VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Význam farieb vo vianočnej výzdobe

24.12.2018

Vianočné ozdoby a dekorácie by nerozžiarili naše príbytky, ak by neboli plné typických sviatočných odtieňov. Každý z nich má vo výzdobe svoje jasné miesto a zároveň význam, pre ktorý na jednotlivé farby vsádzame.

čítať viac >>

Katarský megaštadión, ktorý otvorí futbalové MS 2022

23.12.2018

Kým u nás sa roky trápime s realizáciou 20-tisícového štadióna, v zahraničí sú schopní postaviť niekoľkonásobne väčšie futbalové stánky za pár mesiacov. Takým má byť aj najväčší katarský štadión, na ktorom sa odohrajú najsledovanejšie zápasy Majstrovstiev sveta 2022.

čítať viac >>

8 jedinečných vianočných mestečiek, ktoré stoja za návštevu

22.12.2018

Blížiace sa sviatky sú dobru možnosťou, ako si užiť pekný výlet, aspoň pre tých, ktorým sa nechce tráviť Vianoce či Silvestra doma. Atraktívnych destinácií, ktoré sú nasiaknuté sviatočnou atmosférou, je hneď niekoľko. 8 z nich môžeme pokojne zaradiť do zoznamu najkrajších vianočných mestečiek.

čítať viac >>

Maroko začalo stavať najvyššiu budovu Afriky

21.12.2018

Stavebné projekty z Afriky už neraz ukázali, že tento kút planéty nemieni zaostávať za zvyškom sveta. Dobiehať Áziu či Európu sa snažia aj výstavbou mrakodrapov, pričom nedávno sa rozostaval ten najvyšší, aký tu doposiaľ navrhli.

čítať viac >>

Podeľte sa o svoje nápady na revitalizáciu Tatier

20.12.2018

Občianska vybavenosť a verejné priestranstvá vo Vysokých Tatrách si zaslúžia neustálu revitalizáciu. K tej môže prostredníctvom osvedčeného projektu Mestské zásahy svojimi nápadmi prispieť aj verejnosť.

čítať viac >>

Svet produkuje stále viac CO² - tieto krajiny sú najväčšími producentmi

19.12.2018

Nedávny klimatický summit v poľských Katoviciach priniesol okrem iného aj hrozivé čísla spojené s celosvetovou produkciou emisií CO². Zároveň aj poukázal na to, ktoré krajiny sú ich najväčšími producentmi.

čítať viac >>

Lesy nad Breznom oživí vyše 39-metrová rozhľadňa

18.12.2018

Ešte pred sviatkami sa začal prepisovať budúci osud poradia najvyšších slovenských rozhľadní. V Brezne totiž dali zelenú realizácii novej vyhliadkovej veže, ktorá má byť po ukončení stavebných prác jednou z najvyšších v celej krajine.

čítať viac >>

6 fotoinšpirácií na vianočné handmade ozdoby

17.12.2018

Začiatok predvianočného týždňa je už tradične časom vhodným na prípravu sviatočnej výzdoby. Mnohí aj tento rok vsadia na ručne vyrobené dekorácie, preto vám prinášame zopár fotoinšpirácií na obľúbené „handmade“ ozdoby, ktoré si vyrobíte rýchlo a ľahko.

čítať viac >>

Najväčšie letisko sveta v Pekingu prepraví 100 mil. cestujúcich ročne

16.12.2018

Čínske stavebníctvo zbiera prvenstvo za prvenstvom. Ďalším v poradí má byť projekt najväčšieho letiska na svete, ktoré je aktuálne rozostavané v jednej z okrajových častí Pekingu. 

čítať viac >>

15.12.2018

Počasie medzi Mikulášom a Vianocami ešte nezvykne udierať svojou najväčšou silou, no to neznamená, že sa na takéto prípady nemôžeme včas pripraviť. 4 najčastejšie z nich si teraz krok po kroku prejdeme a ponúkneme vám aj osvedčené tipy, ako sa im vyhnúť.

čítať viac >>

Hlasovanie verejnosti za Office roka spustené

14.12.2018

Boj o zisk ocenenia za najlepšiu kanceláriu roka sa začal. Na webe www.officeroka.sk totiž naplno beží hlasovanie verejnosti, ktorá sa bude opäť podieľať na výbere víťazov.

čítať viac >>

V Bratislave je aktuálne 30 budov s certifikátom LEED alebo BREEAM

13.12.2018

Počet bratislavských budov, ktoré sa môžu pochváliť aspoň jedným z medzinárodne uznávaných zelených certifikátov, rastie. Aktuálne ich v katastri hlavného mesta stojí presne 30.

čítať viac >>

Bytový dom, ktorý odhaľuje podobu novej luxusnej štvrte v Londýne

12.12.2018

Nie je to prvýkrát, čo si niektoré z prestížnych ocenení udeľovaných v západnej Európe uchmatol bytový dom. Tento rok sa to podarilo projektu Faraday House, ktorý má byť ukážkou toho, ako sa dajú staré technické pamiatky premeniť na nadčasové bývanie.

čítať viac >>

Podľa prieskumov môže za slabšiu produktivitu Slovákov aj málo denného svetla

11.12.2018

Vplyv nedostatku denného svetla na našu duševnú pohodu si najviac uvedomíme práve v období, kedy sú dni najkratšie v roku. Na jeho prínos pre produktivitu si posvietila aj spoločnosť YouGov. Tá zistila, že Slováci patria k národom, na ktoré tento faktor vplýva najviac.

čítať viac >>

Záchrana vodného mlyna v Kostoľanoch nad Hornádom

10.12.2018

Počet pamiatok, ktorých žalostný stav vyžaduje urgentnú renováciu, je až alarmujúco vysoký. Pri niektorých by sa s opravami mohlo začať hneď, ale...Na Slovensku sme si už zvykli, že na niektoré projekty sa peniaze nezháňajú ľahko, ak sa vôbec zoženú.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.