VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V indickom Bangalore budujú organické mesto budúcnosti

31.05.2019

Väčší komfort, zdravšie prostredie, inteligentnejšie technológie. Aj to má patriť k životu v najmodernejších mestách budúcnosti. Takým sa stane aj indické Bangalore, v ktorom už spustili výstavbu novej futuristickej štvrte.

čítať viac >>

V „mama hoteli“ býva viac ako polovica mladých Slovákov

30.05.2019

Nízky príjem, slabá ponuka nehnuteľností, neochota splácať úver. Dôvodov, pre ktoré býva mnoho mladých Slovákov stále u rodičov, je hneď niekoľko. Práve kvôli nim sme dlhodobo v trojke krajín, kde sa mladí ľudia sťahujú najneskôr.

čítať viac >>

Eiffelova veža ožije - vyrastie pri nej veľká mestská záhrada

29.05.2019

Verejné priestranstvá v okolí Eiffelovej veže budú mať po rokoch vynovenú podobu. Rozhodla o tom súťaž, z ktorej pred niekoľkými dňami vzišiel víťazný návrh. Ten má na svedomí britský ateliér, ktorý uspel s jednoduchým, no prepracovaným nápadom.

čítať viac >>

Varšava naskakuje na zelenú vlnu – zavádza recyklačné fľaškomaty

27.05.2019

Zelená vlna spojená s bojom proti prebytku plastov postupne prichádza aj do krajín V4. Momentálne najviac zasahuje Varšavu, ktorá sa globálnemu problému neváha postaviť po svojom.

čítať viac >>

R.I.P. Ieoh Ming Pei – autor Rokenrolovej siene slávy aj pyramídy pred Louvre

24.05.2019

Včera uplynul presne týždeň, čo svet opustil jeden z najväčších architektov posledných rokov. 102-ročný majster nadčasových návrhov však po sebe zanechal kus práce, ktorý vidieť v podobe mnohých veľdiel po celom svete.  

čítať viac >>

Zo zhorenej časti Notre-Dame sa možno stane presklená strešná záhrada

23.05.2019

Paríž, 15. apríl  2019. Svet zasiahla smutná správa o požiari katedrály Notre-Dame. Nad budúcnosťou slávneho veľdiela visí obrovský otáznik. Po pár hodinách je však nešťastie zažehnané a po pár dňoch je dokonca spustená súťaž o najlepší návrh na obnovu.  

čítať viac >>

8 obľúbených kvetov zo slovenských záhrad

22.05.2019

Niet záhradníka, ktorého zmysly by nepošteklila podmanivá vôňa kvetín. Viaceré z nich sú dokonca také obľúbené, že nechýbajú vo väčšine slovenských záhrad. Platí to aj o 8 druhoch, ktorých okrasnú, praktickú či dokonca liečivú funkciu možno využívate aj vy.

čítať viac >>

Vodná hmla – osviežujúci letný pomocník do každej záhrady

20.05.2019

Na začiatok letnej sezóny v záhradách a exteriéroch si ešte chvíľu počkáme. Prípravy na ňu už ale u mnohých z nás prebiehajú naplno. V rámci snahy o skompletizovanie výbavy sa tak môžeme rozhliadnuť po viacerých praktických doplnkoch, napr. po vodnej hmle.

čítať viac >>

10 slovenských rozhľadní, ktoré stoja za návštevu

17.05.2019

Niektorým stavbám stačí málo, aby sa zaradili k výkvetu stavebníctva. Príkladom toho sú rozhľadne, ktoré si získavajú srdcia milovníkov architektúry napriek tomu, že nejde o žiadne prepracované diela. Potvrdí to aj návšteva 10 vybraných rozhľadní z rôznych kútov Slovenska.

čítať viac >>

3 zaujímavé stavby z osmičky hokejových veľmocí (2. časť – skupina B)

16.05.2019

 

Prehliadka zaujímavých stavieb z krajín považovaných za hokejové mocnosti pokračuje. Po včerajšej 1. časti, v ktorej sme sa zamerali na účastníkov košickej skupiny A, sa dnes presunieme do tej bratislavskej. Aj v nej hrajú 4 kandidáti na medailu, ktorých krajiny ukrývajú známe stavebné veľdiela.    

čítať viac >>

3 zaujímavé stavby z osmičky hokejových veľmocí (1. časť – skupina A)

15.05.2019

Hokejový šampionát je v plnom prúde a šestnástka tímov bojuje o čo najlepšie výsledky. My ale necháme hokej hokejom a zameriame sa skôr na pár zaujímavých stavieb, ktoré sú  pýchou účastníckych krajín, presnejšie osmičky hokejových veľmocí. V 1. časti nás čakajú 4 štáty z košickej skupiny A. 

čítať viac >>

Solárna autobusová stanica z holandského Tilburgu

13.05.2019

Solárne technológie sa presadzujú už aj tam, kde by sme to ešte pred niekoľkými rokmi čakali márne. Príkladom je obnovená autobusová stanica z holandského Tilburgu, ktorá včera oslávila prvé 2 úspešné mesiace od svojho otvorenia.

čítať viac >>

V Ekvádore rozkvitne najvyššia slnečnica na svete

10.05.2019

Ekvádor nepatrí k typickým slnečnicovým veľmociam. Napriek tomu tam má vyrásť tá najvyššia z nich. Reč však nie je o žiadnej živej slnečnici. Výškový rekord medzi kvetmi tohto druhu má zlomiť pripravovaný mrakodrap.

čítať viac >>

Aktuálne top trendy na trhu so záhradným nábytkom

09.05.2019

Záhradný nábytok zvykneme vyťahovať už v máji. Tento rok to zatiaľ nevyzerá ružovo, no počasie môže kedykoľvek zmeniť kurz. Na druhej strane, aspoň máme čas zadovážiť si nejaké nové modely, napríklad aj tie, ktoré ovládajú tohtoročné trendy.

čítať viac >>

8 berlínskych pamiatok, ktoré prežili vojnu, alebo na ňu spomínajú

08.05.2019

8. máj 1945, jeden z najvýznamnejších dní v novodobej európskej histórii. V Berlíne sa podpisuje kapitulácia, ktorá na starom kontinente končí 2. svetovú vojnu. S ňou neboli ušetrené len životy ľudí. Vďaka podpísaniu mieru sa zachránili aj berlínske pamiatky.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.