VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Prahe zachraňujú cenný viadukt – bude z neho moderná mestská zóna

29.07.2019

Ešte pred 100 rokmi to bol najdlhší viadukt v celej strednej Európe. Dnes síce stále slúži ako dôležitý dopravný uzol vedúci ponad Vltavu, no jeho sláva je ďaleko preč. Aktuálne rozbehnutý projekt však má dať Negrelliho viaduktu a jeho okoliu druhú šancu.

čítať viac >>

Štát vlani udelil dotácie na výstavbu nájomných bytov za viac ako 26 mil. €

26.07.2019

Štátu je dlhodobo vyčítaná slabšia podpora výstavby nájomných bytov. O nič lepšie to zrejme nebude ani po zverejnení čísel poukazujúcich na podporu nájomného bývania formou dotácií z Ministerstva dopravy a výstavby SR za minulý rok.

čítať viac >>

5 najčastejších chýb pri poistení domácnosti a nehnuteľnosti

25.07.2019

Desiatky poistných produktov, stovky uzavretých zmlúv, tisícky eur pripravených na účely poistného plnenia. Bilancia spojená s poistením majetku prináša stále vyššie čísla. S tým však rastie aj počet poistencov, ktorí sa pri uzatváraní zmluvy dopúšťajú chýb.

čítať viac >>

V Gruzínsku sa rozbieha projekt zeleného rezortu budúcnosti

24.07.2019

Futuristické zelené mestá, ktoré majú byť budúcnosťou globálnej architektúry, chcú aj v Gruzínsku. Jedno také má vyrásť priamo na brehoch Čierneho mora v lokalite, ktorej potenciál je sám o sebe polovicou úspechu.

čítať viac >>

Mladomanželské pôžičky sa zatiaľ rozbiehajú pomaly

22.07.2019

Od staronových mladomanželských pôžičiek sa po ich júlovom zavedení očakávalo viac. Na vynášanie verdiktov je však priskoro. Pomalý rozbeh štátnych úverov, ktoré by mali byť výhodnejšou alternatívou voči hypotékam, totiž môže razom nabrať svižné tempo.  

čítať viac >>

Aké výhody čakať od plastových vchodových dverí

19.07.2019

Dobe plastovej zrejme onedlho odzvoní. Plasty to začínajú mať spočítané v gastronómii, v potravinárstve a postupne aj v interiérovom dizajne. Pri výrobe bytových dverí to ale zatiaľ neplatí a vzhľadom na slušný dopyt zákazníkov sú naďalej v hre.

čítať viac >>

Českým drevostavbám sa darí, ich počet rástol aj vlani

18.07.2019

Popularita drevostavieb je na vzostupe po celej Európe. Pred pár dňami sa to potvrdilo aj v susednom Česku, kde zverejnili minuloročné štatistiky počtu, resp. podielu týchto domov.

čítať viac >>

Vodné dielo Gabčíkovo prechádza prvou obnovou od svojho vzniku

17.07.2019

Má ísť o najväčší projekt svojho druhu v celej EÚ a jeho realizácia odľahčí  európsku kasu o desiatky miliónov. Podľa vyjadrení odborníkov je však modernizácia vodného diela v Gabčíkove potrebná a investícia do nej prinesie ešte lepšie výsledky.

čítať viac >>

25. ročník súťaže Stavba roka je oficiálne vyhlásený

15.07.2019

Autori najlepších stavebných diel na Slovensku môžu opäť vstúpiť do súboja o prestížne ceny. Organizátori súťaže Stavba roka totiž vyhlásili ďalší, v poradí už 25. ročník. Čas na prihlásenie jednotlivých stavieb tak beží.

 

čítať viac >>

Najvyššiu svetovú drevostavbu majú opäť Nóri

12.07.2019

Bitka o titul štátu s najvyššou drevostavbou sveta pokračuje. Po tom, čo sa žezlo v marci vrátilo späť do Nórska, si na korunu brúsia zuby ďalší kandidáti. Poradie v rebríčku sa tak môže v najbližších mesiacoch opäť meniť. Zatiaľ sú však lídrom Severania.

čítať viac >>

Kultúrny dom v Ostrave bude mať koncertnú sálu svetového formátu

11.07.2019

Historická budova kultúrneho domu s nadštandardnou koncertnou sálou v nadčasovom prevedení. Aj tak môže vyzerať kultúrno-architektonická kombinácia, ktorú by uvítalo každé mesto. Tento atribút sa však ujde len vyvoleným. Po novom k nim má pribudnúť Ostrava. 

čítať viac >>

Kúrite kotlom alebo kachľami? Očakávajte návštevu štatistov.

10.07.2019

Majiteľov domov, ktorí kúria kotlom alebo kachľami, čaká v najbližšej dobe návšteva. Na využívanie týchto spaľovacích zariadení v slovenských domácnostiach si totiž prídu posvietiť štatisti.

čítať viac >>

Najstaršia bratislavská fontána má za sebou úspešnú rekonštrukciu

08.07.2019

Starostlivosť o cenné pamiatky je vždy vítanou záležitosťou. Inak to nie je ani v prípade rekonštrukcie najstaršej bratislavskej fontány, ktorá má od minulého týždňa vylepšený staronový vzhľad.

 

čítať viac >>

Hypotekárny trh má za sebou posledné sprísňovanie podmienok

05.07.2019

Sprísňovanie podmienok na slovenskom hypotekárnom trhu je oficiálne zavŕšené, aspoň na nejaký čas určite. 1. júla totiž došlo k poslednému zníženiu limitov smerodajných pre poskytovanie hypoték s vyššími hodnotami LTV a DTI.

čítať viac >>

Náklady na obnovu hradu Krásna Hôrka vyjdú na 35 mil. €

04.07.2019

Nad opravou hradu Krásna Hôrka visel dlhší čas otáznik. Neistotu do situácie vnášala hlavne výška nákladov na rekonštrukciu a tiež to, či bude štát ochotný prevziať za ňu zodpovednosť. Po stredajších vyhláseniach členov vlády v tom máme omnoho jasnejšie.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.