VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Podiel nových pasívnych domov v Česku vlani dosiahol 6 %

Pasívne domy známe nízkou spotrebou a zdravšou vnútornou mikroklímou pribúdajú po celej Európe a výnimkou nie je ani Česko a Slovensko. Práve v prvej z menovaných krajín boli pred pár dňami zverejnené zaujímavé čísla ohľadom minuloročnej výstavby takýchto domov.

Zdroj: passivehouseplus.ie 


Na českej scéne s rodinnými domami sa už niekoľko rokov objavuje nezanedbateľný počet pasívnych stavieb. Českí odborníci im tak venujú stále viac pozornosti aj pri tvorbe štatistík hodnotiacich výstavbu domov počas jednotlivých období. Pred pár dňami boli zverejnené aj tie najnovšie za minulý rok.

Zdroj: www.dwell.com 


Z nových domov za rok 2018 bolo pasívnych 6 %

 

Podľa nedávnych informácií ČTK (Českej tlačovej kancelárie) sa v Česku počas predošlého roka postavilo vyše 19 000 nových domov.  Z toho tých pasívnych bolo 6 %, čo vychádza na niečo vyše 1000 objektov tohto druhu. Napriek tomu, že na české pomery ide o celkom slušné číslo, v porovnaní s rokom 2017 sa nejedná o žiadny nárast. Aj vtedy totiž podiel pasívnych domov tvoril 6 %.

Zdroj: www.dezeen.com 


Pasívnych domov je aktuálne v Česku vyše 6000

 

Vďaka minuloročnému viac ako tisícovému prírastku týchto novostavieb sa zoznam všetkých pasívnych domov na území ČR opäť výrazne rozšíril. Podľa vedenia Centra pasivního domu ich celkový počet dosahoval ku koncu roka viac ako 6000. Pozitívnou správou pre túto oblasť výstavby domov je jej širšia diverzifikácia. To znamená, že pasívne stavby sa už nebudujú len v podobe súkromných rodinných domov, ale aj ako verejné budovy.

Zdroj: testudio.com 


Poznámka na záver: Čísla uvádzané v tomto článku sú len orientačné. Predstavitelia českých inštitúcií, najmä Centra pasivního domu, totiž informovali, že oficiálne štatistiky za rok 2018 ešte nie sú hotové a v uvedených údajoch môže niekoľko objektov chýbať.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.archiweb.cz, www.ctk.cz

Foto: passivehouseplus.ie, www.dwell.com, www.dezeen.com, testudio.com

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 10.02.2019
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.