VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

5 tipov pre zriadenie vlastnej domácej posilňovne

22.02.2018

Dobre vybavené fitko nájdeme v každom väčšom meste. Napriek tomu mnohí túžia po vlastnej domácej posilňovni, v ktorej by si mohli kedykoľvek zacvičiť. Ak máte dostatok peňazí a priestoru, ktorý si viete zariadiť, splniť si tento sen môže byť ľahšie než sa zdá.

čítať viac >>

V Nízkych Tatrách budujú ekologický rezort Demänová Village

21.02.2018

V čarovnom prostredí Nízkych Tatier rastie ďalší atraktívny projekt, ktorého cieľom je ponúknuť kupujúcim lukratívne bývanie vo výnimočnom rezorte. Ten nesie prívlastok „ekologický,“ čo zvyšuje jeho renomé a stupňuje očakávania záujemcov.

čítať viac >>

Pri nórskom ľadovci pripravujú prvý pasívny hotel na svete

20.02.2018

Dubajský dlháň, ktorého sme si včera predstavili, nie je jediným hotelovým objektom, ktorý aktuálne vzbudzuje pozornosť médií z celého sveta. Tú si získal aj projekt, ktorý má vyrásť pri jednom z nórskych ľadovcov a stať sa najúspornejším hotelom planéty.

čítať viac >>

Svet má nový najvyšší hotel, opäť v Dubaji

19.02.2018

Hotelieri na Strednom východe vzali preteky o výstavbu hotelov s prívlastkom „naj“ pekne zostra. Už tradične v nich majú navrch tí, ktorí sa nechali zlákať Dubajom ako miestom, ktoré zdobí viacero unikátnych stavieb titulovaných za najvyššie na svete. 

čítať viac >>

V Šali pripravujú výstavbu 150 nájomných bytov

18.02.2018

Výstavba nájomných bytov v nitrianskom kraji by sa mala v najbližšom období trochu rozhýbať. Nové byty chcú ešte v prvej polovici roka začať stavať napríklad v Šali, no tá nemá byť jedinou lokalitou v regióne s týmto cieľom.

čítať viac >>

Portál www.archdaily.com vybral Budovy roka 2018

17.02.2018

Ocenenia pre najlepšie stavby udeľujú počas celého roka mnohé portály a inštitúcie. Vo februári už tradične vyhlasuje Budovy roka aj www.archdaily.com, ktorého admini pred pár dňami vybrali 15 stavieb z celého sveta a pasovali ich za najlepšie pre rok 2018.

čítať viac >>

V Trnave chcú postaviť prvý parkovací dom pre cyklistov

16.02.2018

Trnavu čaká netradičný projekt, ktorý bude v prípade uskutočnenej realizácie prvým svojho druhu. Najväčšiu radosť z neho budú mať cyklisti, ktorí určite privítajú jeho výstavbu s otvorenou náručou.

čítať viac >>

V Prahe vystavujú najlepšie fotky svetových stavieb za minulý rok

15.02.2018

Praha je tradičným dejiskom viacerých podujatí zameraných na architektúru. Aktuálne tam prebieha ďalšia zaujímavá výstava, ktorej cieľom je ukázať návštevníkom najlepšie fotografie stavieb z minulého roka a zároveň vyzdvihnúť ich autorov.

čítať viac >>

Ako investovať do nehnuteľností prostredníctvom Airbnb

15.02.2018

Niektorí investori do nehnuteľností koketujú s myšlienkou krátkodobého prenájmu ich nehnuteľností. Zámer je len jeden a to zvýšenie príjmov z “prenájmu“. Slovo prenájom som zámerne napísal do úvodzoviek, nakoľko príjem z krátkodobého prenájmu sa považuje za príjem z podnikania.

čítať viac >>

Naozajstní profesionáli nájdu individuálne riešenie pre slnečné kolektory

15.02.2018

Nie je umenie nainštalovať sériovo vyrábané zariadenia na využívanie Obnoviteľných zdrojov energie (OZE), napríklad slnečné kolektory, na ideálne plochy. Oveľa náročnejšie a pre väčšinu montážnych firiem aj takmer nemožné je vyhovieť individuálnym požiadavkám pri atypickej architektúre, historických a špecializovaných budovách, či v náročných klimatických podmienkach. Jednou z firiem, ktorá si dokáže poradiť aj s netradičnými výzvami je najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov firma THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. Medzi jeho majstrovské kúsky patrí logo hrocha zo slnečných kolektorov v ZOO Ostrava, dodávka pre solárnu loď a rôzne individuálne riešenia pre bytové domy, hotely a kostoly po celom svete. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU.

čítať viac >>

Alternatívne strešné krytiny – 2.časť

14.02.2018

Dvojdielny seriál o alternatívnych strešných krytinách pokračuje druhou časťou. Dnes sa pozrieme na plusy a mínusy asfaltových a plechových krytín, ktoré sa pri vybraných typoch domov stihli celkom dobre osvedčiť.   

čítať viac >>

Alternatívne strešné krytiny – 1.časť

13.02.2018

Netradičné alternatívne materiály, ktoré majú z dôvodu úspory alebo hľadania inovácie konkurovať tým zaužívaným, sa už dávnejšie dostali aj do predaja strešných krytín. Na 4 z nich sa pozrieme v dvojdielnom seriáli, ktorý odhalí ich výhody a možnosti využitia.

čítať viac >>

7 prvkov, ktoré nechýbajú v interiéroch dýchajúcich klasikou

12.02.2018

Možností, ako si zariadiť klasický interiér, je hneď niekoľko. Milovníci tradícií majú na výber viacero nápadov, ktorými sa pri zariaďovaní môžu inšpirovať. Každý ponúka pár jednoduchých trikov, ktorých prítomnosť dodá vášmu bytu skutočného ducha klasiky.

čítať viac >>

Prvý aktívny dom v Rusku, ktorý zahájil zelenú expanziu na východe Európy

11.02.2018

Je to už viac ako 7 rokov, čo štáty východnej Európy zasiahla veľká stavebná revolúcia. Na okraji Moskvy, v regióne Moskovská oblasť, vtedy vyrástol prvý ruský aktívny dom, ktorý rozpútal záujem o tieto pokrokové stavby po celom regióne. 

čítať viac >>

V olympijskej dedine vyrástla „najtemnejšia stavba sveta“

10.02.2018

So štartom zimných olympijských hier bolo predstavených aj zopár zaujímavých budov, ktoré sa stali súčasťou olympijskej dediny či okolitých lokalít. Patrí k nim aj Vantablack pavilon, ktorý si právom vyslúžil titul „najtemnejšej stavby sveta.“

 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.