VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Kvôli koronavírusu zriadili novú nemocnicu za 2 dni

To, že v Číne dokážu postaviť 3D dom za 24 hodín alebo výškový objekt za pár týždňov, dnes nikoho neprekvapí. Zriadenie nemocnice za 2 dni je však šokujúcim rekordom aj pre najväčších optimistov.

 

Napriek tomu, že rekordne rýchle otvorenie Dabie Mountain Regional Medical Centre sa zapíše do histórie ako obrovský úspech čínskeho stavebníctva, dôvodom na oslavu to nie je. K realizácii projektu sa totiž pristúpilo kvôli novému koronavírusu. Práve hrozba vznikajúcej pandémie zmobilizovala čínske úrady k okamžitému dokončeniu nemocnice.

Zdroj: www.hg.gov.cn


Budova hotová za 48 hodín

 

Nemocničné zariadenie v čínskom Huanggangu malo byť hotové až v máji. Koronavírus ale jeho dokončenie výrazne urýchlil. Vďaka pomoci desiatok dobrovoľníkov sa prázdnu budovu podarilo kompletne zariadiť za 48 hodín. Prví pacienti tak boli do novootvoreného lekárskeho strediska nasťahovaní hneď po 2 dňoch od začatia prác.

Zdroj: www.hg.gov.cn


Kapacita pre 1000 pacientov

 

Rýchle dokončenie nemocnice je o to väčším prekvapením, že jej kapacita dokáže poňať až 1000 pacientov naraz. Tí sú sem postupne privážaní z niekoľkých epicentier vírusu, ktorý sa začal šíriť z neďalekého mesta Wu-Chan. To síce disponuje špičkovými lekárskymi centrami, no tie na rozdiel od novej nemocnice v Huanggangu nie sú špecializované na koronavírus.

Zdroj: www.hg.gov.cn


Na rade sú ďalšie nemocnice

 

Dabie Mountain Regional Medical Centre nie je jediným zariadením špecializovaným na liečbu ľudí nainfikovaných týmto vírusom. Okrem nej sa vo vybraných lokalitách v meste Wu-Chan, resp. v jeho blízkom okolí, pracuje na ďalších 3 nemocniciach tohto typu, pričom každá z nich má byť schopná prijať stovky pacientov.

Zdroj: www.hg.gov.cn


Koronavírus už k prekonaniu jedného rekordu prispel. Pekinská nemocnica z roku 2003, ktorú postavili kvôli vtedajšej epidémii SARS za týždeň, tak viac nie je najrýchlejšie vybudovanou nemocnicou na svete. Ostáva len dúfať, že počet obetí a nakazených žiadny rekord neprekoná a nielen Čína, ale celý svet sa vyhne akejkoľvek pandémii.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: www.hg.gov.cn

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 03.02.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.