VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Na juhu Číny sprevádzkovali najvyššie položený most sveta

Príbehy spojené s výstavbou alebo rekonštrukciou mostov sa v roku 2016 tvorili hlavne v Číne. Posledný z nich začal písať hlavnú časť svojho deja tesne pred Silvestrom, kedy sa na juhu krajiny sprevádzkoval najvyššie položený most na planéte.

 

Čínsky stavebný ošiaľ spojený s realizáciou najvyššie položených mostov na svete pokračuje. Tesne pred koncom uplynulého roka totiž verejnosti umožnili jazdiť po ďalšom z nich, ktorý vyniká svojou výškou. Podľa autorov projektu, ktorý bol realizovaný zhruba tri roky, sa jedná o najvyššiu stavbu svojho druhu.

 

Vyše 500 metrov nad zemou

 

Pej-pchan-ťiang, pomenovaný podľa rieky Pej-pchan, nad ktorou sa nedávno sprístupnená stavba vypína, tvorí súčasť zámeru investorov snažiacich sa o vybudovanie siete „výškových“ mostov po celej krajine. V prípade tohto diela však nejde len o lídra v Číne, nakoľko autori ho umiestnili vo výške 565 metrov, čo je najviac spomedzi všetkých mostov sveta, pričom ako prvý prekonal výšku siahajúcu nad pol kilometra.

 

Investícia za 140 miliónov eur

 

Štvorprúdová diaľnica, dĺžka vyše 1300 metrov a výška presahujúca pol kilometra, to všetko bolo pre investorov značnou finančnou záťažou. Napriek tomu sa vydali za cieľom prekonať výškový rekord a zapísať svoje dielo na vrchol rebríčka mostov zbierajúcich superlatívy. To si vyžiadalo daň v podobe 140-miliónovej investície, čo sa však ukázalo ako správny krok a most dnes slúži všetkým vodičom prechádzajúcim juhom Číny.

 

 

Nový most vypínajúci sa vo vyše polkilometrovej výške nad zemou je len ďalším dôkazom pretrvávajúceho stavebného boomu v najľudnatejšej krajine sveta. O zaujímavé stavby tam nie je núdza a podľa všetkého sa tento rok dočkáme ďalších objektov prekonávajúcich staré rekordy.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : idnes.cz

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 06.01.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.