VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Nedostatok bývania je riešiteľný. Briti postavia nové mestá.

Nedostatok priestoru na bývanie ťaží čoraz viac krajín, medzi ktorými sa ocitajú aj tie európske. Medzi prvými je Veľká Británia, ktorej vláda vezme riešenie tohto problému do rúk po svojom. S príchodom nového roku totiž ohlásila výstavbu niekoľkých miest.

 

Zámer postaviť nové mestá roztrúsené po celej Británii bol pred niekoľkými dňami ohlásený britskou vládou. Jej snahou je čo najpohotovejšie zareagovať na požiadavky ľudí volajúcich po ďalších možnostiach bývania. Situácia už začína byť alarmujúca, takže kompetentní viac nechcú čakať a prichádzajú s návrhom vzniku nových miest, ktoré prinesú desaťtisíce domov.

 

Anglické mapy budú prepisovať

 

Pre britských kartografov sa bude niesť rok 2017 vo zvýšenom pracovnom tempe. Dôvodom je pripravovaná realizácia niekoľkých nových miest a dedín, ktoré majú vyriešiť spomínaný problém s nedostatkom bývania na ostrovoch. Údajne sa jedná o viacero lokalít, v ktorých by mali začať budovať prvé obytné zóny už tento rok, čím sa definitívne začnú prepisovať mapy.

 

Očakáva sa 10 nových miest

 

Podľa predbežných informácií položia základy prvých miest skôr, než uplynie polovica roka. Britské média hovoria o lokalitách v blízkosti miest Taunton, Harlow alebo Lancaster, pričom spolu má vzniknúť až 10 miest. V každom z nich plánujú realizáciu 10 000 domov, čo je na úvod tohto projektu dostatočnou skúškou, či sa výstavba nových miest osvedčí.

 

Pribudne aj 14 menších dediniek  

 

Okrem 10 nových miest sa plánuje aj výstavba ďalších 14 dediniek, ktoré dopĺňajú odvážne urbanistické zámery britskej vlády. Ak sa splnia predpoklady a po výstavbe dedín so zhruba piatimi tisíckami nových domov, vrátane vyššie spomenutých miest, sa zaplní vyše 200 000 domov, na istý čas bude nedostatok bývania vyriešený.

 

Zámer vybudovať 24 nových miest a dedín, v ktorých vyrastie vyše 200 000 domov, je len začiatkom toho, čo má britská vláda v pláne. V najbližších štyroch až piatich rokoch chce  postaviť celkovo viac ako milión domov. Postupne na to začína vyčleňovať aj finančné zdroje a investorom sľubuje podporu pri vybavení stavebných povolení. Na rozdiel od iných krajín sa tak Briti chytajú príležitosti a snažia sa riešiť nedostatok bývania skôr, než im prerastie cez hlavu.  

 

Text : Róbert Bosák

Zdroje : reuters.com, dailymail.co.uk, webnoviny.sk, reality.etrend.sk

Foto : pinterest.com, cas.sk, pinklinkladies.co.uk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 08.01.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.