VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Aj Slovensko už má interaktívnu mapu sledujúcu výskyt koronavírusu

S nárastom počtu ľudí infikovaných koronavírusom pribúdajú aj informácie sledujúce ohniská jeho výskytu. Po najnovšom ich budeme môcť získavať aj z nedávno spustenej interaktívnej mapy monitorujúcej súčasné dianie na Slovensku.

 

Obyvatelia niektorých zahraničných krajín majú prístup k takýmto mapám už niekoľko dní. Momentálne pribudla podobná aplikácia aj u nás. S cieľom zjednodušiť Slovákom prístup k informáciám o aktuálnom vývoji epidémie na Slovensku s ňou prišiel portál www.arcgis.com.

 

Prehľad lokalít s výskytom koronavírusu

 

Nová interaktívna mapa má za úlohu prinášať Slovákom detailný prehľad lokalít, v ktorých boli potvrdené prípady ochorenia COVID-19. Okrem označenia jednotlivých ohnísk výskytu zároveň informuje o aktuálnom počte prípadov v daných okresoch aj o ich celkovom počte na Slovensku. Nechýbajú ani presné údaje o množstve vykonaných testov a o počte negatívnych vzoriek.

 

Údaje by sa mali každý deň aktualizovať

 

Informácie zaznamenané v tejto mape sa budú pravidelne meniť. Jej obsah sa má každý deň aktualizovať v závislosti od narastajúceho počtu testovaných vzoriek. Interaktívna mapa tak bude pravidelne prinášať presné čísla negatívnych vzoriek aj potvrdených prípadov ochorenia v jednotlivých lokalitách aj na celom Slovensku. Hodnovernosť zverejnených čísel má zaistiť ich čerpanie zo zdrojov Ministerstva zdravotníctva SR aj Úradu verejného zdravotníctva SR.  

 

Komu nestačí prehľad lokalít s výskytom koronavírusu u nás, ten môže sledovať interaktívne mapy tohto druhu aj v celosvetovom meradle. Patrí k nim napríklad aj aplikácia od Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorá monitoruje vývoj epidémie v jednotlivých častiach sveta už od februára.   

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.arcgis.com

Zdroj foto: kwqc.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 17.03.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.