VyhľadávanieReklama

ocredite.com

VRK realČlánky

Prieskum odhalil, ktoré 3 miesta sú hanbou Bratislavy

Bratislavčania majú v hodnotení najškaredších objektov hlavného mesta úplne jasno. Z prieskumu vykonanom na vzorke 500 opýtaných vyplynulo, ktoré 3 stavby považujú za najväčšiu hanbu metropoly.

 

1. Kamenné námestie – Podľa prieskumu sa za súčasnú podobu Kamenného námestia hanbí až 80% respondentov. Táto lokalita vzbudzuje úžas v zápornom slova zmysle roky, no od jari budúceho roka sa má zahájiť veľká revitalizácia. Výsledkom má byť obnovená verejná zóna s dostatkom zelene, novými lavičkami aj novým čistým povrchom.

 

2. Autobusová stanica – Pasažieri, ktorí pri cestovaní využívali autobusovú stanicu, si museli zvyknúť na špinu, odpadky a chátrajúci stav. To je už definitívne minulosťou, pretože v rámci projektu Stanica Nivy, ktorý už realizujú, vznikne nadštandardný terminál spojený s veľkým nákupným strediskom a zmodernizovanými okolitými plochami.

 

3. Hlavná stanica – Kým očakávané práce na autobusovej stanici sa zahájili, tá železničná si zrejme na rekonštrukciu počká. Námestie pred Hlavnou stanicou síce prešlo istými úpravami, no priestranstvo ako také je naďalej hanbou mesta. Magistrát by chcel spustiť rekonštrukciu, no dopláca na nevysporiadané pozemky a neschopnosť uzavrieť dohodu s vlastníkmi.

 

 

Prieskum, ktorý pre spoločnosť Lordship spracovala agentúra Stem/Mark, nie je prvý svojho druhu. Na Kamenné námestie a obe stanice ako na hanbu Bratislavy je zo strany obyvateľov poukazované dlhodobo. Snáď budú tieto prieskumy dostatočnou výzvou pre mesto, aby spolu s developermi dalo frekventované lokality do poriadku a spravilo z nich pýchu metropoly.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroje: bratislavaden.sk, reality.etrend.sk, bratislava.dnes24sk

Foto: startitup.sk, sme.sk, topky.sk

v spolupráci s TOPReality.sk

Pridané: 21.12.2017
[ späť ]
Portál x-reality.sk sústreďuje ponuky realitných kancelárií na Slovensku. Ponuka realít je denne aktualizovaná a poskytuje širokú ponuku nehnuteľností v hlavných sekciách ako sú byty, domy, pozemky a komerčné priestory . Umožňuje jednoduché vyhľadávanie a triedenie podľa Vami zvolených kritérií. Vkladanie inzerátov na všetky druhy nehnuteľností je pre súkromnú inzerciu bezplatné. V prípade záujmu o novú výstavbu navštívte náš portál na ktorom je sústredená ponuka developerských projektov. Novostavby mapujú aktuálnu ponuku vo všetkých regiónoch. Ďalšie druhy realít nájdete v týchto podkategóriách. Chaty, chalupy, objekty pre rekreáciu, nájomné domy, polyfunkčné objekty a iné komerčné objekty. Z pozemkov nájdete ponuky na predaj a kúpu stavebných a poľnohospodárskych pozemkov.