VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Praha a Bratislava hostí výstavu najodvážnejších projektov za 100 rokov

05.07.2018

Je to len pár dní, čo sme informovali o zahájení súťaže Česká a slovenská stavba storočia, v ktorej bude môcť verejnosť vybrať tie najlepšie budovy postavené za uplynulých 100 rokov. Výberu by mohla pomôcť aj návšteva novej výstavy v pražskej Galerii Jaroslava Fragnera.

čítať viac >>

Vláda obnoví ďalších 27 štátnych budov za 9 miliónov

04.07.2018

Štátne budovy po celom Slovensku čaká ďalšia vlna renovácií. Po tom, čo sa v minulých rokoch začali obnovovať úradné sídla vo viacerých mestách, je na zozname kandidátov čakajúcich na rekonštrukciu niekoľko nových objektov.

čítať viac >>

4 tipy na účinnú ochranu pred prehrievaním bytu

03.07.2018

Možností, ako počas tropických letných dní uniknúť pred vysokými teplotami, nie je až tak veľa. Jedna z nich sa spája s udržaním vhodnej mikroklímy v domácnostiach, kde sa  pred extrémnym teplom môžeme skryť.

čítať viac >>

Kuchynské robotické ruky menia reštaurácie aj domácnosti

02.07.2018

Pokrok v oblasti výroby spotrebičov a praktických doplnkov do domácností prináša na trh čoraz viac robotických zariadení. K tým najžiadanejším patria robotické ruky, ktoré sa stávajú flexibilnými pomocníkmi schopnými uľahčiť nám kuchynské práce.

čítať viac >>

Nové dátové centrá majú šetriť prostredie a produkovať energiu

01.07.2018

Popredné svetové spoločnosti pôsobiace v IT sektore sa už dávno nesnažia o pokrok len v oblasti počítačových technológií. V rámci hľadania inovatívnych metód zameraných na podporu svojho biznisu sa otvárajú aj výstavbe zdravších a úspornejších sídiel.

čítať viac >>

5 letných trendy dekorácií s príchuťou ovocia

30.06.2018

Svieže a šťavnaté ovocie vám počas leta nemusí hladiť iba chuťové poháriky. Využiť sa dá aj v podobe originálnych dekorácií, ktoré oživia jednotlivé miestnosti, či už v podobe živého naaranžovaného ovocia alebo ako umelé doplnky v štýle plodov zeme.

čítať viac >>

Budúcnosťou alternatívnych stavebných materiálov môže byť trstina

29.06.2018

V rámci šíriacej sa expanzie alternatívnych stavebných prvkov sa čoraz častejšie hovorí o neznámych, doposiaľ minimálne využívaných materiáloch. Po najnovšom sa do tohto zoznamu  dostala aj trstina, ktorej pozitíva sú, bohužiaľ, stále neobjavené.

čítať viac >>

Folklórna Chyža ponúka romantické ubytovanie pod Bojnickým zámkom

28.06.2018

Obľúbené mestečko Bojnice sa momentálne vezie na vlne budovania nových turistických lákadiel. Len nedávno sme vás informovali o priebehu výstavby novej vyhliadkovej veže, z ktorej sa možno bude dať dovidieť aj na novootvorenú rozprávkovú chalúpku.

čítať viac >>

Česko predstavilo svoj pavilón na Expo 2020

27.06.2018

Využiť príležitosť prezentovať svoj architektonický rukopis na medzinárodnom fóre sa snaží každá krajina. Ak ide o také veľké podujatie ako Expo 2020, motivácia ukázať to najlepšie z domácej tvorby je dvojnásobná, čo potvrdili aj v susednom Česku.

čítať viac >>

5 tipov na rýchle a jednoduché čistenie kobercov

26.06.2018

Kto vsádza na parkety, linoleum či iné typy podláh, ten má pri upratovaní domácnosti o jeden „problém“ menej. Čistenie kobercov totiž nepatrí k najpríjemnejším domácim prácam, no tipy na ich efektívne čistenie môžu aj túto činnosť zmeniť na pohodovú.  

čítať viac >>

Najväčší spotrebiteľský veľtrh Európy sa blíži

25.06.2018

V nemeckom Frankfurte už o pár dní vypukne spotrebiteľský ošiaľ. Priestory miestneho výstaviska budú hostiť jeden z najväčších svetových veľtrhov, ktorý aj tento rok privíta státisíce ľudí z rôznych kútov Európy.

čítať viac >>

V susednom Rakúsku sa vypína najvyššia drevená vyhliadková veža

24.06.2018

Popularita dreva ako stavebného materiálu stúpa v celej Európe a jeho využitie sa čoraz častejšie spája aj s výstavbou vyhliadkových rozhľadní. Ročne ich naprieč kontinentom pribudnú desiatky, no žiadnej sa zatiaľ nepodarilo prerásť lídra zo susedného Rakúska. 

čítať viac >>

Nemci predstavili dom budúcnosti z prepravných kontajnerov

23.06.2018

Domy budúcnosti môžu mať rôzne podoby, aspoň tak to vyzerá pri sledovaní nových projektov, ktoré predstavujú architekti z celého sveta. Viacerí z nich vidia ekologické a cenovo dostupné riešenie v príbytkoch zriadených v prepravných kontajneroch.

čítať viac >>

Najlepšiu českú a slovenskú stavbu storočia vyberie verejnosť

22.06.2018

100 rokov je dostatok času na to, aby aj v malých krajinách vznikli veľké stavebné diela. Inak to nie je ani na území dnešného Česka a Slovenska, kde sa od roku 1918 vybudovali viaceré budovy s právom ašpirovať na titul najlepšej stavby storočia. 

čítať viac >>

Titul Podnikateľ roka putuje do oblasti developmentu

21.06.2018

Nestáva sa často, aby si titul Podnikateľ roka uchmatol niekto z oblasti developmentu, no tento rok je jednou z mála výnimiek. Brazílsky rodák, ktorému by sa mohli za dostupné bývanie poďakovať masy menej majetných krajanov, si totiž prvenstvo zaslúžil právom.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.