VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Observatórium na Lomnickom štíte zaradili do TOP 100 hotelov sveta

Nejde o bežný hotel, no jeho ubytovacie priestory sa aj tak zaradili k stovke najkrajších svetových hotelov. O to väčšou poctou je pre Observatórium na Lomnickom štíte účasť v zozname najlepších, ktorý spracoval jeden z najčítanejších nemeckých časopisov.

 

Príbeh Observatória na Lomnickom štíte sa píše už od 50. rokov minulého storočia. Objekt, ktorý postavili najmä kvôli horským, astronomickým a meteorologickým účelom, slúži aj ako miesto určené na pravidelné nocovanie. To si všimol nemecký magazín Geo Saison, ktorý ho zaradil do zoznamu stovky najkrajších hotelov sveta.

Zdroj: www.wikipedia.org 


Observatórium medzi stovkou najlepších hotelov

 

Naša najvyššie položená budova, ktorú vybudovali v nadmorskej výške 2 632 m n. m. (alebo podľa iných zdrojov 2 634 m. n. m.) si už viackrát získala obdiv v zahraničí. Aktuálne sa na ňu zameral spomínaný nemecký časopis, ktorý ju zaradil do svojho tradičného zoznamu TOP 100 hotelov, a to napriek tomu, že ide len o nocľaháreň, nie bežný hotel.

Zdroj: www.mapio.net 


Pokoj, unikátna poloha a gastronómia na úrovni

 

Praktická stránka, splynutie s okolitým prostredím a hlavne priestory určené ako nocľaháreň stačili na to, aby sa z Observatória na Lomnickom štíte stal v očiach vedenia Geo Saison člen najkrajšej stovky. Porota vyzdvihla unikátnu lokalitu na vrchole štítu, možnosť sledovať hviezdy a skvelé gastronomické podmienky bez ohľadu na vysokohorskú polohu komplexu. Zabudnúť nemohla ani na ubytovanie s netradičným zážitkom uprostred panenskej prírody.

Zdroj: www.tatry.cz

Víťazom kategórie sa stal ľadový hotel zo Švédska  

 

Náš jediný účastník v aktuálnom zozname bol zaradený do kategórie Mimo konkurencie, kde sa ocitlo ďalších 9 objektov. Väčšina z nich bola v zozname podobne ako observatórium prvý raz. Najviac bodov v kategórii získal švédsky ľadový hotel situovaný v meste Jukkasjärvi za polárnym kruhom. Do tejto desiatky sa dostali aj apartmány v lodenicovom žeriave, v majáku či izba na palube vrtuľníka.

 

Zdroj: spectator.sme.sk

Objekt z Lomnického štítu nie je prvým slovenským účastníkom TOP 100, ktorú daný časopis zostavuje už celých 12 rokov. V minulosti sa doň dostal ešte Grand Hotel Kempinski High Tatras pri Štrbskom plese, a to hneď dvakrát. V jeho prípade šlo o riadny hotel so všetkým, čo k tomu patrí, aj keď pri ňom ocenili skôr komfort a vybavenie ako samotnú lokalitu.  

 

Text: Róbert Bosák

Zdroje: etrend.sk, geo.de, stern.de

Foto: wikipedia.org, mapio.net, tatry.cz, spectator.sme.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 27.02.2018
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.