VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Bratislavčania budú môcť zaplatiť daň z nehnuteľností na splátky

Koronavírus spraví škrt cez rozpočet mnohým Bratislavčanom. Vedenie hlavného mesta tak reaguje na aktuálnu situáciu ústretovým krokom. Vlastníkom nehnuteľností umožní rozdeliť si platenie dane z nehnuteľností na splátky.

Zdroj: www.pixabay.com


Po predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmu zo strany štátu a umožnení odkladu splátok hypotekárnych a spotrebných úverov zo strany bánk prichádza ústretový krok aj zo strany Magistrátu hlavného mesta. Ten na základe situácie okolo koronavírusu pristúpil k zmenám v platení daní z nehnuteľností. Opatrenia proti koronavírusu sa dotknú aj termínov doručovania daňových výmerov, ktoré Bratislavčania dostanú o pár týždňov neskôr.

Zdroj: www.pixabay.com 


Platba dane z nehnuteľností na 3x

 

Na klasickom spôsobe jednorazovej úhrady dane z nehnuteľností sa nič nemení. Na rozdiel od predošlých rokov však budú mať Bratislavčania aj druhú možnosť. Kvôli mimoriadnej situácii spojenej s opatreniami proti koronavírusu môžu uhradiť túto daň v 3 splátkach. Termín prvej z nich by mohol pripadnúť na leto, predbežne niekedy na prelome júla a augusta.

 

Daňové výmery zrejme až v máji

 

Presný kalendár splátok bude závisieť aj od termínov doručovania daňových výmerov. Tie sa posunú minimálne o 4-6 týždňov. Opatrenia proti koronavírusu totiž zbrzdia ich spracovanie, kvôli čomu budú vlastníkom nehnuteľností doručené najskôr v máji, prípadne v júni. To ale závisí od ďalšieho vývoja epidémie a prípadných ďalších zavedených opatrení.

 

Zmena sa dotkne fyzických osôb

 

Možnosť zaplatiť daň formou 3 splátok budú mať všetky fyzické osoby z Bratislavy. Uvedená zmena sa nemá týkať iba zamestnancov so závislou činnosťou. Vedenie mesta vyjde v ústrety aj bratislavským živnostníkom. Počet osôb, ktoré budú môcť využiť možnosť úhrady dane na splátky, tak dosiahne necelých 200 000.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: bratislava.sk

Zdroj foto: www.pixabay.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 26.03.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.