VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Pápežská chata spod Álp sa ocitla v ponuke realitného trhu

Tesne pred koncom roka sa v aktuálnej ponuke svetových rekreačných nehnuteľností objavila ešte jedna významná nehnuteľnosť. Tou je pápežské dovolenkové sídlo v údolí pod taliansko-francúzskymi Alpami, ktoré bolo oficiálne ponúknuté na predaj.

 

Kúzelná atmosféra alpskej prírody je jedným z najkrajších božích diel. S touto myšlienkou sa stotožňujú viacerí pápeži, ktorí odjakživa navštevovali čarovné miesta týchto hôr. V prípade Jána Pavla II.Benedikta XVI. si titul najobľúbenejšieho dovolenkového sídla získala chata v stredisku Les Combes, no v tej si predstavitelia cirkvi ďalšie pobyty neužijú.

 

V objatí prírody pod alpskými štítmi

 

Štýlová horská chata spod alpských končiarov disponuje skvelou polohou v objatí panenskej prírody. Objekt sa nachádza v nadmorskej výške 1 300 metrov nad morom, čo je samo o sebe lákadlom na strávenie pokojnej dovolenky. To by mal oceniť aj kupujúci, ktorý kúpou nezíska obyčajnú útulnú chatu, ale miesto, kde spali, kráčali a rozjímali dvaja najvyšší predstavitelia katolíckej viery.

 

 

Chata hostila pápežov spolu 11-krát

 

Prvým z pápežov, ktorý si zamiloval toto nádherné miesto s úchvatnými scenériami, bol Ján Pavol II. Jeho pozitívny vzťah k horám, k lyžovaniu a k prírode prekvital aj v Les Combes, kde strávil dokopy až 9 letných pobytov. Ďalšie 2 pridal jeho nástupca Benedikt XVI., no ten si z dôvodu krátkeho zastávania postu hlavu cirkvi nestihol užiť alpské scenérie viackrát. To isté hrozí súčasnému pápežovi Františkovi, pretože pred Vianocami chatu ponúkli na predaj.

 

Ak chce súčasný pápež stráviť dovolenku na chate, kde oddychovali jeho predchodcovia, mal by sa poponáhľať. Toto rekreačné sídlo je už niekoľko dní na zozname voľných realít a je len otázkou času, kedy si nájde kupca. Makléri sa totiž spoliehajú na to, že objekt, kde trávili čas pápeži, bude veľkým lákadlom a za účelom obhliadky sa ohlási viacero vážnych záujemcov. 

 

Text: Róbert Bosák

Foto: gettyimages.fr, tapatalk.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 27.12.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.