VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Najbohatší muž sveta kúpil za 165 mil. USD najdrahší dom v L.A.

20.02.2020

Na americkom realitnom trhu došlo k ďalšiemu veľkému obchodu. Tentoraz bol jeho hlavným aktérom najbohatší muž planéty Jeff Bezos. Práve jemu sa pred pár dňami podarilo uloviť doposiaľ najdrahšie predanú rezidenčnú nehnuteľnosť v Los Angeles.

čítať viac >>

Na bývanie a energie míňame mesačne stále najviac peňazí

18.02.2020

Bývanie a s ním spojené náklady na energie nás stále pripravujú o značnú časť príjmov. Podľa najnovšie zverejnených štatistík sme naň vlani míňali najviac spomedzi všetkých položiek tvoriacich zoznam bežných výdavkov na život.

čítať viac >>

EÚ využíva na chladenie a vykurovanie viac ako 20 % obnoviteľnej energie

17.02.2020

Podiel obnoviteľnej energie využívanej v EÚ rastie z roka na rok. Týka sa to aj energie spotrebovanej výhradne na chladenie a vykurovanie. Tej sa už na tieto účely v členských štátoch EÚ míňa viac ako 20 %.

čítať viac >>

Priemerná úroková sadzba hypoték má na dosah 1 % hranicu

14.02.2020

Rok, aký bol ten minulý, sa už na hypotrhu nemusí opakovať. Potvrdzujú to aj posledné zverejnené štatistiky, podľa ktorých sa priemerný úrok hypoték dostal na dosah 1 %, čo automaticky potiahlo k rekordným číslam aj objem schválených hypoúverov. 

čítať viac >>

Bratislavská Stará radnica hostí výstavu o problematike bezdomovectva

13.02.2020

Viac pochopenia, možno súcitu či dokonca snahy pomôcť. Nielen to v nás môže vyvolať bratislavská výstava, ktorú pred týždňom sprístupnili v priestoroch Starej radnice. Tá má návštevníkom priblížiť život bezdomovcov z úplne inej perspektívy.

čítať viac >>

Priemerné ceny bývania za rok 2019 v jednotlivých krajoch

12.02.2020

Včera sme sa pozreli na minuloročný rast celkovej priemernej ceny bývania v SR, dnes nás čaká pohľad na jej vývoj v jednotlivých 8 krajoch. V tých už koncoročné výsledky také jednoznačné neboli.

čítať viac >>

Priemerná cena bývania v roku 2019 vzrástla o 7,5 %

11.02.2020

Z realitného trhu ešte stále prichádzajú štatistiky za minulý rok. Jednu z nich pred pár dňami zverejnila aj Národná banka Slovenska (NBS). Tá si aktuálne posvietila na vývoj cien bývania v 4. minuloročnom kvartáli a s ním spojenými výsledkami za celý rok 2019.

čítať viac >>

Najvyšší čas refinancovať - ušetriť môžete tisícky eur

10.02.2020

Už pred štyrmi rokmi sa hovorilo, že úrokové sadzby sú na historickom minime. Ich pokles sa však dodnes nezastavil. Refinancovanie už existujúcich úverov sa preto oplatí viac ako kedykoľvek doteraz. Vyrátali sme, koľko peňazí vám tento krok ušetrí.

čítať viac >>

Domy z cédrového dreva – za a proti

07.02.2020

Podľa mnohých je céder považovaný za drevinu s najlepšími vlastnosťami na realizáciu drevostavieb. Iní ale oponujú viacerými mínusmi, hlavne slabšou dostupnosťou a s tým spojenou vyššou cenou. Ako to je s cédrovým drevom a na ktoré plusy a mínusy sa treba pri jeho využití zamerať?

čítať viac >>

Hotel v tvare gitary (nielen) pre fanúšikov rocku

06.02.2020

Na hotelovej mape je viacero objektov, ktoré okrem nadštandardného zariadenia lákajú hostí aj vzhľadom alebo tematikou. Takýmto prípadom je aj floridský hotel vybudovaný v tvare elektrickej gitary.

čítať viac >>

Hotel v tvare gitary (nielen) pre fanúšikov rocku

06.02.2020

Na hotelovej mape je viacero objektov, ktoré okrem nadštandardného zariadenia lákajú hostí aj vzhľadom alebo tematikou. Takýmto prípadom je aj floridský hotel vybudovaný v tvare elektrickej gitary.

čítať viac >>

Letná olympiáda v Tokiu otestuje recyklovateľné kartónové postele

04.02.2020

Prípravy na tohtoročné LOH v japonskom Tokiu už priniesli zopár prekvapení. Ďalším  z nich sú postele, ktoré budú tvoriť súčasť nábytku v olympijskej dedine. Organizátori totiž vsadili na netradičné kartónové modely.

čítať viac >>

Kvôli koronavírusu zriadili novú nemocnicu za 2 dni

03.02.2020

To, že v Číne dokážu postaviť 3D dom za 24 hodín alebo výškový objekt za pár týždňov, dnes nikoho neprekvapí. Zriadenie nemocnice za 2 dni je však šokujúcim rekordom aj pre najväčších optimistov.

čítať viac >>

Bratislavský magistrát zverejnil nové dáta a mapy o obyvateľstve v meste

31.01.2020

Detailné informácie o počte obyvateľov, hustota zaľudnenia v jednotlivých lokalitách či štruktúra obyvateľstva vo vybraných mestských častiach. Nielen to prinášajú nové dáta obohatené prehľadnými mapami, s ktorými prichádza Magistrát hlavného mesta.

čítať viac >>

Podiel obnoviteľnej energie v EÚ dosahuje 18 %

30.01.2020

Eurostat prichádza s ďalšou správou, ktorá hodnotí využitie obnoviteľnej energie v EÚ. Podľa jej výsledkov je trend využívania zelenej energie v členských štátoch na vzostupe. Aj vďaka tomu sa EÚ darí priblížiť k cieľu, ktorý si v spojitosti s podielom obnoviteľnej energie dala.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.