VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Investori vložia do nehnuteľností vyše 400 miliárd

18.03.2017

Investori sa vyžívajú v nehnuteľnostiach a po extra úspešnom minulom roku pokračujú vo zvýšenej aktivite. Analytici v tom majú jasno, do realít sa tento tok naleje ďalších 410 miliárd eur, čo by pre celosvetový realitný trh znamenalo ďalší silný rok. 

čítať viac >>

Štát chce podporiť drevostavby dotáciami

17.03.2017

Budúcnosť drevostavieb na Slovensku vyzerá sľubne a po najnovšom tomu pomôžu aj dotácie určené na ich výstavbu. Tie by mohli byť poskytované už o pár mesiacov, stačí ak štát pripraví, schváli a následne zavedie do praxe avizovaný nový program podpory.

čítať viac >>

Prečo musí byť zmluva o sprostredkovaní písomná?

17.03.2017

Základná právna úprava sprostredkovateľskej zmluvy je pomerne stručná a je obsiahnutá v ustanoveniach § 774 až 777 Občianskeho zákonníka. Podľa § 774 Občianskeho zákonníka sa sprostredkovateľskou zmluvou sprostredkovateľ zaväzuje obstarať záujemcovi za odmenu uzavretie zmluvy a záujemca sa zaväzuje sprostredkovateľovi poskytnúť odmenu vtedy, ak bol výsledok dosiahnutý pričinením sprostredkovateľa.

čítať viac >>

V Bratislave pripravujú výstavbu ďalších bytov

16.03.2017

Zvýšená aktivita developerov v Bratislave pokračuje aj na konci prvého tohtoročného kvartálu. Z miestneho trhu s bytmi prichádzajú ďalšie správy poukazujúce na prípravu a následnú realizáciu nových projektov. 

čítať viac >>

Akú fasádu zvoliť pri obnove bytového domu?

15.03.2017

Význam fasád na nehnuteľnostiach je jasný. Chránia budovu pred vonkajšími vplyvmi, podporujú kompaktnosť konštrukcií a starajú sa o vkusný dizajn stavby. Práve preto je výber vhodného typu fasády pri obnove zásadný, obzvlášť ak ide o bytovky. 

čítať viac >>

Zelená architektúra zasiahla aj výstavbu knižníc

14.03.2017

Tematika spojená s knižnicami je nevyčerpateľná a to nielen kvôli tomu, že marec je mesiacom knihy. Aj preto sa po včerajšom prehľade najväčších knižníc pozrieme na ďalšie zaujímavé budovy z tohto žánru a tentoraz pôjde o najekologickejšie diela. 

čítať viac >>

Vstupujeme do priestorov 3 najväčších knižníc sveta

13.03.2017

V marci, mesiaci kníh, sa už tradične venujeme knižniciam, ktoré si okrem vzdelávacej funkcie plnia aj tú architektonickú. Tie najkrajšie knižnice sveta poznáme z predošlých rokov, takže dnes sa pozrieme na najväčšie objekty plné dobrého čítania.

 


čítať viac >>

Príbeh najväčšieho bytového domu sveta

12.03.2017

Nepatrí k výškovým gigantom, neoplýva moderným dizajnom a od zelenej architektúry typickej pre súčasné stavebníctvo má na míle ďaleko. Napriek tomu sa brazílsky bytový komplex už roky drží na tróne budov so svetovým prvenstvom.

čítať viac >>

Protipožiarne predpisy o zatepľovaní aktuálne aj po roku

11.03.2017

Slovensko zažíva boom spojený so zatepľovaním už pár rokov vkuse. Jeho súčasťou sú občasné zmeny v normách, ktorých cieľom je dvíhať úroveň tohto procesu. Vlani sme sa stretli s novými protipožiarnymi opatreniami, ktoré sú aj po roku stále aktuálne. 

čítať viac >>

Odlíšte sa od iných už poštovou schránkou s patinou

10.03.2017

Ručne kované poštové schránky zo železa v tvare tašiek sú zákazníckym hitom umeleckého kováčstva Interierkov, Handlová. Najväčší záujem je o patinovanú úpravu vo farbe rifľoviny, či jemného pozlátenia na čiernom podklade. Každá zo schránok je originálnym umeleckým dielkom. Na poštovú schránku si každý môže dať vykovať napríklad číslo domu, bytu alebo iniciály. O takéto exkluzívne výrobky je veľký záujem v Amerike a vynikajúco sa predávajú aj cez internet na dobierku na adrese www.interierkov.sk.

čítať viac >>

7 miest s najkrajšími zelenými ulicami

10.03.2017

Zelená architektúra, to nie sú len drevodomy, solárne panely a alternatívne materiály. Súčasť trvalo udržateľného rozvoja tvoria aj urbanistické plány založené na princípoch ekológie. K takým patria aj zelené ulice, ktoré zlepšujú život obyvateľov po celom svete. 

čítať viac >>

Netradičné zrkadlá ako súčasť dizajnu príbytkov

09.03.2017

Dizajnéri majú stále čo ukázať a ich pokroková práca prináša výsledky aj pri návrhoch zrkadiel. Čoraz viac domácností zaplavujú rôzne netradičné modely, do ktorých sa už nepozeráte len ako do zrkadla, ale rovno ako do exkluzívneho interiérového doplnku. 

čítať viac >>

Anglický hrad premenili na nadštandardné kancelárske sídlo

08.03.2017

Nazýva sa najlepším šéfom na svete a jeho filozofia úspechu sa zakladá na šťastných zamestnancoch. Práve to viedlo jedného z britských podnikateľov ku kúpe hradu a jeho následnej prestavbe na najlepšie kancelárske priestory, v akých sa vraj môže pracovať. 

čítať viac >>

Nórska obec Økolandsby otvorila dvere registrácii eko-dediniek

07.03.2017

Nóri sú známymi priekopníkmi trvalo udržateľnej výstavby, pričom ako jedni z prvých začali uplatňovať aj model ekologických obcí.  Jedna taká sa nachádza neďaleko Osla a svetu jasne ukazuje, že  koexistencia človeka s prírodou je možná aj v modernom živote. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.