VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Montované domy sú domy súčasnosti ale aj ďalekej budúcnosti

11.05.2017

Doby predražených murovaných pevností sú už dávno preč. Na rad prichádzajú montované drevodomy na kľúč, ktorých ekologický a ekonomický aspekt udáva nový rozmer bývaniu aj tuzemskému stavebníctvu. Dostupné sú takmer pre každého.

čítať viac >>

7 zaujímavých čísel o slovenských hypotékach

10.05.2017

Hypotéky ovládajú pomery na realitnom trhu a ich splácanie zas naše peňaženky. Pozornosť, ktorá sa im venuje, prináša rôzne zaujímavé fakty a najnovšie čísla vyjadrujúce súčasný stav na trhu. Keďže pre žiadateľov majú značný prínos, so sedmičkou tých naj sa musíme podeliť.  

čítať viac >>

V Beverly Hills predávajú 100-miliónovú rezidenciu

09.05.2017

Do ponuky najdrahších rezidencií sveta určených na predaj sa dostala ďalšia luxusná vila. Tentoraz ide o honosnú nehnuteľnosť z Beverly Hills, ktorej cena sa vyšplhala na 100 miliónov dolárov.  

čítať viac >>

Nehnuteľný majetok dvoch najmocnejších prezidentov

08.05.2017

Dvoch najsilnejších mužov sveta nespája len moc, vplyv a možnosť rozhodovať o osude planéty. V. Putin aj D. Trump sa môžu pochváliť pestrým majetkom, ktorého súčasťou je niekoľko cenných nehnuteľností. 

čítať viac >>

Porta Nuova - milánsky príklad modernej zelenej štvrte

07.05.2017

Zelené mestá plné vegetácie, tichého prostredia a príjemnej atmosféry sú budúcnosťou urbanizmu a architektúry. Moderné obytné štvrte v takomto duchu postupne rastú po celom svete a realizácia jednej z nich finišuje aj v talianskom Miláne. 


čítať viac >>

V Bratislave chystajú prvý slovenský mrakodrap

05.05.2017

Developerom pôsobiacim na Slovensku chýbajú do neba siahajúce mrakodrapy. Autori jedného z najočakávanejších projektov by to radi zmenili a do svojich plánov rozšírenia bratislavskej Eurovei zahrnuli aj výstavbu prvého slovenského mrakodrapu. 

čítať viac >>

Ako uspieť v skrátených kolách prideľovania poukážok na OZE

05.05.2017

Aprílové 7. kolo prideľovania poukážok na kúpu a inštaláciu fotovoltických panelov netrvalo ani 6 minút. Získalo v ňom poukážky v hodnote 1 mil. EUR spolu 339 domácností, z toho iba 55 na systémy bez využitia elektrických akumulátorov. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) upozornila na to, že neustále pretrváva záujem zo strany domácností o poukážky na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) a tak kolá s menšími alokáciami môžu trvať krátko.

čítať viac >>

Kde investujem momentálne ja?

04.05.2017

Už je to pár týždňov odkedy som napísal svoj posledný článok. Dôvod je jednoduchý – mal som plné ruky práce s novými investíciami. V tomto článku sa pozrieme na jednu konkrétnu, ktorú som práve v týchto dňoch dokončil.

čítať viac >>

VitraHaus – šikovná výstavná budova šokuje aj po siedmych rokoch

04.05.2017

Stavba, za ktorú by sa nehanbil žiadny architekt, práve naopak. VitraHaus je stelesním pokrokového architektonického nápadu, ktorému na elegancii a originalite neubralo ani sedem rokov života. 

čítať viac >>

V Inchebe štartuje 38.ročník výstavy Flóra Bratislava

03.05.2017

Zajtrajší deň je jeden z dátumov, kedy sa toho v programe zameranom na oblasti blízke realitám a bývaniu deje viac naraz. Okrem včera spomínanej  konferencie lídrov nášho stavebníctva začína aj výstava Flóra Bratislava

čítať viac >>

Stretnutie lídrov slovenského stavebníctva 2017

02.05.2017

4.máj bude pre slovenské stavebníctvo ďalším dôležitým medzníkom. Práve v tento deň  totiž prebehne tradičné podujatie Stretnutie lídrov slovenského stavebníctva, ktorého sa v snahe riešiť aktuálne témy opäť zúčastní elita z celej krajiny. 

čítať viac >>

Európsky retailový trh spomaľuje tempo výstavby

01.05.2017

Vo včerajšom článku sme sa pozreli na aktuálnu analýzu Cushman & Wakefield, ktorá potvrdila, že slovenský retailový trh prežíva veľmi dobrý rok. Súčasťou správy bolo aj hodnotenie trhu v celej Európe, ktorý už takéto pozitívne obdobie nečaká. 

čítať viac >>

Celková plocha obchodných centier porastie o vyše 66 000 m2

30.04.2017

Slabší minulý rok na retailovom trhu bol iba krátkou pauzou pred tým, čo ešte len má prísť. Aktuálnych 12 mesiacov sa totiž do histórie zapíše ako ďalšie silné obdobie, počas ktorého pribudnú v rôznych častiach Slovenska desaťtisíce m2 novej obchodnej plochy. 

čítať viac >>

Tradičná milánska výstava nábytku prilákala vyše 340 000 ľudí

29.04.2017

Má dlhoročnú tradíciu, pýši sa celosvetovou prestížou a jej otvárania sa každoročne zúčastňujú najznámejšie osobnosti. Medzinárodná výstava Salone del Mobile Milano prilákala aj tento rok masy ľudí z celého sveta.

čítať viac >>

I.M. Pei - uznávaný architekt oslávil 100.narodeniny

28.04.2017

Nebyť I.M. Peia, jedného z najväčších architektov súčasnosti, svet by bol chudobnejší o niekoľko unikátnych budov. Muž, ktorý priniesol architektúre nový rozmer, sa pred dvoma dňami dožil veľkého jubilea, čo je dobrým dôvodom pozrieť sa na jeho prácu. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.