VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Bratislavské Jarovce čakajú na výstavbu komplexu filmových štúdií

Čoskoro to bude celých 5 rokov, čo sa v bratislavských Jarovciach začalo vážne hovoriť o jedinečnom realitnom projekte. Výsledkom jeho realizácie má byť komplex filmových štúdií, ktorý je opäť o kúsok bližšie k svojmu vzniku. 

 

Film Park Jarovce, ako znie pracovný názov komplexu filmových štúdií, sa postupne môže pripravovať na zahájenie realizácie. Aj keď stavebné práce sú ešte ďaleko a najprv je potrebné počkať na vydanie územného rozhodnutia, investori zo spoločnosti Solid Enterprise Group môžu byť spokojní. Komplex sa totiž teší podpore a jeho výstavbe zrejme nebude nič brániť. 

 

Cieľom je vznik moderného filmového komplexu

 

Už pri úvodných návrhoch sa rátalo s realizáciou niekoľkých prepojených objektov, v ktorých by sídlilo filmové štúdio s ďalšími prevádzkami. Komplex chcú postaviť v nadčasovom štýle, ktorý splní požiadavky na kvalitu, dizajn aj komfort. Výstavba prebehne v 3 etapách, ktorých výsledkom budú unikátne štúdia určené k filmovej a televíznej produkcii na najvyššej úrovni.  

 

Zopár faktov o pripravovanom Film Parku:

 

- spoločnosť stojaca za prípravou investuje do realizácie zhruba 100 miliónov eur

- v nových filmových štúdiách by si malo nájsť prácu viac ako 300 zamestnancov

- podľa projektovej štúdie dosiahne celková plocha filmového parku 27,6 hektára

- súčasťou komplexu má byť malé námestie a ubytovacie kapacity pre účinkujúcich

 

Projekt má v Jarovciach podporu

 

Obyvatelia Jaroviec výstavbou Film Parku nadšení nie sú, no dôvodom nie sú ani tak filmové štúdia ako avizovaný cestný obchvat. Investori sa totiž zaviazali, že ho vybudujú ako súčasť projektu, proti čomu už ľudia podali hromadnú pripomienku. Budúcnosť tohto obchvatu je tak neistá, no samotný Film Park by vyrásť mal. Starosta s predstaviteľmi mestskej časti ho totiž vnímajú ako jedinečnú šancu pre svoju lokalitu a plány investorov otvorene podporujú.

 

Projekt, aký u nás nemá obdobu, si na zahájenie výstavby ešte nejaký čas počká. Najbližším krokom je získanie územného rozhodnutia, ktoré by definitívne priblížilo výstavbu komplexu. Po ňom by už mohli finišovať prípravy na samotnú realizáciu jedného z najzaujímavejších realitných projektov posledných rokov.    

 

Text: Róbert Bosák

Zdroje: teraz.sk, reality.etrend.sk, bratislavaden.sk

Foto: skyscrapercity.com, reality.etrend.sk, dnes24.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 09.01.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.