VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Bratislavčania zaplatia za teplo opäť o niečo menej

Dobrá správa pre Bratislavčanov! Aspoň pre tých, ktorí odoberajú teplo od spoločnosti Bratislavská Teplárenská. Tá avizovala tohtoročné znižovanie cien za dodávky tepla, čo (nielen) majiteľom domácností v hlavnom meste ušetrí ďalšie peniaze.

 

Pred niekoľkými dňami obletela médiá ďalšia dobrá správa spojená s cenami energií. Štátna spoločnosť Bratislavská Teplárenská totiž informovala o poklese cien za teplo, ktoré pomôžu tisícom Bratislavčanov ušetriť nejaké eurá navyše. Síce nejde o žiadne honosné čiastky, no v spojitosti so zlacňovaním ďalších energií sa úspora nazbiera na niekoľko desiatok eur ročne.

 

 

Ceny tepla sa znižujú o 2,1%

 

Obyvatelia hlavného mesta, ktorí odoberajú teplo práve od tejto spoločnosti, zaplatia o 2,1% menej. Tento medziročný pokles sa nejaví ako nejaká extra veľká úspora, no u domácností odoberajúcich nadpriemerný objem tepla to môže činiť pár desiatok eur ročne. Hovorkyňa spoločnosti objasňuje situáciu s tým, že podľa jej slov odberatelia ušetria priemerne 16€.

 

Výdavky za teplo klesnú druhý rok po sebe

 

Tohtoročný pokles cien tepla v Bratislave nie je žiadnou novinkou. Bratislavská Teplárenská tým nadväzuje na zlacňovanie z minulého roka, kedy sa odberatelia mohli tešiť rovnakému kroku. Cena za kilowatt hodinu tak za posledné 2 roky klesla už na 0,0738€, čo je o 0,0024€ menej.

 

Vývoj cien tepla od Bratislavskej teplárenskej:

 

Rok

Cena/kWhod

2017

0,0738€

2016

0,0754€

 2015

 0,0762€

 


Aj keď dodávky tepla od vyššie spomínanej spoločnosti sa netýkajú celej Bratislavy, počet odberateľov je dosť vysoký. Okrem majiteľov domácností ide o rôzne inštitúcie a v zozname klientov sa nájde aj niekoľko priemyselných areálov. Každý z nich tak v tomto roku zaplatí za teplo opäť o niečo menej, takže buď bude intenzívnejšie kúriť alebo si nechá zopár drobných navyše.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : asb.sk, e-mostecko.cz, okay.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 17.02.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.