VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Nové dátové centrá majú šetriť prostredie a produkovať energiu

01.07.2018

Popredné svetové spoločnosti pôsobiace v IT sektore sa už dávno nesnažia o pokrok len v oblasti počítačových technológií. V rámci hľadania inovatívnych metód zameraných na podporu svojho biznisu sa otvárajú aj výstavbe zdravších a úspornejších sídiel.

čítať viac >>

5 letných trendy dekorácií s príchuťou ovocia

30.06.2018

Svieže a šťavnaté ovocie vám počas leta nemusí hladiť iba chuťové poháriky. Využiť sa dá aj v podobe originálnych dekorácií, ktoré oživia jednotlivé miestnosti, či už v podobe živého naaranžovaného ovocia alebo ako umelé doplnky v štýle plodov zeme.

čítať viac >>

Budúcnosťou alternatívnych stavebných materiálov môže byť trstina

29.06.2018

V rámci šíriacej sa expanzie alternatívnych stavebných prvkov sa čoraz častejšie hovorí o neznámych, doposiaľ minimálne využívaných materiáloch. Po najnovšom sa do tohto zoznamu  dostala aj trstina, ktorej pozitíva sú, bohužiaľ, stále neobjavené.

čítať viac >>

Folklórna Chyža ponúka romantické ubytovanie pod Bojnickým zámkom

28.06.2018

Obľúbené mestečko Bojnice sa momentálne vezie na vlne budovania nových turistických lákadiel. Len nedávno sme vás informovali o priebehu výstavby novej vyhliadkovej veže, z ktorej sa možno bude dať dovidieť aj na novootvorenú rozprávkovú chalúpku.

čítať viac >>

Česko predstavilo svoj pavilón na Expo 2020

27.06.2018

Využiť príležitosť prezentovať svoj architektonický rukopis na medzinárodnom fóre sa snaží každá krajina. Ak ide o také veľké podujatie ako Expo 2020, motivácia ukázať to najlepšie z domácej tvorby je dvojnásobná, čo potvrdili aj v susednom Česku.

čítať viac >>

5 tipov na rýchle a jednoduché čistenie kobercov

26.06.2018

Kto vsádza na parkety, linoleum či iné typy podláh, ten má pri upratovaní domácnosti o jeden „problém“ menej. Čistenie kobercov totiž nepatrí k najpríjemnejším domácim prácam, no tipy na ich efektívne čistenie môžu aj túto činnosť zmeniť na pohodovú.  

čítať viac >>

Najväčší spotrebiteľský veľtrh Európy sa blíži

25.06.2018

V nemeckom Frankfurte už o pár dní vypukne spotrebiteľský ošiaľ. Priestory miestneho výstaviska budú hostiť jeden z najväčších svetových veľtrhov, ktorý aj tento rok privíta státisíce ľudí z rôznych kútov Európy.

čítať viac >>

V susednom Rakúsku sa vypína najvyššia drevená vyhliadková veža

24.06.2018

Popularita dreva ako stavebného materiálu stúpa v celej Európe a jeho využitie sa čoraz častejšie spája aj s výstavbou vyhliadkových rozhľadní. Ročne ich naprieč kontinentom pribudnú desiatky, no žiadnej sa zatiaľ nepodarilo prerásť lídra zo susedného Rakúska. 

čítať viac >>

Nemci predstavili dom budúcnosti z prepravných kontajnerov

23.06.2018

Domy budúcnosti môžu mať rôzne podoby, aspoň tak to vyzerá pri sledovaní nových projektov, ktoré predstavujú architekti z celého sveta. Viacerí z nich vidia ekologické a cenovo dostupné riešenie v príbytkoch zriadených v prepravných kontajneroch.

čítať viac >>

Najlepšiu českú a slovenskú stavbu storočia vyberie verejnosť

22.06.2018

100 rokov je dostatok času na to, aby aj v malých krajinách vznikli veľké stavebné diela. Inak to nie je ani na území dnešného Česka a Slovenska, kde sa od roku 1918 vybudovali viaceré budovy s právom ašpirovať na titul najlepšej stavby storočia. 

čítať viac >>

Titul Podnikateľ roka putuje do oblasti developmentu

21.06.2018

Nestáva sa často, aby si titul Podnikateľ roka uchmatol niekto z oblasti developmentu, no tento rok je jednou z mála výnimiek. Brazílsky rodák, ktorému by sa mohli za dostupné bývanie poďakovať masy menej majetných krajanov, si totiž prvenstvo zaslúžil právom.

čítať viac >>

V rumunských horách postavili rozprávkový hotel

20.06.2018

Včera sme sa na chvíľu premiestnili do stredovekej rozprávky vďaka šikovnej anglickej chalúpke z 11. storočia, ktorá sa dostala do ponuky voľných realít. Návrat do minulosti nás čaká aj dnes, akurát v trochu modernejšom štýle a o poriadny kus Európy ďalej. 

čítať viac >>

V ponuke anglických realitiek sa objavila chalúpka z 11. storočia

19.06.2018

Nájsť na realitnom trhu staré chalúpky, ktoré vyzerajú ako z rozprávky, sa podarí len výnimočne. Po dlhšej pauze sa jedna taká objavila na stránkach anglických realitných kancelárií, ktoré spustili lov na kupujúcich so zmyslom pre históriu.

čítať viac >>

Nad Bojnicami rastie unikátna vyhliadková veža

18.06.2018

Projektom nových vyhliadkových veží sa u nás darí stále lepšie. Výhľady na fantastické scenérie slovenskej prírody má čoskoro zlepšiť aj nová veža v Bojniciach, ktorá odhalí zákutia obľúbenej destinácie z celkom inej perspektívy.  

čítať viac >>

Osobnosti českej a slovenskej architektúry – Bohuslav Fuchs

17.06.2018

Manžel, otec, architekt, urbanista, muž, ktorý spravil pre česko-slovenskú architektúru poriadny kus práce. Meno Bohuslav Fuchs rezonuje v radoch profesionálov sledujúcich dianie v stavebníctve aj po rokoch od jeho smrti.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.