VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Objem investícií do európskych realít klesá

05.12.2019

Európsky realitný trh ťahá v posledných mesiacoch za kratší koniec. Potvrdili to aj nové údaje hodnotiace celkový objem investícií do tunajších nehnuteľností. Ten síce dosahuje stále vysoké čísla, no v porovnaní s minulým rokom sa jedná o citeľný pokles.

čítať viac >>

Domácnosti budú od januára platiť za plyn a elektrinu viac

03.12.2019

To, o čom sa v kuloároch už dlhšie otvorene hovorí, je oficiálne potvrdené. Zdražovanie plynu a elektriny od roku 2020 je realitou. Domácnosti si tak od januára priplatia za ich dodávku.

čítať viac >>

Na Airbnb sa objavil rodný dom Harryho Pottera

02.12.2019

Nie je žiadnou novinkou, no v posledných týždňoch patrí medzi top ponuky ubytovania na Airbnb. Reč je o De Vere House, o rodnom dome hrdinu sveta čarodejníkov, ktorý je k dispozícii (nielen) pre tých, ktorí chcú spoznať najútlejšie detstvo Harryho Pottera na vlastnej koži.

čítať viac >>

Realitný trh v Aténach sa prebúdza, patrí k najrýchlejšie rastúcim

29.11.2019

Hlboká kríza, ktorá Grécko trápila niekoľko rokov, je zrejme definitívne minulosťou. Tamojšia ekonomika zaznamenáva opakované pozitívne signály, na ktoré nečakaným dvojciferným rastom cien nehnuteľností zareagoval aj realitný trh v Aténach.

čítať viac >>

Jadrový bunker zo studenej vojny za takmer 400 000 USD

28.11.2019

Zoznam nehnuteľností v realitnej ponuke môže vyzerať rôzne. Okrem bytov, kancelárií či pozemkov sa v nej občas nájdu objekty, po ktorých bežný kupujúci nesiahne. Takým je aj podzemný jadrový bunker, ktorý sa aktuálne predáva v americkej Arizone.

čítať viac >>

Dážď mení chodníky v Soule na otvorenú galériu

26.11.2019

Juhokórejský Soul ukrýva vo svojich uliciach hneď niekoľko unikátov. Patria k nim aj chodníky, ktoré sa dokážu premieňať na farebné „outdoorové“ obrazce. A nepotrebujú k tomu nič extra, iba trochu výdatného dažďa.

čítať viac >>

Po novom dunajskom moste v Komárne sa bude jazdiť v lete

25.11.2019

Mostov nad Dunajom vedúcich zo Slovenska do Maďarska je stále žalostne málo. Aspoň čiastočne to má riešiť nový cestný most medzi mestami Komárno a Komárom. Ten však sprevádzkujú najskôr v máji alebo júni budúceho roka.

čítať viac >>

Na Hrebienku už otvorili Tatranský ľadový dóm

22.11.2019

Preslávený Tatranský ľadový dóm bude na Hrebienku vládnuť aj túto zimu. Potvrdilo sa to jeho včerajším sprístupnením pre verejnosť, ktorá si tak opäť môže pozrieť jeden zo symbolov zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách.

čítať viac >>

Na bratislavskom Námestí slobody pribudne Pamätník demokratickej revolúcie

21.11.2019

Bratislava chystá ďalší krok vedúci k tomu, aby obyvatelia hlavného mesta nezabudli na odkaz novembra 1989. Tým má byť vznik nového pamätníka venovaného všetkým, ktorí sa pričinili o skoncovanie s totalitou.

čítať viac >>

Žiadosť o 8000 € na financovanie „nulového domu“ podalo 500 ľudí

19.11.2019

Nápad poskytovať dotácie na financovanie tzv. nulových rodinných domov, teda domov s energetickou triedou A0, zatiaľ spĺňa očakávania. Aspoň tak to vyplýva z prvého kola príjmu žiadostí, do ktorého sa zapojilo 500 záujemcov.

čítať viac >>

V Bratislave nad Dunajom by mohla vyrásť vyše 40-metrová rozhľadňa

18.11.2019

Väčšina realitných projektov, ktoré boli v poslednom období v Bratislave postavené, sa týkali bytových a komerčných budov. Návrh vyhliadkovej veže s lávkou a toboganom tak pôsobí dosť netradične. Práve to však zaisťuje tomuto projektu ešte viac pozornosti.

čítať viac >>

Technológia Airpower ─ každá kvapka sa počíta

15.11.2019

Kto by nemal rád horúcu sprchu po náročnom dni. Dlhé sprchovanie však nie je práve ekonomické a ani ekologické. Značka Hansgrohe sa preto rozhodla tento problém riešiť, a tak prišla s inovatívnou  technológiou  Airpower. Výrobky nemeckej kvality vás uchvátia nielen svojou špičkovou kvalitou, ale aj nadčasovým dizajnom.

čítať viac >>

Rakúsko zatúžilo po najväčšom svetovom lyžiarskom areáli na ľadovci

15.11.2019

Lyžovačka v náruči majestátnych zasnežených štítov je lákavou predstavou vydarenej zimnej dovolenky. O to viac, ak by malo ísť o lyžovanie v najväčšom svetovom stredisku vybudovanom priamo na ľadovci. Presne o to sa snažia rakúski podnikatelia, ale...

čítať viac >>

Vzácne pamiatky v Trnave a v Bratislave čaká rekonštrukcia

14.11.2019

Zoznam pamiatok, ktoré v najbližšom čase podstúpia rekonštrukciu, sa ďalej rozširuje. Po najnovšom doň pribudli 2 cenné klenoty z historických centier Trnavy a Bratislavy.

čítať viac >>

Na čo slúžia termostatické batérie a prečo by ste im mali venovať pozornosť

13.11.2019

Komfort, bezpečie, úspora. Aj tak by sa dali jednoducho definovať termostatické batérie. Poďme si o nich povedať viac. Zaujíma vás, na akom princípe tento druh batérií funguje? Aké existujú druhy a či sa vôbec oplatí do nich zainvestovať?

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.