VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Inšpirácia z oblasti realizácie pasívnych domov

19.12.2017

Výstavba pasívnych domov dnes nie je žiadnou novinkou a po rokoch čakania konečne prestala obchádzať Slovensko aj Čechy. Práve u našich západných susedov pred rokom skolaudovali jeden z najzaujímavejších domov tohto druhu. 

čítať viac >>

Apollu 1 s narušenou statikou už píšu závet

18.12.2017

O budúcnosti Apolla 1 je zrejme definitívne rozhodnuté. Kancelársky objekt z hlavného mesta, ktorý doplatil na zlú statiku, zbúrajú a nahradia novou budovou. Aspoň také sú aktuálne plány developerov, pre ktorých je takýto postup najlepším riešením.

 

čítať viac >>

Pozvánka na výstavu najlepších českých stavieb za rok 2017

17.12.2017

„Pätnásť minút slávy“ pre najlepšie české stavby roku 2017 neskončilo odovzdávaním cien. S najlepšími tohtoročnými budovami sa bude môcť stretávať aj verejnosť, pretože v jednej z pražských galérií sprístupnili výstavu odhaľujúcu všetky ocenené diela.  

čítať viac >>

Apartmány v tvare šišiek zavesené na stromoch talianskych Álp

16.12.2017

Rozvoj ekoturizmu v Alpách podporil aj expanziu architektúry zameranej na rekreačné drevostavby. Medzi nimi nájdeme viacero kreatívnych veľdiel a k tým najzaujímavejším patria aj drevené chaty v tvare veľkých šišiek, ktoré zdobia horskú dedinku Ugovizza.

čítať viac >>

Ocenenia pre najinovatívnejšie tohtoročné stavby

15.12.2017

Počet ocenení, ktoré boli tento rok udelené najlepším svetovým stavbám, dosiahol opäť niekoľko desiatok. Porotcovia nezabudli ani na cenu TAP, ktorá je každoročne udelená objektom poukazujúcim na najlepšie uplatnenie technológií v architektúre. 

čítať viac >>

Budúci rok chcú začať stavať jeden z najväčších hotelov v Nízkych Tatrách

14.12.2017

Nízke Tatry sa zrejme stávajú najobľúbenejšou turistickou oblasťou developerov. Za posledné roky tu pribudli viaceré veľké projekty a ďalšie sú v štádiu príprav. Inak to nie je ani v prípade ohláseného hotela, ktorý bude jedným z najväčších v lokalite.

čítať viac >>

Kysuce čaká najväčší rezidenčný projekt posledných rokov

13.12.2017

Na Kysuciach sa schyľuje k výstavbe najväčšieho bytového komplexu za posledné roky. Má ísť o projekt Kamence, ktorého realizáciou by v meste na severe vzniklo sídlisko s niekoľkými stovkami nových bytov. 

čítať viac >>

Farba roka 2018 premení interiéry na „ultra fialové“

12.12.2017

Po roku nadvlády svetlozeleného odtieňa s výrazným jarným akcentom sa v januári chytí žezla ďalšia netradičná farba. Spoločnosť Pantone, ktorá sa už celé roky venuje vyhlasovaniu farby roka, totiž pred pár dňami predstavila budúcoročnú vládkyňu.

čítať viac >>

Projekt, ktorý zmení Donovaly, odhaľuje ďalšie veľké plány

11.12.2017

Môže to byť jedna z posledných zimných sezón, kedy si návštevníci užijú Donovaly vo svojej súčasnej podobe. V rámci avizovaného projektu vybudovania krytej lyžiarskej haly sa totiž objavili ďalšie plány rozširovania a modernizácie obľúbeného strediska. 

čítať viac >>

Londýnska škola má prvý bazén obklopený dreveným interiérom

10.12.2017

S drevom ako súčasťou interiérov sa stretávame v rôznych nehnuteľnostiach. V prípade školského bazéna však ide o prvý prípad, kedy sa tento materiál využil pri zariaďovaní vnútorného prostredia obklopujúceho vodnú plochu. 

čítať viac >>

Predajne Decathlon už v štyroch slovenských mestách

09.12.2017

6 obchodov v 4 mestách za viac ako 2 roky pôsobenia na trhu. Presne taká je slovenská bilancia spoločnosti Decathlon, ktorá sa včera vylepšila o ďalšiu predajňu. Tentoraz ju otvorili v Trnave, ktorá tak rozširuje zoznam miest hostiacich sieť športových potrieb. 

čítať viac >>

Premena pinballových hracích automatov na konferenčné stolíky

08.12.2017

Priaznivci klasických hracích automatov si zrejme prídu na svoje aj pri zariaďovaní domácnosti. V oblasti dizajnu a nábytkárstva totiž pôsobí firma, ktorá premieňa staré nevyužívané automaty na unikátne kuchynské a konferenčné stolíky.   

čítať viac >>

Originálnymi darčekmi a reklamnými predmetmi kovanými zo železa prekvapíte

08.12.2017

Myslíte si, že všetko tu už bolo a nedá sa vymyslieť reklamný predmet, darček alebo suvenír, ktorý zaujme zákazníka svojou exkluzivitou? Tak to sa mýlite. Čo takto ručne kované výrobky z pravého poctivého železa? Čo by ste povedali na poštové schránky v tvare školských tašiek, sŕdc, rôznych zvierat, kovové ruže viacerých farieb, zrkadlá so železným rámom, nočné lampy, lustre, svietniky, skrinky na odkladanie šperkov, stojany na víno, kovové náradie ku kozubu… A to všetko ručne kované a ozdobené patinou? Takéto a ďalšie exkluzívne výrobky - všetko originály, vyrába umelecké kováčstvo Interierkov Jána Kanianskeho z Handlovej.

čítať viac >>

7 najkrajších verejných priestranstiev na svete

07.12.2017

Štúdie svetových architektov a urbanistov nehodnotia len budovy. Do spektra záujmov radia aj parky a námestia, ktoré sú každodennou súčasťou našich životov. Aj preto sa hŕstka z nich rozhodla pripraviť prehľad najkrajších verejných priestranstiev sveta. 

čítať viac >>

V Nórsku vybudujú prvú európsku podmorskú reštauráciu

06.12.2017

Nórsky ateliér Snøhetta, známy pokrokovými návrhmi podporujúcimi rozvoj modernej architektúry a urbanizmu, predstavil ďalší unikátny nápad. Tentoraz sa jedná o projekt prvej podmorskej reštaurácie vo vodách starého kontinentu. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.