VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

To najdôležitejšie z diania na realitnom trhu v roku 2019

31.12.2019

Záver roka už tradične patrí rekapitulácii najdôležitejších udalostí na realitnom trhu v uplynulom období. Inak tomu nie je ani tento rok, ktorý opäť priniesol hneď niekoľko zaujímavých čísel, míľnikov a zákonov.  

čítať viac >>

Budovy roka 2019 (podľa Svetového festivalu architektúry)

30.12.2019

To najlepšie, čo bolo počas tohto roka postavené alebo aspoň navrhnuté, sa ešte pred Vianocami opäť dostalo pred žiaru reflektorov. Na Svetovom festivale architektúry sa totiž začiatkom decembra vyhlasovali najlepšie budovy roka.

čítať viac >>

Holandský startup chce nahradiť drevené palety kokosovými

27.12.2019

Menej vyklčovaných lesov, úspora pri nakupovaní materiálu, viac osvety o možnostiach recyklácie. Presne takto si to predstavujú aj ľudia z istého holandského startupu, ktorí prišli s nápadom, ako nahradiť drevené palety ešte ekologickejším materiálom.

čítať viac >>

Alsasko dostalo na Vianoce unikátny 11-kilometrový turistický chodník

26.12.2019

Francúzsky cestovný ruch si už tradične pod stromčekom nájde nejaký štedrý darček. Tieto Vianoce bol okrem iného obdarovaný unikátnou turistickou atrakciou, ktorá má šancu stať sa jedným z najnavštevovanejších miest v celom Alsasku.

čítať viac >>

10 vianočných zaujímavostí z celej Európy

24.12.2019

Najbližšie 3 dni budú v Európe patriť Vianociam a všetkým s nimi spojeným. Skloňovať sa budú hlavne slovíčka pokoj, oddych a rodinná pohoda. Počas sviatkov tak už tradične prichádzame s pohodovými témami, pri ktorých si od realít chvíľu oddýchneme. Začať môžeme 10 zaujímavosťami s vianočnou tematikou.    

čítať viac >>

Najslávnejší ľadový hotel sveta má opäť otvorené

23.12.2019

Ľadové kráľovstvo na severe Švédska pred pár dňami znova otvorilo svoje brány. Hotel vybudovaný zo snehu a ľadu sa tak na niekoľko týždňov stane jedným z najlákavejších miest celej Škandinávie.

čítať viac >>

Niektoré mestá zvyšujú daň z nehnuteľnosti a zavádzajú poplatok za rozvoj

20.12.2019

Vyššia daň z nehnuteľnosti či nový mestský poplatok za rozvoj, alebo rovno oboje naraz. Výstavba, resp. vlastníctvo nehnuteľnosti bude vo viacerých mestách od 1. januára opäť o niečo drahšou záležitosťou.

čítať viac >>

Nový zákon si posvieti na bezpečnosť detských ihrísk

19.12.2019

1. januára nadobudne účinnosť viacero zákonov, resp. ich noviel. Patrí k nim aj zákon o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska, ktorý by mal dohliadať na dodržiavanie bezpečnostných kritérií vedúcich k zníženiu rizík úrazov detí počas hrania na ihrisku. 

čítať viac >>

Na východe sprejazdnili nový diaľničný úsek

17.12.2019

Po takmer 2-ročnej prestávke sa na Slovensku sprejazdnil ďalší kúsok diaľnice. Aj keď ide len o 15-kilometrový úsek, premávke na trati medzi Košicami a Prešovom by mohol výrazne pomôcť.

čítať viac >>

Za novú farbu roka zvolili klasickú modrú

16.12.2019

Na trón vo svete interiérového dizajnu sa už čoskoro usadí nový farebný odtieň. Po roku tak ukončí nadvládu živej korálovej, ktorá bola v uplynulých 12 mesiacoch farbou číslo 1.

čítať viac >>

Nórsko je podľa OSN krajinou s najvyššou kvalitou života, Slovensko je 36.

13.12.2019

Kvalita života vo svete je pravidelne monitorovaná niekoľkými inštitúciami. So štúdiou, ktorá sleduje podmienky pre život v daných krajinách, prichádza každý rok aj OSN. Tá opäť predstavila index ľudského rozvoja aj rebríček zostavený z jeho výsledkov.

čítať viac >>

Sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca je otvorená

12.12.2019

Zimná sezóna vo Vysokých Tatrách sa už rozbehla naplno a aj tento rok prináša mnoho lákavých atrakcií. Jednou z nich je aj pred pár dňami otvorená sánkarská dráha, ktorá je najdlhšou v celých Tatrách.

čítať viac >>

V Šanghaji rastie umelý bytový kopec s tisíckou stromov

10.12.2019

V preľudnenom a husto zastavanom Šanghaji je len minimum lokalít, ktoré by sa mohli pochváliť väčšou zelenou zónou. Aj preto architekti predstavujú projekty, ktorými chcú jednotlivé lokality aspoň trochu oživiť. Takým je aj bytový komplex 1000 Trees.

čítať viac >>

Zničený trenčiansky podchod oživila pestrofarebná mozaika

09.12.2019

Kým niektoré slovenské podchody trpia dezolátnym stavom, iné dostávajú druhú šancu a ukazujú sa v celkom vynovenej podobe. To platí aj o jednom z podchodov v Trenčíne, ktorý je opäť miestom hodným svojho postavenia.

čítať viac >>

Bratislava bude opäť zelenšia. Pripravuje mestský ovocný sad.

06.12.2019

Vedenie Bratislavy opakovane avizuje svoju snahu vytvárať v hlavnom meste tzv. zelené zóny, a to v rôznych podobách. Po najnovšom prichádza s nápadom zrealizovať mestský ovocný sad so všetkým, čo k tomu patrí.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.