VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

České Budějovice zdobí unikátna obytná socha

Ojedinelý, no reálny nápad, ktorý sa podarilo zrealizovať už niekoľkým sochárom. Po novom k nim patrí aj Michal Trpák, ktorého práca je takisto príkladom, že funkčnými a praktickými budovami môžu byť aj tzv. obytné sochy.

Zdroj: www.impuls.cz


So sochárskymi veľdielami, ktoré môžu okrem estetického zážitku poslúžiť aj ako miesto na bývanie či prácu, sa stretávame minimálne. V prípade jedného z najnovších diel spomínaného umelca Michala Trpáka má ísť dokonca o prvú obytnú sochu v celom Česku. Napriek tomu, že sa jedná o premiérové dielo tohto druhu, výsledok prekonal všetky očakávania.

Zdroj: michaltrpak.com


Objekt bol vymodelovaný ako socha

 

Rodák z Českých Budějovíc skĺbil skúsenosti zo sochárstva a znalosti z architektúry, vďaka čomu sa mu podarilo vybudovať takéto unikátne dielo. Jedná sa o 3-poschodový objekt, ktorý však má ďaleko od klasickej stavby aj klasickej sochy. Názov obytná socha ale nesie pre svoj spôsob realizácie, ktorý vsádzal skôr na sochársky ako architektonický postup. V rámci neho sa najprv vymodelovala budova, až potom prišlo k tvorbe návrhu, ktorý určil konečný vzhľad.

Zdroj: michaltrpak.com


Socha je prístavbou zubnej ordinácie

 

Toto dielo je síce vnímané ako obytná socha, no jeho funkcia nie je čisto obytná. Netypický objekt navrhnutý v organickom tvare bol zriadený ako prístavba zubnej ordinácie, ku ktorej patrí aj pivnica a zubné laboratórium. O nič menej nezvyčajné nie sú ani vnútorné priestory, ktoré sú takisto prevedené v sochárskom štýle. Za zmienku stojí aj decentne zvolená farebná výzdoba, resp. farebné zariadenie, ktoré dopĺňa bielo-sivé steny.

Zdroj: michaltrpak.com 


Pre milovníkov nekonvenčnej architektúry môže byť prehliadka tejto stavby povinnou jazdou. Na to však nemusia byť iba obyvatelia Českých Budějovíc, prípadne pacienti zubára, ktorému obytná socha patrí. Pozoruhodné dielo je totiž prístupné ako atrakcia, ktorá má prilákať snáď každého, kto sa vyžíva v nadčasových organických stavbách.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: www.impuls.cz, michaltrpak.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 10.03.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.