VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Kde nájdeme najväčšie obchodné centrá Európy

13.07.2017

Po Európe sú stovky megalomanských obchodných centier, no len niektoré z nich patria medzi elitu lídrov retailového trhu. Tu je niekoľko z nich, ktoré si získali prvenstvo či už kvôli veľkosti nájomnej plochy alebo vďaka celkovému počtu prevádzok. 

čítať viac >>

Melbournský dom s fasádou v tvare kopca

12.07.2017

Austrálskemu ateliéru Andrew Maynard Architects sa pred piatimi rokmi podaril slušný husársky kúsok. Výsledkom ich práce je originálny dom s fasádou v tvare kopca, ktorý čoskoro oslávi 5.narodeniny. 

čítať viac >>

V Prahe stavajú super ekologický kancelársky komplex

11.07.2017

Nehnuteľnosti, pri ktorých výstavbe sa kladie dôraz na ekológiu, pribúdajú hromadne aj v susednom Česku. V jednej z lukratívnych pražských štvrtí sa dokonca pracuje na objekte, ktorý by mal zatiaľ ako jeden z mála na svete čistiť ovzdušie od smogu. 

čítať viac >>

Fordypningsrommet Fleinvær - drevená dedinka pod polárnou žiarou

10.07.2017

Dovolenka snov znamená pre každého niečo iné. Tí, ktorí nechcú ležať na rozpálených plážach možno ocenia pobyt v charizmatickej Škandinávii. Napríklad na tichom ostrove Fleinvær, ktorý ponúka idylické ubytovanie pri Severnom polárnom kruhu.

čítať viac >>

Half House – projekt netradičného domu z Lednických Rovní

09.07.2017

Dom, ktorý je nielen komfortný a atraktívny, ale spĺňa aj najvyššie kvalitatívne nároky a všetky požiadavky na praktickú funkciu. Reč je o projekte Half House, ktorý minulý rok svojou originalitou rozožiaril obec Lednické Rovne.  

čítať viac >>

15 finalistov súťaže CEZAAR 2017

08.07.2017

CEZAAR 2017 – jedna z najväčších architektonických súťaží na Slovensku sa prelína do svojej ďalšej fázy. Počas štvrtka bolo totiž vybraných 15 finalistov, ktorí zabojujú o tohtoročné prvenstvo.

čítať viac >>

Prichádza nová generácia drevených radiátorov

07.07.2017

Leto je našťastie v plnom prúde, takže vykurovacia sezóna nás zatiaľ trápiť nemusí. Ak ale poškuľujeme po kúpe nového radiátora, určite si aj počas teplých letných dní dáme záležať na sledovaní noviniek. A práve drevené radiátory si začínajú pýtať pozornosť. 

čítať viac >>

Tipy pre výber vhodného kancelárskeho priestoru

06.07.2017

Vysoké pracovné nasadenie, spoluúčasť pri vytváraní dobrého kolektívu a čas strávený v príjemnom prostredí, do ktorého sa budeme radi vracať. Pokiaľ pri výbere kancelárie využijeme zopár osvedčených tipov, nájdeme priestor ponúkajúci tieto podmienky. 

čítať viac >>

Varte bezpečne a efektívne – s indukčnou varnou doskou

05.07.2017

Efektívne riešenia urýchľujúce bežné domáce práce sú vítané v akýchkoľvek podobách.  Napríklad v kuchyni sa okrem iného osvedčili indukčné varné dosky schopné skvalitniť celý proces prípravy jedla a to jednoduchým a bezpečným spôsobom. 

čítať viac >>

Mexickí architekti priniesli nový pohľad na život v bytovkách

04.07.2017

Čoskoro to bude rok, čo sa jeden z najunikátnejších bytových domov (nielen) v Mexiku stal súčasťou pokrokovej bytovej výstavby. Jeho realizácia totiž prináša celkom nový pohľad na spolužitie mestských ľudí v trochu inom type bytoviek, aké bežne poznáme. 

čítať viac >>

5 číselných faktov o rekonštrukciách domácností

03.07.2017

Nebyť možnosti rekonštruovania, tisíce slovenských domácností by svojim obyvateľom neponúkalo ani základný štandard. Našťastie, mnohí si k tomuto spôsobu modernizácie bývania nachádzajú cestu, čo potvrdzujú aj aktuálne čísla prieskumov a štatistík.  

čítať viac >>

Pohyblivé priečky – riešenie ako efektívne meniť dispozíciu priestoru

02.07.2017

Dokážu rozdeliť priestor, zmeniť jeho dispozíciu a navyše mu dať novú tvár. Pohyblivé deliace priečky na seba berú praktickú aj estetickú funkciu, pri ktorej plnení pomáhajú obyvateľom skvalitniť celkový dojem z bývania. 

čítať viac >>

5 neškodných tipov pre odpudenie letného hmyzu

01.07.2017

Invázia hmyzu do našich domácností je v lete na dennom poriadku, no nik z nás nie je povinný trpieť takéto neželané návštevy. Stačí uplatniť niekoľko užitočných a hlavne pre naše bývanie neškodných tipov, s ktorými dokážeme hmyz úspešne odpudzovať. 

čítať viac >>

Študenti pracujú na návrhoch modernizácie Bratislavy

30.06.2017

Napriek dynamickému rozvoju a neustálej modernizácii čaká naše hlavné mesto a jej urbanistický vývoj ešte mnoho výziev. Pomôcť jej chcú aj iniciatívni študenti, ktorí sa aktuálne venujú príprave dvoch väčších projektov meniacich obraz Bratislavy. 

čítať viac >>

V drevodomoch od M-House je aj v horúčavách príjemne

30.06.2017

Najlepšou ochranou pred prehrievaním obytného priestoru je dobre navrhnutý dom s využitím správnej orientácie na svetové strany, primeranými presklenými, ale aj tieniacimi plochami a hlavne materiálmi, ktoré zabraňujú prehrievaniu. Nie každý chce žiť ako v skleníku. Dôvodom môže byť nielen snaha o súkromie, ale hlavne snaha predchádzať vysokým teplotám v interiéri počas letných dní. Lepšie a zdravšie než chladiť je dom neprehrievať. Zabrániť prehrievaniu možno použitím vhodných materiálov, ktoré navyše zabezpečujú zdravú klímu v interiéri a prispievajú k tepelnej pohode najmä v lete. Zdravé domy, ktoré sa neprehrievajú, stavia jeden z popredných zhotoviteľov drevostavieb, spoločnosť M-House, s. r. o..

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.