť

23.07.2017

Majitelia administratívnych budov v Bratislave majú ďalší dôvod na radosť. Výsledky tradičnej kvartálnej správy zameranej na hodnotenie kancelárskeho trhu totiž ukazuje, že záujem o priestory a s ním aj celková ponuka ďalej rastie.   

čítať viac >>

Auparky na Slovensku s novým vlastníkom, nákupné centrá zatiaľ bez zmien

22.07.2017

Na občasné zmeny majiteľov našich obchodných centier si postupne zvykáme. Aktuálne dochádza k ďalšej, ktorá sa týka vlastníctva slovenských Auparkov. Teraz však nejde o klasický predaj, ale o prevzatie prevádzok novou spoločnosťou založenou vďaka fúzii. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.