VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Táto farebná dedinka v Poľsku Vás chytí za srdce

02.02.2017

V malej dedinke na juhu Poľska na Vás čaká rozprávková krajina plná pestrofarebných chalúpok. Tieto sú totiž pomalované vzormi kvetov.  A dôvod tejto tradície je naozaj prozaický.

čítať viac >>

Netradičné nápady architektov pokračujú – bývať sa dá aj vo vodárenskej veži

02.02.2017

Preteky architektov o to, kto navrhne útulné bývanie v čo najnetradičnejšom priestore pokračujú. Kandidátmi na ktorýkoľvek z cenných kovov by pokojne mohli byť aj autori príbytkov zariadených v prerobených vodárenských vežiach. 

čítať viac >>

Perla z talianskych Álp v tvare céčka

01.02.2017

Ponuka netradičných domov imitujúcich tvar jednotlivých písmen abecedy je každým dňom pestrejšia. Po včerajších véčkových stavbách zo susedného Česka sa pozrieme na taliansku vilu, ktorej vzhľad náramne pripomína céčko. 

čítať viac >>

V Česku rastú nadčasové budovy v tvare V

31.01.2017

V českom stavebníctve si asi obľúbili písmeno V, pretože v poslednej dobe tu pribudlo niekoľko projektov v tvare tohto písmena. Na dva z nich, ktoré sú ideálnym príkladom pokroku českej architektúry, si teraz posvietime aj my. 

čítať viac >>

Výstavba mrakodrapov v roku 2016 opäť lámala rekordy

30.01.2017

Celosvetový boom okolo výstavby mrakodrapov pokračuje ďalej a výsledkom sú ďalšie desiatky nových veží. Tých vlani zrealizovali ešte viac ako v predošlých rokoch, čím sa opäť zlomil rekord spojený s ich realizáciou.

čítať viac >>

Príjem žiadostí o úvery zo ŠFRB štartuje

29.01.2017

Ako je už každým rokom v januári zvykom, Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) spúšťa príjem žiadostí o úvery z jeho zdrojov. Žiadatelia tak získavajú možnosť na výhodnejšie financovanie obnovy bytoviek alebo obstarávania nájomných bytov aj tento rok. 

čítať viac >>

Tohtoročná sezóna stavebných veľtrhov štartuje

28.01.2017

Nová sezóna veľtrhov zameraných na stavebníctvo a architektúru začína aj tento rok vo veľkom štýle. Organizátori tradičných slovenských aj českých podujatí sa budú snažiť naďalej dvíhať latku a možnosť na to majú už pri prvých februárových akciách. 

čítať viac >>

Pokrok v architektúre nezastaví ani arktická zima

27.01.2017

Každodenné mrazy, sneh na chodníkoch, poľadovica na vozovkách. Tohtoročná zima sa nebojí prejaviť vo svojej plnej paráde. Čo ale majú povedať na Antarktíde, kde musia tvrdé klimatické podmienky nielen trpieť, ale prispôsobovať im aj výstavbu budov?

čítať viac >>

Dane z nehnuteľnosti v priemere trochu vzrástli

26.01.2017

Posledné januárové dni sú už tradične obdobím, kedy si ako vlastníci nehnuteľností plníme svoju daňovú povinnosť. Výška daňového zaťaženia je však všade iná a majitelia bytov, domov či kancelárií zaplatia za svoje objekty rôzne podľa toho, kde je ich poloha. 

čítať viac >>

V predaji sú obliečky z neuveriteľných materiálov

25.01.2017

Návrhári a výrobcovia bytového textilu už naozaj nevedia, čo vymyslieť. Po najnovšom sa internetom šíria reklamy o predaji nových obliečok, v ktorých nájdeme kúsky dreva, bambus či ťaviu srsť. A nejde o žiadny fór, ale o skutočne reálny sortiment do spální. 

čítať viac >>

10 najkrajších galérií a múzeí podľa milovníkov architektúry

24.01.2017

V umení je najdôležitejšie spojiť obsah s formou a nechať medzi nimi prúdiť vzájomnú súhru. Platí to aj v architektúre, obzvlášť ak hľadáme tie najkrajšie a zároveň najlepšie budovy, v ktorých sídlia slávne galérie a múzeá. 

čítať viac >>

Hypertufa – lacná a nenáročná imitácia kameňa do každého exteriéru

23.01.2017

Exteriér bez prítomnosti kamenných dekorácií by zíval prázdnotou a nech by sme ho akokoľvek zaplnili, stále by mu niečo chýbalo. Nie vždy sa podarí zohnať exkluzívne doplnky z pravého kameňa, takže pre splnenie cieľa musíme hľadať medzi imitáciami. 

čítať viac >>

Ceny bytov v Európskej únii naďalej rastú

22.01.2017

Netrvalo dlho a Eurostat sa opäť prihlásil s novými štatistikami zameranými na cenový vývoj európskych nehnuteľností. Tentoraz ide o informácie za tretí štvrťrok 2016, ktorý priniesol ďalšie pozitívne správy. 

čítať viac >>

EverBlock – poskladajte si svoj nábytok ako Lego

21.01.2017

Máloktoré deti si aspoň raz v živote nepostavili stavebnicu z LEGA. Táto zábava však dokáže upútať aj dospelých, no tí si z nej spravili rovno dizajnérske umenie využívané pri zariaďovaní interiérov. 

čítať viac >>

Budovu desaťročia slávnostne otvorili

20.01.2017

Vraj ide o najlepšiu budovu desaťročia, ktorá prekonáva pomyselné hranice súčasného stavebníctva.  A nielen to, podľa médií sa od autorov tohto veľdiela budú učiť architekti z celého sveta. Pri pohľade na nový stavebný šperk z Hamburgu musíme uznať, že tieto komplimenty nie sú ďaleko od pravdy. 

čítať viac >>

sonna.com.ua
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.