VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Skoro 70% ľudí z EÚ žije vo vlastnom

09.11.2017

Jednou z hlavných podmienok spokojného života je komfortné a priestranné bývanie, a najlepšie to vlastné. Tejto teórie sa drží takmer 70% ľudí žijúcich v EÚ, aspoň tak to vyplýva zo štúdie Eurostatu skúmajúceho bývanie Európanov v minulom roku. 

čítať viac >>

Tento rok už poukážky na OZE nebudú, šanca je opäť v 1. polroku 2018

09.11.2017

Kto by chcel získať finančné prostriedky z projektu Zelená domácnostiam, určených na poukážky Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA), pre inštaláciu zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie), musí si počkať na prvý polrok 2018. Posledné, 17. kolo v tomto roku, s rezervovanými 1,25 mil. eur pre zariadenia vyrábajúce teplo, sa konalo 17. októbra 2017 o 15.00 hod. a tradične trvalo iba niekoľko minút.

čítať viac >>

Pozornosť retailového trhu sa aktuálne zameriava na 3 menšie komplexy

08.11.2017

Tento rok nie je na otváranie veľkých nákupných stredísk štedrý, zato okolo menších obchodných centier je rušno stále. V posledných týždňoch sa pozornosť sústredila na 3 komplexy, ktoré doplnia retailovú mapu o ďalšie metre štvorcové obchodnej plochy.  

čítať viac >>

Prvú plynovú aukciu vyhlásili za neplatnú

07.11.2017

Mala to byť veľká vec, ktorá by otvorila dvere aukčnému predaju energií, no skončila fiaskom. Prvá slovenská dražba zameraná na predaj plynu síce riadne prebehla, no po jej uskutočnení ju sami organizátori vyhlásili za neplatnú. 

čítať viac >>

5 tipov vedúcich k nižším výdavkom za kúrenie

06.11.2017

Pár osvedčených tipov, s ktorými sa nám podarí ušetriť na kúrení, sa určite zíde. Táto položka nám predsa len citeľne siaha na rozpočet, takže možnosť úspory bude počas celej zimy vítaná. 

čítať viac >>

Bývanie v Európe stále zdražuje, Slovensko s nadpriemernými výsledkami

05.11.2017

Eurostat nás už viackrát potešil slušnými výsledkami spojenými s priemernou cenou bývania a jej porovnaním s Európou. V hodnotení druhého tohtoročného kvartálu to je podobné, nakoľko v tomto období sme si opäť zapísali výsledky lepšie ako väčšina EÚ. 

čítať viac >>

Priemerná cena bývania sa blíži k rekordnej úrovni z roku 2008

04.11.2017

Rekordná úroveň cien bytov a domov z roku 2008 je opäť bližšie na dosah. Vyplýva to z najnovších štatistík NBS, ktorá zverejnila hodnotenie 3.tohtoročného štvrťroku. Ten dopadol opäť dobre a čísla hodnotiace priemernú cenu bývania znova poskočili vyššie. 

čítať viac >>

Bratislavská IKEA dáva nábytku druhú šancu

03.11.2017

Predajcovia nábytku skúšajú rôzne obchodné ťahy, no žiadny z nich nedal zákazníkom šancu vrátiť starý nábytok a ešte za to niečo zinkasovať. Prvou predajňou, ktorá u nás pristúpila k takémuto kroku, je IKEA. 

čítať viac >>

Dni otvorených drevostavieb 2017 pomohli zodpovedať mnoho otázok

03.11.2017

Počas Dní otvorených drevostavieb, ktoré sa konali 6. - 7. 10. 2017, si mohli všetci záujemcovia o realizáciu drevostavby prísť pozrieť niekoľko sprístupnených stavieb. Firma M-House, ktorá sa radí medzi špičku vo výstavbe pasívnych drevodomov, sprístupnila jednu zo svojich stavieb. V Ratkovciach v okrese Hlohovec sa mohli návštevníci detailne pozrieť a informovať ohľadom realizácie difúzne otvorenej drevostavby s použitím CLT panelov, so sedlovou strechou, ktorá je ideálny príklad moderného prevedenia tradičného štýlu. K dispozícii boli pracovníci firmy M-House aj samotný majiteľ domu, ktorí ochotne zodpovedali na akékoľvek otázky. Ak sa vám nepodarilo v tomto čase navštíviť sprístupnený dom, prečítajte si odpovede na najčastejšie otázky, ktoré odzneli a odznievajú ohľadom drevostavieb. Odpovedá Ing. Petra Jakubová z firmy M-House.

čítať viac >>

V Kalifornii postavia púštny kvet z prepravných kontajnerov

02.11.2017

Nevídaný tvar, netradičná poloha a ešte aj unikátne prevedenie z netypických prvkov. Originálny projekt púštneho domu z prepravných kontajnerov, ktorého vzhľad bude imitovať kvet, sa stal jedným z najkrajších rezidenčných projektov roka. 

čítať viac >>

Číne sa zapáčili vertikálne lesy, v Nan-ťingu buduje prvé veže

01.11.2017

Kto sleduje najnovšie trendy v zelenej architektúre, tomu nemohla uniknúť výstavba nových veží v čínskom Nan-ťingu. Tie si získali pozornosť najmä preto, že pripomínajú Bosco Verticale, slávny milánsky komplex známy ako najväčší „vertikálny les."

čítať viac >>

Tretinu slovenských domácností trápi nedostatok životného priestoru

31.10.2017

Málo pohodlia, minimum súkromia, chaotické bývanie, aj takto to vyzerá vo väčšine slovenských domácností. Mnohí sa sťažujú na nedostatok životného priestoru, ktorý ich trápi napriek tomu, že vo veľkom kupujeme nové nehnuteľnosti. 

čítať viac >>

Galéria Martin má privítať prvých zákazníkov o mesiac

30.10.2017

Avizovaný termín otvorenia ešte nie je 100% istý, no pokiaľ sa nič nestane, Martinčania si svoju nové nákupné centrum užijú už o mesiac. Výstavba Galérie Martin sa totiž blíži ku koncu, takže v závere novembra by mohla definitívne otvoriť svoje brány.  

čítať viac >>

V nemeckom Offenburgu premenili bývalú väznicu na luxusný hotel

29.10.2017

Rekonštrukciou bývalých väzenských priestorov vzniká po svete stále viac ubytovacích  zariadení. Medzi najnovšie objekty tohto typu patrí aj nemecký komplex Liberty, ktorý je jedným z najoriginálnejších hotelov v Offenburgu. 

čítať viac >>

Priemerný dlh našich domácností dosiahol 6 160€ na hlavu

28.10.2017

Z hľadiska finančného myslenia sme ako národ známi viacerými prívlastkami vrátane tých nelichotivých, napríklad „najzadlženejší v regióne.“ Ten nám prischol po tom, čo sme ovládli rebríček krajín s najzadlženejšími domácnosťami strednej Európy.  

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.