VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Čína buduje športový komplex schovaný v zelených svahoch

Z najľudnatejšej krajiny sveta prichádza rada pokrokových projektov. Ďalším z nich je športový komplex, ktorého súčasťou majú byť akési „hobitie“ štadióny zasadené priamo do zelených svahov.

Zdroj: i-mad.com


Práve nápad, s akým prišiel domáci čínsky ateliér MAD, robí rozostavaný športový komplex Quzhou Sports Campus unikátnym. Výsledkom jeho realizácie má byť areál s niekoľkými štadiónmi, arénami a bežeckými dráhami. Ten však bude mať od klasických športovísk dosť ďaleko. Jednotlivé štadióny sa totiž vybudujú rovno v zelených zatrávnených svahoch mesta Čchu-čou.

Zdroj: i-mad.com

S organickým dizajnom vo futuristickom štýle

 

Aj keď projektov vybudovaných priamo pod zelenými svahmi je vo svete viacero, návrh od uvedeného ateliéru má viacero jedinečných prvkov. Tým hlavným má byť organický dizajn, v ktorom bude prevedená každá z vybudovaných arén. Architekti ich navrhli v oválnom tvare, pričom ich strechy budú prikryté zeleňou, čo im dodá vzhľad akýchsi zelených kopcov.

Zdroj: i-mad.com 


Projekt Quzhou Sports Campus v číslach:

 

- rozloha celého projektu má dosahovať 700 000 m²

- najväčšou arénou bude štadión až pre 34 000 ľudí

- súčasťou areálu bude hala s kapacitou 10 000 miest

- chýbať nebude ani krytý bazén pre 2000 divákov

- zeleň bude pokrývať až 70 % plochy komplexu

Zdroj: i-mad.com


Štadióny ako súčasť „podzemného“ kampusu

 

Výstavbou štadiónov v zelených svahoch a realizáciou bežeckých tratí vedúcich pomedzi ne sa originalita projektu nekončí. Celý športový areál je totiž iba časť väčšieho „podzemného“  kampusu. Ten bude tvoriť aj vedecké múzeum, väčší hotelový objekt, viacúčelové centrum pre mladých či sieť niekoľkých obchodov.

Zdroj: i-mad.com 


Návrh z roku 2018 je momentálne v štádiu výstavby. Pôvodný plán počíta s jeho dokončením a následným otvorením v roku 2021. Splnenie tohto termínu vyzerá reálne napriek pomalému rozbehu realizácie.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: i-mad.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 10.09.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.