VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Kysuce čaká najväčší rezidenčný projekt posledných rokov

Na Kysuciach sa schyľuje k výstavbe najväčšieho bytového komplexu za posledné roky. Má ísť o projekt Kamence, ktorého realizáciou by v meste na severe vzniklo sídlisko s niekoľkými stovkami nových bytov.

 

Projekt realizácie novej obytnej štvrte v Kysuckom Novom Meste bol predložený už pred desiatimi rokmi. Výstavbu však zabrzdila stavebná uzávera, ktorú v lokalite vyhlásili kvôli vybudovaniu kanála pre lodnú dopravu spájajúceho rieky Odra a Váh. Po rokoch rokovaní sa predsa našlo riešenie, ako otvoriť projektu dvere, takže prípravy nového sídliska môžu začať.

 

Niekoľkoročná výstavba prebehne vo viacerých fázach

 

Najnovšie dianie okolo projektu, ktorý čakal na ďalší krok vpred celé roky, zmapoval portál www.reality.etrend.sk. Ten včera informoval o jeho predbežnej podobe a možných termínoch spustenia predaja a odovzdania prvých bytov. Z tých vyplýva, že Kamence sa budú realizovať v 10 fázach, pričom výstavba sídliska sa odhaduje na 10 až 15 rokov, počas ktorých investori zo spoločnosti Istrofinal plánujú vybudovať 26 bytoviek s vyše 700 bytmi.

 

Bývanie doplní občianska vybavenosť a športoviská

 

Pri návrhoch moderných rezidenčných projektov sa myslí aj na doplnkové služby či možnosti na šport a relax, obzvlášť ak ide o rozsiahle obytné zóny alebo sídliská. Inak to nie je ani pri projekte Kamence, v rámci ktorého sa ráta so vznikom polyfunkčných objektov, so škôlkou, s námestím aj s relaxačným centrom. Investori chcú využiť aj okolitú zeleň pri rieke, ktorá by sa prepojila so sídliskom a vytvorila verejnú zelenú zónu dopĺňajúcu štandard pre obyvateľov.

 

 

Plány na vybudovanie nového sídliska vyzerajú sľubne a pokiaľ investorom neprídu do cesty žiadne prekážky, o pár rokov budú v Kysuckom Novom Meste rásť nové bytové domy. Prvá fáza výstavby, ktorá prinesie 3 bytovky so 67 bytmi, sa má spustiť na jeseň, kedy sa zaháji aj predaj z papiera. Prví majitelia sa tak na rastúce sídlisko budú môcť sťahovať o rok neskôr.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroje: reality.etrend.sk, kysuckenovemesto.sk

Foto: reality.etrend.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 13.12.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.