VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Termovízia – preventívna prehliadka vašej fasády

11.12.2016

Človek chodí na prehliadku k lekárovi, autá vozíme na STK a v domoch vykonávame rôzne revízie a inšpekcie. Jednou z nich je aj termovízne meranie, ktoré nám napovie všetko potrebné o zdravotnom stave fasády. 

čítať viac >>

V Anglicku chcú zatočiť s povodňami. Pripravujú dom, ktorý sa vie dvihnúť do výšky.

10.12.2016

Ďalší z revolučných domov, ktorý môže vyriešiť mnohé stavebné problémy a oživiť svet architektúry netradičným typom príbytkov. V Anglicku totiž pripravujú projekt domu, ktorý sa v prípade povodní zdvihne do výšky a tým ochráni objekt pred poškodeniami. 

čítať viac >>

Zopár skvelých elektroinštalačných riešení, ktoré zvládne každý dobrý elektrikár

09.12.2016

Nové zásuvky, vypínače aj rozvody, to všetko je súčasťou rekonštrukcií, pri ktorých sa kladie dôraz na lepšie fungovanie elektroinštalácií. Pokiaľ oslovíte dobrého elektrikára, ten vám okrem skvalitnenia funkčnosti pomôže aj s ich praktickou stránkou. 

čítať viac >>

Makrowin dodal okná na zaujímavú drevostavbu

09.12.2016

Výnimočné stavby si vyžadujú výnimočné okná. Tento trend potvrdzuje aj najnovšia dodávka drevených okien a dverí od popredného slovenského výrobcu drevených a drevohliníkových okien - spoločnosti Makrowin, s.r.o., Detva. Výrobca ich osadil na zaujímavú drevostavbu z CLT panelov - rodinný dom na strednom Slovensku v okrese Martin. Realizátorom stavby bola firma Kontrakting stavebné montáže s.r.o. a navrhol ju architekt Ivan Jarina.

čítať viac >>

Spoločnosť IURIS Group už zverejnila začiatok výstavby sídliska i hotelov na Červenej veži

08.12.2016

Na hrebeni Červenej veže a pri bananskom cintoríne pribudli koncom novembra tabule, ktoré oznamujú začiatok výstavby rekreačno-rezidenčného projektu s názvom Beethovenova alej. Výstavbu megalománskeho hotelového komplexu a obytnej časti zabezpečuje developerská spoločnosť IURIS Group, a. s., ktorá je na trhu viac ako 20 rokov.

čítať viac >>

V olympijskej dedinke ZOH 2018 vyrastú špeciálne minidomy

08.12.2016

Bývanie v mini domčekoch sa osvedčilo natoľko, že sa stáva bežnou súčasťou života. Po najnovšom sa s ním stretnú aj aktéri pripravovanej zimnej olympiády, pre ktorých sa už navrhujú špeciálne ubytovacie zariadenia. 

čítať viac >>

Dallas chce postaviť najväčší mestský park v USA

07.12.2016

Realizáciu nových mestských parkov nepripravuje len Bratislava, ako sme na margo návrhu bratislavského primátora avizovali včera. Tie budú pribúdať po celom svete a niektoré z nich sa stanú skutočným unikátom. Jedným z nich má byť aj obrovský park v americkom Dallase.  

čítať viac >>

Bratislava chce zeleň a nové parky za 4mil.€

06.12.2016

Ide o ušľachtilý mikulášsky darček od primátora alebo je to len z núdze cnosť? Tak či tak, prísľub nových parkov a obohatenia verejnej zelene za viac ako 4 milióny eur je pre Bratislavčanov určite dobrou správou. 

čítať viac >>

Čas na povinnú montáž meračov tepla sa kráti

05.12.2016

Spojenie snahy o zníženie spotreby tepla a zvýšenie energetickej efektívnosti bytoviek. Presne to je cieľom európskej smernice diktujúcej povinnú inštaláciu meračova tepla, ktorú musia do konca roka stihnúť aj slovenské domácnosti. 

čítať viac >>

Earthship – sebestačné domy z odpadu vraj prežijú katastrofy

04.12.2016

Vo včerajšom článku o vlniacom dome sme si naznačili, že príbytky z „nezničiteľných“ materiálov budú budúcnosťou stavebníctva. Tejto teórii verí aj autor hŕstky amerických domov postavených z odpadu, ktoré vraj prežijú akúkoľvek katastrofu. 

čítať viac >>

Wave House – dom, ktorý využíva materiály z NASA

03.12.2016

Niektorí architekti dokážu poňať požiadavku na návrh rodinného domu z kvalitných a odolných stavebných materiálov prehnane vážne. Podarilo sa to aj dizajnérom, ktorí v meste anjelov pripravili originálny projekt Wave House. 

čítať viac >>

Náklady na bývanie nám pokrývajú štvrtinu celkových výdavkov

02.12.2016

Náklady na bývanie patrili, stále patria a v budúcnosti budú aj naďalej patriť k hlavnej záťaži domáceho rozpočtu. S týmto problémom bojujú po celej Európe, nielen u nás, aj keď v každej krajine je podiel nákladov na položky súvisiace s bývaním trochu iný. 

čítať viac >>

Najčastejšie kladené otázky o drevodomoch

02.12.2016

V súvislosti s drevodomami majú mnohí pozoruhodné neznalosti a často až predsudky. Aj chýbajúca osveta v tomto smere môže zato, že podiel stavieb z dreva na celkovej výstavbe na Slovensku je stále nízky. Kým v škandinávskych krajinách dosahujú drevostavby rodinných domoch až 90% podiel na trhu, v SR je to približne desatina. Preto je dôležité správne zodpovedať najčastejšie kladené otázky o drevostavbách a hlavne naučiť zákazníkov, že nie je drevodom ako drevodom. Jedny z najkvalitnejších drevodomov na trhu z kvalitných prírodných materiálov z drevovlákna stavia firma M-HOUSE, s. r. o.

čítať viac >>

Gresové dlažby zvládnu aj najtvrdšiu zimu

01.12.2016

Vhodné podmienky na prežitie zimy si nevytvárame len v interiéri. Rovnako dôležitú úlohu zohráva exteriér a jeho príprava na dlhé chladné dni. Začať môžeme napríklad gresovými dlažbami, ktoré vraj zvládnu aj najtvrdšie klimatické podmienky. 

čítať viac >>

Water Table – kolekcia elegantných vodných stolíkov s motívmi zvierat

30.11.2016

Niekedy stačí obyčajný nápad a zapojenie fantázie, aby bol výsledok diela prijatý celým svetom. Pozná to aj autor štýlových konferenčných stolíkov, ktoré ponúkajú netradičný pohľad na výrobu nábytku. 

čítať viac >>

sonna.com.ua
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.