VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

6 osvedčených možností, ako ušetriť na spotrebe vody v domácnosti

23.03.2018

Pri príležitosti včerajšieho Svetového dňa vody nám príde vhod zopár užitočných tipov na úsporu pri jej spotrebe v domácnostiach. Aj zdanlivo malé a finančne zanedbateľné zmeny sa totiž podpisujú na celkovej ochrane jej zásob v krajine či dokonca vo svete.

čítať viac >>

Českí architekti navrhujú základne umožňujúce život na Marse a Mesiaci

22.03.2018

Súčasťou kozmického programu a snahy o expanziu do vesmíru sa stala aj architektúra. V zozname jej najvýznamnejších predstaviteľov nájdeme aj 2 Čechov, ktorí pracujú na návrhoch mimozemských budov schopných nájsť uplatnenie na Marse či Mesiaci.

čítať viac >>

Viedeň vládne rebríčku najlepších miest na život už 9. rok

21.03.2018

Včera predstavený zoznam TOP 10 najdrahších svetových metropol sa veľmi nezhoduje s rebríčkom najlepších miest na život. Potvrdzuje to aj aktuálne hodnotenie spoločnosti Mercer, ktorá nám opäť predstavila, kde sa ľuďom žije najlepšie.  

čítať viac >>

Aktuálny rebríček najdrahších miest sveta

20.03.2018

Bývanie v najkrajších svetových veľkomestách si pýta poriadne vysokú daň. Vo väčšine z nich sa obyvatelia musia zmieriť s extrémne vysokými nákladmi na život, čo potvrdila aj najnovšia štúdia smerodajná pre zostavenie rebríčka najdrahších miest planéty.

čítať viac >>

Čaká nás ďalšie sprísnenie podmienok na úverovom trhu

19.03.2018

To, čo sa ešte donedávna javilo ako dezinformácia, sa nakoniec potvrdilo. Vedenie NBS vyhlásilo, že bude pokračovať v sprísňovaní podmienok na úverovom trhu a žiadateľov o úvery na bývanie tak čakajú ďalšie obmedzenia.

čítať viac >>

18.03.2018
čítať viac >>

Poukážky na kúpu kotla na biomasu už žiadateľov nelákajú

17.03.2018

Rekordný dopyt po poukážkach z programu Zelená domácnostiam zo strany majiteľov domov v mimobratislavských regiónoch je minimálne do najbližšieho kola minulosťou. V tom poslednom sa totiž prvýkrát nerozdala celá alokácia vyčlenená na podporu OZE.

čítať viac >>

Cédrové drevo – všestranný materiál (nielen) pre drevodomy

16.03.2018

Zdravé, kvalitné, elegantné a hlavne schopné ponúknuť hrejivé domáce pohodlie. Práve tieto prívlastky sa hodia k cédrovému drevu, ktoré ako moderný stavebný a dizajnérsky materiál využívaný (nielen) pri realizácii drevodomov bojuje o svoju priazeň.  

čítať viac >>

Obchodný park Solivaria v Prešove dnes slávnostne otvorili

15.03.2018

Nákupné možnosti v Prešove sú od dnešného dňa opäť o niečo lepšie. V dopoludňajších hodinách totiž prebehlo slávnostné otvorenie novej obchodnej zóny Solivaria, ktorá doplní retailovú mapu na východe.

čítať viac >>

Za kúpu bytu v Miami vás odmenia športovým autom

14.03.2018

Život na vysokej úrovni v slnečnom Miami láka mnohých Slovákov. Tí, ktorí by chceli bývať v metropole snov, majú unikátnu šancu na získanie bytu a drahého auta jednou ranou, a to maximálne výhodne.

čítať viac >>

Prišiel čas na prvé jarné práce na záhrade

13.03.2018

Meteorológovia síce hlásia návrat chladnejšieho počasia, no posledné dni nám predsa len doviali závan jarnej atmosféry. Pre majiteľov rodinných domov je to ideálna príležitosť na vykonanie prvých jarných prác na záhrade a v okolitom exteriéri.

čítať viac >>

Pritzkerova cena ide prvýkrát v histórii do Indie

12.03.2018

Získanie Pritzkerovej ceny patrí medzi najväčšie pocty, aké môžu architekti dostať za svoju prácu.  Do zoznamu jej držiteľov sa po najnovšom dostal aj indický autor, ktorý bol ocenený najmä pre svoj prínos pri zlepšovaní kvality bývania v Indii.

čítať viac >>

Minulý rok padol rekord v počte rozostavaných bytov

11.03.2018

Zverejňovanie minuloročných rekordov z oblasti stavebníctva a realitného trhu nekončí ani v marci. Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) nám predstavil ďalšie čísla, ktoré dokazujú, že stavebnej produkcii na bytovom trhu sa v roku 2017 nadmieru darilo.   

čítať viac >>

V Singapure vyrástli veže ako z včelích úľov

10.03.2018

Kto by povedal, že úkazy vo vnútri včelích úľov môžu byť inšpiráciou pre architektov. Nové singapurské mrakodrapy však ukazujú, že kreativita nepozná hranice a s trochou šikovnosti sa dá uplatniť aj pri návrhu najnáročnejších stavieb.

čítať viac >>

21. kolo projektu Zelená domácnostiam už v utorok 13. marca

09.03.2018

Štátna podpora kúpy zariadení obnoviteľných zdrojov (OZE) pokračuje. Už o pár dní sa spustí ďalšie kolo projektu Zelená domácnostiam, v ktorom sa udelia poukážky pre žiadateľov z regiónov mimo hlavného mesta.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.