VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Najkrajšie mestské štvrte v Európe

Najväčšie svetové portály neustále zverejňujú rebríčky najkrajších turistických lokalít. Objavujú sa medzi nimi aj také, ktoré prinášajú prehľad najkrajších mestských štvrtí v Európe. Prehľad tých, ktoré sa zhodne objavujú vo viacerých z nich, prinášame aj my. 

 

Ostiense (Rím, Taliansko)

Známa rímska lokalita nechýba snáď v žiadnom rebríčku najkrajších európskych mestských štvrtí. Okrem čulého mestského života plného barov a kaviarní ulahodí aj milovníkom umenia a graffiti. Na svoje si takisto prídu veriaci a milovníci stredovekej histórie.

Zdroj: www.alamy.com – Fabrizio Troiani 


Bonfim (Porto, Portugalsko)

Osviežujúca prímorská atmosféra je v spojení s nadčasovou rezidenčnou výstavbou a veľkými zelenými priestranstvami ideálnou kombináciou lákajúcou na návštevu. Nie náhodou je jedna z najobľúbenejších štvrtí v Porte miestom stretávania húfov turistov z celého sveta.

Zdroj: zap.aeiou.pt 


El Cabanyal (Valencia, Španielsko)

Štvrť, ktorá okrem iného láka hlavne svojou originálnou rezidenčnou výstavbou, nájdeme aj v susednom Španielsku. Návštevníci si v nej môžu užiť prechádzku pomedzi farebné domy a dopriať si typickú španielsku siestu v niektorej z tamojších kaviarní.

Zdroj: valenciainsideout.com 


University Quarter (Brusel, Belgicko)

V zozname najkrajších mestských lokalít Európy nesmie chýbať ani bruselská „univerzitná štvrť“. Tú považujú cestovateľské portály za miesto, ktoré by mali navštíviť všetci milovníci metropol. Študenti tu totiž dokážu vytvoriť atmosféru plnú pohody a voľnosti.

Zdroj: www.see-u.brussels 


Neukölln (Berlín, Nemecko)

O voľnosť a pohodu je postarané aj v berlínskom Neuköllne. Podľa niektorých sa má jednať o najzelenší mestský obvod, ktorý sa môže pochváliť aj obrovskou koncentráciou pouličných umelcov starajúcich sa o skvelú atmosféru v jeho uliciach.

Zdroj: berlin030.de 


Holešovice (Praha, Česko)

Sympatie viacerých svetových portálov si získala aj pražská časť Holešovice. Len nedávno ju do jedného zo svojich rebríčkov zahrnul aj The Guardian, ktorý vyzdvihol svojskú atmosféru lokality. Ocenil najmä všadeprítomný industriálny nádych, ktorý dopĺňajú vzácne pamiatky.

Zdroj: prague.eu


Dorcol (Belehrad, Srbsko)

Poloha pri Dunaji, staré domčeky či vyhľadávané trhoviská. To je len časť toho, čím slávna belehradská štvrť prekvapí svojich návštevníkov. Tí určite ocenia aj prechádzku pokojnými uličkami a ďalekosiahle výhľady na mesto.

Zdroj: belgrademyway.com


Pozn. na záver: Uvedený zoznam lokalít nie je žiadnym poradím ani oficiálnym rebríčkom. Ide o ľubovoľný výber autora zostavený na základe viacerých zoznamov najatraktívnejších mestských štvrtí Európy prezentovaných na rôznych zahraničných portáloch.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: www.alamy.com – Fabrizio Troiani, zap.aeiou.pt, valenciainsideout.com, www.see-u.brussels, berlin030.de, prague.eu, belgrademyway.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 19.03.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.