VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Košický kraj pokračuje s realizáciou dažďových záhrad a jazierok

Realizácia tzv. dažďových záhrad a jazierok prináša viacero plusov pre ľudí aj samotnú prírodu. Plochy tohto typu tak pomaly budujú aj u nás. Hneď niekoľko ich má do konca roka pribudnúť v Košickom kraji. 

 

S budovaním dažďových záhrad a jazierok sa v Košickom kraji začalo dávnejšie. Tento rok ich chce Dobrovoľnícke  centrum Košického kraja (DCKK) zriadiť až 30, a to aj napriek spomaleniu prác kvôli pandémii. Prvé z nich sú už hotové. Na ďalších sa po pauze spôsobenej opatreniami proti koronavírusu pracuje, prípadne sa ich realizácia pripravuje.

 

Pozitíva dažďových záhrad a jazierok:

 

- zachytávanie dažďovej vody

- prevencia pred malými povodňami

- zvyšovanie zásob podzemných vôd

- ochladzovanie pôdy počas horúčav

- zdroj pitnej vody pre hmyz a vtáctvo

- znižovanie prašnosti a počtu alergénov

Zdroj: kosicednes.sk 


Kde sa už záhrady a jazierka zrealizovali:

 

- Gymnázium Alejová v Košiciach

- Športový areál na Alejovej v Košiciach

- SOŠ automobilová v Košiciach

- SOŠ Gemerská v Košiciach

- Škola v prírode v Kysaku

- ZŠ v Kecerovciach

- ZŠ na Školskej 2 v Michalovciach

Zdroj: web.vucke.sk 


Zapojených je vyše 300 dobrovoľníkov

 

Do programu budovania takýchto plôch sa tento rok zapája viac ako 300 ľudí. Nemalú časť dobrovoľníkov tvoria aj členovia rómskej menšiny, ktorí výraznou mierou prispejú k vzniku niekoľkých záhrad a jazierok. Napríklad v auguste majú absolvovať dobrovoľnícky kemp na Tokaji, v rámci ktorého majú vybudovať 2 dažďové jazierka.

Zdroj: kosiceonline.sk 


Text: Róbert Bosák

Zdroj: tasr.sk

Zdroj foto: kosicednes.sk, web.vucke.sk, kosiceonline.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 28.07.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.