VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Na realitnej mape západného Slovenska pribúdajú ďalšie veľké projekty

Realitný trh na západnom Slovensku sa môže stále pochváliť najvyššou stavebnou produkciou. Aj aktuálne na jeho mapu pribúdajú ďalšie zaujímavé projekty, ktoré prinášajú nové obytné štvrte, administratívne centrá aj nákupné zóny.

 

Od Bratislavy po Komárno, od Trnavy po Žilinu. Po celom západe Slovenska sa pripravujú desiatky nových projektov, ktoré oživujú realitný trh našich najsilnejších regiónov. Či už ide o rezidenčné budovy alebo komerčné objekty, investori využívajú priaznivú situáciu a púšťajú sa do realizácie svojich plánov. 5 aktuálnych projektov z rôznych kútov západu zaujalo aj nás.


Na juhu pribúdajú nové obytné štvrte

 

Vo veľkom sa bude stavať aj na juhu, konkrétne v Komárne, kde sa čaká na realizáciu Soho parku. Obytnú zónu s desiatkami domov a niekoľkými bytovkami chcú začať realizovať už počas tohto leta. Niekoľko menších bytových projektov a ohlásená nákupná pasáž má čoskoro pribudnúť aj v Šamoríne. Navyše, v jeho okolitých obciach naďalej vznikajú početné obytné štvrte plné moderných rodinných domov.

 

Nitra túži po masívnej bytovej výstavbe

 

Investori zameraní na rezidenčný rozvoj Nitry sa rozbehli vo veľkom štýle. Viacero z nich ohlásilo realizáciu nových projektov, ktoré prinesú mestu a jeho okrajovým častiam desiatky až stovky bytov.

 

- plánovaná štvrť na sídlisku Klokočina s 500 novými bytmi

- 90 bytov ako súčasť projektu Promenáda Living  Park

- 5 obytných domov s viac ako 260 bytmi na Dieloch

- 175 bytov na mieste areálu bývalého pivovaru Heineken

- polyfunkčné objekty s desiatkami bytov po celom meste

 

Nové Zámky – priestor dostáva retailový trh

 

Nové Zámky už z hľadiska ponuky retailového trhu nebudú až tak zaostávať. Investori tam naplánovali ďalšie nákupné stredisko, tentoraz pôjde o 1-poschodové centrum s výmerou nad 9 000m2. Piritov, ako je centrum pomenované, doplní v horizonte 2 rokov miestnu obchodnú pasáž, v ktorej už nájdeme Tesco, OC Aquario a prevádzky patriace sieti Stop Shop.


V Pezinku pribudnú ďalšie polyfunkčné objekty

 

Najväčší bratislavský satelit pokračuje vo svojom rozvoji, čo platí aj pre realitný trh. Aktuálne tam ohlásili projekt Polyfunkčné objekty Pezinok, ktorý okrem bohatej občianskej vybavenosti prinesie aj 120 štandardných bytov na mestskej úrovni. Tie majú byť situované v 5 bytových domoch, pričom vo všetkých zriadia zhodne po 24 bytov.  


Trnava – rozsiahla Arboria rastie ako z vody

 

Posledný z veľkých západoslovenských projektov, ktorý neušiel našej pozornosti, je Arboria. Práve ňou môžeme uzavrieť prehľad toho najdôležitejšieho, čo sa na západe aktuálne stavia alebo aspoň pripravuje. Jej realizácia prebiehajúca vo viacerých fázach má totiž po ukončení priniesť 1500 bytov, čo radí projekt k najväčším dielam nielen v Trnave, ale na celom západe.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : mapio.net, reality.etrend.sk, dnes24.sk, arboria.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 21.04.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.