VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Obmedzenia NBS zvýšili rast objemu úverov na bývanie dvojciferným tempom

11.08.2018

Trh s úvermi na bývanie opäť zaznamenal dobré čísla. Po tom, čo sa priemerná úroková sadzba hypoték v máji dostala na historické minimum, nám štatistiky za jún potvrdzujú ďalší skvelý výsledok. Tentoraz ide o rast objemu úverov, ktorý dosiahol až dvojcifernú hodnotu.

čítať viac >>

Letný seriál o dovolenkových hitoch (4. časť) – Švajčiarsky hotel pod holým nebom

10.08.2018

Niekto miluje luxusné rezorty na rozpálenej pláži, iní ocenia skôr svieži horský vzduch s pobytom pod holým nebom. Pre tých druhých tu máme ďalší skvelý tip na netradičnú dovolenku, tentoraz pod hviezdami v nedotknutej časti Švajčiarska.

čítať viac >>

3 veľké osobnosti, 3 jedinečné veže

09.08.2018

Gustave Eiffel, Albert Einstein, Nikola Tesla. Vizionárov, ktorí zmenili svet, nespája len odkaz, ktorý po sebe zanechali celému ľudstvu. Do pamäti sa vryli aj vďaka ukážkovým architektonickým dielam, ktoré dodnes nesú ich meno.

čítať viac >>

Osviežujúci dážď rovno v kúpeľni? Zariadi ho nová sprcha.

08.08.2018

Tropické horúčavy pokračujú a možnosti osviežiť sa v poriadnom ochladzujúcom daždi sú takmer nulové. To ale neplatí pre tých, ktorí sa nechajú unášať najnovšími trendmi a zainvestujú do sprchy s dažďovým efektom.

čítať viac >>

Ceny bývania v druhom štvrťroku opäť mierne poskočili

07.08.2018

Opakované prognózy predpovedajúce pokles cien bývania stále nevychádzajú. Podľa NBS totiž v druhom tohtoročnom štvrťroku opäť vzrástli, aj keď trochu miernejším tempom, na aké sme boli zvyknutí z predošlých období.

čítať viac >>

6 najekologickejších miest sveta

06.08.2018

2/3 podiel svetovej spotreby energie a 70 % všetkých vyprodukovaných emisií, presne takéto čísla majú na svedomí najväčšie veľkomestá. Viaceré z nich si uvedomili svoju zodpovednosť a účelovými riešeniami sa začali meniť na eko mestá budúcnosti. 6 z nich, ktoré si teraz predstavíme, sú dokonca považované za najekologickejšie lokality planéty.

čítať viac >>

Inteligentné domácnosti sú budúcnosťou bývania – čo všetko dokážu?

05.08.2018

Smart telefóny, smart automobily, smart spotrebiče. Inteligentné technológie už dlhšie zaplavujú trh a v súčasnosti ich je dosť na to, aby sme si vďaka nim mohli zariaďovať aj smart domácnosti.

čítať viac >>

3 materiály, ktoré „schladia“ vašu domácnosť

04.08.2018

Zdolávajú najnovšie trendy, jedinečnou charizmou si získavajú srdcia kupujúcich a ich kvalitatívna úroveň patrí k najlepším na trhu. Navyše, ich vyžarovanie sa pohrá s vašimi zmyslami tak šikovne, že vás v týchto pekelne teplých dňoch dokážu aj trochu schladiť.

čítať viac >>

Bratislavský Pharos Park pripravuje rozširovanie

03.08.2018

Predvčerom ScontoKika, dnes Pharos. Do aktuálneho diania na tunajšom retailovom trhu zasahuje aj bratislavský nákupný park, ktorý v najbližšom čase čaká rozširovanie obchodnej plochy.

čítať viac >>

Letný seriál o dovolenkových hitoch (3. časť) – Motýlia vila na Sardínii

02.08.2018

Teploty už máme ako v Stredomorí, no ešte tomu chýba šumenie vĺn a prechádzky po pláži. Za tými musíme vycestovať na juh, napríklad do Sardínie, kde si turisti užívajú leto v jeho najkrajšej podobe, trebárs aj v novej dovolenkovej rezidencii v Porto Cervo.   

čítať viac >>

Aktuality z nábytkárskeho trhu - Sconto sa rozširuje, Kika mení vedenie

01.08.2018

Okolo spoločností pôsobiacich v oblasti predaja nábytku na našom trhu bolo dlhší čas ticho. To sa momentálne mení kvôli 2 veľkým zmenám spojeným s predajcami Sconto a Kika.

čítať viac >>

Na trhu sú nové kolekcie ručne vyrábaných keramických lámp

31.07.2018

Ručná práca sa v dnešnej dobe cení obzvlášť vo sférach, kde sa postupne stáva skôr raritou ako bežnou záležitosťou. Dvojnásobne to platí v oblasti návrhu svietidiel, na ktorých výrobu týmto spôsobom si trúfne málokto.

čítať viac >>

Osobnosti českej a slovenskej architektúry – Josef Gočár

30.07.2018

Viacdielny prehľad  najvýznamnejších osobností českej a slovenskej architektúry, ktorý vám prinášame pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR, pokračuje menom Josef Gočár. Práve tento muž stál pri zrode viacerých popredných diel modernej českej architektúry.  

čítať viac >>

Poznáme nomináciu 15 finalistov CE.ZA.AR 2018

29.07.2018

O víťazstvo v súťaži CE.ZA.AR sa môžu pobiť len tí najlepší. Inak tomu nebude ani tento rok, kedy sa do záverečnej finálovej nominácie dostalo 15 vyvolených, ktorí sa pokúsia získať najprestížnejšiu slovenskú cenu za architektúru.

čítať viac >>

Svet sa zmení – metropoly budú smart a eko, no prehustené

28.07.2018

Technologický pokrok dokázal zmeniť svet na nepoznanie za pár desaťročí. Extrémne rýchle tempo zmien a transformácie v sociálno-ekonomickom prostredí však nespomalí ani v ďalších rokoch, čo spraví z našej planéty celkom iné miesto na život.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.