VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Tohtoročná ponuka nehnuteľností porastie, no s ňou aj ceny

09.06.2017

Rastúci dopyt po nehnuteľnostiach tlačí na developerov, aby neustále dopĺňali ponuku. Tí nenechávajú nič na náhodu a zvyšujú tempo svojej aktivity až tak, že celková ponuka realít má v tomto roku rásť. No s tým môžeme očakávať aj postupné zdražovanie.

čítať viac >>

Stavajte z certifikovaných prírodných ekologických materiálov čo dýchajú

09.06.2017

Moderným trendom stavebníctva je používanie prírodných ekologických materiálov, ktoré dýchajú. Len ten, kto zažil ťažko odstrániteľné plesne v interiéri v zime a sálavú horúčavu z prehriatej stavby v lete, si vie dostatočne vážiť pohodu bývania v kvalitnej drevostavbe. Čo znamená pojem kvalitná drevostavba? Predovšetkým je to voľba overeného konštrukčno-izolačného systému a výber kvalitnej realizačnej firmy. Firma TEPORE, s.r.o., takýto systém na slovenský trh dodáva ako priamy obchodný a technický zástupca nemeckej firmy STEICO, ktorá je najväčším výrobcom drevovláknitých izolácií na svete.

čítať viac >>

Výsledky Indexu nákupných centier za rok 2016

08.06.2017

Do slovenských nákupných centier zavíta každý rok viac spotrebiteľov. No nielen to, pri nakupovaní sú ochotní míňať stále viac peňazí, vďaka čomu rastú tržby majiteľov ročne o niekoľko percent. Aspoň tak to vyplýva z najnovšieho Indexu nákupných centier.

čítať viac >>

Plyn a elektrina nás stoja menej ako je priemer v EÚ

07.06.2017

Náklady za spotrebu energií tvoria v rozpočtoch slovenských domácností výrazný podiel celkových výdavkov na bývanie. Napriek tomu sa môžeme pochváliť tým, že za dodávky plynu a elektriny platíme menej ako väčšina členov EÚ.

čítať viac >>

V Košiciach pokračuje rozvoj rezidenčného bývania

06.06.2017

Dopyt po bývaní v Košiciach dosahuje naďalej vysoké čísla. Využiť to chcú aj investori pracujúci na príprave nových rezidenčných projektov. Tie najaktuálnejšie, o ktorých sa aktuálne hovorí vo viacerých médiách, ponúknu desiatky ubytovacích jednotiek.

čítať viac >>

Drevený strop sa hodí aj do kúpeľne

05.06.2017

Drevo v kúpeľni? Žiadny problém. Stačí sa zamerať na správny typ dreviny, aplikovať ochranné nátery a dať si záležať na montáži. Platí to aj v prípade špeciálnych drevených stropov, ktoré si postupne vydobýjajú stabilné miesto v našich kúpeľniach. 

čítať viac >>

Egyptské Mesto Mŕtvych, ktoré hýri životom

04.06.2017

Nie je nič neobvyklé, že na bývalých cintorínoch sa postavia bytové zóny s možnosťou bývania pre stovky až tisícky ľudí. Avšak vytvoriť obrovskú štvrť, v ktorej ako domy slúžia prázdne hrobky, to je predsa len výnimočnou špecialitou egyptskej metropoly.  

čítať viac >>

Aké trendy letia v oblasti svietidiel?

03.06.2017

Neustále zmeny v trendoch interiérového dizajnu sú prirodzené rovnako ako premeny počasia, s čím sa k nám pravidelne dostávajú najhorúcejšie novinky. Viete, aké trendy letia teraz a akým dizajnovým rukopisom je výnimočný súčasný rok? 

čítať viac >>

Štát chce podporiť štartovacie byty novými dotáciami

02.06.2017

Biedna podpora bývania zo strany štátu by mohla byť onedlho opäť o niečo lepšia. Naši kompetentní totiž pracujú na schválení novely zákona, vďaka ktorej má byť kúpa alebo výstavba štartovacích bytov finančne podporovaná. 

čítať viac >>

Schopnosť slovenských domácností splácať úvery sa oslabuje

01.06.2017

Renovácia kúpeľne, kúpa nového nábytku, kvalitnejšie spotrebiče, nové okná. To všetko láka desaťtisíce Slovákov aj za cenu zadlženia sa v banke. Z tej sa však stáva čoraz väčší problém, pretože stále viac domácností má so splácaním úverov problémy.

čítať viac >>

V Japonsku vymysleli nový model bývania – rodinný dom pre 7 rodín

31.05.2017

Typická japonská kolektivita sa neprejavuje len v spoločenskom dianí. Národ z krajiny vychádzajúceho slnka si túto charakterovú črtu prenáša aj do súkromia. Dosť dobrým príkladom je sídlo jedného hudobníka, ktorý si nechal zariadiť dom pre 7 rodín. 

čítať viac >>

Schodiská, ktoré svojou výzdobou dobyli svet

30.05.2017

Schody, zdanlivo len praktická súčasť parkov a námestí bez hlbšieho estetického dojmu. Avšak opak je pravdou, pretože pri spojení nápadu a kreativity sa môžu stať oživením každého exteriéru. 

čítať viac >>

Prepravný konský box dokázali premeniť na útulný minidom

29.05.2017

Ak niekto dokázal, že minidomy sú flexibilné, prispôsobivé a schopné zaistiť komfort bez ohľadu na stiesnené priestory, potom je to Dean Crago. Tomu sa vďaka zručnosti a kreativite podarilo zmeniť starý rozpadávajúci konský box na komfortný domček. 

čítať viac >>

Pasažieri cestujúci do Osla prejdú najekologickejším letiskom planéty

28.05.2017

Severania opäť potvrdzujú, že na ekologické stavebné projekty sú najlepší odborníci. Ďalšie z úspešných diel tentoraz prichádza z nórskeho Osla, kde nedávno sprístupnili najekologickejšie letisko sveta. 

čítať viac >>

Na východe rastú ďalšie nové nákupné centrá

27.05.2017

Realitný trh na východnom Slovensku žije v posledných dňoch najmä témou nákupných centier. Hlavnú úlohu zohrávajú mestá Prešov a Michalovce, kde sa toho okolo výstavby či rozširovania centier deje aktuálne najviac.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.