VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Slovenských majiteľov dovolenkových domov v Chorvátsku pribúda

03.09.2017

Obľúbené prímorské destinácie očarili slovenských turistov natoľko, že mnohí z nich si na ich plážach kupujú dovolenkové apartmány. Najvyhľadávanejšou krajinou, kde chcú Slováci takéto nehnuteľnosti vlastniť, je aj tento rok Chorvátsko. 

čítať viac >>

EÚ nariadila predaj úspornejších vysávačov

02.09.2017

EÚ prichádza pravidelne s novými nariadeniami vedúcimi k šetrnejšiemu využívaniu domácich spotrebičov. Od včera je v platnosti ďalšie z nich, ktoré sa pre zmenu venuje vysávačom.

 

čítať viac >>

Prenájom starších bytov v Bratislave stagnuje

01.09.2017

Po zverejnení štatistík hodnotiacich prenájom starších bratislavských bytov nebudú mať prenajímatelia veľa dôvodov na radosť. Záujem o prenájom dosahuje slabé čísla a ceny sa zvyšujú minimálne, čo do ďalšieho obdobia neveští nič dobré.

čítať viac >>

Park Hotel Shanghai – prvý šanghajský mrakodrap navrhnutý Slovákom

31.08.2017

Prvenstiev, ktoré si vo svete na svoje konto pripísali slovenskí architekti, nie je veľa. O to viac nás potešia príbehy ľudí ako Ladislav Hudec, ktorého návrh sa podpísal na realizácii prvého mrakodrapu v čínskom Šanghaji. 

čítať viac >>

Drevovláknitá izolácia STEICO TEPORE je spoľahlivá proti prehriatiu podkrovia

31.08.2017

Projektanti pracujú s veľkým množstvom moderných konštrukcií, ktoré dokážu vyriešiť najväčšie problémy, s ktorými sa konkrétne stavby stretávajú. Pomocnú ruku projektantom navrhujúcim konštrukcie zabraňujúce prehrievaniu stavieb podáva firma TEPORE, s.r.o., priamy obchodný a technický zástupca nemeckej firmy STEICO(najväčšieho výrobcu drevovláknitých izolácií na svete). Na slovenský trh firma dováža overené certifikované systémy STEICO TEPORE.

čítať viac >>

Skupiny kupujúcich, ktorí zvyšujú dopyt po rekreačných nehnuteľnostiach

30.08.2017

Pomaly sa končí letná sezóna a s ňou aj obľúbené dovolenkové obdobie. Teraz príde čas, keď budeme môcť snívať o ďalších zážitkoch, trebárs aj v novej chate či chalupe, ktorej kúpou sa zaradíme medzi tých, čo najviac zvyšujú dopyt po rekreačných objektoch.  

čítať viac >>

Architektúra v období pred a po SNP

29.08.2017

Dnešný sviatok je dobrým dôvodom na krátky pohľad do histórie. Zaoberať sa však nebudeme udalosťami okolo SNP, ale architektonickými štýlmi, ktoré v tomto období a krátko po ňom zohrávali na území Slovenska kľúčovú úlohu. 

čítať viac >>

Česi vymýšľajú smart lavičky schopné nabiť telefón či elektrobicykel

28.08.2017

Mestský urbanizmus v Česku môže nadobudnúť nový rozmer. O stupienok vyššie ho nemusia dostať len nadčasové budovy alebo elegantné parky. Niekedy k zmene života v mestách postačia skromné, no o to viac praktickejšie lavičky.

čítať viac >>

Thajci postavili prvú bambusovú športovú halu v tvare lotosu

27.08.2017

Tak tomu sa hovorí výstavba v ekologickom duchu vo svojej najpokrokovejšej podobe. V Thajsku totiž vybudovali prvú športovú halu svojho druhu, ktorá je celá z bambusu. 

čítať viac >>

Na mapu najväčších hotelov sa chcú zaradiť aj Bojnické kúpele

26.08.2017

Včera sme vás informovali o výstavbe nášho najväčšieho lyžiarskeho strediska, ktorého súčasťou bude rozsiahly 5-hviezdičkový hotelový komplex. Ďalším veľkým projektom tohto typu je aj plánovaný hotel v Bojniciach, ktorý rozšíri kapacity miestnych kúpeľov. 

čítať viac >>

V Jasnej zahájili výstavbu nášho najväčšieho hotelového rezortu

25.08.2017

S miernym oneskorením, no o to s dôkladnejšou prípravou zahájili výstavbu najväčšieho hotelového rezortu Slovenska. Realitný klenot Nízkych Tatier totiž od minulého týždňa naberá prvé kontúry svojej budúcej podoby. 

čítať viac >>

Rast priemernej ceny bývania tentoraz potiahli domy

24.08.2017

Štatistiky o vývoji priemernej ceny bývania za druhý tohtoročný kvartál sú už pár dní zverejnené, no ani dnes nestrácajú na aktuálnosti. Dobré správy totiž počúvame radi, čo platí aj v prípade štúdie NBS potvrdzujúcej ďalší rast cien bývania. 

čítať viac >>

Dbajte na referencie a certifikáty, kvalitný dom niečo stojí

23.08.2017

Pri diskusiách o tom, či drevodom ÁNO alebo NIE, zaznieva mnoho argumentov pre a proti. Bohužiaľ laik im nevie priradiť tú správnu mieru relevantnosti - teda, či je nejaký predsudok okrajový, alebo naozaj dôležitý. Čo si teda treba všímať pri drevostavbách, na čo dávať pozor, aby sme boli spokojní, ak sa pre ňu rozhodneme? Prvé pravidlo je najdôležitejšie a platí pre všetky stavby, nielen pre drevostavby:

čítať viac >>

Investori míňajú na nehnuteľnosti v strednej a východnej Európe viac

23.08.2017

Región strednej a východnej Európy je pre realitných investorov naďalej lákavý. Podľa štatistík hodnotiacich prvý polrok bolo do tunajších nehnuteľností preinvestovaných až 5,4 miliardy eur. 

čítať viac >>

Pri nitrianskom Jaguari vznikne zóna s občianskou vybavenosťou

22.08.2017

Od ukončenia výstavby závodu Jaguar v Nitre máme ešte poriadne ďaleko. Aj napriek tomu sa developeri snažia o realizáciu ďalšieho projektu, ktorý má nadväzovať práve na novovznikajúcu automobilku.  

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.