VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Košice dajú bezdomovcom na zimu špeciálne iglu

Mrazivé zimné počasie si každoročne pýta svoju daň, niekedy aj na ľudských životoch. Predísť tomuto problému chcú v slovenských mestách aj tento rok. Prípravy na zimu už zahájili napríklad v Košiciach, kde sa zakúpilo zopár špeciálnych iglu pre bezdomovcov.

 

Niektorí košickí bezdomovci budú mať počas tohtoročnej zimy trochu iné „ubytovanie“, na aké boli dosiaľ zvyknutí. Stany využívané v predošlých rokoch sčasti nahradia improvizované iglu, ktoré majú byť teplejšie, praktickejšie a o niečo bezpečnejšie. Prvé z nich už stihli nájsť majiteľov, ktorí v nich budú ubytovávať ľudí v núdzi.

Zdroj: www.tasr.sk - František Iván 


Iglu vhodné aj do silných mrazov

 

Zakúpené prístrešky budú mať od klasického iglu ďaleko, snáď len s výnimkou tvaru. Práve ten umožnil vytvoriť menšie improvizované obydlia, ktoré majú vďaka polyethylenovej pene použitej pri výrobe odolať aj silnejším mrazom. Fungovať by to údajne malo vďaka možnosti udržiavať teplotu v iglu pomocou vlastného tela.

Zdroj: www.tasr.sk - František Iván 


Príbytky sú skladacie a prenosné

 

Plusom takýchto netradičných príbytkov je takisto ich mobilita. Malé nenáročné prístrešky je možné kedykoľvek zložiť a následne aj kdekoľvek prepravovať, čo zvyšuje ich využiteľnosť. Platí to pri najmenších 1-miestnych aj väčších 2-miestnych iglu, ktoré tak nebudú fixované na 1 lokalitu a budú sa dať využiť aj inde, nielen na pôvodnom mieste.

Zdroj: www.tasr.sk - František Iván 


Mesto zatiaľ zakúpilo iba 5 iglu

 

Na úvod je iglu príbytkov len zopár. Mesto ich chce najprv vyskúšať v praxi a ak sa osvedčia, postupne by ich počet zvyšovalo. Tie, ktoré už boli zakúpené, odovzdalo novým „správcom“. 3 z nich putovali do Arcidiecéznej charity a 2 si nájdu miesto v areáli neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach.

Zdroj: www.tasr.sk - František Iván


Pri odhadovanom počte vyše 1200 košických bezdomovcov sa kúpa 5 iglu zdá ako príliš malý krok. V rámci pretrvávajúceho problému, akým je prezimovanie bezdomovcov, sa však cenia aj malé kroky, ktoré dokážu pomôcť aspoň niekoľkým ľuďom v núdzi. Snáď bude metropola východu v tomto konaní pokračovať a inšpiruje aj ostatné mestá.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.tasr.sk

Zdroj foto: www.tasr.sk – František Iván

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 08.11.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.