VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Amazon hľadá mesto pre výstavbu svojej druhej centrály

V IT sektore sa chystá ďalšia rekordná investícia spojená s výstavbou moderného firemného sídla. Tentoraz sa o pozornosť prihlásila spoločnosť Amazon, ktorá by v najbližších rokoch rada postavila svoju druhú centrálu.

 

Terajšia centrála situovaná v americkom Seattli zrejme spoločnosti Amazon nestačí. Prílev tisícok zamestnancov a rozširovanie kancelárskej plochy má za následok nápad vybudovať ďalšie sídlo, ktoré by slúžilo ako nová centrála. No skôr než sa investori pustia do prípravy projektu, musí sa vybrať vhodná lokalita, s čím by však nemal byť veľký problém.  

 

Záujem o Amazon prejavilo vyše 50 miest

 

Terajšie sídlo Amazonu stojí na 750 000m2, čo je zhruba pätina všetkých kancelárií v Seattli. Podobne veľký komplex chce spoločnosť vybudovať aj na novom mieste, čo kvôli vytvoreniu desiatok tisíc pracovných pozícií láka mnoho severoamerických miest. Záujem hostiť druhú centrálu ich doposiaľ prejavilo už viac ako 50, pričom najväčšiu šancu má podľa predpovedí Chicago, San Diego a Toronto.

 

Čo môže ovplyvniť konečný výber mesta:  

 

- zvolené mesto by malo mať minimálne milión obyvateľov

- jednou z hlavných podmienok je blízka dostupnosť letiska

- ocení sa dobrá úroveň univerzít a rôznorodé obyvateľstvo

- pozemky by mali byť v centre mesta aj dosť blízko MHD

 

Pracovné miesta si vypýtajú svoju daň

 

Predstavitelia miest, ktoré prejavili záujem o poskytnutie pozemkov pre spoločnosť Amazon, si možno celkom neuvedomujú dôsledky prípadnej výstavby. Po cenné rady by mohli ísť za obyvateľmi Seattlu, ktorí sa zrejme právom sťažujú na neustále dopravné zápchy a raketové zvyšovanie cien realít súvisiacich s prítomnosťou takéhoto obrovského zamestnávateľa. To isté hrozí mestu, ktoré si získa priazeň Amazonu a stane sa jeho druhým domovom.

 

Komplex za 5 miliárd dolárov, v ktorom si nájde prácu asi 50 000 ľudí, bude patriť medzi najväčšie projekty IT sídel za posledné roky. K spoločnostiam Apple a Google, ktoré čaká sťahovanie do nových objektov, sa pridá aj Amazon. No ten najprv musí nájsť to správne mesto, kde postaví svoju druhú centrálu.  

 

Text : Róbert Bosák

Foto : businessinsider.com, seattletimes.com, curbed.com, dailymail.co.uk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 27.09.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.