VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V Nórsku vybudujú prvú európsku podmorskú reštauráciu

06.12.2017

Nórsky ateliér Snøhetta, známy pokrokovými návrhmi podporujúcimi rozvoj modernej architektúry a urbanizmu, predstavil ďalší unikátny nápad. Tentoraz sa jedná o projekt prvej podmorskej reštaurácie vo vodách starého kontinentu. 

čítať viac >>

Po Amazone a Googli si chce v Londýne postaviť nové sídlo aj Facebook

05.12.2017

Londýn je pre popredné IT spoločnosti príťažlivý napriek pravdepodobnému odchodu krajiny z EÚ. Po spoločnostiach Amazon a Google sa tu chystá postaviť jednu zo svojich mimoamerických centrál aj Facebook.  

čítať viac >>

Na nedostatok bytov v Dubline doplácajú aj Slováci

04.12.2017

Včera spomínaný Paríž nie je jedinou európskou metropolou, ktorú trápi pretrvávajúca bytová kríza. O nič lepšie na tom nie je ani Dublin, kde sa hľadanie prenájmu mení na poriadnu drinu. Na nedostatok voľných bytov doplácajú aj Slováci, pre ktorých je Írsko jednou z top destinácií.

čítať viac >>

Parížska bytová kríza alebo pár stoviek za prenájom bývania v pivnici

03.12.2017

Pretrvávajúce problémy s extrémne nízkou dostupnosťou bývania riešia v Paríži po svojom. Záujemcom o finančne dostupné bývanie priamo v centre mesta prenajímajú komory, pivnice či dokonca garáže. 

čítať viac >>

Ceny bývania v treťom štvrťroku opäť poskočili

02.12.2017

Cenový vývoj na realitnom trhu pokračuje naďalej v dobrých výsledkoch. Potvrdili to aj údaje ŠÚ SR za tretí kvartál, ktoré priniesli medziročný aj medzikvartálny rast cien nehnuteľností na bývanie. 

čítať viac >>

Dedinka vo švajčiarskych Alpách vám za presťahovanie štedro zaplatí

01.12.2017

Finančné odmeny pre ľudí, ktorí sa natrvalo presťahujú do miest a dediniek s prudkým poklesom obyvateľstva, sa zrejme v Európe stávajú trendom. Po niekoľkých lokalitách v Taliansku a Španielsku sa k podobnému riešeniu odhodlali aj vo Švajčiarku.  

čítať viac >>

Prečo je nutné pri stavbe drevodomu používať certifikované materiály?

01.12.2017

Architekti, stavebné firmy i spotrebitelia uvažujúci o stavbe kvalitného drevodomu sa mnohokrát strácajú v spleti rôznych typov konštrukcií, systémov a materiálov zaručujúcich kvalitu a difúznu otvorenosť stavby. Z toho dôvodu prišla spoločnosť Tepore s.r.o. na trh s uceleným certifikovaným konštrukčným systémom, ktorý prináša odpovede na mnohé otázky. Firma Tepore zároveň ponúka poradenstvo a kompletnú technickú podporu pre stavebníkov, projektantov atď. vo forme školení, prednášok, seminárov prípadne konzultácií.

čítať viac >>

Slovenský študent navrhol stoličku zo sena, získal za ňu české ocenenie

30.11.2017

Seno, vlna, konope či morské riasy. Každý z týchto materiálov sa osvedčil pri výstavbe aj renováciách, no po novom sa môžu využívať už aj v oblasti dizajnu a nábytkárstva. Dobrým príkladom je návrh ekologickej stoličky SENO, ktorú navrhol náš študent.  

čítať viac >>

Prešovská Eperia má otvorené

28.11.2017

Najočakávanejšie obchodné centrum roka je definitívne otvorené. Prešovská Eperia v piatok privítala prvých návštevníkov a krajskému mestu na východe tak konečne umožnila vstúpiť do zoznamu lokalít s veľkými nákupným strediskami. 

čítať viac >>

Provízia realitných sprostredkovateľov ako nástroj konkurenčného boja pri predaji neexkluzívne zazmluvnených nehnuteľností.

28.11.2017

Neexkluzívny predaj nehnuteľnosti nie je v našich zemepisných šírkach ničím výnimočným. Ak odhliadneme od neexistujúceho zazmluvnenia, ide zrejme ešte stále o najčastejšiu formu dojednania so záujemcom o sprostredkovanie. Zvlášť v prípade náboru prostredníctvom cold calls. Takýto druh sprostredkovateľskej zmluvy umožňuje ľahšie získanie zákazky, na druhej strane ostrý konkurenčný boj maklérovi spôsobuje bolesti hlavy. Okrem náročného sledovania pohybu konkurenčných predajcov na trhu (o ktorom si povieme niečo nabudúce), musí zabezpečiť konkurencieschopnú cenu. Veď čo zaujme potencionálneho kupujúceho viac ako nižšia cena. Kreativita slovenského makléra štartuje už pri nahrávaní zákazky na inzertné portály. A sme pri jadre veci.

čítať viac >>

6 miest s najkrajšími vianočnými trhmi v Európe

27.11.2017

Do otvorenia vianočných trhov v Európe ostáva len niekoľko dní. Veľkomestá po celom kontinente budú žiariť sviatočnou výzdobou a rozvoniavať tradičnými špecialitami. To nepriláka len návštevníkov trhov, ale aj turistov zvedavých na najkrajšie európske námestia.  

čítať viac >>

Pri riešení bývania môžeme zohľadniť ocenenia pre najlepšiu banku a poisťovňu

25.11.2017

Kvalita a meno finančnej inštitúcie zohrávajú pri výbere úveru či poistenia spojeného s otázkou bývania kľúčovú úlohu. Ak daná spoločnosť získa aj významné ocenenie, pre klientov je garanciou dobrých služieb. Platí to aj pre aktuálnych držiteľov cien Banka rokaPoisťovňa roka

čítať viac >>

Výsledky z bratislavského trhu so staršími bytmi za 3.tohtoročný štvrťrok

24.11.2017

Spoločnosť Bencont Investments nás pravidelne zásobuje štatistikami z bytového trhu v hlavnom meste. Pred pár dňami zverejnila výsledky za tretí kvartál, ktoré priniesli viacero prekvapení. Medzi nimi aj zdražovanie starších bytov a stúpajúce ceny nájmov.  

čítať viac >>

Centrum vodných športov na Domaši stále čaká

23.11.2017

Nebyť Tatier a Slovenského raja, východ Slovenska by nemal takmer žiadny cestovný ruch. To sa rozhodli zmeniť ľudia z okolia Domaše, ktorí pripravili atraktívny projekt, no ten zatiaľ nerealizujú. Magazín TREND nás včera informoval, čo sa okolo neho deje.  

 

čítať viac >>

V Soule vybudovali obrovský zelený park priamo na viadukte

21.11.2017

S dobrým nápadom sa môže aj starý nevyužívaný viadukt premeniť na veľký park plný vegetácie. Príkladom je projekt z juhokórejskej metropoly, ktorý dokázal, že priestor na realizáciu zelených zón sa nájde aj v prehustených veľkomestských lokalitách. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.