VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Smog, nebezpečná voda, dopravné obmedzenia – krajské mestá zažili rušný deň

20.02.2019

Veľa pokoja si obyvatelia krajských miest počas dnešného dňa dožičiť nestihli. Viaceré z nich totiž od rána sužovali nepríjemné problémy, ktoré zasahovali do bežného chodu života.

čítať viac >>

Návrat mladomanželských pôžičiek je odklepnutý

19.02.2019

Hovorilo sa o nich stále častejšie. Spomienky na ich fungovanie v praxi vyvolávali priam až nostalgiu. Viac už ale nemusia, pretože po dlhých rokoch odmlky sa vracajú späť na scénu.

čítať viac >>

Luxusné a eco-friendly: 3 prepychové eko hotely z exotiky

18.02.2019

Luxus a dôraz na ochranu planéty nemusia stáť na opačných stranách. S trochou snahy môžu ísť ruka v ruke, čo potvrdzujú aj hotelieri z rôznych kútov sveta. Niektorí z nich vám totiž umožnia kráľovský pobyt v zajatí harmónie bez toho, aby tým trpela Zem.

čítať viac >>

Mies van der Rohe vstupuje do finále, už bez slovenského zástupcu

17.02.2019

Mies van der Rohe 2019 vykročil do ďalšej fázy. Porota totiž vybrala 5 stavieb, ktoré sa pobijú o víťazstvo vo veľkom finále. Bohužiaľ, slovenský projekt, ktorý ešte donedávna živil nádej na historický úspech, už medzi nimi nefiguruje.

čítať viac >>

Oxid uhoľnatý - tichý zabijak v našich domácnostiach

16.02.2019

Zásah hasičov v Dunajskej Strede z konca januára je ďalším dôvodom oboznámiť sa s možnosťami ochrany pred prítomnosťou oxidu uhoľnatého (CO). Jedna z miestnych bytoviek totiž nebola prvá ani posledná, kde úniky tejto látky ohrozovali obyvateľov.

čítať viac >>

Vila E. Muska z L.A. sa ocitla v realitnej ponuke

15.02.2019

Luxusné vily známych osobností patria k najsledovanejším domom v ponuke realitných kancelárií. Ak ide o rezidenciu takého svetového velikána, akým je Elon Musk, platí to dvojnásobne.

čítať viac >>

Pre americký Oakland navrhli špeciálnu mestskú ekolanovku

14.02.2019

Svetové mestá prichádzajú s rôznymi nadčasovými projektmi, ktoré majú zlepšiť život miestnych obyvateľov a zároveň pomôcť životnému prostrediu. Jeden taký bol nedávno predstavený v americkom Oaklande, kde chystajú špeciálnu ekolanovku.

čítať viac >>

Banská Štiavnica vyzdvihnutá v National Geographic

13.02.2019

Krajina malá, no na pamiatky a prírodné krásy nesmierne bohatá. Obzvlášť to platí v prípade Banskej Štiavnice a okolitých Štiavnických vrchov, ktoré sú pýchou svojho kraja. A po CNN si to nedávno všimli aj v National Geographic.

čítať viac >>

Na Luníku IX má pribudnúť 48 bytov, nebudú pre každého

12.02.2019

Osud snáď najsledovanejšieho košického sídliska by mal čoskoro napísať novú kapitolu. Na Luníku IX totiž chystajú výstavbu niekoľkých nových bytov, ktoré by mali nahradiť objekty zbúrané kvôli nespôsobilému stavu.

 

čítať viac >>

5 tipov pre výber správneho bytového dizajnéra

11.02.2019

Kým jedných zariaďovanie domácnosti baví, iní sa takejto činnosti radi vyhnú. Služby bytového dizajnéra však prídu vhod v oboch prípadoch, samozrejme, za predpokladu, že oslovíte toho správneho.

čítať viac >>

Podiel nových pasívnych domov v Česku vlani dosiahol 6 %

10.02.2019

Pasívne domy známe nízkou spotrebou a zdravšou vnútornou mikroklímou pribúdajú po celej Európe a výnimkou nie je ani Česko a Slovensko. Práve v prvej z menovaných krajín boli pred pár dňami zverejnené zaujímavé čísla ohľadom minuloročnej výstavby takýchto domov.

čítať viac >>

Tohtoročné ceny za klasickú architektúru už našli svojich víťazov

09.02.2019

2 veľké ceny, 2 veľkí víťazi, 4 veľké mená. Aj tieto čísla boli súčasťou ďalšieho ročníka súťaže, v ktorej sa znova hľadali  tí najlepší architekti orientovaní na tradicionalistické návrhy.  

čítať viac >>

Úplety hlásia veľký návrat do domácností

08.02.2019

Znechutenie gýčom a presýtenosť vyplývajúca zo všadeprítomných umelých materiálov vyvoláva u mnohých majiteľov domácností túžbu po návrate ku klasike a prirodzenosti. Nie náhodou sa tak po rokoch mlčania o slovo znova hlásia tzv. úplety.

čítať viac >>

Na hotelovej mape je prvý klobásový hotel

07.02.2019

Vegetariáni by tu asi nechceli spať ani zadarmo. Za to milovníkom údenín by nocľah na takomto mieste určite spestril návštevu Bavorska. V nemeckej dedinke Rittersbach totiž sídli prvý a zatiaľ jediný klobásový hotel na svete.

čítať viac >>

Wash-it: práčka a sprchovací kút 2 v 1

06.02.2019

Predstavte si sprchovací kút, v ktorom sa osprchujete a hneď na to si v ňom aj operiete oblečenie. To všetko s dôrazom na úsporu a navyše s možnosťou využitia nielen doma, ale aj vo verejných budovách. Nápad za milión, čo poviete? Už ho len zaviesť v praxi.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.