VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Kolonádový most v Piešťanoch podstúpi rekonštrukciu za takmer 2 mil. €

V posledných týždňoch sa na Slovensku rozbehli rekonštrukcie niekoľkých významných pamiatok. Na rad prišiel aj Kolonádový most v Piešťanoch, ktorý sa po rokoch konečne dočkal modernizácie.

 

Dlhoročný symbol piešťanských kúpeľov chceli rekonštruovať už pred 8 rokmi. Kolonádový most, ako je najdlhší peší most Slovenska nazývaný, sa však dočkal až teraz. Pred pár dňami sa oficiálne odštartovali prvé renovačné práce, ktorých výsledkom má byť novší, bezpečnejší a funkčnejší most.

 

Z histórie Kolonádového mosta:

 

- stavba nahradila predošlý drevený most

- výstavba bola dokončená v roku 1933

- o návrh mosta sa postaral Emil Belluš

- počas 2. sv. vojny bol poškodený, v roku 1956 ho obnovili

- je najdlhším peším a najdlhším krytým mostom Slovenska

Zdroj: Bjalek Michal 


Plánované rekonštrukčné práce:

 

- oprava nosných konštrukcií

- väčšia oprava strešnej časti

- renovácia okenných výplní

- obnova kovových častí mosta

- postupná výmena osvetlenia

- položenie novej komunikácie

Zdroj: www.flickr.com – pxls.jpg


Rekonštrukcia až do roku 2020

 

Na vykonanie všetkých plánovaných prác bude potrebných niekoľko mesiacov. Doba obnovy sa natiahne najmä kvôli ich postupnej realizácii. Predstavitelia mesta totiž chcú, aby bol most prevádzkovaný aj počas renovácie. Návštevníci tak musia počítať s istými obmedzeniami až do druhej polovice roka 2020, kedy majú byť práce hotové.

Zdroj: www.flickr.com – pxls.jpg


Náklady na obnovu 1,8 mil. €

 

Rozsiahla rekonštrukcia si vyžiada patričné investície. Podľa predbežných informácií sa má vyšplhať na 1,8 mil. €. Financovanie kultúrnej pamiatky bude rozdelené na 2 časti. Čiastkou 995 000 € prispeje Ministerstvo kultúry SR a zvyšná suma bude financovaná prostredníctvom úveru.

Zdroj: www.tasr.sk 


Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: Bjalek Michal, www.flickr.com – pxls.jpg, www.tasr.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 21.06.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.