VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Denník The Guardian odporúča Britom výlet do Košíc

05.09.2018

Pulzujúce metropoly, rozľahlé pláže či luxusné rezorty. Nie každého láka pobyt v top destináciách, ktoré majú byť najlepšími miestami na super dovolenku. Podľa jedného z britských denníkov sa dá pekný výlet užiť aj v menej známych lokalitách, napríklad v Košiciach.  

čítať viac >>

Letný seriál o dovolenkových hitoch (7. časť) – Romantická vila z južného Anglicka

03.09.2018

Anglický Sussex sa právom radí medzi najobľúbenejšie dovolenkové regióny vo Veľkej Británii. Pomáha tomu aj malebné mestečko Midhurst, v blízkosti ktorého stojí zopár romantických usadlostí stvorených pre dokonalú dovolenku, aspoň v prípade Ariabelle určite.

čítať viac >>

Študentské bývanie v Trnave zadarmo. Ale nie tak celkom.

02.09.2018

Nedávny článok o možnosti bývať v prenajatom byte, za ktorý sa platí iba 3 modlitbami denne, vzbudil viaceré otázniky, či je vôbec niečo také v dnešnej dobe možné. Za takouto raritou však nemusíme chodiť do Nemecka, pretože nové študentské bývanie v Trnave ponúka možnosť bývať „zadarmo" tiež.    

čítať viac >>

Rast cien bývania už citeľne spomaľuje

01.09.2018

Téma cien bývania momentálne nerezonuje len na nitrianskom realitnom trhu, ktorého vývoj sme si v súvislosti s príchodom automobilky Jaguar načrtli včera. Do pozornosti sa dostali aj najnovšie štatistiky spojené s vývojom cien bytov a domov na celom Slovensku.

 

čítať viac >>

Jaguar ešte ani nevyrába, no reality v Nitre sú už drahšie skoro o tretinu

31.08.2018

Sú to už približne 3 roky, čo sa bytový trh v Nitre začal poriadne otriasať. Po dlhodobej stagnácii a pomaly rastúcej ponuke novostavieb sa karta otočila a nitriansky trh sa stal jedným z najživších na Slovensku. Dôvod je jasný – Jaguar potvrdil svoj príchod.

čítať viac >>

Belgicko inštaluje ďalšie veterné turbíny, EÚ prechádza na alternatívnu energiu

30.08.2018

Obnoviteľné zdroje energie začali zásobovať ďalšie státisíce domácností v EÚ. Stalo sa tak po tom, čo v belgických vodách Severného mora nainštalovali desiatky zariadení na výrobu veternej energie.

čítať viac >>

Letný seriál o dovolenkových hitoch (6. časť) – Moskovský park pri Červenom námestí

29.08.2018

Výlet do Moskvy môže byť spojený s ďalším výnimočným zážitkom navyše. V ruskej metropole je totiž sprístupnený park, ktorý má patriť k tomu najkrajšiemu, čo môžu turisti pohybujúci sa uličkami mesta vidieť.

čítať viac >>

Prenájom sociálneho bytu za 88 centov a 3 modlitby denne

28.08.2018

Pánboh zaplať, a to doslova. V Nemecku sa dá za prenájom bytu zaplatiť vatikánskou menou. Ojedinelú príležitosť využíva hneď niekoľko desiatok obyvateľov Augsburgu.

čítať viac >>

Pozor na nekalé triky pri prenájme bytov

27.08.2018

Hľadáte nájomný byt a snažíte sa vyberať hlavne podľa ceny? Práve toto kritérium sa často stáva návnadou od špekulantov, ktorí chcú lákať záujemcov výhodnou ponukou. Tá je však často výhodná iba naoko, veď posúďte sami.

čítať viac >>

6 obľúbených izbových rastlín vhodných do kúpeľne

26.08.2018

Milovníci izbových rastlín sa pri svojom pestovateľskom koníčku nemusia obmedzovať a svoje obľúbené druhy bytovej vegetácie môžu mať vysadené aj v kúpeľni. Práve v nej si mnohé druhy nájdu optimálne podmienky pre zdravý rast.

čítať viac >>

Bývanie priamo na požiarnej veži

25.08.2018

Bývanie na vrchole strážnej, požiarnej či vyhliadkovej veže? Prečo nie, veď originalita a snaha vyskúšať nejaké nekonvenčné riešenia môžu vniesť do nášho života úplne nový rozmer. Príkladom toho sú aj 2 amíci, ktorí si na jednej takejto veži zriadili útulný dom.  

čítať viac >>

Využitie sklenených dverí – plusy a mínusy

24.08.2018

Sklo ako materiál využívaný pri zariaďovaní domácností dostáva o čosi menej šancí ako doplnky z dreva, keramiky či plastov. V prípade sklenených dverí sa však situácia lepší a tento praktický pomocník si v návrhoch dispozičného riešenia získava stabilné miesto.

čítať viac >>

Nový najvyšší mrakodrap v Melbourne bude zelený

23.08.2018

Vo svete zelenej architektúry sa pracuje na ďalšom výškovom projekte so strešnými a vertikálnymi záhradami. Výsledkom jeho realizácie majú byť 2 elegantné a zeleňou obrastené mrakodrapy vyčnievajúce nad panorámou austrálskeho Melbourne.

čítať viac >>

Ako správne vybrať dlažbu?

22.08.2018

V ponuke siete Merkury Market nájdete cenovo výhodné dlažby v takmer neobmedzenom počte farieb, vzorov a tvarov. Predtým, než začnete premýšľať o vzhľade dlaždíc, ktoré čoskoro vyzdobia vašu podlahu, dbajte na ich kvalitu, aby ste sa z nich mohli tešiť čo najdlhšie.


čítať viac >>

Pri Amsterdame vyrastie vyspelá ekodedina

22.08.2018

Tímy architektov už položili na stôl viacero unikátnych projektov, ktoré môžu pomôcť krajinám starého kontinentu byť zdravšími a sebestačnejšími. Kým niektoré boli rýchlo zamietnuté, iné sa dostali až k zahájeniu realizácie, čo sa podarí aj ReGen Village. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.