VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Najlepšie nákupné centrá Európy za rok 2018

23.07.2018

Oblasť nákupných centier je nevyčerpateľným zdrojom tém, takže po včerajšej domácej aktualite môžeme prejsť k ďalším zaujímavostiam, tentoraz zo zahraničia. Za zmienku a možno aj nákup stoja napríklad víťazi súťaže o Najlepšie nákupné centrá Európy 2018.  

čítať viac >>

OC Korzo v Prievidzi čaká rozširovanie

22.07.2018

Retailový trh v trenčianskom kraji nepatrí k najsilnejším a s výnimkou zopár centier by sme tu veľké nákupné komplexy hľadali márne. Dlhší čas na to doplácali aj v Prievidzi, no v tej sa situácia zlepšila po otvorení OC Korzo, ktoré po rokoch čaká rozširovanie.

čítať viac >>

Maďarský Balaton láka na pobyt v tradičných dovolenkových domoch

21.07.2018

Otvorené hranice a vyššia životná úroveň dovoľujú stále väčšej skupine Slovákov tráviť dovolenku pri mori. Napriek tomu je Balaton, kedysi alternatíva voči „nedostupným“ prímorským krajinám, stále obľúbený, a to aj vďaka pestrým možnostiam ubytovania.

čítať viac >>

V Česku vyrástlo netradičné administratívne sídlo zo surového betónu

20.07.2018

Odvrátená strana futuristického dizajnu alebo pokus o ukážku pravej tváre budov? Pri pohľade na nové administratívne sídlo v jednej zo štvrtí v okolí Prahy nás môžu ovládať zmiešané pocity, no aj to patrí k rozmanitým podobám česko-slovenskej architektúry.

čítať viac >>

Priemerná úroková sadzba hypoték klesla na nové minimum

19.07.2018

Na hypotekárnom trhu sme sa po dlhšom čase dočkali ďalšieho prekonaného rekordu. Jeho výsledkom je pokles priemernej úrokovej sadzby, ktorá sa dostala na svoje nové historické minimum.

čítať viac >>

5 tipov na rýchle zariadenie domácej pracovne

18.07.2018

Nižšie náklady na chod firmy, viac pokoja pri práci a omnoho lepšia časová flexibilita. To všetko prináša práca z domu, ktorá je stále viac populárna aj u nás. K dosiahnutiu efektívneho výkonu si však potrebujeme vytvoriť vhodné pracovné prostredie.

 

čítať viac >>

V Dubaji vyrastie najväčšia vertikálna farma sveta

17.07.2018

Nedostatok pôdy a prehnané využívanie pesticídov vedie poľnohospodárov k hľadaniu zdravších a úspornejších pestovateľských metód. V rámci toho sa ako jedno z možných riešení ukazuje výstavba moderných vertikálnych fariem. 

čítať viac >>

Letný seriál o dovolenkových hitoch (1.časť) – Plávajúci cyklochodník a najdlhšia turistická trasa sveta

16.07.2018

Dovolenkové obdobie je správnym časom na trochu oddychu od rušného diania v oblasti realít. Aj preto občas nahliadneme do obľúbených dovolenkových destinácií a pozrieme sa na aktuálne projekty, ktorých realizácia dopraje turistom ešte lepšie zážitky.

čítať viac >>

Ceny bytov v EÚ dosiahli najrýchlejší rast za 10 rokov

15.07.2018

Ceny bytov, najmä tých nových, nerastú len v našom hlavnom meste, ako sme to včera avizovali. Výrazný rast zaznamenáva väčšina európskych metropol, čoho výsledkom bol najvyšší rast cien bytov v EÚ za posledných 10 rokov. 

čítať viac >>

5 čísel z bratislavského bytového trhu za druhý kvartál 2018

14.07.2018

Opakujúce sa prognózy predpovedajúce zastavenie rastu cien bytov na trhu v Bratislave stále nevychádzajú, resp. opäť sa oddiaľujú. Najnovšie čísla, ktoré hodnotia bytový trh v hlavnom meste, totiž ukazujú opak, aspoň pokiaľ ide o novostavby.

čítať viac >>

Dovolenka na Zanzibare aj v rezorte od českých architektov

13.07.2018

Exotický Zanzibar je ako stvorený na dovolenku snov, a to nielen kvôli rajskej prírode. Možnosť užiť si skvelé zážitky podporujú kvalitné služby, najmä tie ubytovacie. Pestrá ponuka tamojších luxusných rezortov sa totiž neustále dopĺňa a už čoskoro bude niesť aj český rukopis.

čítať viac >>

Osobnosti českej a slovenskej architektúry – Zdeněk Plesník

12.07.2018

Toľko spomínané blížiace sa výročie vzniku ČSR je vhodnou príležitosťou na návrat k tvorbe osobností česko-slovenskej architektúry. Medzi tie sa radí aj Zdeněk Plesník, ktorý je dodnes považovaný za jedného z najlepších povojnových architektov.   

čítať viac >>

3 horúce novinky zo sveta domácich spotrebičov

11.07.2018

Poprední výrobcovia domácich spotrebičov poslali alebo v najbližšom období pošlú na trh ďalšie pokrokové zariadenia. 3 z nich boli pred nedávnom predstavené ako unikátni praktickí pomocníci schopní oslniť dizajnom, funkciami aj životnosťou.  

čítať viac >>

Vláda podporí obnovu ďalšieho kaštieľa

10.07.2018

Financovanie rekonštrukcie kaštieľa v bratislavských Rusovciach zrejme nebude jediné gesto, ktorým sa vláda snaží získať priazeň milovníkov kultúry a architektúry. Aktuálne totiž prisľúbila finančnú pomoc pre ďalšiu pamiatku, tentoraz z Banskej Bystrice.

čítať viac >>

Najpopulárnejšie dovolenkové destinácie roku 2018

09.07.2018

Rebríčky najlepších a najbezpečnejších miest na bývanie či dovolenku sú zverejňované pravidelne. Jeden taký bol momentálne predstavený na známom cestovateľskom portáli www.tripadvisor.com, ktorý zostavil zoznam najpopulárnejších destinácií roku 2018.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.