VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V myjavských kopaniciach sa ukrýva šikovný mobilný domček

03.10.2018

Možnosti bývania v minidomoch sú u nás zatiaľ slabšie ako v okolitých štátoch. Niektorí majitelia ubytovacích zariadení však situáciu menia k lepšiemu a turistom či záujemcom o krátkodobý prenájom plnia sny o pobyte v takýchto objektoch.

čítať viac >>

Odvčera sú žiadosti o hypotéku posudzované opäť prísnejšie

02.10.2018

Na trhu s hypotekárnymi úvermi sa opäť pritvrdzuje. Opatrenia NBS, ktoré vstúpili 1. júla do platnosti, totiž odvčera umožnia bankám urobiť pri schvaľovaní hypoték o niečo menej výnimiek ako v predošlých 3 mesiacoch.


čítať viac >>

Praha hostí ďalší ročník jesenného veľtrhu FOR INTERIOR

01.10.2018

To najlepšie z nábytku, bytových doplnkov a trendy dekorácií do domácností na jednom mieste môžete vidieť na ďalšom medzinárodnom veľtrhu. Tentoraz ide o podujatie FOR INTERIOR, ktoré odštartuje na pražskom výstavisku už tento štvrtok.

čítať viac >>

Deň Architektúry 2018 v 90 českých a slovenských mestách

30.09.2018

Záver mesiaca je na Slovensku a v susedných Čechách presýtený sviatkami. Svoj malý sviatok majú v tomto období aj skalní fanúšikovia moderných budov, ktorí si len ťažko nechajú ujsť Deň architektúry 2018.

čítať viac >>

Zo Staroměstskej radnice v Prahe včera prvýkrát zaznel zrenovovaný orloj

29.09.2018

Jedna z najkrajších atrakcií, aké „stovežatá“ metropola na Vltave ponúka, sa odvčera ukazuje návštevníkom Prahy vo vynovenej podobe. V rámci rozsiahlej obnovy miestnej radnice totiž prešiel rekonštrukciou aj Staroměstský orloj.

 

čítať viac >>

Víťazi cien za najlepšiu medzinárodnú architektúru 2018 (2. časť)

28.09.2018

Cenou pre Najlepšiu medzinárodnú architektúru boli tento rok ocenené vyše 2 desiatky projektov. Prvú polovicu víťazných diel sme spoznali včera, tá druhá, ktorá bude opäť plná zaujímavých budov a ich prevedení, nás čaká dnes.

čítať viac >>

Víťazi cien za najlepšiu medzinárodnú architektúru 2018 (1. časť)

27.09.2018

Najlepšie svetové diela z aktuálnej architektonickej scény boli ocenené aj tento rok. Do zoznamu držiteľov ocenenia IAA, teda Medzinárodnej ceny za najlepšiu architektúru, sa tak zapísali ďalšie nové mená.

čítať viac >>

Škola 21. storočia z amerického New Yorku

26.09.2018

Nový školský rok priniesol ďalšiu vlnu zrealizovaných návrhov škôl budúcnosti, ktoré majú žiakom ponúknuť nadštandard. Jedným z najlepších projektov tohto druhu je aj koncept interiéru v nedávno otvorenej newyorskej škole WeGrow.

čítať viac >>

Holandská firma predstavila koncept plastových ciest z morského odpadu

25.09.2018

Viete si predstaviť, že by ste nejazdili po klasických asfaltových cestách, ale po špeciálne upravených kobercoch z plastového odpadu, ktorý by šetril vaše vozidlo a zároveň celú planétu? Istá holandská firma si to predstaviť vie a rada by to aj skúsila zrealizovať.  

čítať viac >>

Hlasovanie verejnosti v ankete Stavba storočia ovládol liberecký vysielač

23.09.2018

Anketa Stavba storočia, v rámci ktorej verejnosť vyberala najlepšie stavby postavené na území Česka a Slovenska za uplynulých 100 rokov, spoznala víťaza. Prvenstvo putuje do libereckého regiónu, ktorého panorámu si už asi nikto nevie predstaviť bez Ještědu.

čítať viac >>

V nórskom Osle rastie najvyššia drevostavba sveta

22.09.2018

Po včerajšom článku o petrohradskom mrakodrape, ktorý sa stal najvyšším v Európe, pri výškových projektoch ostaneme. Dnes ale nazrieme do iného súdka a predstavíme si projekt najvyššieho mrakodrapu z dreva.

čítať viac >>

The Lakhta Center - najvyšší európsky mrakodrap z ruského Petrohradu

21.09.2018

Budú to už 2 mesiace, čo sa v rebríčku najvyšších európskych budov objavil nový líder. Dlho očakávaný dlháň z ruského Petrohradu sa totiž aj napriek prebiehajúcim finálnym úpravám už od júla považuje za najvyššiu stavbu starého kontinentu.

čítať viac >>

V Kostarike nie je problém zohnať ubytovanie v starom Boeingu

20.09.2018

Prerobené autobusy, vynovené väzenské cely, apartmány z piesku a ľadu či hosťovské izby zriadené priamo v korunách stromov. Pri predstavení najnezvyčajnejších hotelov sme tu mali už takmer všetko, no rezort na palube lietadla je predsa len niečím novým.

čítať viac >>

Zlatý most z Vietnamu, ktorý držia namiesto pilierov ruky

19.09.2018

Nebyť štatútu technických pamiatok, väčšina mostov by bola vnímaná len ako nutné a praktické stavby bez akéhokoľvek dizajnérskeho cítenia. V niektorých prípadoch sa však podarí vybudovať most, ktorý možno považovať za hotové umelecké dielo.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.