VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Najnovšie bytové projekty v Bratislave a okolí

Investori zameraní na výstavbu bytov v Bratislave a jej najbližšom okolí nepoľavili ani medzi sviatkami. V posledných dňoch ohlásili viacero projektov, ktoré hlavnému mestu a neďalekým satelitom prinesú desiatky lukratívnych bytov.

 

Pred začiatkom roka sme boli svedkami viacerých prognóz, ktoré poukazovali na pokračujúci bytový boom v hlavnom meste. Aj keď dopyt po bytoch a nadchádzajúci cenový rast sa môže trochu spomaliť, v ponuke bude pribúdať čoraz viac nehnuteľností. Potvrdzuje to aj niekoľko nových projektov, ktoré sa postupne pripravujú na zahájenie realizácie.  

 

Premena Emporie na bytový komplex

 

Jednou z najnovších správ z bratislavského bytového trhu je zmena v pripravovanom projekte Emporia. Pôvodne išlo o polyfunkčný kancelársky komplex, ktorý mali postaviť ešte pred 10 rokmi, no k jeho oživeniu prišlo až v lete. V poradí už tretí majiteľ však neráta s kanceláriami a na Panónskej ulici chce vybudovať objekt s vyše 320 bytmi a apartmánmi.

 

Nová štvrť so 40 % plochou pre byty

 

V Petržalke sa na realizáciu pripravujú ďalšie projekty, ktoré miestny trh obohatia o desiatky bytov. Do zoznamu pripravovaných obytných komplexov v mestskej časti sa onedlho zaradí nová štvrť Kopčianska – Juh, v rámci ktorej postavia viacero bytových domov s výškou od 5 do 14 poschodí. Príprava novej štvrte však ešte nejaký čas potrvá, pretože zahájenie výstavby je naplánované až na rok 2020.

 

Stupavu čaká komplex so 158 bytmi

 

Na prelome rokov bol ohlásený väčší projekt aj v Stupave, pre ktorú je už pár rokov typický nárast stavebnej produkcie. Aktuálne sa hovorí o vybudovaní komplexu Noemis, výsledkom ktorého má byť 158 bytov situovaných v 4 obytných domoch. Ponuke dominujú 2-izbové byty, ktorých chcú zriadiť presne 78.

 

V Miloslavove pripravujú projekt Milo

 

Projekt z trochu iného súdka pripravujú v Miloslavove, kde chcú zhruba o rok začať stavať 11 rezidenčných domčekov3 bytmi. Podobné projekty poznáme z okolitých dedín, napríklad z Hviezdoslavova, kde rastie komplex Hviezdne bývanie. Okrem projektu Milo sa pozornosť miestnych sústredí aj na komplex Anna so 73 novými bytmi, ktorý už začali realizovať.

 

Dopyt po bývaní v Bratislave a okolí bude zrejme uspokojený aj v tomto roku. Investori totiž zverejňujú plány nových bytových projektov hneď od začiatku roka a v tomto duchu by mali pokračovať naďalej. Bytový boom v hlavnom meste tak stále nekončí a v spojitosti s lacnými hypotékami umožní kupujúcim hľadať bývanie podľa predstáv v čoraz širšej ponuke. 

 

Text: Róbert Bosák

Foto: wikipedia.org, archinews.cz, reality.etrend.sk, ismont.sk, neoreal.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 05.01.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.