VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Budova Slovenského rozhlasu sa dostala do zoznamu národných kultúrnych pamiatok

01.02.2018

Jedna z najnetradičnejších slovenských budov, vrcholové dielo povojnovej architektúry, dlhoročný symbol hlavného mesta. Reč je o sídle Slovenského rozhlasu, ktoré aktuálne zaradili do zoznamu národných kultúrnych pamiatok.

čítať viac >>

Vo francúzskych lesoch vyrástol dom na strome v tvare vtáčej búdky

31.01.2018

Na scénu s modernými domami na strome sa dostalo ďalšie unikátne dielo. V blízkosti francúzskej metropoly zrealizovali hotelový apartmán, ktorý má imitovať vtáčiu búdku a splynúť s čarovným prostredím miestnej prírody.

čítať viac >>

Bridlicové fasády – estetické riešenie pre nadčasové stavby

29.01.2018

Máloktoré fasády sa dokážu pochváliť takým nadčasovým dizajnom ako tie bridlicové. Ich vzhľad ukrýva ducha tradícií, no zároveň vytvára dojem moderného povrchu, čo je v spojitosti s kvalitatívnou stránkou ideálna kombinácia pre mnohé rodinné domy.

čítať viac >>

Výsledky z trhu s komerčnými realitami za rok 2017

29.01.2018

Najväčší počet predaných hál, viacero nových spoločností vstupujúcich na trh a vyše pol miliardy preinvestovanej do komerčných realít. To všetko je výsledkom diania na našom trhu s obchodnými a priemyselnými nehnuteľnosťami v roku 2017.

čítať viac >>

6 netradičných postelí, ktoré dobyli interiérový dizajn

27.01.2018

Téma netradičných postelí, ktoré dobyli svet interiérového dizajnu, je nevyčerpateľná. Po niekoľkomesačnej pauze, kedy sme si predstavili zopár trendy modelov, sa pozrieme na ďalšie atraktívne novinky, ktoré sa v poslednom období presadili na trhu. 

čítať viac >>

Žilina má novú rozhľadňu, čaká len na otvorenie

26.01.2018

Máloktoré projekty slovenských rozhľadní a vyhliadkových veží si získajú pozornosť médií. Novému prírastku na Dubni v Žiline sa to podarilo už po zverejnení projektu a mediálny záujem o jeho realizáciu pokračuje aj po jeho dokončení. 

čítať viac >>

Fúkaná drevovláknitá izolácia Steico Zell je ideálny spôsob zateplenia drevodomu

25.01.2018

Medzi hlavné prednosti fúkanej drevoláknitej izolácie patrí najmä variabilita a flexibilita, trvácnosť a ako výsledný efekt príjemná klíma v miestnostiach po celý rok. Netreba však zabúdať, že i tu platí dôležitosť výberu jej výrobcu a následne realizačnej firmy celej stavby. Dodávateľ fúkanej izolácie STEICO ZELL, spoločnosť Tepore, prináša niekoľko informácií o tom, prečo je fúkaná izolácia najlepším riešením pre modernú stavbu –nízkoenergetícké a pasívne domy, murované domy alebo drevostavby. Informuje o tom Jakub Čajko z firmy TEPORE.

čítať viac >>

Ukrajinská firma prišla s návrhom 3D domov hotových do 2 dní

25.01.2018

Pred pár mesiacmi svet obleteli informácie o niekoľkodňovej výstavbe rodinných domov pomocou 3D tlače, s ktorou prišli čínske a neskôr aj dubajské firmy. Aktuálne sa na túto pokrokovú metódu dala aj ukrajinská spoločnosť sľubujúca výstavbu do 2 dní.

čítať viac >>

Česko obhájilo najrýchlejší rast cien bývania v EÚ

22.01.2018

Česko sa v rebríčku krajín s najrýchlejším rastom cien bývania ocitlo na vedúcej pozícii niekoľkokrát. Podľa najnovšieho prieskumu Eurostatu si prvenstvo udržalo aj v treťom štvrťroku minulého roka. 

čítať viac >>

Obama odkryje zákulisie americkej moci v novom prezidentskom centre

21.01.2018

V Chicagu sa bude v nadchádzajúcich mesiacoch pripravovať jeden z najsledovanejších projektov posledných rokov, navyše s podtitulom „prezidentský.“ Barack Obama a jeho nadácia totiž chystajú realizáciu nového prezidentského centra, a to nie hocijakého. 

čítať viac >>

Hodnotenie výstavby mrakodrapov za rok 2017

20.01.2018

Stalo sa už pravidlom, že v polovici januára prinášame údaje o nových mrakodrapoch postavených a skolaudovaných v predošlom roku. Tradíciu neporušíme ani teraz a po zverejnení aktuálnej správy CTBUH sa pozrieme na niekoľko aktuálnych čísel. 

čítať viac >>

Najžiadanejším ubytovaním vo Veľkej Británii je maják

19.01.2018

Kto by povedal, že najväčší problém zohnať voľné ubytovacie miesto vo Veľkej Británii bude v opustenom majáku situovanom uprostred divokej ostrovnej prírody. Historický technický objekt, ktorý premenili na netradičný apartmán, totiž láka ľudí z celého sveta. 


čítať viac >>

Priemerné ceny 2 a 3-izbových bytov v krajských mestách v 4.kvartáli 2017

18.01.2018

Pokračovanie rýchleho zvyšovania cien v minulom roku zdvihlo ceny bytov vo všetkých krajských mestách o niekoľko tisíc. Napriek tomu, že pred koncom roka sa v niektorých mestách rast cien spomalil, kúpa bytu bola podstatne drahšia ako rok predtým. 

čítať viac >>

Mobilné bývanie na kolesách v pohodlí a v štandarde

17.01.2018

Nie je prvým ani posledným, kto ukázal svetu, že bývanie na kolesách má viacero výhod. Mladý americký bloger je však jedným z mála obyvateľov autobusu, ktorý si užíva tento spôsob života v pohodlí a v bežnom štandarde.

čítať viac >>

Klienti stavebných sporiteľní dostanú od štátu poriadnu facku

16.01.2018

Pri vstupe do nového roka si viacerí klienti stavebných sporiteľní vydýchli. Facke od štátu, ktorý im chce siahnuť na ďalšie peniaze z uzatvoreného stavebného sporenia, sa však nevyhnú a zrejme už od budúceho roku budú čeliť novým pravidlám. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.