VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Dočasnú autobusovú stanicu v Bratislave spojazdnia 1.októbra

Tak snáď to je už definitívny termín, ktorý sa viackrát nebude posúvať. Za otvorenie dočasného terminálu, ktorý nahradí rekonštruovanú bratislavskú autobusovú stanicu, bol vybraný 1.október.  

 

Dlho očakávaná rekonštrukcia zastaranej autobusovej stanice v Bratislave má konečne vstúpiť do svojej hlavnej fázy. Investori už pracujú na tom, aby nový terminál s obchodným centrom začal nadobúdať svoju naplánovanú podobu, kvôli čomu sa na istý čas otvorí dočasná stanica. Tou je neďaleké Centrum Bottova, ktoré by mali cestujúci začať využívať už o niekoľko dní.  

 

1.október by mal byť definitívny

 

Presúvanie termínu otvorenia dočasnej stanice sa zopakovalo už druhý krát. Kým v lete bolo problémom pomalé schvaľovanie povolení, polovica septembra nevyšla kvôli pokračovaniu príprav náhradného terminálu. Ak sa však počas tohto týždňa stihne kolaudácia, 1.október má byť definitívnym termínom, odkedy začnú autobusy jazdiť od bývalého Centra Bottova.

 

Premávka a spoje obmedzené nebudú

 

Podľa investorov sa využívanie dočasnej stanice autobusových spojov a intenzity premávky nedotkne. Autobusy budú odchádzať v rovnakých časoch a zachová sa aj 34 nástupíšť. Meniť sa má len organizácia dopravy, čo však pasažierom sprehľadnia obrazovky na nástupištiach aj v interiéri. Tie budú len zlomkom toho, čo sa má postarať o celkový komfort pre cestujúcich.

 

Novú stanicu majú otvoriť v roku 2020

 

V momente sprevádzkovania dočasného terminálu sa začnú búracie práce na mieste realizácie projektu Stanica Nivy. Ten by mal cestujúcim priniesť novú nadštandardnú stanicu schopnú konkurovať iným medzinárodným terminálom, no najprv je potrebné podstúpiť celý trojročný proces výstavby, takže jej brány sa cestujúcej verejnosti otvoria až po jeho absolvovaní.

 

Záverečné prípravy na otvorenie dočasnej stanice sú v plnom prúde, takže avizovaný termín stanovený na 1.októbra by mal byť definitívny. Cestujúci tak budú už o pár dní navštevovať alternatívny terminál situovaný hneď oproti rekonštruovanej stanici, ktorý im má zabezpečiť plnohodnotnú náhradu za doterajší staničný objekt.  

 

Text : Róbert Bosák

Foto : spectator.sme.sk, reality.etrend.sk, across-magazine.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 25.09.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.