VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Kúpna zmluva a časté chyby, ktoré robia ľudia, ak si ju píšu bez odborníka

Potrebujete kúpnu zmluvu, no neviete ako na to? Vyplniť ju nie je najjednoduchšie a aj najmenšia chyba dokáže spôsobiť veľké problémy, ktoré môžu skončiť až prerušením katastrálneho konania.

Čo je to kúpna zmluva?

Kúpna zmluva sa uzatvára medzi predávajúcim a kupujúcim po dosiahnutí dohody, v ktorej je obsiahnutá najmä kúpna cena a predmet kúpy. Bez týchto dvoch faktorov sa táto forma zmluvy nedá uzavrieť. Môžete ju uzatvoriť troma formami a to písomne, ústne a konkludentne, čo znamená prikývnutím, či iným fyzickým prejavom. Ak však kupujete nehnuteľnosť, prikývnutie stačiť nebude. 

Najčastejšie chyby pri písaní kúpnej zmluvy bez odborníka

Pre niekoho banality, no všetky náležitosti kúpnej zmluvy musia byť vyplnené správne. Ak sa jedná o kúpnu zmluvu o prevode bytu, tá dokáže svojou zložitosťou potrápiť. Práve pri nej robia ľudia najčastejšie chyby. O aké chyby sa jedná?

  1. Zaplatenie sumy vyššej ako 15 000 € v hotovosti.
  2. Znamená to porušenie zákona o obmedzení platieb v hotovosti.
  3. Nesprávne pochopenie pojmov poschodie a podlažie a následne ich chybné vyplnenie.
  4. Neuvedenie rodného priezviska muža.
  5. Nesprávne uvedená výsledná kúpna cena. Stáva sa to najmä pri zmene kúpnej ceny, ktorá je rozdelená na časti. 
  6. Chyba v identifikačných údajoch - pomýlenie sa v rodnom čísle a podobne.

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 20.05.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.