VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Najžiadanejším ubytovaním vo Veľkej Británii je maják

Kto by povedal, že najväčší problém zohnať voľné ubytovacie miesto vo Veľkej Británii bude v opustenom majáku situovanom uprostred divokej ostrovnej prírody. Historický technický objekt, ktorý premenili na netradičný apartmán, totiž láka ľudí z celého sveta.

 

Nebyť majáka prerobeného na exkluzívne ubytovanie v tichom prostredí nespútanej anglickej prírody, do lokality známej ako Dorset by zrejme mnohí turisti nikdy nezavítali. Práve tu sídli jeden z klenotov britského trhu s nehnuteľnosťami určenými na krátkodobý prenájom, ktorý je údajne najžiadanejším turistickým magnetom v krajine.

 

Romantický zvnútra aj zvonku

 

Na prekvapenie mnohých to nie sú apartmány v centre Londýna, Manchestru ani v čarovných mestečkách Walesu, kde je kvôli rekordnému dopytu problém zohnať krátkodobý prenájom. Úlohu najžiadanejšieho bytu na ostrovoch na seba prebral jeden z majákov nachádzajúcich sa v spomínanom Dorsete. Ide o štýlový dovolenkový objekt situovaný v nádhernom prostredí, do ktorého zapadá vďaka romantickému vonkajšiemu vzhľadu aj útulnému interiéru.

 

 

Obsadený až do polovice roku 2019

 

Vkusne zariadený maják láka turistov z celého sveta, takže dopyt po netradičnom apartmáne je nadpriemerne vysoký. Obzvlášť preto, že ubytovacia kapacita majáka poskytuje len jeden byt vhodný pre pár osôb. Záujemcovia sa tak musia prihlásiť do poradovníka a počkať si na najbližší voľný termín, no momentálne je v majáku beznádejne vypredané, a to do polovice budúceho roka.

 

 

Vhodný na rôzne dovolenkové účely

 

4-poschodový apartmán zriadený v 12-metrovej veži majáka využívajú turisti na rôzne účely. Tým najčastejším sú svadobné cesty, no medzi nájomníkmi sa už ocitli aj manažéri a umelci hľadajúci pokojné a inšpirujúce prostredie k práci. Príkladom sú spisovatelia Thomas Hardy či P.D. James, ktorí takisto využili ticho a nádherné scenérie najžiadanejšieho apartmánu vo Veľkej Británii.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: dailymail.co.uk 

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 19.01.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.