VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Modulový minidomček, ktorý konkuruje slovenskej eko-kapsule

20.05.2018

Medzi najlepšie návrhy na bývanie budúcnosti, ktoré za posledné roky prišli na scénu, sa dostala aj preslávená slovenská eko-kapsula. Tá bola dlhšie vnímaná ako jedinečný projekt svojho druhu, no postupne jej začali konkurovať ďalšie podobné objekty. 

čítať viac >>

Na slovenský trh dorazila prvá biometrická posteľ

19.05.2018

Na slovenský trh s výbavou a doplnkami do spální prichádzajú ročne desiatky nových produktov. Len hŕstke z nich sa podarí zabodovať niečím, čo môže zmeniť spánok alebo dokonca život kupujúcich. Práve nové biometrické postele by sa mohli zaradiť do tohto skromného zoznamu. 

čítať viac >>

V pondelok štartuje 5. ročník Prague Design Week

18.05.2018

Zahájenie ďalšieho ročníka najväčšej dizajnérskej udalosti v Česku je na spadnutie. 5. ročník podujatia Prague Design Week, ktorý má opäť predstaviť to najlepšie z domácej aj zahraničnej scény, privíta prvých návštevníkov už tento pondelok.

čítať viac >>

Bratislavský Most SNP vyhlásili za národnú kultúrnu pamiatku

17.05.2018

Po včerajšom článku o pripravovanom moste v Budapešti pri technických stavbách nad Dunajom ešte ostaneme. Dnes sa však presunieme do nášho hlavného mesta, konkrétne na Most SNP, okolo ktorého sa v posledných týždňoch vytvára značný rozruch.

čítať viac >>

Nad Dunajom postavia ďalší unikátny most, tentoraz v Budapešti

16.05.2018

Mosty realizované nad Dunajom sa už tradične radia k najsledovanejším technickým stavbám. Po tom, čo posledné projekty z Bratislavy, Srbska aj Rakúska zožali patričný úspech, sa s veľkými očakávaniami hovorí aj o New Budapest Bridge.

čítať viac >>

Slovenská expozícia na Expo 2020 bude stáť skoro 7 mil. €

15.05.2018

Prípravy na najočakávanejšiu svetovú výstavu posledných rokov sa pomaly rozbiehajú po celom svete. Na podujatí Expo 2020 sa predstaví aj slovenská expozícia, ktorá bude reprezentovať našu kultúru, dizajnérske štýly a súčasnú architektúru.

čítať viac >>

Štát dá internátom 20 miliónov na modernizáciu

14.05.2018

Alarmujúci stav našich vysokoškolských internátov si konečne všimli aj kompetentní. Po rokovaní vlády s rektormi univerzít, ktoré prebehlo minulý týždeň, totiž sľúbili výraznú finančnú injekciu určenú na modernizáciu internátnych objektov. 

čítať viac >>

Továreň z Los Angeles poslúžila na nový bytový komplex

13.05.2018

Nie je to prvý ani posledný projekt odvážnej premeny nevyužívanej továrne na moderné byty. V tomto prípade sa cieľom investorov stali priestory bývalej losangeleskej fabriky, v ktorých zriadili nadštandardné lofty.

čítať viac >>

Zopár tipov na správnu starostlivosť o živý plot

12.05.2018

Polievanie kvetov, strihanie stromov a kosenie trávnika nie sú jedinými záhradkárskymi prácami vedúcimi k estetickej údržbe pozemku. Do zoznamu týchto aktivít patrí takisto strihanie živého plota, pri ktorom však treba vedieť, kedy a ako strihať, aby mohol byť ozdobou celého pozemku. 

čítať viac >>

Nový strop NBS by vlani stopol hypotéku štvrtine žiadateľov

11.05.2018

Avizované zavedenie stropu pre celkovú zadlženosť, ktorý má platiť od 1. júla, vyvoláva stále viac otáznikov. Ten hlavný sa spája so skupinou klientov, ktorí sa preň nedostanú k hypotéke a podľa viacerých prieskumov môžu tvoriť až štvrtinu všetkých žiadateľov.

čítať viac >>

7 najfarebnejších top destinácií starého kontinentu

10.05.2018

Včera sme sa dotkli témy prínosu farieb na sídliskách a verejných priestranstvách, dnes ju môžeme uzavrieť prehľadom najfarebnejších miest, konkrétne sedmičkou tých, ktoré prefarbili európske top destinácie.  

čítať viac >>

Keď farby dajú monotónnym sídliskám dušu

09.05.2018

Stačí zladiť zopár odtieňov a monotónne sídliská sa môžu zmeniť na žiarivý obraz plný farieb. Príkladom toho sú nasledujúce lokality, ktoré ožili bez veľkých stavebných zásahov. Tie neboli nutné, pretože všetko vyriešil dizajn vo svojej najpestrejšej podobe.

 

čítať viac >>

Problém nelegálnych a predražených prenájmov sa šíri Európou

08.05.2018

Najprv Paríž, potom Londýn a po najnovšom Berlín, Madrid aj Barcelona. Nielen tieto európske mestá zápasia s pretrvávajúcim problémom rekordného rastu cien prenájmov, ktorý často končí nelegálnym prenajímaním a predražovaním bytov.

čítať viac >>

Hypotéky pre mladých od 1. júla - ústupky napriek prísnejším podmienkam

07.05.2018

S blížiacim sa príchodom prísnejších podmienok pri poskytovaní hypoték rastie panika medzi klientmi aj v radoch médií. Situáciu by mohli upokojiť ústupky NBS, ktoré banky vyjednali aspoň pre mladých žiadateľov.

čítať viac >>

V Uruguaji otvorili nový neviditeľný hotel

06.05.2018

Voňavé vínne révy, svieži podhorský vzduch, ticho ako v raji. Aj v takomto prostredí sa dá stráviť nezabudnuteľná dovolenka s jedinečným nádychom Latinskej Ameriky. Stačí navštíviť východný Uruguaj a ubytovať sa v novootvorenom hoteli Sacromonte.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.