VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

„Pluská“ na úsporných spotrebičoch budú minulosťou

21.07.2017

Ministri členských krajín EÚ spravili opäť „kus práce.“  Namiesto nezamestnanosti, zadlžovania ľudí či nárastu extrémizmu sa trápia nad označovaním spotrebičov. A po namáhavých rokovaniach dospeli k záveru, že ++ označujúce energetickú triedu budú minulosťou.  

čítať viac >>

Bývanie v EÚ ďalej zdražuje – vedie Česko a Pobaltie, Slováci spomaľujú

20.07.2017

Eurostat sa so svojimi štúdiami neponáhľa, no práve preto sú jeho čísla dôveryhodnejšie ako ktorékoľvek iné zdroje. Aktuálne boli prezentované výsledky poukazujúce na vývoj cien bývania v EÚ za prvý tohtoročný kvartál, ktoré opäť potvrdili celkový rast. 

čítať viac >>

Železobetón je na scéne celých 150 rokov

19.07.2017

Vo svete architektúry patrila uplynulá nedeľa železobetónu. Tento tradičný materiál, bez ktorého si výstavbu mnohých budov ani nevieme predstaviť, oslávil veľké jubileum. Od jeho príchodu na scénu totiž prebehlo celých 150 rokov plných vzostupov aj pádov. 

čítať viac >>

5 najkrajších podmorských hotelov

18.07.2017

Vybudovať hotel pod hladinou mora nie je pri súčasných technológiách a osvedčených stavebných postupoch žiadny problém. Ubytovacích zariadení tohto typu nájdeme na svete hneď niekoľko a tu je 5 z nich, ktoré nás najviac oslovili. 

čítať viac >>

Zelená domácnostiam opäť udeľovala poukážky na fotovoltické panely

17.07.2017

Projekt Zelená domácnostiam žne úspech za úspechom. Potvrdilo to aj posledné kolo, ktoré prebehlo minulý týždeň. Záujem bol opäť veľký, takže SIEA mohla vydať ďalšie poukážky, ktoré majiteľom domácností pomôžu s kúpou úsporných zariadení.

čítať viac >>

Škóti premenili starú helikoptéru na mini hotel

16.07.2017

Nie je to prvýkrát, čo zameriavame pozornosť na nekonečne široké spektrum možností ubytovania v netradičných sídlach. Aktuálne nás zaujal nápad zo Škótska, kde už pár mesiacov prevádzkujú hotelový apartmán, ktorý vznikol premenou starej helikoptéry. 

čítať viac >>

Institut Le Rosey - najdrahšia škola na svete

15.07.2017

Letné prázdniny sa zatiaľ neprehupli ani do svojej polovice, no otázka vybavenia školy je pre mnohých stále aktuálnejšia. Ak sa však pozrú na najdrahšiu školu sveta, rýchlo ich prejde chuť na nástup do ďalšieho ročníka. 

čítať viac >>

Letné vydanie magazínu TRENDY BÝVANIE s dávkou inšpirácií je tu

14.07.2017

Čaká vás v lete rekonštrukcia, renovácia alebo stavba domu a letná dovolenka tento rok nezapadá do vašich plánov? Vaše leto môže byť aj napriek tomu pohodové, štýlové a plné zážitkov. Magazín TRENDY BÝVANIE sa o to postará. Prostredníctvom dizajnu inšpirovaného svetovými a európskymi kultúrami privedie exotiku a dovolenkovú atmosféru priamo k vám domov. Toto horúce prázdninové číslo je už na pultoch všetkých dobrých stánkov, preto si poň rýchlo skočte a oddajte sa čítaniu a inšpiráciám.

čítať viac >>

Facebook chce postaviť vlastnú dedinu, kvôli neprajníkom

14.07.2017

Apple sa sťahuje do novej centrály a Google chystá realizáciu nového megalomanského sídla. Za technologickými gigantmi nechce zaostávať ani Facebook, ktorého vedenie sa rozhodlo pre výstavbu novej vlastnej dediny, čo však má kontroverzný dôvod.  

čítať viac >>

Kde nájdeme najväčšie obchodné centrá Európy

13.07.2017

Po Európe sú stovky megalomanských obchodných centier, no len niektoré z nich patria medzi elitu lídrov retailového trhu. Tu je niekoľko z nich, ktoré si získali prvenstvo či už kvôli veľkosti nájomnej plochy alebo vďaka celkovému počtu prevádzok. 

čítať viac >>

Melbournský dom s fasádou v tvare kopca

12.07.2017

Austrálskemu ateliéru Andrew Maynard Architects sa pred piatimi rokmi podaril slušný husársky kúsok. Výsledkom ich práce je originálny dom s fasádou v tvare kopca, ktorý čoskoro oslávi 5.narodeniny. 

čítať viac >>

V Prahe stavajú super ekologický kancelársky komplex

11.07.2017

Nehnuteľnosti, pri ktorých výstavbe sa kladie dôraz na ekológiu, pribúdajú hromadne aj v susednom Česku. V jednej z lukratívnych pražských štvrtí sa dokonca pracuje na objekte, ktorý by mal zatiaľ ako jeden z mála na svete čistiť ovzdušie od smogu. 

čítať viac >>

Fordypningsrommet Fleinvær - drevená dedinka pod polárnou žiarou

10.07.2017

Dovolenka snov znamená pre každého niečo iné. Tí, ktorí nechcú ležať na rozpálených plážach možno ocenia pobyt v charizmatickej Škandinávii. Napríklad na tichom ostrove Fleinvær, ktorý ponúka idylické ubytovanie pri Severnom polárnom kruhu.

čítať viac >>

Half House – projekt netradičného domu z Lednických Rovní

09.07.2017

Dom, ktorý je nielen komfortný a atraktívny, ale spĺňa aj najvyššie kvalitatívne nároky a všetky požiadavky na praktickú funkciu. Reč je o projekte Half House, ktorý minulý rok svojou originalitou rozožiaril obec Lednické Rovne.  

čítať viac >>

15 finalistov súťaže CEZAAR 2017

08.07.2017

CEZAAR 2017 – jedna z najväčších architektonických súťaží na Slovensku sa prelína do svojej ďalšej fázy. Počas štvrtka bolo totiž vybraných 15 finalistov, ktorí zabojujú o tohtoročné prvenstvo.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.