VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Omán postaví obriu botanickú záhradu pre ohrozené druhy

09.12.2018

Botanická záhrada, aká sa len tak nevidí. Presne taká má byť Oman Botanic Garden, ktorá nebude len jednou z najväčších vo svojom regióne. Zaujať má bohatou zbierkou druhov, vzdelávacími možnosťami aj ochranou ohrozených rastlín.  

čítať viac >>

Národný futbalový štadión je hotový, prvý výkop príde v marci

08.12.2018

Jedným zo štadiónov, kde sa pôvodne malo odohrať záverečné kolo jesennej časti našej najvyššej futbalovej súťaže, mal byť aj Národný futbalový štadión. Nový športový stánok však potrebuje posledné finálne kroky, takže k jeho otvoreniu dôjde až na budúci rok.

čítať viac >>

V Banskej Bystrici obnovia ďalšiu cennú pamiatku

07.12.2018

Zoznam pamiatok v Banskobystrickom kraji, ktoré prešli obnovou a zachránili sa tak pred schátraním, má byť budúci rok o niečo pestrejší. Samospráva totiž ohlásila plány rekonštruovať jednu z najcennejších historických budov v Banskej Bystrici.

 

čítať viac >>

Od 1. januára si za energie priplatíme

05.12.2018

Potvrdené, teraz už definitívne. Od 1. januára budeme za energie platiť o niečo viac ako počas tohto roka. Zdražovanie sa týka všetkých energií vrátane vody a stočného.    

čítať viac >>

Slovenský návrh bývania budúcnosti uspel v českej súťaži

04.12.2018

Ďalší slovenský triumf v českej súťaži zameranej na dizajn či architektúru. Tentoraz sa oň postarala Zuzana Kopiláková, ktorá zabodovala návrhom zelenej rezidenčnej štvrte.

čítať viac >>

Štvrtá predajňa Yeme už otvorená

03.12.2018

Predvianočné obdobie a s ním spojený nárast tržieb obchodníkov je ideálnym časom na otváranie nových predajní. Záver novembra na to využilo aj vedenie obchodného reťazca Yeme, ktorého sieť sa rozšírila už o štvrtú predajňu.

čítať viac >>

V Prahe otvorili prvú robotickú reštauráciu v Európe

02.12.2018

Česká architektúra má na konte ďalšie európske prvenstvo. 29. novembra totiž v Prahe otvorili nové Technologicko-informačné centrum, ktorého súčasťou sa stala reštaurácia, či skôr vináreň, akou sa zatiaľ nemôže pochváliť žiadna iná európska krajina.

čítať viac >>

Prvý hotel v zatopenom lome postavila Čína

01.12.2018

Opustené lomy sa bežne využívajú na rekreačné účely. Poznáme to z viacerých lokalít u nás aj v okolí, kde sa takéto miesta zatopia a zmenia na lákavé turistické ciele. V Číne však idú ešte ďalej a v starých lomoch začínajú budovať luxusné hotelové rezorty.

čítať viac >>

Kaufland u nás otvoril ďalšie 2 predajne

30.11.2018

Zahraničné obchodné reťazce u nás naďalej rozširujú svoje predajné siete. Po novom sa s otvorením nových prevádzok prihlásil Kaufland, ktorý stihol v novembri „spojazdniť“ hneď 2 predajne.

čítať viac >>

Septembrový objem úverov na bývanie prekročil 26 miliárd

29.11.2018

Na úverovom trhu už tento rok padlo zopár nečakaných rekordov. Ďalší historický zápis je na spadnutie po tom, čo NBS zverejnila štatistiky o úveroch na bývanie a ich objeme za mesiac september. Ten totiž môže byť najvyšším za celý rok 2018.

 


čítať viac >>

Veľký jesenný finiš v záhrade

28.11.2018

Posledné dni nám odhalili pravú tvár vrtochov novembrového počasia. Pre záhradkárov je to jasné varovanie, že zima svoj príchod odkladať nebude, takže kto ešte nezazimoval záhradu a okolitý exteriér domu, mal by sa podujať na veľký jesenný finiš.

čítať viac >>

V Indii vyrástla najvyššia socha na svete

27.11.2018

Poradie v rebríčku monumentálnych sôch dosahujúcich desiatky metrov sa po dlhých rokoch mení. Nového lídra by sme už márne hľadali v Číne či Japonsku. Ak ho chceme vidieť naživo, musíme za ním cestovať do Indie.

čítať viac >>

Dianie na realitnom trhu v USA zvyšuje riziko novej krízy

26.11.2018

Prešlo len 10 rokov od toho, čo hypotekárna kríza v USA začala valcovať realitné trhy po celom západnom svete. V zámorí sa momentálne šušká o ďalších problémoch, ktoré by podľa niektorých scenárov mohli spôsobiť podobné škody.  

čítať viac >>

Spolok architektov Slovenska odovzdal výročné ceny

25.11.2018

Na slovenskej stavebnej a architektonickej scéne sa opäť udeľovali prestížne ocenenia. Spolok architektov Slovenska (SAS) totiž odovzdával tzv. výročné ceny, ktoré mohli aj tento rok získať len tí najlepší.

čítať viac >>

Spolok architektov Slovenska odovzdal výročné ceny

25.11.2018

Na slovenskej stavebnej a architektonickej scéne sa opäť udeľovali prestížne ocenenia. Spolok architektov Slovenska (SAS) totiž odovzdával tzv. výročné ceny, ktoré mohli aj tento rok získať len tí najlepší.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.