VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Minulý rok padol rekord v počte rozostavaných bytov

11.03.2018

Zverejňovanie minuloročných rekordov z oblasti stavebníctva a realitného trhu nekončí ani v marci. Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) nám predstavil ďalšie čísla, ktoré dokazujú, že stavebnej produkcii na bytovom trhu sa v roku 2017 nadmieru darilo.   

čítať viac >>

V Singapure vyrástli veže ako z včelích úľov

10.03.2018

Kto by povedal, že úkazy vo vnútri včelích úľov môžu byť inšpiráciou pre architektov. Nové singapurské mrakodrapy však ukazujú, že kreativita nepozná hranice a s trochou šikovnosti sa dá uplatniť aj pri návrhu najnáročnejších stavieb.

čítať viac >>

21. kolo projektu Zelená domácnostiam už v utorok 13. marca

09.03.2018

Štátna podpora kúpy zariadení obnoviteľných zdrojov (OZE) pokračuje. Už o pár dní sa spustí ďalšie kolo projektu Zelená domácnostiam, v ktorom sa udelia poukážky pre žiadateľov z regiónov mimo hlavného mesta.

čítať viac >>

5 inšpirácií na zriadenie vlastnej domácej knižnice

08.03.2018

Pri príležitosti „osláv“ mesiaca kníh sa možno niektorí rozhodnú pre zriadenie vlastnej knižnice. Pre tých máme niekoľko jednoduchých inšpirácií zo zahraničných domácností ozdobených týmito praktickými pomocníkmi vhodnými do obývačiek či iných izieb.  

čítať viac >>

Bývanie v pohraničí pri Bratislave – plusy a mínusy

07.03.2018

Počet Slovákov pôsobiacich v Bratislave, no žijúcich v blízkom pohraničí, sa pravidelne zvyšuje. Pohraničné obce v Rakúsku a Maďarsku lákajú našincov na viaceré výhody, no pozor. S bývaním v týchto obľúbených lokalitách za hranicou sa spája aj pár mínusov.

čítať viac >>

Insta House - nadštandardný dom z lodných kontajnerov vstupuje na trh

06.03.2018

Trvalo to roky, no predsa. Po vzore skúšobných prototypov kontajnerových domov od firmy,  ktorá dala realizácii týchto príbytkov nový rozmer, vyrobili prvé domy schopné ponúknuť kupujúcim nadštandardné ekologické bývanie v objekte tohto druhu.  

čítať viac >>

Poliaci si nechali vybudovať vežu, ktorá čistí ovzdušie od smogu

05.03.2018

Dobrý dizajn nie je len o kráse, ale aj o praktickej stránke a schopnosti pomôcť ľuďom k lepšiemu životu. S touto myšlienkou sa istý holandský dizajnér pustil do návrhu veží schopných čistiť mestské ovzdušie od smogu a jedna taká dnes stojí v poľskom Krakove.  

čítať viac >>

Prvky folklóru a ľudovej architektúry v našich interiéroch

04.03.2018

Tradíciám a ľudovým zvykom z našich regiónov je verných stále mnoho Slovákov. Platí to aj pri zariaďovaní domácností, kde sa napriek globálnym trendom objavujú prvky ľudovej architektúry stále dosť často.

čítať viac >>

V Austrálii vybudujú najväčšiu virtuálnu elektráreň sveta

03.03.2018

Tisícky domov, desaťtisíce solárnych zariadení a energie dosť pre celé okolie. Jeden z  najambicióznejších solárnych projektov súčasnosti má u protinožcov vytvoriť najväčšiu virtuálnu elektráreň planéty.  

čítať viac >>

Slovenská ekokapsula je oficiálne na svete, výroba prvej série je spustená

01.03.2018

Vynález, ktorý sa do histórie zapíše minimálne rovnako ako Baničov padák či Jedlíkov elektromotor, už Slovákom nikto nevezme. Očakávaný ekologický minidomček v tvare vajíčka je už pár týždňov na svete a jeho autori pracujú na výrobe ďalších modelov.

čítať viac >>

Na zozname voľných realít sa ocitlo Michelangelovo toskánske sídlo

28.02.2018

V ponuke realitných kancelárií sa niekedy ocitnú aj domy slávnych osobností z minulých dôb. Aktuálne sa do predaja dostala vila, ktorá patrila jednému z najväčších talianskych umelcov a už pár týždňov čaká na svojho nového majiteľa.

čítať viac >>

Observatórium na Lomnickom štíte zaradili do TOP 100 hotelov sveta

27.02.2018

Nejde o bežný hotel, no jeho ubytovacie priestory sa aj tak zaradili k stovke najkrajších svetových hotelov. O to väčšou poctou je pre Observatórium na Lomnickom štíte účasť v zozname najlepších, ktorý spracoval jeden z najčítanejších nemeckých časopisov.

čítať viac >>

Študentská súťaž Cheddar 2018 našla nové talenty

26.02.2018

Na Fakulte architektúry STU sa z oceňovania najlepších študentských prác stala tradícia. Pred pár dňami tu udelili ďalšie ceny, ktoré mali vyzdvihnúť nápady a kreativitu nových mladých talentov.

čítať viac >>

Provensálsky štýl alebo využitie levandule v interiérovom dizajne

25.02.2018

Pokojná vidiecka atmosféra, žiarivé odtiene fialovej a hlavne svieže levanduľové motívy, vďaka ktorým si donesieme malý kúsok Provensálska rovno domov. Stačí zapojiť rôzne podoby levandule do zariaďovania bytu a užívať si vôňu Francúzska plnými dúškami.

čítať viac >>

Vo Veľkom Mederi sa hovorí o výstavbe väčšej nákupnej zóny

24.02.2018

Retailový trh na juhu Slovenska čaká poriadna vzpruha. Po dlhšom období ticha tu pripravujú novú nákupnú zónu, ktorá by mohla lákať klientelu z väčšej časti regiónu okolo Komárna a Veľkého Medera.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.