VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Po 30 rokoch sa na scénu vrátili mladomanželské pôžičky

03.07.2019

Mladomanželské pôžičky sú späť. Po 30 rokoch sa vo vynovenej podobe prispôsobenej dnešnej ére vracajú na scénu, aby čerstvo zosobášeným párom pomohli s financovaním bývania.

čítať viac >>

Majitelia domov už môžu žiadať o príspevok na zateplenie

01.07.2019

Dnes sú to presne 2 týždne, čo štát začal s prijímaním žiadostí o príspevok na zateplenie. Majitelia, ktorí chcú financovať zateplenie rodinného domu s pomocou štátu, tak môžu Ministerstvu dopravy a výstavby SR posielať svoje žiadosti, a to až do konca septembra.

čítať viac >>

7 slovenských mostov, ktoré zaujmú vzhľadom aj funkčnosťou

28.06.2019

Aj obyčajný most môže byť neobyčajne zaujímavým dielom. Niekoľko takých sa nájde aj u nás. Svedčí o tom nasledovná sedmička stavieb, ktoré sú buď pamiatkou so vzácnou hodnotou, prepracovaným stavebným dielom alebo významným dopravným uzlom.

čítať viac >>

Modulárne ekobyty, ktoré vsádzajú na zdieľanie

27.06.2019

Projekty trvalo udržateľného bývania sú už dlhšie globálnym trendom. Globálny je však aj problém s ich horšou cenovou dostupnosťou. Odpoveďou naň by mohli byť napríklad modulárne bytové komplexy fungujúce na princípoch zdieľaného bývania.

čítať viac >>

Rýchle a jednoduché čistenie bytového zariadenia pomocou „ľudových“ metód

26.06.2019

Stojí to minimum peňazí a ešte menej času. Čistenie vybraného bytového zariadenia sa dá zvládnuť bez toho, aby ste pri tom strávili celé hodiny a utratili financie na chémiu. Stačí vsadiť na osvedčené ľudové metódy a vaše spotrebiče aj doplnky budú opäť žiariť.

čítať viac >>

Bratislava má konečne v ponuke projekt pozemkov v širšom centre mesta s nádherným výhľadom

25.06.2019

Projekt Ahoj Briežky je v súčasnosti jediným projektom v Bratislave, ktorý ponúka na predaj slnečné pozemky priamo pod lesom. Bývalá vinohradnícka oblasť pod úpätím Malých Karpát tak onedlho zmení svoju tvár.

čítať viac >>

Medzinárodný olympijský výbor sa sťahuje do novej centrály

24.06.2019

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) aktuálne oslavuje významné výročie. Pri tejto príležitosti ho okrem samotných osláv čaká aj veľké sťahovanie do nového sídla. To je už pripravené na kolektív s 500 zamestnancami, ktorí budú pôsobiť v novej centrále.

čítať viac >>

Platnosť overenia vodomerov sa predlžuje na 5 rokov

22.06.2019

Majiteľov bytov, ktorí si dajú v budúcnosti namontovať nové vodomery, čaká zmena. Vyplývať bude z novej vyhlášky, v rámci ktorej sa upraví lehota na povinné overenie týchto meradiel.

čítať viac >>

Kolonádový most v Piešťanoch podstúpi rekonštrukciu za takmer 2 mil. €

21.06.2019

V posledných týždňoch sa na Slovensku rozbehli rekonštrukcie niekoľkých významných pamiatok. Na rad prišiel aj Kolonádový most v Piešťanoch, ktorý sa po rokoch konečne dočkal modernizácie.

 

čítať viac >>

Na svete je prvá nabíjacia stanica pre elektromobily z dreva

20.06.2019

Dánski architekti opäť dvíhajú latku. K ich najnovším úspechom patrí návrh nabíjacej stanice pre elektromobily, ktorá nedávno vyrástla v meste Fredericia. Na tom by nebolo nič výnimočné, ak by nešlo o prvý projekt tohto druhu z dreva.

čítať viac >>

Ako predchádzať nedoplatkom v ročnom vyúčtovaní

19.06.2019

V piatok sme vám priniesli článok o možnostiach reklamácie ročného vyúčtovania. Dnes pri tejto téme ostaneme, no pre zmenu sa pozrieme na nedoplatky v ročnom vyúčtovaní, ktoré sú jedným z dôvodov takýchto reklamácií. Tým sa môžeme vyhnúť, ak vieme, ako vzniku nedoplatkov predchádzať.

čítať viac >>

Kláštorný lazaret z belgických Antverp premenený na butikový hotel

17.06.2019

Čím je hotel originálnejší, tým skôr priláka ľudí. Vedia to aj majitelia jedného z hotelov v belgických Antverpách. Práve tam prevádzkujú moderné ubytovacie zariadenie, ktoré vzniklo premenou komplexu kedysi slúžiaceho ako kláštor a vojenský lazaret zároveň.  

čítať viac >>

Nesedí vám ročné vyúčtovanie? Reklamujte ho!

14.06.2019

S výsledkami ročného vyúčtovania je už minimálne 2 týždne oboznámený každý majiteľ bytu. No nie každý je s nimi spokojný a ochotný ich akceptovať. V takýchto prípadoch prichádza na rad právo reklamácie.

čítať viac >>

Ako nájsť tú najlepšiu tieniacu techniku pre svoj domov

13.06.2019

Horúco, div sa v bytoch neroztápajú steny. S kvalitnou tieniacou technikou to ale určite nehrozí. No ktoré z roliet, žalúzií či iných doplnkov sú tie naj? Trh s týmto sortimentom je totiž taký plný, až je problém si vybrať.

čítať viac >>

Boj proti plastom v nábytkárstve – prichádza kolofónia

12.06.2019

Vojna, ktorú v posledných mesiacoch vyhlásila plastom takmer celá Európa, už zasiahla aj oblasť nábytkárstva. S tým sa začali hľadať možnosti, ako využitie tohto nevďačného materiálu pri výrobe nábytku minimalizovať alebo rovno obmedziť.


čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.