VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Bratislavská Stará radnica hostí výstavu o problematike bezdomovectva

Viac pochopenia, možno súcitu či dokonca snahy pomôcť. Nielen to v nás môže vyvolať bratislavská výstava, ktorú pred týždňom sprístupnili v priestoroch Starej radnice. Tá má návštevníkom priblížiť život bezdomovcov z úplne inej perspektívy.

 

Výstava Dymová hora sledujúca život bezdomovcov, ako aj jeho príčiny a dôsledky, prišla do Bratislavy až z českého hlavného mesta. Tam sa kedysi nachádzala smutne slávna lokalita s rovnomenným názvom, ktorá bola známa dlhodobými problémami s bezdomovectvom. Tie trápia aj Bratislavu, ktorá chce ľuďom takisto priblížiť túto problematiku formou nezvyčajnej expozície.

 

Expozícia odhaľuje skrytý život bezdomovcov

 

Na rozdiel od iných múzejných expozícií si Dymová hora vystačí so súčasnými artefaktmi. Podstatnú časť zbierky tvoria rôzne predmety (nielen) dennej spotreby, ktoré majú umožniť nahliadnuť do všedného dňa ľudí žijúcich bez domova, konkrétne niekdajších obyvateľov pražskej Dymovej hory. Predstavené príbehy týchto ľudí zároveň nútia návštevníkov výstavy vžiť sa do ich situácie a uvedomiť si, že riziká bezdomovectva číhajú na kohokoľvek.

Zdroj: praha.eu


Príčiny bezdomovectva sú aj v drahom bývaní

 

Súčasťou výstavy je aj inštalácia, ktorá sa venuje práve rizikám, resp. príčinám, kvôli ktorým ľudia prichádzajú o domov. Jedná sa o inštaláciu Bývanie je (nám) drahé, ktorá dopĺňa celú výstavu o poznatky z danej problematiky v Bratislave. S tým sa spája aj detailnejší náhľad do prepojenia aktuálneho diania na bytovom trhu s rizikami, ktoré toto dianie v spojitosti s možnou stratou bývania zvyšuje.

Zdroj: bkis.sk 


Výstavu dopĺňa bohatý sprievodný program

 

Prehliadka nezvyčajnej expozície nie je jediným bodom programu, ktorý výstava ponúka. Jej súčasťou je aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého majú návštevníci šancu navštíviť viaceré podujatia. Tie budú prebiehať vo vybraných dňoch až do 26. apríla, kedy sa Dymová hora v Bratislave ukončí. Každé z nich sa bude týkať spomínanej problematiky, no s celkom iným poňatím tejto témy.

Zdroj: bkis.sk 


Text: Róbert Bosák

Zdroj: bratislava.sk

Zdroj foto: bratislava.sk, praha.eu, bkis.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 13.02.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.