VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Greenery – farba, ktorá vládne tohtoročným interiérom

14.02.2017

Volajú ju zeleň, má upokojujúce účinky a symbolizuje nový začiatok. Farba Greenery, ktorá bola vyhlásená za tohtoročný odtieň číslo jedna, bude do Silvestra vládnuť našim interiérom. 

čítať viac >>

Ako pripraviť nehnuteľnosť na úspešnú obhliadku?

14.02.2017

Každý predávajúci chce svoju nehnuteľnosť predať za čo najvyššiu cenu a v čo najkratšom čase. Zoznam úloh, ktoré vám pomôžu nehnuteľnosť predať za najvýhodnejších podmienok, som zhrnul do troch bodov. Samotná obhliadka má totiž rozhodujúci význam pre to, či sa vaša nehnuteľnosť stane domovom záujemcu - kupujúceho. V nasledujúcich riadkoch sa budem snažiť vysvetliť ako nehnuteľnosť najlepšie prezentovať a naopak, akým veciam sa vyhnúť pri samotnej obhliadke. Vychádzam pritom aj zo skúseností realitných maklérov našej realitnej kancelárie, aby som mohol predstaviť čo najreprezentatívnejšiu vzorku názorov na túto problematiku.

čítať viac >>

Neobsadenosť bratislavských kancelárií klesá na úroveň z roku 2007

13.02.2017

Pretrvávajúci rast na bratislavskom realitnom trhu ťahá nahor všetky jeho sektory. Po dlhšom období stagnácie sa začalo celkom dobre dariť aj dopytu po kanceláriách, ktorý už pár mesiacov znižuje neobsadenosť v miestnych administratívnych komplexoch.  

čítať viac >>

Budapešť sa hlási o slovo veľkolepým projektom novej štvrte

12.02.2017

Boom na realitných trhoch v metropolách krajín V4 pokračuje. Po avizovaní výstavby nadštandardných kancelárskych budov z Prahy, nových bytových domov v Bratislave a spustení realizácie mrakodrapov vo Varšave sa o slovo prihlásila Budapešť. 

čítať viac >>

Noc architektúry otvorí svoj 12.ročník

11.02.2017

Podujatie, ktoré dokáže každý rok vzbudiť pozornosť niečím novým. Zároveň dáva šancu mladým talentom, ktorí chcú ukázať svoje vlohy. Noc architektúry nevynechá svoj veľký deň ani tento rok a už čoskoro otvorí brány svojho 12.ročníka.

čítať viac >>

Novela o energetickej hospodárnosti budov zvyšuje príspevok na zateplenie domu

10.02.2017

Tohtoročný plán zavádzania nových legislatívnych zmien spojených s bývaním sa vo februári začal napĺňať. Ako prvý prišiel na rad štátny príspevok na zateplenie starších rodinných domov, ktorý bude odteraz ešte štedrejší. 

čítať viac >>

Obchodná ulica v Bratislave ožije - Cyperčania plánujú polyfunkčný projekt

09.02.2017

Mala to byť typická nákupná ulica, ktorá návštevníkom ponúkne zážitok z nákupov. V skutočnosti len ostáva v tieni veľkých obchodných centier a márne sa snaží prilákať ľudí z Eurovei či Centralu. Ktovie, čo zmení chystaná výstavba na Obchodnej ulici.  

čítať viac >>

Tatranská Lomnica má ožiť novým projektom Lomnické korzo

08.02.2017

Ohlásenie prípravy viacerých tatranských projektov naraz môžeme právom považovať za malý stavebný boom. Potvrdzuje to aj chystaná realizácia nového centra v Tatranskej Lomnici, ktoré má tejto dedinke vrátiť zašlú slávu.   

čítať viac >>

V korunách švédskych ihličnanov vyrástol netradičný stromový hotel

07.02.2017

Bývanie na stromoch je stále viac v móde a tomuto trendu začali prepadať aj hotelieri. Jeden netradičný hotel zrealizovaný priamo v korunách ihličnanov vyrástol aj na severe Európy. 

čítať viac >>

Na ktorom realitnom portáli sa (ne)oplatí inzerovať?

07.02.2017

Na kvalitu inzercie jednotlivých realitných portálov sa pozrelo 358 realitných expertov z celého Slovenska. Prieskum bol rozdelený na východoslovenský, stredoslovenský a západoslovenský región, pričom Bratislava bola posudzovaná samostatne. Profesionáli hodnotili intenzitu spätnej väzby na inzeráty umiestnené na jednotlivých realitých portáloch.

čítať viac >>

Česká Stavba roku z pohľadového betónu nás vráti do praveku

06.02.2017

Stála 100 miliónov Kč, bola postavená s dávkou rizika a jej realizácia sa pripravovala pár rokov. Napriek tomu sa jednu z najkrajších budov českej kultúry oplatilo postaviť, čo potvrdil aj zisk ocenenia Stavba roku 2016. 

čítať viac >>

Top 3 drevostavby zo zámoria

05.02.2017

České drevostavby, ktoré sme vám predstavili včera, nie sú ani zďaleka vrcholom toho, čo výstavba týchto objektov vo svete ponúka. Otvorený vzťah k dreveným domom majú takisto v zámorí, kde vyrástli aj tieto tri sídla. 

čítať viac >>

Drevené chaty na moderný spôsob z českých hôr

04.02.2017

Niet nad dovolenku v modernej drevenej chate, ktorá splýva s panenským prostredím horskej prírody. Za dvomi takýmito príkladmi sa vyberieme do susedného Česka, kde majú architekti obzvlášť silný vzťah k drevostavbám realizovaným priamo v horách. 

čítať viac >>

Kúsok od bratislavského Volkswagenu pripravujú nový bytový projekt

03.02.2017

Intenzívna aktivita developerov pripravujúcich bytové komplexy v Bratislave pokračuje aj v tomto roku. Aktuálnu pozornosť si získava projekt z Devínskej Novej Vsi, ktorý má vyrásť hneď vedľa Volkswagenu. 

čítať viac >>

Originálny darček pre ženy pri akejkoľvek príležitosti

03.02.2017

Ruža je vždy vítaným darčekom pre každú ženu pri akejkoľvek príležitosti. Ale ešte výnimočnejším darčekom je netradičná ruža, ktorá vydrží naveky. Takéto ručne kované originálne ruže zo železa vyrába firma Interierkov, s.r.o., Handlová. Ruže môžu venovať ženám ich partneri na narodeniny, meniny, Valentína, Deň žien, či pri akejkoľvek inej príležitosti. Samozrejme, že si ich ženy môžu darovať aj samé. Na výber sú stovky rôznych ruží, každá z nich je originálom. Neuveriteľná je aj cena takejto ručnej práce – jedna ruža vyjde len 15 eur a zákazníci si ju môžu nechať doručiť na dobierku objednávkou z internetu z adresy www.interierkov.sk.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.