VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

V olympijskej dedine vyrástla „najtemnejšia stavba sveta“

10.02.2018

So štartom zimných olympijských hier bolo predstavených aj zopár zaujímavých budov, ktoré sa stali súčasťou olympijskej dediny či okolitých lokalít. Patrí k nim aj Vantablack pavilon, ktorý si právom vyslúžil titul „najtemnejšej stavby sveta.“

 

čítať viac >>

Za byt v Bratislave zaplatíme menej ako v Prahe aj v Brne

09.02.2018

Vysoké ceny a slabšia dostupnosť bývania trápi mnohých Bratislavčanov. V porovnaní s Prahou a Brnom sú však tunajšie ceny stále o niečo lepšie a aj napriek nižším platom si tu kúpime byt skôr ako naši českí susedia.

čítať viac >>

Program budúceho týždňa spestria odborné konferencie o vykurovaní a geosyntetike

08.02.2018

Program odborno-vedeckých konferencií zameraných na sledovanie najnovšieho vývoja v stavebníctve a príbuzných oblastiach pokračuje aj vo februári. Už o pár dní prebehnú ďalšie 2 podujatia, ktoré sa budú venovať aktuálnym stavebno-technickým trendom.  

čítať viac >>

Práce na „najväčšom“ ekologickom rezorte sveta finišujú

07.02.2018

Do otvorenia najpokrokovejšieho ekologického rezortu sveta vraj ostáva len niekoľko týždňov. Projekt z tropického Belize, na ktorého vzniku sa podieľa herec a po novom aj zapálený aktivista Leonardo DiCaprio, by tak mohol privítať prvých hostí už na jar.

čítať viac >>

Škôlky budúcnosti sa môžu stavať aj ako aktívne domy

06.02.2018

Ocenenia udeľované najlepším zeleným projektom nemusia získavať len rodinné domy a kancelárske objekty. Potvrdili to aj nedávne výsledky česko-slovenskej súťaže Active House Award 2017, ktorá sa vlani zamerala na návrhy materských škôl budúcnosti.

čítať viac >>

Priemerná cena bývania klesla po vyše 2 rokoch, môžu za to lacnejšie domy

05.02.2018

Priemerná cena bývania stúpala nepretržite 2,5 roka. Podľa posledných údajov NBS sa táto séria skončila v záverečnom štvrťroku minulého roka, keď v porovnaní s kvartálom predtým prišiel mierny pokles. Najväčšiu „zásluhu“ na tom majú práve lacnejšie domy.   

čítať viac >>

Zimná údržba solárnych panelov

04.02.2018

Solárne panely sa už dávnejšie osvedčili ako efektívny zdroj energie, ktorý nevyžaduje žiadnu údržbu. S príchodom zimy a snehovej nádielky sa však na povrch vynárajú ich tienisté stránky a potreba venovať im zvýšenú starostlivosť.

čítať viac >>

Superstudio – súťaž pre študentov architektúry po prvýkrát na Slovensku

03.02.2018

Česká súťaž Superstudio, ktorá ponúka priestor študentom s pokrokovými nápadmi v oblasti architektúry a urbanizmu, zavíta po prvýkrát aj na naše univerzity. V rámci jej expanzie tak dostanú šancu na zisk cenného víťazstva aj v Bratislave a v Košiciach.

čítať viac >>

V Prahe by sa malo tento rok predať okolo 5 500 bytov

02.02.2018

Česká metropola je pre Slovákov hľadajúcich uplatnenie spojené s bývaním stále viac žiadanou lokalitou. Z odhadovaného počtu okolo 5 500 bytov, ktoré majú byť tento rok v Prahe predané, si tak ukroja ešte väčší podiel ako v minulom roku.  

čítať viac >>

Budova Slovenského rozhlasu sa dostala do zoznamu národných kultúrnych pamiatok

01.02.2018

Jedna z najnetradičnejších slovenských budov, vrcholové dielo povojnovej architektúry, dlhoročný symbol hlavného mesta. Reč je o sídle Slovenského rozhlasu, ktoré aktuálne zaradili do zoznamu národných kultúrnych pamiatok.

čítať viac >>

Vo francúzskych lesoch vyrástol dom na strome v tvare vtáčej búdky

31.01.2018

Na scénu s modernými domami na strome sa dostalo ďalšie unikátne dielo. V blízkosti francúzskej metropoly zrealizovali hotelový apartmán, ktorý má imitovať vtáčiu búdku a splynúť s čarovným prostredím miestnej prírody.

čítať viac >>

Bridlicové fasády – estetické riešenie pre nadčasové stavby

29.01.2018

Máloktoré fasády sa dokážu pochváliť takým nadčasovým dizajnom ako tie bridlicové. Ich vzhľad ukrýva ducha tradícií, no zároveň vytvára dojem moderného povrchu, čo je v spojitosti s kvalitatívnou stránkou ideálna kombinácia pre mnohé rodinné domy.

čítať viac >>

Výsledky z trhu s komerčnými realitami za rok 2017

29.01.2018

Najväčší počet predaných hál, viacero nových spoločností vstupujúcich na trh a vyše pol miliardy preinvestovanej do komerčných realít. To všetko je výsledkom diania na našom trhu s obchodnými a priemyselnými nehnuteľnosťami v roku 2017.

čítať viac >>

6 netradičných postelí, ktoré dobyli interiérový dizajn

27.01.2018

Téma netradičných postelí, ktoré dobyli svet interiérového dizajnu, je nevyčerpateľná. Po niekoľkomesačnej pauze, kedy sme si predstavili zopár trendy modelov, sa pozrieme na ďalšie atraktívne novinky, ktoré sa v poslednom období presadili na trhu. 

čítať viac >>

Žilina má novú rozhľadňu, čaká len na otvorenie

26.01.2018

Máloktoré projekty slovenských rozhľadní a vyhliadkových veží si získajú pozornosť médií. Novému prírastku na Dubni v Žiline sa to podarilo už po zverejnení projektu a mediálny záujem o jeho realizáciu pokračuje aj po jeho dokončení. 

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.