VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Objem úverov na bývanie prekročil 30 mld. €

Z úverového trhu prichádzajú ďalšie vysoké čísla. Tentoraz sa jedná o celkový mesačný objem úverov na bývanie, ktorý podľa najnovších údajov za mesiac november prekročil 30-miliardovú hranicu.

 

Podľa údajov zverejňovaných Národnou bankou Slovenska (NBS) patrí novembrový objem na úrovni 30,1 mld. € k najvyšším za predošlý rok. Zároveň ide o ďalší výrazný štvrťročný aj medziročný rast. Ten potvrdil dlhodobý trend vysokého dopytu po financovaní bytov a domov prostredníctvom úverov.

 

Objem úverov na bývanie (november 2019) – 30,1 mld. €

Štvrťročné porovnanie

+ 230,04 mil. €

Medziročné porovnanie

+ 2,6 mld. €

Zdroj: www.nbs.sk

 

Najviac úverov na bývanie poskytla SLSP

 

SLSP si naďalej udržiava štatút banky s najvyšším podielom poskytnutých úverov na bývanie. V novembri si znovu uchmatla vyše štvrtinový podiel, keď žiadateľom dokázala poskytnúť až 26,39 % všetkých úverov tohto druhu. S 21,79 % podielom sa na 2. pozícii udržala VÚB pred Tatra bankou s podielom dosahujúcim 14,36 %.  

 

Úvery zo stavebného sporenia cez 2 mld. €

 

Kým hypotéky a spotrebné úvery majú za sebou ďalší silný mesiac, o úveroch zo stavebných sporiteľní sa to povedať nedá. Ich objem vrátane objemu medziúverov dosiahol v 11. mesiaci minulého roka 2,4 mld. €. Aj keď v medziročnom porovnaní to prinieslo nárast vo výške 13,7 mil. €, v porovnaní s októbrom 2019 ide o 3,4-miliónový pokles.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.nbs.sk

Zdroj foto: Novostavby.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 10.01.2020
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.