VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Ocenenia pre najinovatívnejšie tohtoročné stavby

Počet ocenení, ktoré boli tento rok udelené najlepším svetovým stavbám, dosiahol opäť niekoľko desiatok. Porotcovia nezabudli ani na cenu TAP, ktorá je každoročne udelená objektom poukazujúcim na najlepšie uplatnenie technológií v architektúre.

 

Ocenenie Technológia v architektonickej praxi (TAP), alebo ak chcete Cena za inovatívnu architektúru, našlo aj tento rok nových víťazov. Avšak na rozdiel od tých predošlých sa nimi stali len 3 laureáti, nakoľko v dvoch kategóriách sa cena neodovzdávala. Trojica víťazov tak aspoň môže vyniknúť a ukázať svoje silné stránky, pre ktoré bola porotou vybratá.

 

1.Výnimočný dizajn – Bahájsky svätostánok v Čile

Metropolu Čile zdobí nová modlitebňa s netradičným dizajnom imitujúcim otvárajúci sa kvet. Ide o náboženské centrum Bahájov postavené hneď pod vrchmi okolitých Ánd. Do interiéru sa zmestí až 600 ľudí, ktorí sa okrem modlitieb môžu pokochať prepracovaným nadčasovým vzhľadom.

 


2.Aplikovaný akademický výskum a vývoj aplikovaných technológií – Divadelná scéna The Yard v Chicagu

Druhá z cien išla znova do Ameriky, no tentoraz do tej Severnej. Porota ju udelila komplexu, v ktorom sa sústreďuje divadelná scéna zo Chicaga. Budova získala cenu pre svoju flexibilitu a schopnosť meniť kapacitu, ktorá sa môže podľa potreby rozrásť zo 150 na 850 ľudí.

 


3.Vynikajúci projekt a konštrukčné vedenie – Študentský obytný komplex Garden Village v Berkeley

Študentské domovy budúcnosti môžu vyzerať aj ako tento komplex situovaný v kalifornskom Berkeley. Ide o sústavu 18 objektov prepojených záhradami, ktoré spolu vytvárajú areál so 77 ubytovacími jednotkami.

 

Okrem týchto troch cien sa mali udeliť ocenenia v ďalších dvoch kategóriách, no tie tento rok ostali  bez laureátov. V oblastiach Celoživotné dieloVýnimočný počin malej firmy sme tak nových víťazov nespoznali, takže potenciálni kandidáti môžu skúsiť šťastie v boji o cenu pre najlepšie inovatívne stavby planéty o rok.  

 

Text: Róbert Bosák

Foto: bahai.org, aia.org, chicagotribune.com, chicagolandmusicaltheatre.com, stok.com, sfchronicle.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 15.12.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.