VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Na Morave otvorili nové múzeum s expozíciou nákladných vozidiel Tatra

Jedna z najstarších automobiliek na svete stihla od svojho založenia v roku 1850 vyrobiť desiatky modelov vozidiel. Najkrajšie historické kúsky z dielne tejto značky sú zvečnené formou viacerých expozícií. Jedna z nich je od minulého týždňa súčasťou nového múzea.

Zdroj: muzeumtatra.cz

 

Pestrá zbierka historických vozidiel z rôznych období je od minulej stredy vystavená v novom Múzeu nákladných automobilov Tatra. Nejde o prvé múzeum na Morave, ktoré prezentuje historické vozidlá tejto automobilky. V meste Kopřivnice je už dlhší čas prístupné Technické múzeum Tatra, ktoré ponúka prehliadku mnohých starších modelov. Novootvorené múzeum sa však špecializuje výhradne na nákladné automobily.

Zdroj: muzeumtatra.cz

 

Múzeum vystavuje 80 nákladných vozidiel

 

Nové múzeum bolo zriadené v priestoroch starej nevyužívanej zlievarne s výmerou výstavnej plochy 5000 m². Na takúto veľkú plochu bolo možné umiestniť niekoľko desiatok nákladných vozidiel. Aktuálne ich je v novom múzeu 80, pričom súčasťou pestrej zbierky je aj niekoľko motocyklov. Väčšina z nákladných áut bola zapožičaná zo spomínaného Technického múzea Tatra.

Zdroj: muzeumtatra.cz

 

Expozícia sa delí na 14 tematických celkov

 

Pestrá expozícia púta pozornosť aj rozdelením do viacerých tematických celkov. Momentálne ich je 14, no v prípade akéhokoľvek možného rozširovania zbierky automobilov v budúcnosti sa ich počet môže zmeniť. Tematické celky sa rozdeľujú na základe chronologického vývoja aj podľa zamerania jednotlivého celku. Expozícia totiž zahŕňa rôzne druhy nákladných áut od bežných úžitkových vozidiel až po hasičské či vojenské stroje.

Zdroj: muzeumtatra.cz

 

Múzeum návštevníkom neponúka iba prehliadku reálnych nákladných áut. Vybrané tematické celky využívajú aj rôzne interaktívne nástroje a rozšírenú realitu, vďaka ktorej sa dala zbierka doplniť digitálnymi projekciami ďalších modelov. Aj to robí Múzeum nákladných automobilov Tatra (nielen) moravským unikátom.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: muzeumtatra.cz

Zdroj foto: muzeumtatra.cz

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 24.11.2021
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.