VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Luxusná jaskynná rezidencia z gréckeho Santorini

Kým my vyberáme dáždniky a vetrovky, na gréckom Santorini sa stále tešia z hrejivých slnečných lúčov. Skvelé počasie a sviežu ostrovnú atmosféru si užíva aj miestny majiteľ jednej luxusnej rezidencie, ktorú postavili priamo na zvyškoch tamojšej jaskyne.

 

Cesta za vysnívaným bývaním môže mať mnohé podoby a jednou z nich je nájsť opustený jaskynný priestor na slnečnom ostrove a postaviť si tam komfortné letné sídlo. Presne s touto požiadavkou bol oslovený architekt Alexandros Kapsimalis, ktorého úlohou bolo vytvoriť návrh netradičnej plážovej vily práve na zvyškoch jaskyne.

 

Dom sa zrástol s jaskyňou

 

Pri pohľade na krásnu rezidenciu by sme len ťažko hľadali nejaké viditeľné zvyšky jaskyne. Architekt zvládol neľahkú úlohu a jej ruiny zamaskoval tak, aby splynuli s interiérom. Oceniť musíme aj schopnosť vyrovnať sa s problémovým svahovitým pozemkom, ktorý sa však pri realizácii projektu ukázal ako výhoda.

 

Návrh pod nadvládou bielej

 

Majiteľ domu zrejme netúžil po prehnanej pozornosti, pretože podobne ako prevažná väčšina budov v mestečku sa aj jeho rezidencia navrhla celá v bielej. Tá doslova ovládla návrh stavby, nakoľko ju nevidieť len na každom centimetri fasády, ale dominuje aj priestorom v interiéri. Biela nechýba ani na vonkajšej stene, ktorá oddeľuje rezidenciu od susedných pozemkov.

 

Luxusné vybavenie sídla:

 

- 2-poschodovú vilu rozčlenili na niekoľko obytných zón

- na prízemí nájdeme 3 miestnosti vrátane obývačky z 2 častí

- exteriér tvorí niekoľko svahovitých terás s výhľadom

- majiteľ môže využívať plavecký bazén a vlastnú vírivku

 

Obľúbené turistické stredisko Santorini má ďalšiu novostavbu, ktorá sa postará o skrášlenie jej panorámy. Rezidencia postavená na ruinách jaskyne patrí k najkrajším nehnuteľnostiam, čo sa v tejto slnečnej lokalite za posledné roky postavili. Ak budete mať možnosť navštíviť túto slnečnú lokalitu, nezabudnite si spraviť okolo snehobielej jaskynnej vily prechádzku.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : juliaklimi.com, dezeen.com, profilnet.gr, curbed.com, archdaily.com, hyperbeast.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 24.09.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.