VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Mladomanželským pôžičkám na bývanie sa stále nedarí

Opätovne zavedené mladomanželské pôžičky naďalej čakajú na rozbeh. Počet žiadostí narastá doslova slimačím tempom a žiadna sláva to zatiaľ nie je ani s objemom peňazí, o ktorý bolo doposiaľ požiadané.

Zdroj: www.pixabay.com 


Skeptici si právom začínajú šuškať o fiasku, ktoré môže mladomanželské pôžičky postihnúť. Doterajšie čísla spojené so žiadaním o štátny úver na bývanie totiž neprinášajú žiadny úspech, skôr naopak. Žiadateľov je málo, poskytnutých peňazí minimum. Aspoň tak to bolo pred pár dňami, kedy boli zverejnené najnovšie údaje.

Zdroj: www.pixabay.com 


ŠFRB zatiaľ eviduje iba 10 žiadostí

 

Kým Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) evidoval po 20. júli, teda 3 týždne po zavedení týchto pôžičiek, iba 3 žiadosti, aktuálne ich počet narástol na 10. To, samozrejme, zvýšilo aj celkový objem peňazí, o ktoré bolo doposiaľ požiadané. Ten má dosahovať necelých 285 000 €, čo je však stále výrazne menej, ako sa pred zavedením pôžičiek očakávalo.

 

Peniaze boli schválené 4 žiadateľom

 

Z vyššie uvedeného objemu, o ktorý spomínaní 10 žiadatelia požiadali, bola doteraz priznaná tretina. ŠFRB stihol schváliť žiadosť 4 žiadateľom, ktorým bude dovedna poskytnutá čiastka vo výške 95 000 €. Peniaze pre zvyšnú šesticu, ktorej žiadosti majú kompetentní na stole, by mali byť priznané do konca augusta.

 

Nakoľko záujem o mladomanželskú pôžičku je zatiaľ minimálny, financií pre žiadateľov je stále dosť. Tí môžu o peniaze požiadať až do 30. novembra 2019, pričom spraviť tak môžu on-line na stránke www.sfrb.sk.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.tasr.sk, www.sfrb.sk

Foto zdroj: www.pixabay.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 12.08.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.