VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Apollu 1 s narušenou statikou už píšu závet

O budúcnosti Apolla 1 je zrejme definitívne rozhodnuté. Kancelársky objekt z hlavného mesta, ktorý doplatil na zlú statiku, zbúrajú a nahradia novou budovou. Aspoň také sú aktuálne plány developerov, pre ktorých je takýto postup najlepším riešením.

 

Snáď žiadna z bratislavských kancelárskych budov sa nezapísala do histórie takými veľkými písmenami ako Apollo 1. V tomto prípade však išlo o smutne slávny príbeh, ktorý aj napriek veľkým očakávaniam končí predčasným písaním závetu. Administratívne centrum, ktoré už dva roky zíva prázdnotou, totiž čaká na svoju likvidáciu.

 

Narušená statika vyradila nehnuteľnosť z hry

 

V príbehu jedného z najväčších kancelárskych centier v bratislavskom Ružinove nastal obrat v roku 2015. Majiteľ ohlásil, že objekt má značné statické problémy, ktoré vraj mohli vyústiť až do zrútenia budovy. Na základe toho bolo nutné vysťahovať celý objekt, ktorý mal prejsť úpravami a v roku 2016 sa vrátiť späť do prevádzky. No preťaženie budovy sa ukázalo také rozsiahle, že majiteľ sa vidiny renovácie vzdal, takže budova definitívne odchádza z hry.

 

Apollo 1 zbúrajú, nahradia ho novou budovou

 

Úvahy nad budúcnosťou nehnuteľnosti sa ešte istý čas naťahovali, no pred pár dňami prišlo stanovisko, ktoré by už malo byť definitívne. Apollo 1 tak čakajú búracie práce, pričom s ich začiatkom sa ráta od marca budúceho roka. Pozemok pod budovou však neostane nevyužitý, pretože hneď po zbúraní dôjde k výstavbe novej nehnuteľnosti. Má ísť o podobný objekt ako ten zbúraný, no okrem kancelárií v ňom vzniknú aj prevádzky na maloobchod a voľný čas.

 

Dôvody rozhodnutia zbúrať budovu a postaviť na jej mieste nový objekt sú jasné. Developeri avizovali, že Apollo 1 nemá len narušenú statiku, ale trápi ju aj technická opotrebovanosť. To vedie majiteľov k búraniu, ktoré je vraj lepším riešením ako sanácia. Výstavba novej budovy bude stáť okolo 3,1 mil. € a prvých nájomníkov by mohla privítať do konca roka 2019.  

 

Text: Róbert Bosák

Zdroje: dnes24.sk, reality.etrend.sk

Foto: cas.sk, dennikn.sk, wikipedia.org, plus.sme.sk, copperconcept.org

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 18.12.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.