VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Niekoľko tipov od hypotekárneho poradcu, ktoré vám pomôžu pri výbere banky

09.06.2020

Nevhodným výberom hypotéky alebo a banky sa ľahko môžete chytiť do pasce problémov, ktoré neskôr bude náročné naprávať. Ak si však necháte poradiť, môžete na hypotéke ušetriť tisícky eur.

čítať viac >>

Roboti už dokážu murovať steny ľudským tempom

08.06.2020

K postupnej automatizácii stavebníctva je opäť o malý krok bližšie, aspoň tak to vidia priaznivci stavebných robotov. Ich vývoj totiž naďalej napreduje a v súčasnej dobe už dokážu vykonávať niektoré práce rovnako rýchlo ako ľudia.

čítať viac >>

ŠÚ SR spustil historicky prvé elektronické sčítavanie domov a bytov

05.06.2020

Éra osobného sčítavania domov a bytov sa zrejme definitívne skončila. Do minulosti ju posiela aktuálne odštartované Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021. V rámci neho sa budú všetky potrebné údaje o domoch a bytoch v SR získavať výlučne elektronicky.

čítať viac >>

NBS chystá prieskumy sledujúce finančný stav zadlžených domácností

04.06.2020

Finančné zdravie domácností dostalo kvôli opatreniam proti pandémii značne zabrať. Otáznik visí najmä nad domácnosťami s úverom na krku. Práve v nich sa chystá NBS vykonávať prieskum monitorujúci ich finančnú kondíciu a schopnosť splácať záväzky.

čítať viac >>

Objem úverov zo stavebných sporiteľní od začiatku roka klesá

03.06.2020

Stavebným sporiteľniam sa opäť nepodarilo zvýšiť celkový mesačný objem úverov. Ten podľa piatkových štatistík hodnotiacich výsledky za mesiac apríl zaznamenal ďalší pád, ktorý len potvrdil tohtoročný klesajúci trend.

čítať viac >>

5 obľúbených štýlov bývania: Ktorý sa k vám osobnostne hodí?

02.06.2020

Bývanie by malo byť harmonické s osobnosťami a chuťami jeho obyvateľov. Svojou útulnosťou by nám malo byť útočiskom po náročnom dni. V obývacích priestoroch trávime čas so svojou rodinou alebo vítame našich hostí. Inšpirujte sa preto našimi štýlmi bývania, ktoré sú po celom svete mimoriadne obľúbené.  Predstavíme vám škandinávsky, industriálny, rustikálny, retro a hygge štýl. Veríme, že práve pre svoju osobitosť a pohodlie si získajú aj vás.

čítať viac >>

Objem úverov na bývanie rastie napriek koronakríze

01.06.2020

Prelom mesiacov je tradične obdobím, kedy sa zverejňujú štatistiky objemu úverov na bývanie schválených v predošlom mesiaci. Na aprílové čísla sme vzhľadom na stav okolo koronakrízy čakali mnohí. Prekvapenie sa ale nekoná. Dlhodobo rastúci trend pretrváva naďalej.

čítať viac >>

Austrálski vedci predstavili hliníkový povrch schopný zabíjať vírusy

29.05.2020

Vedecké preteky o vývoj materiálu, ktorý bude najlepšie odolávať vírusom, pokračujú. Do súťaže po najnovšom „prehovorili“ vedci z Technologického inštitútu v Queenslande (QIT). Tým sa podarilo nájsť spôsob, ako premeniť hliníkové povrchy na antibakteriálne a protivírusové.

čítať viac >>

Sanfranciský most Golden Gate oslávil 83. narodeniny

28.05.2020

Včerajší deň prebiehal v San Franciscu v duchu „osláv“. Preslávený most Golden Gate, dlhoročný symbol mesta, má totiž za sebou ďalšie výročie svojho sprístupnenia. K tomu prišlo presne pred 83 rokmi.

čítať viac >>

Nad Počúvadlom vyrastie nová 350-metrová promenáda

26.05.2020

V Štiavnických vrchoch pribudne ďalšia zaujímavá atrakcia, ktorá môže výrazne zvýšiť návštevnosť tejto lokality. Tentoraz pôjde o drevený chodník vybudovaný nad hladinou Počúvadlianskeho jazera.

čítať viac >>

Marcová stavebná produkcia v EÚ zaznamenala jeden z najvyšších pádov

25.05.2020

Dlho očakávané čísla sú konečne vonku. Ich výsledky priniesli to, s čím počítala väčšina analytikov. Vypuknutie pandémie zrazilo marcovú stavebnú produkciu v EÚ na kolená. Tá má za sebou jeden z najhorších mesiacov za posledné roky.

čítať viac >>

Záujem o nehnuteľnosti výrazne rastie

23.05.2020

Od začiatku mája výrazne rastie návštevnosť realitných portálov, ako aj dopyt po samotných nehnuteľnostiach. 

čítať viac >>

Vedci prichádzajú s novou „superoceľou“

22.05.2020

Oceľ má nezastupiteľné miesto vo viacerých segmentoch stavebníctva, aspoň zatiaľ. Pri jej využití však treba rátať s istými kvalitatívnymi mínusmi. Vedci z Hongkongu a USA ale našli spôsob, ako z nej spraviť supermateriál spĺňajúci najvyššie nároky.

čítať viac >>

SR má najvyššiu priemernú rozlohu polí v celej EÚ

21.05.2020

Ani malá rozloha a nižší počet obyvateľov nie je prekážkou, aby sa najmenším členským štátom EÚ ušlo pár prvenstiev. Výnimkou nie je ani SR, ktorej patrí jedno z nich vďaka ornej pôde.

čítať viac >>

Kúpna zmluva a časté chyby, ktoré robia ľudia, ak si ju píšu bez odborníka

20.05.2020

Potrebujete kúpnu zmluvu, no neviete ako na to? Vyplniť ju nie je najjednoduchšie a aj najmenšia chyba dokáže spôsobiť veľké problémy, ktoré môžu skončiť až prerušením katastrálneho konania.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.