VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

O energetický audit a certifikát sa zákazníkom postará Energie2

14.09.2017

Slovenský dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu - spoločnosť Energie2 poskytuje svojim zákazníkom okrem cenovo výhodných dodávok energií aj poradenské a doplnkové služby. Tie im šetria energie, čas, hľadanie odborníkov a prinášajú úspory finančných prostriedkov. Záujem prejavili zákazníci o energetické certifikáty a energetické audity. Informuje o tom obchodný riaditeľ spoločnosti Energie2 Eduard Chudovský.

čítať viac >>

V Prahe pripravujú 6.ročník festivalu Film a architektura

13.09.2017

Domovom svetovej architektúry sa už onedlho stane opäť česká metropola. Práve v nej sa uskutoční ďalší ročník medzinárodného festivalu Film a architektura, ktorý do Prahy priláka elitných predstaviteľov domácej aj svetovej architektúry. 

čítať viac >>

Stavebná produkcia po tretíkrát v roku rástla

12.09.2017

Slovenské stavebníctvo zažíva po kratšej odmlke ďalšie dobré obdobie. Počas leta totiž rástli čísla vo viacerých štatistikách, pričom najvýraznejšie napredoval vývoj samotnej stavebnej produkcie. 

čítať viac >>

V Tatrách pripravujú ďalší veľký projekt za milióny eur

11.09.2017

V posledných mesiacoch sa čoraz častejšie stretávame s návrhmi rôznych tatranských projektov. Pred niekoľkými dňami  sa do médií dostali informácie o príprave nového projektu meniaceho charakter Štrbského Plesa, ktorý už investori posunuli úradom.

čítať viac >>

Zariadenie interiéru ako odraz osobnosti majiteľa

10.09.2017

Nie je to len oblečenie, šperky či typ auta, ktoré odzrkadľujú našu povahu. O našich osobnostných rysoch veľa napovie aj obraz našej domácnosti, konkrétne farby, tvary a materiály zariadenia v interiéri.  

čítať viac >>

Frank Lloyd Wright – muž, ktorý prekročil hranice architektúry

09.09.2017

Vyše stovka budov, desiatky ocenení a jedno dielo svojho času považované za najkrajší dom na svete. Kariéra Franka Lloyda Wrighta sa spája s viacerými významnými dielami, ktoré navždy zmenili obraz architektúry tým, že sa neškatuľkovali do jedného štýlu.   

čítať viac >>

Študenti z Prahy predstavili kolekciu nábytku z ohýbaných trúbok

08.09.2017

Výrobcovia českého nábytku už neraz prekvapili aj na medzinárodnej scéne. Aktuálne sa o to snažia študenti z Prahy, ktorí predstavili svoju novú kolekciu zhotovenú vďaka procesu ohýbania trúbok metódou CNC. 

čítať viac >>

3 fantastické domy postavené nad vodopádom

07.09.2017

Bývanie mimo rušných miest ponúkajúce užšiu koexistenciu človeka s prírodou je čoraz viac žiadané po celom svete. Architekti tak vymýšľajú rôzne pokrokové projekty, medzi ktorými nájdeme aj domy zrealizované nad vodopádom. 

čítať viac >>

V Prahe predávajú najdrahší český byt za 3 milióny eur

06.09.2017

Pražský realitný trh je opäť v pozore. V ponuke predávaných nehnuteľností sa ocitol najdrahší byt v celom Česku. S cenou na české pomery nevídanou si hľadá nového majiteľa ochotného zaplatiť za bývanie astronomickú čiastku.

 

čítať viac >>

Indický stromový hotel pri duchovnom zdroji planéty

05.09.2017

Hotely zariadené v korunách stromov dnes nie sú ničím výnimočným. V Indii však k projektu takéhoto hotela pristúpili po svojom a hosťom ukázali nový pohľad na ubytovanie tohto druhu. 

čítať viac >>

Rozvoj inteligentných miest na Slovensku podporia štátne dotácie

04.09.2017

Téma budovania inteligentných miest a obcí zohráva kľúčovú úlohu v celej EÚ. Do centra pozornosti sa dostáva aj u nás, čo potvrdzuje snaha o jej podporu štátom aj súkromným sektorom, ktorí spoločne rozbiehajú nový program dotácií. 

čítať viac >>

Slovenských majiteľov dovolenkových domov v Chorvátsku pribúda

03.09.2017

Obľúbené prímorské destinácie očarili slovenských turistov natoľko, že mnohí z nich si na ich plážach kupujú dovolenkové apartmány. Najvyhľadávanejšou krajinou, kde chcú Slováci takéto nehnuteľnosti vlastniť, je aj tento rok Chorvátsko. 

čítať viac >>

EÚ nariadila predaj úspornejších vysávačov

02.09.2017

EÚ prichádza pravidelne s novými nariadeniami vedúcimi k šetrnejšiemu využívaniu domácich spotrebičov. Od včera je v platnosti ďalšie z nich, ktoré sa pre zmenu venuje vysávačom.

 

čítať viac >>

Prenájom starších bytov v Bratislave stagnuje

01.09.2017

Po zverejnení štatistík hodnotiacich prenájom starších bratislavských bytov nebudú mať prenajímatelia veľa dôvodov na radosť. Záujem o prenájom dosahuje slabé čísla a ceny sa zvyšujú minimálne, čo do ďalšieho obdobia neveští nič dobré.

čítať viac >>

Park Hotel Shanghai – prvý šanghajský mrakodrap navrhnutý Slovákom

31.08.2017

Prvenstiev, ktoré si vo svete na svoje konto pripísali slovenskí architekti, nie je veľa. O to viac nás potešia príbehy ľudí ako Ladislav Hudec, ktorého návrh sa podpísal na realizácii prvého mrakodrapu v čínskom Šanghaji. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.