VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

5 rýchlych inšpirácií na veľkonočnú výzdobu exteriéru

29.03.2018

Počasie sa v posledných dňoch trochu umúdrilo a všetko nasvedčuje tomu, že cez Veľkú noc si budeme môcť užiť aj záhradu. Tú nám môžu aj tento rok zdobiť pekné sviatočné dekorácie, pri ktorých si prídu na svoje milovníci tradícií aj moderného dizajnu.

čítať viac >>

Izbové rastliny, ktoré sa dajú využiť ako filter vnútorného ovzdušia

28.03.2018

Blahodarný vplyv izbových rastlín na kvalitu domáceho prostredia poznajú všetci, ktorí sa oddali ich pestovaniu. Vybrané druhy sa dajú využívať aj za účelom čistenia ovzdušia v domácnosti a my vám prinášame zoznam tých, ktoré odporúčajú skúsení pestovatelia.

čítať viac >>

Švédska kolekcia bytových doplnkov z priemyselného odpadu

27.03.2018

Bytové dekorácie z netradičných recyklovaných materiálov sme tu mali už mnohokrát. S exkluzívnymi interiérovými doplnkami vyrobenými z priemyselného odpadu sa však stretneme len výnimočne, obzvlášť ak ide o elegantné nekonvenčné kúsky.  

 

čítať viac >>

Praha hostí výstavu 60 najlepších horských stavieb Česka a Slovenska

26.03.2018

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera je opäť dejiskom zaujímavej výstavy zameranej na českú a slovenskú architektúru. Tentoraz si na mušku vzala objekty, ktoré majú odhaliť to najlepšie, čo sa v posledných rokoch postavilo v horských oblastiach obidvoch krajín.   

čítať viac >>

Kominári odporúčajú objednávku revízie hneď na jar

25.03.2018

Niekedy sa verilo, že ak sa pri pohľade na kominára chytíme za gombík, nalepí sa na nás šťastie. Tých, čo si nedajú spraviť odbornú revíziu včas, však postretne skôr smola, ak rovno nie tragédia. Aj preto kominári odporúčajú objednať si revíziu hneď na jar.

čítať viac >>

Malá londýnska kancelária sa zmenila na minibyt s výmerou 13 m2

24.03.2018

Na trhu s miniatúrnymi príbytkami pribúda stále viac neuveriteľných objektov, ktorých výmera nedosahuje ani 15 m2, no napriek tomuto hendikepu ponúkajú potrebný obytný štandard. To platí aj v prípade jedného z nedávno dokončených londýnskych minibytov.

čítať viac >>

6 osvedčených možností, ako ušetriť na spotrebe vody v domácnosti

23.03.2018

Pri príležitosti včerajšieho Svetového dňa vody nám príde vhod zopár užitočných tipov na úsporu pri jej spotrebe v domácnostiach. Aj zdanlivo malé a finančne zanedbateľné zmeny sa totiž podpisujú na celkovej ochrane jej zásob v krajine či dokonca vo svete.

čítať viac >>

Českí architekti navrhujú základne umožňujúce život na Marse a Mesiaci

22.03.2018

Súčasťou kozmického programu a snahy o expanziu do vesmíru sa stala aj architektúra. V zozname jej najvýznamnejších predstaviteľov nájdeme aj 2 Čechov, ktorí pracujú na návrhoch mimozemských budov schopných nájsť uplatnenie na Marse či Mesiaci.

čítať viac >>

Viedeň vládne rebríčku najlepších miest na život už 9. rok

21.03.2018

Včera predstavený zoznam TOP 10 najdrahších svetových metropol sa veľmi nezhoduje s rebríčkom najlepších miest na život. Potvrdzuje to aj aktuálne hodnotenie spoločnosti Mercer, ktorá nám opäť predstavila, kde sa ľuďom žije najlepšie.  

čítať viac >>

Aktuálny rebríček najdrahších miest sveta

20.03.2018

Bývanie v najkrajších svetových veľkomestách si pýta poriadne vysokú daň. Vo väčšine z nich sa obyvatelia musia zmieriť s extrémne vysokými nákladmi na život, čo potvrdila aj najnovšia štúdia smerodajná pre zostavenie rebríčka najdrahších miest planéty.

čítať viac >>

Čaká nás ďalšie sprísnenie podmienok na úverovom trhu

19.03.2018

To, čo sa ešte donedávna javilo ako dezinformácia, sa nakoniec potvrdilo. Vedenie NBS vyhlásilo, že bude pokračovať v sprísňovaní podmienok na úverovom trhu a žiadateľov o úvery na bývanie tak čakajú ďalšie obmedzenia.

čítať viac >>

18.03.2018
čítať viac >>

Poukážky na kúpu kotla na biomasu už žiadateľov nelákajú

17.03.2018

Rekordný dopyt po poukážkach z programu Zelená domácnostiam zo strany majiteľov domov v mimobratislavských regiónoch je minimálne do najbližšieho kola minulosťou. V tom poslednom sa totiž prvýkrát nerozdala celá alokácia vyčlenená na podporu OZE.

čítať viac >>

Cédrové drevo – všestranný materiál (nielen) pre drevodomy

16.03.2018

Zdravé, kvalitné, elegantné a hlavne schopné ponúknuť hrejivé domáce pohodlie. Práve tieto prívlastky sa hodia k cédrovému drevu, ktoré ako moderný stavebný a dizajnérsky materiál využívaný (nielen) pri realizácii drevodomov bojuje o svoju priazeň.  

čítať viac >>

Obchodný park Solivaria v Prešove dnes slávnostne otvorili

15.03.2018

Nákupné možnosti v Prešove sú od dnešného dňa opäť o niečo lepšie. V dopoludňajších hodinách totiž prebehlo slávnostné otvorenie novej obchodnej zóny Solivaria, ktorá doplní retailovú mapu na východe.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.