VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Poznáme domácich kandidátov na cenu Mies van der Rohe 2017

Prípravy na odovzdávanie najslávnejšej architektonickej ceny na starom kontinente sa už pomaly začínajú. Do výberu finalistov súťaže Mies van der Rohe Award 2017 ostáva len pár týždňov a o miestenku medzi najlepšími sa pobije aj pätica našich stavieb.

 

Európska smotánka z oblasti architektúry už čaká na nominácie najlepších diel z posledných 24 mesiacov. Chýbať nebudú ani stavby našich architektov, ktoré sa v pestrej medzinárodnej konkurencii pokúsia prebojovať medzi elitu. Slovenská komora architektov (SKA) a Henrieta Moravčíková už vybrali päticu najlepších objektov schopných ukázať kvalitu domácej práce v čo najlepšom svetle.

 

1.Obytný komplex Vilinki (Bratislava) – V bratislavskej mestskej časti Karlova Ves vyrástol ešte v roku 2015 moderný obytný komplex, ktorý prekvapil dizajnom aj samotnou kvalitou.

 

2.Kaplnka v Kvetnici – Drevená kaplnka na kopci nad obcou Kvetnica v blízkosti Popradu je unikátom svojho druhu. Výnimočnou sa stala napriek svojmu jednoduchému vzhľadu, ktorý fascinuje prepracovaným využitím dreva.

 

3.Most Sulín-Muszyna-Zegiestow – Nie je nič nezvyčajné, aby sa medzi ašpirantov na zisk ocenenia prebojovali aj technické objekty. Jedným z aktuálnych nominantov je aj slovenský projekt cezhraničného mostu.

 

4.Rodinný dom (Bernolákovo) – Medzi nominovanými sa ocitol aj štýlový rodinný dom z Bernolákova. Jeho návrh prekvapil netradičným poňatím útulného bývania pre viacčlenné bývanie, čím si zaslúžil pozornosť celej architektonickej obce.

 

5. Komunitné centrum Máj (České Budějovice) - Keďže podmienky nominácie nezakazujú prihlásiť stavbu zo zahraničia, pokiaľ ju realizovali domáci architekti, do výberu sa dostal aj projekt z Česka. Ten potvrdil svoje kvality už pri minuloročnom zisku ceny CEZAAR, ktorú si odniesol za kategóriu Občianske a priemyselné stavby.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : mvrdv.nl, earch.cz, ozeuroarch.sk, archinfo.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 03.01.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.