VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Amsterdamský víťaz Mies van der Rohe a jeho neuveriteľný príbeh

18.05.2017

Nechýbalo veľa a budova, ktorá len nedávno zasadla na trón európskej architektúry, by bola zdemolovaná. Jej osud však ešte nenapísal závet a z chátrajúceho amsterdamského „paneláku“ sa stal víťaz najväčšej architektonickej súťaže na starom kontinente. 

čítať viac >>

Tento muž býva v bývalej benzínovej pumpe!

18.05.2017

Mnoho z nás má autá nesmierne rado, no bývame v klasických panelákoch, radovej zástavbe, prípadne v rodinnom dome. Na vášeň pre rýchle autá jednoducho neostane miesto, alebo financie. Nie každý si môže vystaviť v garáži Ferrari, prípadne mať na dvore pod zemou garáž na 20 áut ako Batman. No a na druhej strane, nie každá manželka je naklonená konferenčnému stolíku vyrobenému z nejakej V8. Občas sa ale nájde niekto, kto odmieta stáť v rade a chce si žiť to svoje.

čítať viac >>

Formaldehyd - tichý zabijak zdravého domáceho prostredia

17.05.2017

Má na svedomí viac zdravotných problémov ako ktorákoľvek škodlivina v potravinách alebo v kozmetike. Najhoršie na tom je, že často o jeho prítomnosti nemáme ani tušenia. Formaldehyd je totiž tichý a dobre skrytý zabijak nášho zdravého domáceho prostredia.  

čítať viac >>

Tipy na oživenie bývanie bez vysokých finančných nákladov

16.05.2017

Zmeny v zariadení domácnosti sú vítaným spôsobom oživenia bývania. Často ich však neuskutočníme zo strachu pred vysokými investíciami. Existuje však niekoľko možností ako dať svojmu príbytku novú tvár aj bez toho, aby sme si vyprázdnili peňaženku.  

čítať viac >>

Vila Tugendhat v Brne – výkvet česko-slovenskej architektúry

15.05.2017

Na dnešné pomery nie je až taká výnimočná, no v čase svojej realizácie prelomila všetky hranice česko-slovenskej architektúry. Reč je o Vile Tugendhat, ktorá pred necelými 90 rokmi zažiarila na celé Brno. 

čítať viac >>

Americké Benátky alebo centrum nekonvenčného interiérového dizajnu

14.05.2017

Nemusí mať milióny obyvateľov, najvyššie mrakodrapy ani luxusné rezidenčné štvrte, aby priťahovalo pozornosť. Americké mesto Venice si získalo obdiv svojim umeleckým charakterom a hlavne podobnosťou s Benátkami. 

čítať viac >>

Tour Odéon – monacký klenot s rekordne drahým apartmánom

13.05.2017

Kto mal možnosť navštíviť Monako, tomu nemohol uniknúť pohľad na Tour Odéon. Jedna z mála výškových budov, ktorá sa vypína nad panorámou atraktívnej lokality, sa stala miestnym klenotom ukrývajúcim jeden z najdrahších apartmánov sveta.   

čítať viac >>

Nové postele, ktoré umožňujú pohodlný spánok na tráve

12.05.2017

Nie sú potrebné veľké investície, nevyžadujú špeciálne doplnky a hodia sa do interiérov aj exteriérov. Reč je o posteliach z trávy, ktoré sa ihneď po svojom uvedení stali hitom domácností po celom svete. 

čítať viac >>

5 svetových hotelov s najdrahšími apartmánmi

11.05.2017

Kto si trúfa stráviť dovolenku v jednom z najluxusnejších svetových hotelov, dočká sa kráľovského prepychu s ubytovaním ako v bavlnke. Najprv však musí minúť niekoľko platov, pretože noc v týchto hoteloch vyjde na tisícky eur. 

čítať viac >>

Montované domy sú domy súčasnosti ale aj ďalekej budúcnosti

11.05.2017

Doby predražených murovaných pevností sú už dávno preč. Na rad prichádzajú montované drevodomy na kľúč, ktorých ekologický a ekonomický aspekt udáva nový rozmer bývaniu aj tuzemskému stavebníctvu. Dostupné sú takmer pre každého.

čítať viac >>

7 zaujímavých čísel o slovenských hypotékach

10.05.2017

Hypotéky ovládajú pomery na realitnom trhu a ich splácanie zas naše peňaženky. Pozornosť, ktorá sa im venuje, prináša rôzne zaujímavé fakty a najnovšie čísla vyjadrujúce súčasný stav na trhu. Keďže pre žiadateľov majú značný prínos, so sedmičkou tých naj sa musíme podeliť.  

čítať viac >>

V Beverly Hills predávajú 100-miliónovú rezidenciu

09.05.2017

Do ponuky najdrahších rezidencií sveta určených na predaj sa dostala ďalšia luxusná vila. Tentoraz ide o honosnú nehnuteľnosť z Beverly Hills, ktorej cena sa vyšplhala na 100 miliónov dolárov.  

čítať viac >>

Nehnuteľný majetok dvoch najmocnejších prezidentov

08.05.2017

Dvoch najsilnejších mužov sveta nespája len moc, vplyv a možnosť rozhodovať o osude planéty. V. Putin aj D. Trump sa môžu pochváliť pestrým majetkom, ktorého súčasťou je niekoľko cenných nehnuteľností. 

čítať viac >>

Porta Nuova - milánsky príklad modernej zelenej štvrte

07.05.2017

Zelené mestá plné vegetácie, tichého prostredia a príjemnej atmosféry sú budúcnosťou urbanizmu a architektúry. Moderné obytné štvrte v takomto duchu postupne rastú po celom svete a realizácia jednej z nich finišuje aj v talianskom Miláne. 


čítať viac >>

V Bratislave chystajú prvý slovenský mrakodrap

05.05.2017

Developerom pôsobiacim na Slovensku chýbajú do neba siahajúce mrakodrapy. Autori jedného z najočakávanejších projektov by to radi zmenili a do svojich plánov rozšírenia bratislavskej Eurovei zahrnuli aj výstavbu prvého slovenského mrakodrapu. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.