VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Modulárne ekobyty, ktoré vsádzajú na zdieľanie

Projekty trvalo udržateľného bývania sú už dlhšie globálnym trendom. Globálny je však aj problém s ich horšou cenovou dostupnosťou. Odpoveďou naň by mohli byť napríklad modulárne bytové komplexy fungujúce na princípoch zdieľaného bývania.

Zdroj: www.effekt.dk 


Téma moderného mestského bývania v štýle eko, za ktoré nie je nutné utrácať nadpriemerné  čiastky, oslovuje stále viac architektov. Už dávnejšie sa k nim pridal ateliér EFFEKT, ktorý sa okrem iného prezentoval niekoľkými rezidenčnými projektmi tohto druhu. Nedávno k nim v spolupráci so štúdiom SPACE 10 pribudol Urban Village Project, ktorý môže aspoň sčasti  riešiť vyššie uvedený problém.

Zdroj: space10.io 


Lacno, komfortne, ekologicky

 

Dánsky ateliér je povestný nadčasovými víziami, v rámci ktorých pri tvorbe návrhov prepája dizajn, komfort a ekológiu. V tomto prípade sa mu to podarilo aj vďaka príležitosti navrhnúť šikovné bytové domy v geometrických tvaroch, ktoré by boli obložené drevenými obkladmi. Takéto byty by ale stáli pomerne dosť, takže v snahe priniesť cenovo dostupné bývanie vsadil na formu zdieľaného bývania. Práve to by malo inšpirovať kupujúcich k výberu ekologických nehnuteľností.

Zdroj: space10.io 


V hlavnej úlohe zdieľané bývanie

 

Princíp zdieľaného bývania poznáme zo života študentov a robotníkov žijúcich v prenájme. Každý disponuje vlastnou izbou, resp. posteľou, no o kuchyňu a chodbu sa delia. V prípade tohto projektu dostáva táto forma bývania nový rozmer a prináša viacej priestoru a súkromia. Myšlienka však ostáva rovnaká. Majitelia tak budú mať vlastné byty so všetkým, čo k tomu patrí, akurát budú so susedmi zdieľať kuchyňu, práčovňu a pivničné priestory.

Zdroj: www.effekt.dk 


Desiatky bytov rôznych veľkostí

 

To, ktoré z neobytných priestorov bude daný majiteľ zdieľať, závisí aj od toho, aký veľký byt si zakúpi. Podľa aktuálnej verzie projektu ponúknu štvrte tohto typu desiatky bytov s výmerou od 36 do 144 m². Na výber budú priestory od najmenších štúdií až po veľké poschodové byty. K výmere sa nepočítajú zdieľané priestory, takže priestor na bývanie by bol ešte väčší, akurát časť z neho by slúžila viacerým majiteľom naraz.

Zdroj: space10.io 


Koncept projektu ponúka hneď niekoľko riešení súčasných globálnych problémov s bývaním. Aj preto ho dánsky ateliér prispôsobil požiadavkám rôznych regiónov sveta. Ani to však nie je zárukou, že bude developermi privítaný a postupne sa stane súčasťou miest. Zatiaľ tak ostáva len na papieri, kde bude čakať na záujem investorov.  

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: www.effekt.dk, space10.io

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 27.06.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.