VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Štatistické výsledky bytovej výstavby za prvý polrok 2017

17.09.2017

K štatistikám hodnotiacim vývoj výstavby na bytovom trhu za prvých 6 mesiacov v roku sa už tradične dostávame v auguste alebo až v septembri. Inak tomu nie je ani tento rok a na výsledky zverejnené ŠÚ SR sme museli počkať až do začiatku septembra.  

čítať viac >>

Bratislavčania sú so životom v meste spokojní, s čistotou a službami nie

16.09.2017

9 z 10 Bratislavčanov je s celkovým životom v našej metropole spokojných. Ak sa však spýtame na konkrétne faktory ovplyvňujúce kvalitu života, ich podiel začne okamžite klesať. 

čítať viac >>

Slovensko bude mať prvú ekodedinu – pod Tatrami postavia Krásne Sady

15.09.2017

Prvou a veríme, že nie poslednou ekodedinkou na Slovensku sa stanú Krásne Sady. Ak sa iniciátorom pokrokového projektu podarí zrealizovať svoj nápad, našinec sa bude môcť onedlho presťahovať do prvej slovenskej obce vybudovanej na ekologických princípoch.  

čítať viac >>

V Panorama City otvoria o dva týždne tretí supermarket Yeme

14.09.2017

Sú to presne dva týždne, čo delia Bratislavčanov od nakupovania v novom supermarkete Yeme. Majitelia tejto obchodnej siete totiž plánujú otvorenie ďalšej predajne v hlavnom meste presne vo štvrtok 28.septembra.  

čítať viac >>

O energetický audit a certifikát sa zákazníkom postará Energie2

14.09.2017

Slovenský dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu - spoločnosť Energie2 poskytuje svojim zákazníkom okrem cenovo výhodných dodávok energií aj poradenské a doplnkové služby. Tie im šetria energie, čas, hľadanie odborníkov a prinášajú úspory finančných prostriedkov. Záujem prejavili zákazníci o energetické certifikáty a energetické audity. Informuje o tom obchodný riaditeľ spoločnosti Energie2 Eduard Chudovský.

čítať viac >>

V Prahe pripravujú 6.ročník festivalu Film a architektura

13.09.2017

Domovom svetovej architektúry sa už onedlho stane opäť česká metropola. Práve v nej sa uskutoční ďalší ročník medzinárodného festivalu Film a architektura, ktorý do Prahy priláka elitných predstaviteľov domácej aj svetovej architektúry. 

čítať viac >>

Stavebná produkcia po tretíkrát v roku rástla

12.09.2017

Slovenské stavebníctvo zažíva po kratšej odmlke ďalšie dobré obdobie. Počas leta totiž rástli čísla vo viacerých štatistikách, pričom najvýraznejšie napredoval vývoj samotnej stavebnej produkcie. 

čítať viac >>

V Tatrách pripravujú ďalší veľký projekt za milióny eur

11.09.2017

V posledných mesiacoch sa čoraz častejšie stretávame s návrhmi rôznych tatranských projektov. Pred niekoľkými dňami  sa do médií dostali informácie o príprave nového projektu meniaceho charakter Štrbského Plesa, ktorý už investori posunuli úradom.

čítať viac >>

Zariadenie interiéru ako odraz osobnosti majiteľa

10.09.2017

Nie je to len oblečenie, šperky či typ auta, ktoré odzrkadľujú našu povahu. O našich osobnostných rysoch veľa napovie aj obraz našej domácnosti, konkrétne farby, tvary a materiály zariadenia v interiéri.  

čítať viac >>

Frank Lloyd Wright – muž, ktorý prekročil hranice architektúry

09.09.2017

Vyše stovka budov, desiatky ocenení a jedno dielo svojho času považované za najkrajší dom na svete. Kariéra Franka Lloyda Wrighta sa spája s viacerými významnými dielami, ktoré navždy zmenili obraz architektúry tým, že sa neškatuľkovali do jedného štýlu.   

čítať viac >>

Študenti z Prahy predstavili kolekciu nábytku z ohýbaných trúbok

08.09.2017

Výrobcovia českého nábytku už neraz prekvapili aj na medzinárodnej scéne. Aktuálne sa o to snažia študenti z Prahy, ktorí predstavili svoju novú kolekciu zhotovenú vďaka procesu ohýbania trúbok metódou CNC. 

čítať viac >>

3 fantastické domy postavené nad vodopádom

07.09.2017

Bývanie mimo rušných miest ponúkajúce užšiu koexistenciu človeka s prírodou je čoraz viac žiadané po celom svete. Architekti tak vymýšľajú rôzne pokrokové projekty, medzi ktorými nájdeme aj domy zrealizované nad vodopádom. 

čítať viac >>

V Prahe predávajú najdrahší český byt za 3 milióny eur

06.09.2017

Pražský realitný trh je opäť v pozore. V ponuke predávaných nehnuteľností sa ocitol najdrahší byt v celom Česku. S cenou na české pomery nevídanou si hľadá nového majiteľa ochotného zaplatiť za bývanie astronomickú čiastku.

 

čítať viac >>

Indický stromový hotel pri duchovnom zdroji planéty

05.09.2017

Hotely zariadené v korunách stromov dnes nie sú ničím výnimočným. V Indii však k projektu takéhoto hotela pristúpili po svojom a hosťom ukázali nový pohľad na ubytovanie tohto druhu. 

čítať viac >>

Rozvoj inteligentných miest na Slovensku podporia štátne dotácie

04.09.2017

Téma budovania inteligentných miest a obcí zohráva kľúčovú úlohu v celej EÚ. Do centra pozornosti sa dostáva aj u nás, čo potvrdzuje snaha o jej podporu štátom aj súkromným sektorom, ktorí spoločne rozbiehajú nový program dotácií. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.