VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Priemerná cena bývania sa blíži k rekordnej úrovni z roku 2008

04.11.2017

Rekordná úroveň cien bytov a domov z roku 2008 je opäť bližšie na dosah. Vyplýva to z najnovších štatistík NBS, ktorá zverejnila hodnotenie 3.tohtoročného štvrťroku. Ten dopadol opäť dobre a čísla hodnotiace priemernú cenu bývania znova poskočili vyššie. 

čítať viac >>

Bratislavská IKEA dáva nábytku druhú šancu

03.11.2017

Predajcovia nábytku skúšajú rôzne obchodné ťahy, no žiadny z nich nedal zákazníkom šancu vrátiť starý nábytok a ešte za to niečo zinkasovať. Prvou predajňou, ktorá u nás pristúpila k takémuto kroku, je IKEA. 

čítať viac >>

Dni otvorených drevostavieb 2017 pomohli zodpovedať mnoho otázok

03.11.2017

Počas Dní otvorených drevostavieb, ktoré sa konali 6. - 7. 10. 2017, si mohli všetci záujemcovia o realizáciu drevostavby prísť pozrieť niekoľko sprístupnených stavieb. Firma M-House, ktorá sa radí medzi špičku vo výstavbe pasívnych drevodomov, sprístupnila jednu zo svojich stavieb. V Ratkovciach v okrese Hlohovec sa mohli návštevníci detailne pozrieť a informovať ohľadom realizácie difúzne otvorenej drevostavby s použitím CLT panelov, so sedlovou strechou, ktorá je ideálny príklad moderného prevedenia tradičného štýlu. K dispozícii boli pracovníci firmy M-House aj samotný majiteľ domu, ktorí ochotne zodpovedali na akékoľvek otázky. Ak sa vám nepodarilo v tomto čase navštíviť sprístupnený dom, prečítajte si odpovede na najčastejšie otázky, ktoré odzneli a odznievajú ohľadom drevostavieb. Odpovedá Ing. Petra Jakubová z firmy M-House.

čítať viac >>

V Kalifornii postavia púštny kvet z prepravných kontajnerov

02.11.2017

Nevídaný tvar, netradičná poloha a ešte aj unikátne prevedenie z netypických prvkov. Originálny projekt púštneho domu z prepravných kontajnerov, ktorého vzhľad bude imitovať kvet, sa stal jedným z najkrajších rezidenčných projektov roka. 

čítať viac >>

Číne sa zapáčili vertikálne lesy, v Nan-ťingu buduje prvé veže

01.11.2017

Kto sleduje najnovšie trendy v zelenej architektúre, tomu nemohla uniknúť výstavba nových veží v čínskom Nan-ťingu. Tie si získali pozornosť najmä preto, že pripomínajú Bosco Verticale, slávny milánsky komplex známy ako najväčší „vertikálny les."

čítať viac >>

Tretinu slovenských domácností trápi nedostatok životného priestoru

31.10.2017

Málo pohodlia, minimum súkromia, chaotické bývanie, aj takto to vyzerá vo väčšine slovenských domácností. Mnohí sa sťažujú na nedostatok životného priestoru, ktorý ich trápi napriek tomu, že vo veľkom kupujeme nové nehnuteľnosti. 

čítať viac >>

Galéria Martin má privítať prvých zákazníkov o mesiac

30.10.2017

Avizovaný termín otvorenia ešte nie je 100% istý, no pokiaľ sa nič nestane, Martinčania si svoju nové nákupné centrum užijú už o mesiac. Výstavba Galérie Martin sa totiž blíži ku koncu, takže v závere novembra by mohla definitívne otvoriť svoje brány.  

čítať viac >>

V nemeckom Offenburgu premenili bývalú väznicu na luxusný hotel

29.10.2017

Rekonštrukciou bývalých väzenských priestorov vzniká po svete stále viac ubytovacích  zariadení. Medzi najnovšie objekty tohto typu patrí aj nemecký komplex Liberty, ktorý je jedným z najoriginálnejších hotelov v Offenburgu. 

čítať viac >>

Priemerný dlh našich domácností dosiahol 6 160€ na hlavu

28.10.2017

Z hľadiska finančného myslenia sme ako národ známi viacerými prívlastkami vrátane tých nelichotivých, napríklad „najzadlženejší v regióne.“ Ten nám prischol po tom, čo sme ovládli rebríček krajín s najzadlženejšími domácnosťami strednej Európy.  

čítať viac >>

V Londýne predstavili neuveriteľnú kolekciu svietidiel z podhubia

27.10.2017

Už sme tu mali lampy vyrábané z textilných vlákien, z plastových fliaš či z pečiva. Po najnovšom na scénu prichádzajú svietidlá zhotovené z podhubia, ktoré sa stali ďalším príkladom netradičného, no účelového využitia prírodných materiálov.

čítať viac >>

Výdavky na bývanie bolia viac ako tri štvrtiny Slovákov

26.10.2017

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) si posvietila na schopnosť obyvateľov jednotlivých štátov znášať náklady na bývanie. V porovnaní so susednými krajinami sme síce neskončili zle, no tieto výdavky sú pre nás značnou záťažou. 

čítať viac >>

Cez víkend nás čaká 12.ročník výstavy o audio a video technike

25.10.2017

Milovníci najlepších kúskov z oblasti audia, videa a domácich kín si prídu každú jeseň na svoje. Inak tomu nie je ani tento rok, pretože v Bratislave sa postupne schyľuje k ďalšiemu ročníku výstavy zameranej na tento typ bytového zariadenia.  

čítať viac >>

Presťahujte sa do Talianska. Zaplatia vám za to.

24.10.2017

V južanských mestách s klesajúcou populáciou je celkom bežné, že za presťahovanie do týchto lokalít odmenia nových obyvateľov finančným príspevkom. Momentálne sa k nim pridáva aj talianska Candela, ktorá chce peniazmi prilákať stovky ľudí.

čítať viac >>

Zajtra pridelia posledné tohtoročné poukážky na malé obnoviteľné zdroje energie

23.10.2017

Už zajtra prebehne ďalšie kolo programu Zelená domácnostiam. V ňom pridelia dotácie na malé obnoviteľné zdroje energie vyrábajúce teplo, o ktoré budú môcť záujemcovia zabojovať poslednýkrát v tomto roku.  

 

čítať viac >>

Airbnb bude prenajímať vlastné domy. Začína Floridou.

22.10.2017

Spoločnosť Airbnb orientovaná na krátkodobý prenájom ubytovania si po niekoľkých dňoch opäť získava našu pozornosť.  Po tom, čo sme nedávno informovali o jej rastúcej popularite (aj na našom trhu), sa pozrieme na jej plány stavať vlastné nájomné domy. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.