VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Výzva na predkladanie žiadostí o dotácie na drevodomy príde ku koncu roka

28.09.2017

Okolo poskytovania nových dotácií podporujúcich výstavbu drevostavieb máme opäť o niečo jasnejšie. Ministerstvo pôdohospodárstva totiž ozrejmilo predpokladaný termín spustenia programu, ktorý má pomôcť pri financovaní úsporných domov z dreva. 

čítať viac >>

Amazon hľadá mesto pre výstavbu svojej druhej centrály

27.09.2017

V IT sektore sa chystá ďalšia rekordná investícia spojená s výstavbou moderného firemného sídla. Tentoraz sa o pozornosť prihlásila spoločnosť Amazon, ktorá by v najbližších rokoch rada postavila svoju druhú centrálu. 

čítať viac >>

Slovenské domácnosti si budú môcť prvýkrát kúpiť plyn v aukcii

26.09.2017

Zdá sa, že západný štýl aukčného predaja energií si získal dostatok priaznivcov aj u nás. Aktuálne sa totiž pripravuje prvá dražba plynu pre slovenské domácnosti, ktorá sa má spustiť už v novembri. 

čítať viac >>

Dočasnú autobusovú stanicu v Bratislave spojazdnia 1.októbra

25.09.2017

Tak snáď to je už definitívny termín, ktorý sa viackrát nebude posúvať. Za otvorenie dočasného terminálu, ktorý nahradí rekonštruovanú bratislavskú autobusovú stanicu, bol vybraný 1.október.  

čítať viac >>

Luxusná jaskynná rezidencia z gréckeho Santorini

24.09.2017

Kým my vyberáme dáždniky a vetrovky, na gréckom Santorini sa stále tešia z hrejivých slnečných lúčov. Skvelé počasie a sviežu ostrovnú atmosféru si užíva aj miestny majiteľ jednej luxusnej rezidencie, ktorú postavili priamo na zvyškoch tamojšej jaskyne. 

čítať viac >>

Najlepšie ohňovzdorné tehly pre nový kozub

23.09.2017

S príchodom jesene budú majitelia domov a chalúp čoraz častejšie skloňovať slovíčko kozub. S tým sa spája aj výber kvalitných ohňovzdorných tehiel, ktoré splnia praktickú úlohu a zároveň upozornia na sympatický estetický vzhľad. 

čítať viac >>

Čo nové bolo na jesennom parížskom veľtrhu Maison & Objet

22.09.2017

Prešlo len niečo vyše týždňa, čo v romantickom Paríži prebehla ďalšia jesenná edícia veľtrhu Maison & Objet. Podobne ako počas predošlých podujatí, aj teraz sa verejnosť zoznámila s horúcimi novinkami z oblasti nábytku, bytových doplnkov a dekorácií. 

čítať viac >>

Záujem o zariadenia OZE pokračuje, Slováci si spočítali, že sa im to vyplatí

22.09.2017

Približne polovica finančných prostriedkov z projektu Zelená domácnostiam určených na poukážky Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) sa doteraz minula, alebo je rezervovaná na preplatenie. Celková vyčlenená suma do roku 2018 je pritom 45 miliónov eur. Do roku 2020 je však na túto formu podpory z európskych a štátnych zdrojov na inštaláciu zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) vyčlenená suma vo výške až 115 miliónov eur. Zostávajúce prostriedky z pilotného projektu v hodnote viac ako 12 miliónov eur budú k dispozícii v roku 2018 a od roku 2019 zvyšné prostriedky 75 miliónov eur.

čítať viac >>

Pampshade –keď svietidlá vyrábajú z bagiet a chlebov

21.09.2017

Predstavte si, že rožok použijete ako stolnú lampu. Alebo si do kuchyne namiesto lustra zavesíte bagetu. Znie to ako bláznovstvo? Pre autorku kolekcie Pampshade nie, pretože jej práca nám ukazuje, že pečivo nemusí byť len na jedenie. 

čítať viac >>

Praha hostí ďalší ročník výstavy Bienále experimentální architektury

20.09.2017

Praha je celoročne dejiskom veľkých medzinárodných podujatí zasvätených súčasnej architektúre. Ani počas septembra nie je o pútavé udalosti núdza, pod čo sa podpísalo aj otvorenie výstavy Bienále experimentální architektury. 

čítať viac >>

V španielskej Andalúzii predávajú luxusný hrad postavený v roku 2004

19.09.2017

Kým neprídete bližšie, rozdiel ani nespoznáte. Luxusný kamenný palác zdobiaci Costa del Sol v španielskej Andalúzii vyzerá ako stredoveký hrad, akurát že s dávnou históriou nemá spoločné nič. Napriek tomu sa stavba z roku 2004 dostala do ponuky predávaných hradov. 

čítať viac >>

Resumé 5.ročníka študentskej súťaže Stavby s vůní dřeva

18.09.2017

Za prepracovanými návrhmi drevostavieb nemusíme chodiť do západnej Európy ani Škandinávie. Šikovní architekti schopní pripraviť nadčasový projekt sa nájdu aj u nás. Niekoľko z nich predstavilo svoju prácu aj v česko-slovenskej súťaži Stavby s vůní dřeva. 

čítať viac >>

Štatistické výsledky bytovej výstavby za prvý polrok 2017

17.09.2017

K štatistikám hodnotiacim vývoj výstavby na bytovom trhu za prvých 6 mesiacov v roku sa už tradične dostávame v auguste alebo až v septembri. Inak tomu nie je ani tento rok a na výsledky zverejnené ŠÚ SR sme museli počkať až do začiatku septembra.  

čítať viac >>

Bratislavčania sú so životom v meste spokojní, s čistotou a službami nie

16.09.2017

9 z 10 Bratislavčanov je s celkovým životom v našej metropole spokojných. Ak sa však spýtame na konkrétne faktory ovplyvňujúce kvalitu života, ich podiel začne okamžite klesať. 

čítať viac >>

Slovensko bude mať prvú ekodedinu – pod Tatrami postavia Krásne Sady

15.09.2017

Prvou a veríme, že nie poslednou ekodedinkou na Slovensku sa stanú Krásne Sady. Ak sa iniciátorom pokrokového projektu podarí zrealizovať svoj nápad, našinec sa bude môcť onedlho presťahovať do prvej slovenskej obce vybudovanej na ekologických princípoch.  

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.