VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Banskobystrický SC Point zverejnil termín otvorenia a zoznam prevádzok

05.05.2018

Nákupné možnosti v Banskej Bystrici sa od septembra opäť o niečo zlepšia. Očakávané centrum SC Point totiž otvorí svoje brány hneď po skončení letnej sezóny, kedy doplní zoznam nákupných stredísk v srdci Slovenska.

čítať viac >>

NBS potvrdila ďalšie zdražovanie bytov a domov

04.05.2018

Na trhu s bytmi a domami sa opäť zdražovalo, aspoň tak to vyplýva z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS). Po spomalení z konca predošlého roka tak realitný trh pokračuje v snahe dobiehať rekordné predkrízové úrovne.

čítať viac >>

Odkaz Zahy Hadid žije aj po smrti, v Miláne dokončili ďalší z jej návrhov

02.05.2018

Od smrti jednej z najväčších architektiek svojej doby prešli už viac ako 2 roky, no jej odkaz stále žije. Diela realizované pod značkou Zaha Hadid totiž naďalej dokazujú svoju jedinečnosť. Ďalším príkladom je nedávno dokončený mrakodrap v talianskom Miláne.

čítať viac >>

Aquaparky na Slovensku chcú stavať aj obce, nielen súkromní investori

01.05.2018

Ponuka slovenských aquaparkov s kvalitnými službami sa v posledných rokoch výrazne rozšírila. Tento trend by mal nielenže pokračovať, ale postupne nadobúdať novú formu. Do výstavby týchto komplexov sa totiž začali zapájať aj samotné obce.

čítať viac >>

4 osvedčené tipy na výber vhodných starožitností

30.04.2018

Láska k dejinám a sympatie k vybraným historickým obdobiam bývajú často dôvodom na kúpu starožitných bytových dekorácií. Zariaďovanie príbytkov pomocou takýchto doplnkov však má svoje nepísané pravidlá, vďaka ktorým bude interiér dobre zladený.

čítať viac >>

Svetové veľkomestá ovláda nový fenomén – City Farming

29.04.2018

Obyvatelia miest po celom svete sa čoraz častejšie stretávajú s pojmom „City Farming.“ Nadčasový fenomén spájajúci mestský život s prvkami vidieckeho pestovania sa stáva bežnou súčasťou obytných štvrtí volajúcich po zdravšom a ekologickejšom urbanizme.

čítať viac >>

Orosovanie okien – jeho príčiny a riešenia

28.04.2018

Problémy s opakovaným orosovaním okien sa vyskytujú v mnohých domácnostiach. Ich majitelia však často hľadajú príčiny na nesprávnych miestach, kvôli čomu sa im nedarí nájsť účinné riešenie na odstránenie problému. 

čítať viac >>

Unikátna knižnica v regióne pri Perzskom zálive

27.04.2018

Architektúra v krajinách pri Perzskom zálive sa nám neustále pripomína exkluzívnymi pokrokovými stavbami. Len pred nedávnom pribudol do zoznamu najnovších realitných klenotov tohto regiónu aj unikátny knižničný komplex z katarskej metropoly.

čítať viac >>

2. Kúpa vhodnej nábytkovej zostavy – Výmena nábytku je jedným z mála optických trikov, pri ktorých je potrebné vynaložiť vyššie náklady. Priestor rozš

26.04.2018

Stále teplejšie jarné večery sú ideálnou pozvánkou k tráveniu voľného času na záhrade. Ten, kto si stihne kúpiť alebo zhotoviť vlastný altánok, bude môcť vychutnávať nádych jari aj pri posedení s rodinou a priateľmi.  

čítať viac >>

6 osvedčených trikov na pomyselné zväčšenie/zmenšenie priestoru

25.04.2018

Problémy s nedostatkom priestoru či s jeho prehnaným prebytkom sa dajú riešiť aj bez väčších rekonštrukcií. V mnohých prípadoch stačí skúsiť zopár jednoduchých optických trikov, pomocou ktorých dáte interiéru požadovanú podobu.

čítať viac >>

Plusy a mínusy kancelárií s otvoreným priestorom

24.04.2018

Kancelárie s otvoreným priestorom známe ako „open space offices“ sú bežnou súčasťou tunajších administratívnych budov. Naše firmy ich po vzore medzinárodných korporácií využívajú napriek tomu, že okrem viacerých mínusov sa s nimi spája zopár negatív.

čítať viac >>

5 hlavných faktorov zvyšujúcich energetickú efektivitu budov

23.04.2018

Nielen krajšie a komfortnejšie, ale hlavne zdravšie a úspornejšie. Práve také majú byť budovy, ktorých návrh kladie dôraz na zvyšovanie ich energetickej efektivity, k čomu im pomáha zohľadnenie 5 hlavných faktorov vedúcich k lacnejšiemu bývaniu.

čítať viac >>

Brno čaká najväčší stavebný veľtrh českej jari

22.04.2018

Dejisko najvýznamnejších stavebných veľtrhov v zahraničí, ktorých sa zúčastňujú aj slovenskí vystavovatelia, sa aktuálne presúva do susedného Česka. V neďalekom Brne totiž už v stredu štartuje ďalší ročník spájajúci 3 veľké podujatia s touto tematikou.

čítať viac >>

Najväčší justičný palác sveta je „eko“

21.04.2018

Po tom, čo sa v Paríži prelomilo dlhoročné tabu ohľadom zákazu budovať mrakodrapy, v jeho najlukratívnejších štvrtiach postavili niekoľko výškových stavieb. Na niektorých dokonca vysadili zelené záhrady, čoho príkladom je aj objekt nového justičného paláca.

čítať viac >>

3 nové nekonvenčné kolekcie zo sveta nábytku

20.04.2018

Výrobcovia nábytku sa naďalej snažia o originálne a nekopírovateľné výtvory. Mnohým z nich sa podarí prísť s nekonvenčnými nápadmi, ktoré svojim spracovaním a využitými materiálmi doslova šokujú.

čítať viac >>

Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.